Connect with us

Cestopisy

Dubaj levně! Jak ušetřit a co dělat úplně zadarmo?

Dubaj levně! Jak ušetřit a co dělat úplně zadarmo?

Myslel sis, že Dubaj je jen luxusní drahou destinací? Ukážeme ti, že tato moderní metropole ukrývá i mnoho zajímavých aktivit, které jsou velmi levné nebo dokonce zcela zdarma! Přinášíme ti několik tipů na aktivity v Dubaji, o kterých jsi možná nevěděl!

Reklama

Podívej se na nové výhodné pobytové balíčky v Dubaji.

Vítej v moderním Dubaji!
Dubaj! Vítej v moderním světě luxusu!

Ceny letů do Dubaje jsou dlouhodobě velmi výhodné. Vyhledej si akční letenky do Dubaje!

Navštiv velbloudí závody

Velkým bezplatným zážitkem je návštěva místních velbloudích závodů, které probíhají od září do března. Závody většinou začínají kolem 7 hodiny ráno kdy ještě není takové horko. V letní sezóně se můžeš zajít podívat alespoň na trénink. Klub velbloudích závodů Dubaj – Dubai Camel Racing Club, najdeš na adrese Al Ain Road u Endurance City v blízkosti mezinárodního letiště Al-Maktúma. Velbloudí závody jsou nedílnou součástí arabské kultury. V blízkosti závodiště se nachází též velbloudí nemocnice a laboratoř, kde se můžeš zastavit.

Velbloud na pláži v Dubaji
Závody velbloudů v Dubaji jsou velkým zážitkem

Dubaj – kde se levně najíst?

Na první pohled jsou v Dubaji jen luxusní restaurace, ale dostaneš se i k levnějším možnostem. Zajdi na ulici Al Diyafah road, kde objevíš levnější restaurace a kavárny nabízející íránské, libanonské nebo indické jídlo. Další možností je najíst se v jídelní sekci „food court“ velkých nákupních center. Ceny jsou příznivější než v klasických restauracích a ušetříš rovněž na spropitném.

Dubaj a supermarkety

Potraviny si můžeš koupit též v supermarketu a připravit si např. sendvič. Nejlevnější ceny má LULU Hypermarket. LULU najdeš přímo vedle nákupního Mall of the Emirates nebo ve čtvrtích Bur Dubai či Deira. Alternativou je trochu dražší Carrefour, který má však větší sortiment zboží. Jeden supermarket Carrefour je přímo součástí Mall of the Emirates.

Dubai Mall nebo Mall of the Emirates jsou obří dubajská nákupní centra

Dubaj a slevomat

Pokud necestuješ sám, je zajímavé využít slevový portál The Entertainer v tištěné verzi nebo ve stejnojmenné mobilní aplikaci. Většinou se jedná o slevu typu „2 za cenu 1“. Tuto slevu po zakoupení uplatníš na nejrůznější aktivity nebo v barech a restauracích. Funguje to opravdu dobře! V nabídce těchto slev je často páteční „brunch“, kdy můžeš několik hodin neomezeně konzumovat jídlo a často i alkoholické nápoje. Alkohol je v Dubaji velmi drahý a pivo v baru tě může vyjít i na 12 dolarů! Stáhni si další aplikaci Guzzle App, která ti otevře celou řadu slev v barech. Ženy mají často v barech alespoň první drink zdarma v rámci akcí „ladies night“.

Jak ušetřit na ubytování v Dubaji? Podívej se na výhodné nabídky hotelů!

Plavba přes kanál Dubai Creek

Starší části města si nejlépe vychutnáš při projížďce lodí abra přes vodní kanál Dubai Creek. Očekáváš cenu kolem 20 dolarů? Nikoliv! Převoz stojí pouhý 1 arabský dirhám, tj. přibližně 6Kč. Dřevěné abry s plátěnou střechou vyráží od přístavu Al Sabkha (Deira) a zavezou tě do Old Souk. Z lodi je pěkný výhled na město a to ve dne i v noci, kdy celá metropole svítí. Domluvit si můžeš i delší individuální projížďku, za kterou si už však budeš muset připlatit.

Dubaj a typické loďky abra
Dubaj a typické loďky abra

Cestuješ ve skupině? Půjč si auto!

Pokud se do Spojených Arabských Emirátů chystáš s partičkou kamarádů, určitě se vám vyplatí pronajmout auto. Už samotný zážitek bude tankování benzínu, který patří k nejlevnějším na světě. Za litr pohonné hmotu zaplatíš v Dubaji kolem 12Kč. S vlastním autem získáš nezávislost a budeš se moci podívat na mnoho zajímavých míst po celé zemi. Podívej se na výhodné nabídky autopůjčoven, kterých v Dubaji sídlí spousta.

Dubaj a podmínky řízení

Většina z nich požaduje minimální věk řidiče 25 let, přestože se v Dubaji legálně řídí od 18 let. K půjčení auta budeš určitě potřebovat evropský řidičský průkaz, mezinárodní řidičský průkaz (Ženevský mezinárodní řidičský průkaz), platební kartu a často též adresu hotelu. Striktně dodržuj všechny silniční předpisy, aby ti vysoké pokuty „nenabouraly“ rozpočet.

Cesty v Dubaji.
Silnice ve Spojených arabských emirátech jsou velmi kvalitní

S autem můžeš vyrazit do různých koutů země. Podívej se na nejlepší výlety v okolí Dubaje!

Dubaj a hipodrom v Meydanu

Další bezplatnou aktivitou v Dubaji je návštěva hipodromu v Meydanu, kde uvidíš národní a královský sport, kterým jsou závody koní. Na rozdíl od velbloudích závodů, začíná akce zpravidla v 7 hodin večer a to pravidelně ve čtvrtek. Sezóna trvá přibližně od listopadu do března, kdy jsou v zemi přijatelnější teploty.

Proč je Dubaj nejlepší destinací na světě? Podívej se na 20 důvodů.

Souboje mužů v písku

Každý pátek se můžeš zdarma zúčastnit další společenské akce, kterou jsou souboje mužů v písku. Ptej se místních lidí na „Pehlwani“, což je zdejší forma wrestlingu. Tyto souboje jsou oblíbené zejména mezi přistěhovalci z Pákistánu, Indie nebo Bangladéše a budou tvým. Zážitkem je nejen samotný pohled na zápasníky v písku, ale také na přihlížející muže, kteří na souboj vsází. Pehlwani wrestling můžeš spatřit např. za rybím trhem ve čtvrti Deira.

Dubaj - v metropoli si najdeš i mnoho bezplatných aktivit!
V dubajské metropoli si najdeš i mnoho bezplatných aktivit!

Mrkni se také na článek o tom, co se všechno dá stihnout za 48 hodin v Dubaji?

Zdarma na pláž, do muzea nebo do mešity

Co ještě dělat v Dubaji zdarma? Je toho mnohem víc! Zdarma se můžeš vykoupat na pláži přímo vedle slavného hotelu Burdž al-Arab, který má tvar plachetnice. Bezplatně nebo jen za drobný poplatek si prohlédneš také zajímavá dubajská muzea. Za návštěvu rozhodně stojí muzeum Dubaje, velbloudí muzeum nebo muzeum kávy. V nové části Dubaje se zajdi podívat do mešity Jumeirah Mosque. Jedná se o jedinou mešitu v Dubaji, kam mají přístup i nevěřící.

Dubaj a Burdž-al-Arab
Vykoupej se zdarma vedle luxusního hotelu Burdž al-Arab

Další placené, ale i bezplatné aktivity v Dubaji se pravidelně objevují na serverech Time Out Dubai o What’s On Dubai.

Láká tě Dubaj? Využij akční letenky s pelikánem a mrkni se i na zajímavou nabídku pobytových balíčků.

Napsal cestovatel Karel Štěpánek | travel4ever.cz

Podívej se také na články:
Austrálie už dávno není tak daleko! Jak se připravit na cestu?
New York: 9 tipů, co dělat ve slavném velkoměstě
Kompletní průvodce po Islandu. Jak si cestu užít a finančně přežít!
Neboj se Indie! 10 nejkrásnějších míst
Průvodce po Bali! Jak ovládnout tento kouzelný ostrov

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální nabídky pro naše čtenáře

    • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
    • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
    5/5 - (12 votes)
Klikněte pro komentář

Karel už je 5 let na cestách. Uskutečnil dvouletou cestu kolem světa, na rok odjel do Indie a Nepálu a nyní se oženil v Argentině :-) Sleduj jeho dobrodružství na FB a IG @travel4ever.cz

Nahoru