Connect with us
Barcelona

Cestopisy

Barcelona: 7 tipů, co dělat v srdci Katalánska

Barcelona: 7 tipů, co dělat v srdci Katalánska

Chceš strávit víkend v nějaké zajímavé Evropské destinaci, kde je navíc teplo? Rezervuj levné letenky do Barcelony! Čeká tam na tebe plno historických památek, moře, příjemně teplé podnebí, výborné španělské jídlo i bohatý kulturní program a noční život. Barcelona tě bude bavit!

Reklama

Akční letenky do Barcelony

Panorama města Barcelony
Vítej v jedinečné Barceloně!

1. Udělej si piknik na pláži

Barcelona je velké město, které má jednu obrovskou výhodu. Nachází se totiž přímo u moře. Poznávání města tak lze zahájit přímo na městské pláži Barceloneta. Kup si něco k jídlu a udělej si na pláži piknik, anebo se jen procházej po příjemné promenádě. Cesta tě přivede i na další barcelonské pláže obklopené řadou restaurací a barů. Celá čtvrť Barceloneta je vyhlášena rybími specialitami a mořskými plody.

Městské pláže přímo v Barceloně
Městské pláže přímo v Barceloně

Pokud jsi přijel do Barcelony na delší dobu, můžeš si půjčit auto a vydat se na výlet k pěkným plážím na severu. Oblíbenými letovisky v okolí Barcelony jsou zejména Costa del Maresme a Costa Brava.

Pobřeží Costa Brava u Barcelony
Nedaleké pobřeží Costa Brava

2. Do Barcelony za jídlem

Hlavní katalánské město je rájem jídla. Přehlídkou gastronomie je hlavní barcelonská třída La Rambla, kterou tvoří nespočet restaurací všech druhů. V Barceloně, jsou podobně jako v celém Španělsku, velmi typické jednohubky tapas. Speciální tapas bary najdeš ve městě na každém kroku. Jako tapas se často podávají i kalamáry, krevety nebo dokonce šneci, ale i tradiční sušené šunky. Oblíbená je i paella, která pochází z vedlejší Valencie. U jídla nikdy nemůže chybět víno nebo sangria!

Dlouhá barcelonská ulice La Rambla
Dlouhá barcelonská ulice La Rambla

Určitě se zajdi podívat na nejstarší barcelonský trh La Boqueria. Uvidíš tam nevídaný výběr ovoce, zeleniny, sýrů a kvalitních španělských uzenin. Tržnice je otevřená každý den kromě neděle. Objevíš jí přibližně v polovině dlouhé třídy La Rambla.

Ovocné tržiště La Boqueria v Barceloně
Ovocné tržiště La Boqueria v Barceloně

3. Projít se po Gaudího památkách

Barcelona patří k nejnavštěvovanějším městům světa, a proto u největších památek narazíš celoročně na velké fronty lidí. Čekání by tě ale nemělo odradit, neboť budovy slavného architekta Antoni Gaudího jsou opravdu jedinečné. Hlavním symbolem města je pompézní chrám Sagrada Famila, který stále nebyl dokončen. Zakoupením vstupného přispěješ na jeho dostavbu. Podle posledních diskusí by měla být stavba hotova přibližně v roce 2030.

Sagrada Familia mistra Gaudího
Sagrada Familia mistra Gaudího

Mezi další Gaudího díla patří krásné domy Casa Milá (La Pedrera), Casa Batlló a také jedinečný Gaudího park Güell. Pokud se do barevného parku vydáš před 8 hodinou ráno, vyhneš se placení vstupu a také davům turistů.

Osobitá Gaudího architektura
Osobitá Gaudího architektura

Barevný park Güell je plný schodišť, sloupů a zajímavých soch
Barevný park Güell je plný schodišť, sloupů a zajímavých soch

4. Podívej se na Barcelonu z výšky

Pěkné výhledy na město se ti naskytnou z věží chrámu Sagrada Familia i ze zmíněného parku Güell. Nedaleko parku objevíš další kopec Turó de la Rovira s válečnými bunkry Bunkers del Carmel. U této památky na tebe čeká klidnější 360° pohled do okolí. Další skvostný výhled na Barcelonu je z lanovky, která míří od pláže na kopec Montjuic. Stejnojmenný park nabízí svým návštěvníkům celou řadu atrakcí. Najdeš tam mnoho muzeí i slavný Olympijský stadion. Město lze obdivovat z výšky i ze z barcelonských „roof top“ barů a hotelů. Střešní terasou se pyšní i obchodní dům Las Arenas.

Pohled na Barcelonu z chrámu Sagrada Familia
Pohled na Barcelonu z chrámu Sagrada Familia

5. Kup si vstupenku na fotbal

Podívej se, zda v termínu tvé cesty do Barcelony zrovna nehraje nejslavnější katalánský klub FC Barcelona. Fotbalový stadion Barcelony – Camp Nou je největší v Evropě a dokonce druhý největší na světě. Na jeho tribuny se během fotbalového klání vejde téměř 100 tisíc lidí. Zážitek to proto bude výjimečný! Pokud se zrovna utkání nehraje, navštiv aspoň muzeum FC Barcelona, které se nachází vedle stadionu. V rámci prohlídky poznáš slavnou historii klubu a uvidíš vyhrané trofeje. V Barceloně hraje nejvyšší španělskou ligu i RCD Espanyol. Příznivci sportu ocení též Olympijský stadion, kde v roce 1992 probíhaly letní Olympijské hry.

V Barceloně sídlí jeden z nejslavnějších klubů světa FC Barcelona
V Barceloně sídlí jeden z nejslavnějších klubů světa FC Barcelona

6. Barcelona žije i v noci!

V celém Španělsku se chodí za noční zábavou velmi pozdě a většina klubů se zaplňuje až po druhé hodině ráno. Nejznámější kluby najdeš v bývalé průmyslové čtvrti Poble Neu. Tuto čtvrť poznáš podle 145 metrů vysokého mrakodrapu La Torre Agbar. Do klubu Razzmatazz, kde pravidelně vystupují i známé hudbení skupiny, se vejde až 5 tisíc lidí. V Barceloně objevíš kluby všech hudebních stylů. Reggae klub Síncopa tu jednu chvíli provozoval i známý hudebník Manu Chao. Mezi další oblíbené kluby a bary patří např. Sidecar, Glaciar nebo Super Glüh. Na večírky narazíš i v plážových klubech přímo u moře. Každý den probíhá v Barceloně spousta kulturních akcí!

Noční život v Barceloně je divoký!
Noční život v Barceloně má co nabídnout!

7. Žij ve městě jako místní

Při návštěvě velkých měst se nám osvědčilo zvolnit, nepobíhat jen po památkách a užít si život jako místní obyvatelé. Samozřejmě záleží na tom, kolik máš na výlet do Barcelony času. Půjč si například kolo nebo brusle a vydej se projet do některého z barcelonských parků. Můžeš si jít také zaběhat nebo zahrát plážový volejbal na pláž.

Běž si zaběhat do barcelonských parků
Běž se projít nebo zaběhat do barcelonských parků

Nikam nespěchej! Užívej si slunce, teplé počasí a celkovou atmosféru jednoho z nejhezčích evropských měst!

Napsal cestovatel Karel Štěpánek

Podívej se také na články:

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální nabídky pro naše čtenáře

    • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
    • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
    4.5/5 - (28 votes)
Klikněte pro komentář

Karel už je 5 let na cestách. Uskutečnil dvouletou cestu kolem světa, na rok odjel do Indie a Nepálu a nyní se oženil v Argentině :-) Sleduj jeho dobrodružství na FB a IG @travel4ever.cz

Nahoru