Connect with us

Citybreaky

Evropské a jiné dovolené za strašidelně dobré ceny od 3 590 Kč!

Evropské a jiné dovolené za strašidelně dobré ceny od 3 590 Kč!

Už jste prostě vyčerpaní, skoro polomrtví a máte pocit, že na halloween byste se ani nemuseli přestrojit a měli byste s maskou úspěch? Tak to je naše halloweenská nabídka pobytů přesně pro vás! Utečte od všech potíží, problémů nebo povinností a nahraďte je skvělými zážitky a plánováním dovolené! Dopřát si ji můžete za tak fajnové ceny, že z nich jde málem mráz po zádech! Všechny hezky u sebe najdete zde.

Reklama

Pověstná Budapešť

Tahle Kráska na Dunaji vás dostane kdykoliv, je jedno zda tam cestujete v největším vedru či na kouzelné Vánoční trhy. Budapešť nabízí každému něco. Prší? Navštivte tamní obrovské aquárium! Sněží? Poseďte v některé z tamních restaurací nebo kaváren. Je vám zima? Pak nezapomeňte, že Budapešť je největším termálním městem na světě! Tady si prostě vždycky něco najdete a odpočinete si. Případně se podívejte i na naše články.

Tajemné Benátky

Americký spisovatel Truman Capone jednou řekl, že Benátky jsou jako sníst celou krabici likérových bonbónů na jedno posezení. A měl pravdu. Je fakt, že ohromný počet turistů jim možná trochu jejich kouzla ukradne, ale to nic nemění na tom, že se vyplatí je navštívit. A jelikož se potápějí, tak ideálně čím dříve, tím lépe. Benátky mají specifickou, tajemnou atmosféru díky kanálům, malebným uličkám a romantickému prostředí. A kdo ví, třeba potkáte nějakého toho upíra benátského.

Chladný Stockholm

Švédské hlavní město se rozprostírá na celkem 14 ostrovech jezera Mälaren, které jsou propojeny mosty. Už tahle informace vzbuzuje v mysli krásnou představu. Je skvělým místem pro vyčištění hlavy, ale třeba i plic, protože díky šetrnosti vůči životnímu prostředí je ve Stockholmu jedno z nejčistších ovzduší v celé Evropě! Jako každé hlavní město nabízí spoustu muzeí, galerií, kaváren nebo restaurací, ale třeba také národní park přímo v centru města! A pokud vás Stockholm zaujal, přečtěte si i naše články.

Legendami opředený Řím

Řím, známý jako věčné město, láká turisty už po desetiletí. Vždyť už legenda o jeho vzniku je známá po celém světě. A pokud i vy jste jeho fanouškem, určitě si nenechte ujít možnost si do něj zaletět. K vidění je toho spousta. Koloseum, Vatikán, památky rozeseté po ulicích, galerie, parky a mnoho dalšího. Dopřejte si tedy vlastní prázdniny v Římě, i když nejste Audrey Hepburn. V důvodech, proč jej navštívit, je Řím opravdu věčným městem! Podívejte se na příklady v našich článcích.

Temný Milán

Milán je jedním z nejkrásnějších italských měst. Město módy láká svou architekturou, parky, univerzitami, galeriemi, restauracemi a v neposlední řadě i italským designem a bohatou kulturou i historií. A pokud si myslíte, že tohle město láká k nákupům jen movité, jste na omylu. Zkuste si nakoupit na Montenapoleone! Udělejte si chvilku pro sebe! Milán je na to totiž jako stvořený. Projít se můžete třeba i po slavném Piazza del Duomo s galerií a jednou z mála italských gotických staveb – Milánským dómem (což je 2. největší katedrála v Itálii).

Pokušitel Bordeaux

Říká se, že ve víně je pravda, a to až na dně. Při návštěvě Bordeaux, slavného vinařského francouzského kraje, o její hledání určitě nebudete mít nouzi. Ale vynikající víno, vinné cesty a neuvěřitelné muzeum ve tvaru karafy jsou jen začátkem dlouhého seznamu atrakcí! Bordeaux je plné gotické architektury a muzeí, nabízí k vínu pochopitelně vynikající jídlo a v okolí najdete nádhernou klidnou přírodu. A jako bonus jen hodinku odtud najdete pláž. Prostě tu je vše, co si k dovolené můžete vymyslet.

Čarovná Malta

Tohle open-air muzeum objevili už leckteří cestovatelé i filmaři. Například ji můžete znát i jako slavné Královo přístaviště ze seriálu Hra o trůny. Tohle místo, plné historických památek, nabízí mimo nich ještě výhledy na Středozemní moře. Malta je jako stvořená pro ty, kteří hledají plážovou dovolenou spojenou s historií a ideálně i třeba s wellness koupelemi, které si tu můžete dopřát. Je jednoduše krásná, skvělá na oddech a určitě vás zabaví. Níže najdete i několik článků, které vám pomůžou nebo vás třeba inspirují.

Kouzelné Maroko

Tajemný Marrákeš, kam si s námi můžete zaletět, je poslední dobou dost vyhledávanou dovolenkovou destinací. Nabízí toho skutečně hodně. Bohatou kulturu, okouzlující uličky, skvělé jídlo a jinou mentalitu, kterou můžete po celý váš pobyt zkoumat. Navštívit tu můžete i slavné arabské trhy, které znáte z mnoha filmů i historické památky. Mnohem výmluvnější ale bude například náš cestopis níže mezi články.

Omamná Barcelona

Španělsko samo o sobě je specifické a Barcelona jeho atmosféru ještě vystupňovala. V Katalánsku se oslavuje život a radost každý den! Je miláčkem temperamentních umělců, mladých rodin i českých cestovatelů. Ochutnejte místní speciality, navštivte slavný park s architekturou Antonia Gaudího. Jeho architekturu vlastně můžete obdivovat i přímo ve městě, jako například slavné vily Casa Milla a Casa Batló. A pokud toužíte jen po válení se na pláži, navštivte ty městské. Podle mnohých je Barcelona nejlepším přímořským městem vůbec. Pokud nad dovolenou v ní uvažujete, pročtěte si i články níže.

Mrazivý Island

Už Island samotný je prostě kouzelné místo, kterému nemusíme ani dělat moc velkou halloweenskou fasádu. Málokterý prostor na světě ve vás vyvolá pocit, že vaše existence je v porovnání s celou planetou a napříč dějinami naprosto nicotná. Země gejzírů, vulkanické činnosti, chladu a kouzelné polární záře je úchvatná a láká nejednoho turistu. V našem pobytu si navíc užijete celodenní výlet na Zlatý okruh a k Tajné laguně (ne, toto jméno jsme si neupravili, opravdu se tam jmenuje). Pro inspiraci poslouží jistě i některý z našich článků o Islandu.

Orientální Dubaj

Jedno z luxusních center arabského světa. Mrakodrapy na každém rohu, palmy, poušť… Ale pozor, tohle není město jen pro boháče! Poslední roky se vyprofilovala do jedné z nejlepších, ale i nejdostupnějších exotických destinací, která kombinuje plážovou dovolenou, extrémní sporty i nákupy a pohodu. Dubaj má kouzlo blízkého východu a atmosféru záhadné Šeherezády si můžete užít i s naším pobytem. Níže najdete články, které by vám pak před cestou mohly pomoct.

Jordánsko

Léčivé účinky si můžete dopřát i v našem dalším pobytu. Jordánsko nabízí, spolu s Izraelem, vody Mrtvého moře. Ale pozor, vysychá čili pokud se sem chcete podívat, pospěšte si. A potěchu najdou i vaše oči – dechberoucí poušť Wadi Rum se slavným divem světa městem Petra. Vyzkoušet si tu můžete i beduínský život ve stanech, vychutnat si krásné západy slunce za pouštní obzor a ochutnat místní tradiční kuchyni! Zajímá vás Jordánsko? Přečtěte si i náš článek Jordánsko, země kde čas jako by se zastavil.

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální nabídky pro naše čtenáře

    • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
    • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
    5/5 - (2 votes)
Klikněte pro komentář

Dominika stihla od dětství s rodinou procestovat Českou republiku křížem krážem. Na cestách přitom vyhledává památky – miluje historii, umění, nové chutě a hlavně přírodu! A mimo psaní pro nás i pro sebe ještě maluje!

Nahoru