Connect with us

Citybreaky

Tipy a triky na super výlet v Římě. Užij si ho bez komplikací

Tipy a triky na super výlet v Římě. Užij si ho bez komplikací

Věčné město, do kterého vedou všechny cesty. Ale jak se z nich vymotat a užít si Řím bez jakýchkoliv komplikací? Přinášíme několik rad, které by ti mohly výlet do Říma usnadnit – od nejlepších atrakcí, přes šikovné aplikace až po netradiční zážitky.

Reklama

Víš, že…? 5 zajímavostí o Římě:

 • V Římě najdeme okolo 280 fontán a více než 90 kostelů.
 • Do známé fontány Trevi lidé každý rok hodí přes 17 milionů korun.
 • Obyvatelé starého Říma nikdy nepoužívali vidličku a nůž, jen vlastní ruce a občas lžíci.
 • Zákon ve městě umožňuje kočkám žít tam, kde se narodily, bez jakéhokoliv lidského zásahu. Proto je možné kočky vidět šplhat po Koloseu nebo spát na troskách historických budov.
 • V Římě se nachází muzeum věnované výhradně těstovinám.

Co podniknout v Římě?

Samozřejmostí je návštěva Kolosea, které bylo v minulosti velmi populární nejen pro večerní divadlo, ale také pro drsné gladiátorské hry. Nevynechej ani známé Španělské schody, které mohou posloužit jako útočiště k odpočinku po celém dni ve městě. Potom pokračuj k Fontáně di Trevi. Říká se, že když do ní hodíte minci, tak se do Říma ještě vrátíte. Povinnou zastávkou je samozřejmě Vatikán. Náměstí svatého Petra, stejnojmenná bazilika (jeden z největších kostelů na světě) i Sixtinská kaple (jeden z největších pokladů Vatikánu) představují skutečné skvosty, kterým se nic nevyrovná. Nejzachovalejší památkou starověkého Říma a zároveň mistrovským kouskem římské architektury je Pantheon.

Netradiční turista

Kromě „must see“ míst můžeš vyzkoušet i méně tradiční zážitek. K Římu neodmyslitelně patří výborná kuchyně, a především křupavá pizza. Nákupy suvenýrů nech pro tentokrát stranou a dopřej si nezapomenutelný zážitek a zúčastni se kurzu přípravy pizzy. Kurz je veden šéfkuchařem v samotném srdci města. Svůj výtvor si posléze můžeš vychutnat s přáteli.

Nekonečné fronty a čekání na sluníčku nejsou nikdy zábavné. Odměň se vstupenkou do vatikánských muzeí a Sixtinské kaple s přednostním vstupem!

Už máš v Římě všechno splněno a chceš zažít něco extra? Vydej se na celodenní výlet do Pompejí a Neapole s výhledem na sopku Vesuv a ochutnávkou pizzy.

Kde se ubytovat?

Hledáš ubytování nedaleko centra za skvělou cenu v blízkosti veřejné dopravy? Pak vyzkoušej útulný hotel Romoli se třemi hvězdičkami, skvělými snídaněmi, terasou a mnoha restauracemi i bary v okolí.

Vesnička Popeye, sopka Etna a sláva Římanů

Milujete slunce a Evropu? Tuhle kombinaci za 5 99 Kč si zamilujete. Horká letní kombinace, která však potěší a zahřeje i na jaře či na podzim. Vydejte se po stopách našich předků do věčného města Řím, poznejte jeden z nejstarších historických artefaktů všech dob a zamilujte se do italské gastronomie, kterou miluje celý svět.

Užitečné aplikace:

 • Romebus

Velmi přesné informace s aktuálními odjezdy a příjezdy metra a vzdálenostmi metra od autobusových zastávek. Aplikace obsahuje také informace o demonstracích, uzavírkách silnic a alternativních trasách.

 • Mytaxi

Nejbližší alternativou k Uberu je v Římě MYTAXI – působí zde na trhu od roku 2015 a představuje nejlepší způsob, jak se ve městě dostat někam taxíkem. Platba probíhá výhradně kartou, můžeš sledovat aktuální polohu šoféra, a dokonce si službu objednat až 4 dny předem.

 • Mycicero

Tato aplikace nabízí nejen základní přehled služeb MHD, ale jejím prostřednictvím je možné také snadno zakoupit jízdenky. Autobus, tramvaj nebo vlak. Pořízení jízdenky zabere jen několik vteřin a ty tak ušetříš chvíli času i kousek stresu.

 • Foodguide

Najít to správné místo, kde se dobře najíst, nemusí být vůbec jednoduché. Řím nabízí nekonečno možností, takže možná budeš potřebovat malou pomoc. Dej na doporučení v aplikaci Foodguide, která jsou doplněna skutečnými fotkami.

Vhod může přijít i auto, se kterým se můžeš po městě přesouvat bez stresu a zavítat i na odlehlejší místa. Půjč si auto a zažij ještě víc.

Na výletě budeš určitě potřebovat šťávu pro svůj telefon – nejen kvůli focení, ale i pro snadnou orientaci a využívání aplikací. Řešením tohoto úskalí je powerbanka, přenosná nabíječka, se kterou tě vybitá baterka nepřekvapí.

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální nabídky pro naše čtenáře

  • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
  • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
  5/5 - (1 vote)
Klikněte pro komentář
Nahoru