Connect with us
Barcelona

Citybreaky

Vyrážíš do Barcelony? Takto si ji užiješ nejvíc

Vyrážíš do Barcelony? Takto si ji užiješ nejvíc

Kdo ji nenavštívil, jako by nikdy necestoval. Barcelona je jednou z nejoblíbenějších destinací a musíme uznat, že má věru co ukázat. Pro lepší orientaci ti přinášíme pár užitečných rad a další potřebné informace.

Reklama

Víš, že…?

Pyramidy v egyptské Gíze byly postaveny starověkými metodami za 20 let, katedrála Sagrada Família se staví už více než 200 let, a to pomocí moderních technologií.

5 míst, která musíš v Barceloně navštívit:

La Rambla: Promenáda dlouhá více než kilometr spojuje Katalánské náměstí a Kolumbův památník. Společnost ti tu budou dělat pouliční umělci. Temperamentní v noci, rušné ve dne – je to místo, kde máš šanci se kromě s turisty skamarádit i s místními.

Casa Milà: Modernistický dům, rovněž pocházející z dílny jednoho z nejvýznamnějších katalánských architektů – Gaudího, je známý také jako La Pedrera. V překladu to znamená kamenolom, protože právě ten nápadně připomíná. Nekonvenční stavba nemá ani jednu rovnou plochu, všechny její linie jsou oblé.

Sagrada Família: Gaudího chrám je výjimečný nejen souhrou různých architektonických stylů. Po dokončení se má stát nejvyšším kostelem na světě. Už nyní se odlišuje od jakékoli jiné náboženské stavby.

La Boqueria: K mnoha velkým městům patří také tradiční trhy. La Boqueria v Barceloně je jednou z kultovních památek. Trh byl ve městě již od středověku, ačkoli toto konkrétní místo je střediskem obchodu pouze přibližně 200 let. Najdeme tu čerstvé ovoce, maso, sýry a mnohé další produkty.

Park Güell: Mnoho turistů navštěvuje park už jen kvůli krásným panoramatickým výhledům na město z jeho hlavní terasy. Kromě serpentinových laviček vykládaných mozaikami jsou zde k vidění i krásné fontány, sochy nebo sloupy, které spojuje Gaudího nezaměnitelný styl.

Netradiční turista

K Barceloně jednoznačně patří tanec! Horká krev Španělů je přetavena do smyslných pohybů tradičních tanců, ke kterým patří i flamenco. Zažij show věnovanou historii tohoto proslulého tance s nejlepšími tanečníky na světě.

Chceš si prohlédnout město z jiné perspektivy? Podnikni plavbu na plachetnici a osvěž se ve Středozemním moři.

Pokud plánuješ prohlídku parku Güell a chrámu Sagrada Família s profesionálním průvodcem a vstupem do věže, neváhej a kup si vstupenky už teď.

Barcelona a další dvě nezapomenutelné destinace

Tři rozpálené destinace v jedné Multicity kombinaci! Temperamentní Barcelona, vždy slunečné Kanárské ostrovy a královský Madrid. 

Ubytování mající styl

Stylový hotel SM Teatre Auditori*** se nachází naproti Katalánského národního divadla, nedaleko stanice metra Glòries. Sagrada Família je vzdálena jen 15 minut chůze od hotelu.

5 užitečných mobilních aplikací

Mytaxi: Zavolej si taxi jednoduše přes aplikaci a zaplať kartou.

Visit Barcelona: Tento tzv. oficiální turistický průvodce města obsahuje interaktivní informace. Zvolená místa se ti zobrazí na mapě, takže si můžeš svou cestu efektivně naplánovat.

Gaudi’s BCN: Audio obsah k objevování Gaudího nejznámějších budov. Vydej se po vlastní ose s audio průvodcem v kapse.

TMBAPP: Oficiální aplikace veřejné dopravy. Najdeš zde všechny potřebné informace o metru a autobusech, včetně vyhledávání tras.

Spotted by Locals: Tato apka je alternativou k oficiálnímu průvodci. Obsahuje místa, která znají zejména místní, a umožní ti poznat Barcelonu v trochu jiném světle.

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální nabídky pro naše čtenáře

    • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
    • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
    Prosím, ohodnoťte náš článek.
Klikněte pro komentář
Nahoru