Connect with us

Cestopisy

Bezproblémová dovolená v Marrákeši? Víme, jak na to

Bezproblémová dovolená v Marrákeši? Víme, jak na to

Město Marrákeš, někdy označované i jako Červené město, je fascinující kombinací pouště, hor a bohaté historie. Je to krásné exotické místo, které by měl každý alespoň jednou navštívit. Aby vše proběhlo hladce, přinášíme ti několik tipů na top místa, atrakce, mobilní aplikace, ubytování i něco navíc.

Reklama

Víš, že…?

Název města Marrákeš údajně pochází z berberského slova „murr akush“, což znamená „Boží země“. Druhá teorie zase říká, že název pochází z arabského „murra kish“, v překladu „rychle projdi“. Podle teorie jde o varování pro cestovatele, aby se měli na pozoru před zloději a divokými zvířaty.

5 míst, které v Marrákeši musíš zažít

Jemaa el-Fnaa: Zde se odehrává veškerý život. Ve dne tady najdeme zaříkávače hadů, umělce nabízející tetování henou i další pouliční baviče. V noci se náměstím nese vůně tradičních jehněčích pochoutek a čerstvého pomerančového džusu. Pokud chceš zažít skutečnou tvář Marrákeše, tak toto místo ti nesmí uniknout.

Jardin Majorelle: Jedno z nejoblíbenějších míst v Maroku je výtvorem francouzského malíře Jacquese Majorelle. Do této kouzelné zahrady vložil neuvěřitelných 40 let své vášně a kreativity. Jsou zde k vidění krásné chodníčky, tiché prameny a více než 300 druhů rostlin.

Mešita Koutoubia: Největší mešita v Marrákeši představuje zajímavý mix španělského a rabatského trendu. Tento minaret z 12. století je skutečně obdivuhodným kouskem architektury.

Ben Youssef Madrasa: Madrasy, v překladu školy, se nachází na různých místech v Maroku jako připomínka někdejšího vzdělávání. Škola Ben Youssef byla kdysi největší v severní Africe a byla zaměřena na výuku islámského práva. Dnes zde lze obdivovat stavbu ze 14. století s desítkami malých tříd, krásné nádvoří a prostory určené k modlitbě.

Souky: Návštěva jakéhokoliv marockého města se nemůže obejít bez tradičních trhů, neboli souků. Řemeslné výrobky, lokální jídlo nebo jen nasávání atmosféry. To rozhodně musíš zažít.

Netradiční turista

Nezapomenutelný celodenní výlet k vodopádům Ouzoud představuje skvělý útěk z ruchu velkoměsta. Okoupej se uprostřed divoké přírody.

K výletu do Maroka neodmyslitelně patří jízda na velbloudech! Tato krásná zvířata vás provedou například palmovou oázou na okraji Marrákeše. Nahlédneš do místních berberských vesnic a odpočineš si u šálku marockého čaje.

Dobrodruzi by si neměli nechat ujít jízdu pouští na čtyřkolce, během níž nahlédnou do životního stylu místních.

Marrákeš, Milán, Lisabon

Chceš ze svého výletu vymáčknout maximum? Zažij Marrákeš spolu s úžasným Milánem a Lisabonem díky kombinaci Multicity.

Ubytování s bazénem

Hotel Riad Les Bougainvilliers je vzdálen jen 2 minuty od tradičních trhů a náměstí Jemaa el-Fnaa. Na střeše má terasu, která nabízí úchvatný výhled. Svlažit se můžeš v bazénu i u fontány.

Rezervovat můžeš i kompletní cestovatelské balíčky, které zahrnují letenku, ubytování i stravu. Podívej se na dovolené v Marrákeši.

Interiér Riadu Les Bougainvilliers

Užitečné aplikace

Marrakech Riad Travel Guide+: Bezplatný průvodce Marrákeši, napsaný Britem, který poznává město už více než 10 let. Nabízí top tipy na super místa, restaurace, obchody i offline mapu.

Klikněte pro komentář
Nahoru