Connect with us

Cestopisy

Co všechno stihnout v Dubaji za den nebo dva

Město s přímo futuristický výzorem, Dubaj, vytrvale láme rekordy. Momentálně to vypadá tak, že v roce 2020 zde bude dovolenou trávit až 20 miliónů turistů z celého světa. Předpokládá se ale, že jejich návštěva bude trvat jen 1 až 2 dny (nezapomeňte na to, že Dubaj nabízí vynikající možnost na přestupy do jiných destinací). Netvrdíme, že je 48 dost času na to, abyste objevili celou Dubaj, čelist vám ale zaručeně spadne už po první hodině v této metropoli, takže i krátká návštěva stojí rozhodně za to.

Reklama

Pokud je vaše návštěva Dubaje první

Pokud míváte před výlety přesně stanovený itinerář cesty, aplikujte tento dobrý zvyk i na návštěvu Dubaje. Asi nikdo nechce nasávat atmosféru města v autě uprostřed dopravní zácpy, nebo v řadě na lístky do Burj Khalifa. Koupě lístků v dostatečném předstihu vám ušetří opravdu mnoho času. Doporučujeme si město projít pěšky (i když si možná Dubaj více spojujete s luxusní limuzínou s řidičem). Dubaj Marina, která je obklopena mrakodrapy, je dobře dostupná i pro pěší. Jakmile si ulovíte perfektní fotku před 7* hotelem Burj Al Arab na Instagram, můžete se v poklidu přesunout do starého města (ano, i Dubaj má „staré“ město). Vychutnejte si místní kávu a vytvořte pár kroužků z hustého dýmu vodní dýmky. Pokud zatoužíte po koupání, doporučujeme vám pláž La Mer nebo Jumeirah Beach Residence, která vypadá skvěle i ve večerních hodinách. Pokud holdujete zimním sportům, můžete své lyžařské schopnosti předvést na svahu ve Ski Dubai. Ano, opravdu. I v Dubaji se dá lyžovat.

Pokud toužíte po kultuře

Dynamický růst je patrný nejen na budovách, ale i na kulturním životě v Dubaji. Podle mnohých je centrum arabské kultury v Abu Dhabi, podle nás ale Dubaj v mnohém nezaostává. Každým rokem tu najdete více a více zajímavých akcí a koncertů. Slyšeli jste například o filmovém festivalu Comic Con? Je nám jasné, že pokud budete mít na Dubaj 48 hodin, festivaly asi nebudou vaší prioritou, jestli ale patříte mezi fanoušky Cirque du Soleil, nenechejte si ujít představení La Perle.

Pokud holdujete nakupování

V Dubaji jsou oblíbené dva druhy nakupování. Tím prvním je nakupování na tržišti Deira, tím druhým zase nákupy v luxusním obchodním centru Dubai Mall, hned vedle Burj Khalifa. Deira nabízí různé druhy koření, mezi nimi i vzácný šafrán importovány až z Íránu, ale samozřejmostí jsou i šperky, většinou z 18 karátového zlata. Pokud byste ovšem raději nákupní centrum, přepychové butiky Dubai Mall jsou pro vás jako stvořené. Zajímavostí je ale i to, že se tu ve velkém nakupuje i elektronika.

OBJEVTE DUBAJ VE SKVĚLÝCH CENÁCH

Pokud cestujete s dětmi

Cestování s dětmi není vždy úplně jednoduché, i proto si přečtěte o těchto pár užitečných radách. Je nám naprosto jasné, že klasické turistické výlety děti nudí k smrti. Dubaj ale myslí i na ty nejmenší a to ve formě ZOO, akváriích ohromných rozměrů, Legolandu, aquaparků. Báječně se tu ale zabavíte i vy. Wild Wadi už 15 let zaplavuje návštěvníky hormony štěstí, na své si přijdou ale i milovníci adrenalinu, jako například na jedné z atrakcí dosahující rychlosti až 80 km/h. Pokud jste ochotní vyrazit za zábavou i mimo útroby města, největší aquapark se nachází na Palmových ostrovech a nese jméno Aquanture.

Až budete mít koupání v moři pod sluncem dost, IMG Worlds of Adventure nabízí zábavu, v krytém areálu. Setkání se Spidermanem nebo Thorem během dobrodružné cesty na horské dráze bude pro vaše ratolesti nezapomenutelným zážitkem.

Pokud žijete budoucností

Emiráty jsou bohaté na futuristické budovy monumentálních proporcí. Pokud chcete vidět nevídané, potoulejte se pod Burj Khalifa. Nejvyšší budova na světě pro vás bude dostatečným důkazem toho, že představivost a schopnosti architektů jsou snad nekonečné. Podobným momentem může být i výhled na 150 m vysokou stavbu v podobě zlatého rámu, Dubai Frame.

Mimochodem, MHD v Dubaji není vůbec drahé! Metrem se vyplatí cestovat právě například na Palmové ostrovy. Pokud vám ještě zůstane nějaká ta chvilka volného času, navštivte botanickou zahradu Miracle Garden. Uvidíte, že Dubaj není pouze o mrakodrapech, lunaparcích, muzeích, nebo kultuře. Najdete tu i spoustu zeleně.

OBJEVTE DUBAJ VE SKVĚLÝCH CENÁCH

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální nabídky pro naše čtenáře

    • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
    • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
    Prosím, ohodnoťte náš článek.
Klikněte pro komentář

Pokud Pavel zrovna necestuje, rád se věnuje svým dalším koníčkům, mezi které patří luštění křížovek, vnoučata a v neposlední řadě sledování AZ kvízu.

Nahoru