Connect with us
Posezení v trabantu

Cestopisy

Budapešť a její alternativní ruin pubs

Budapešť a její alternativní ruin pubs

Budapešť, to je město velkolepých staveb, honosných paláců a ostré kuchyně. Velké město přináší velké možnosti. Velkou výhodou dovolené v Budapešti jsou relativně nízké ceny místních služeb, od jídla a pití počínaje až po vstupné konče. Člověk se jen nesmí zaleknout, pokud za večer utratí tisíce forintů v místní restauraci nebo baru. I když v Budapešti najdete mnoho podniků, vyhlášených svým servisem a bohatě zdobeným interiérem, naleznete tu také místa, která mají poněkud jiný charakter. Neznamená to ale, že by se jednalo o podniky s nechvalnou pověstí. Právě naopak. Pod, na první pohled, ošuntělým vzhledem se skrývá skupina restaurací a barů, které z mála dokázaly vytěžit maximum. Dámy a pánové, ruin pubs!

Reklama

Nápis Budapešť na zdi Simpla Kert

Jak název napovídá, jedná se o bary, restaurace, kavárny, které využily opuštěné budapešťské prostory, a rozhodly se z mála vytěžit maximum. Díky tomu vznikly po Budapešti prostory, které oplývají jedinečnou atmosférou, která se vyznačuje prvky DIY, aneb co si sami neuděláte, to nemáte. Ručně pomalované stěny majiteli i návštěvníky, lustry vytvořené z PET láhví, sochy a dekorace s nádechem cirkusové manéže nebo třeba posešívané plachty, které nahrazují funkci drahých slunečníků. Co se na první pohled může zdát jako šetření za každou cenu, je ve skutečnosti originální know-how, které láká nespočet místních i turistů.

Osvětlení v Simpla Kert Plachta v Simpla Kert

Takovýchto ruin pubů najdete v Budapešti na 20 a liší se jak konceptem, tak velikostí. Během jedné návštěvy je takřka nemožné se seznámit se všemi, a tak vám představíme alespoň ty, ve kterých jsme měli možnost zakotvit my.

Skvělým místem pro odpolední posezení, ale samozřejmě i večerní zábavu je ruinpub s názvem Simpla Kert, který najdete na adrese Kazinczy 14. Středem celého prostoru je velký dvůr, na kterém přes den najdete místo k odpočinku u kávy, piva nebo skvělé letní limonády. Díky akcím, které se zde pořádají, můžete narazit i na letní kino a samozřejmě na bujaré noční večírky.

Dvůr baru Simpla Kert První patro Simpla Kert Obraz v Simpla Kert

Pokud hledáte místo pro večerní odreagování a zábavu s přáteli, jak se sluší a patří, nesmíte vynechat Instant Ruinpub. Tohle místo bylo stvořeno pro ty nejlepší večírky. Největší ruinpub v Budapešti vás ohromí svou velikostí. Najdete tu velký dvůr, který oceníte během letních parných večerů, 27 místností, 8 barů a 4 taneční parkety. Tady se nemusíte bát, že se vám DJ netrefí do hudebního vkusu, můžete si totiž najít takového, který vám vyhovuje. Stačí udělat pár kroků, a jste jako na jiné párty. Výhodou je mimo jiné i volný vstup.

Výdoba klubu Instant

Prodloužený víkend v Budapešti:

4* hotel se snídaní s vlastní dopravou

K nabídce

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální nabídky pro naše čtenáře

    • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
    • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
    5/5 - (1 vote)
1 Comment

Pokud Pavel zrovna necestuje, rád se věnuje svým dalším koníčkům, mezi které patří luštění křížovek, vnoučata a v neposlední řadě sledování AZ kvízu.

Nahoru