Connect with us
Kam bezpečně cestovat za koronaviru, otevřené země

Amerika

Kam bezpečně cestovat: Tipy pro dobrodruhy i milovníky pláží

Kam bezpečně cestovat: Tipy pro dobrodruhy i milovníky pláží

Kam bezpečně cestovat? Jaké jsou možnosti? Kam se létá a odkud? Jaké jsou podmínky návratu a co pro bezpečnou dovolenou mohu já sám udělat. Chci vůbec jet na dovolenou? ANO. Všichni chceme někam odjet na dovolenou – už všichni potřebujeme odpočinek. Jenomže kam? To vše zjistíš v tomto článku.

Reklama

Pokud stále dumáš, kam se dnes dá vůbec cestovat a které destinace jsou i přes otevření turistům dovolenkovým rájem, jsi na správné adrese. Země, které ti zde uvádíme, berou bezpečnost jako prioritu, ale zároveň se již otevřely turistice.

Podmínky, které tě čekají při návratu zpět do Česka, zobrazuje cestovatelský semafor. Článek o něm, pro tebe pravidelně aktualizujeme.

Do Ameriky lze cestovat!

Mexický Cancún

Mexický Cancún je aktuálně jednou z nejoblíbenějších exotických destinací, čemuž nenahrávají jen příhodné vstupní podmínky, neboť země od turistů nevyžaduje test, ani karanténu, ale zejména pláže s jemným bílým pískem, tyrkysové moře, lahodná tequila, úchvatný podmořský svět a fakt, že oblast se může pyšnit certifikátem bezpečné dovolené.

Ke vstupu je třeba se registrovat a pohlídat si další drobnosti, o kterých píšeme v našem níže uvedeném článku.

Panama

Panama od cestujících vyžaduje negativní PCR test, ne starší 48 hodin, a vyplnění speciálního prohlášení, doporučuje se i zdravotní pojištění. Po příjezdu se můžete těšit na pestrou přírodu, úchvatný podmořský svět a radostnou atmosféru, kterou z velké části vytváří místní usměvaví obyvatelé.

Kam bezpečně cestovat za koronaviru, otevřené země, Panama

Dominikánská republika

Dominikánská republika je již roky oblíbenou exotickou destinací, kterou ale zatím neobjevily davy návštěvníků z celého světa natolik, že by tu byla hlava na hlavě. Čeká vás tu mimo nádherné přírody s písečnými plážemi posetými palmami i kousek té koloniální historie, skvělé jídlo a vynikající koktejly.

Dominikánská republika se pyšní snahou o vytvoření destinace, kam se i v této nehostinné době dá bezpečně cestovat. Svým návštěvníkům nabízí benefit v podobě pojištění na COVID-19 zdarma, a to až do dubna 2021. Cestujícím tak v případě nákazy tamní vláda uhradí náklady spojené s prodloužením pobytu, změnou letenky či repatriací a například poskytne v případě nouze i finanční hotovost. Podmínkou zůstává před cestou vyplnit formulář a následný rychlotest na letišti.

Kam bezpečně cestovat za koronaviru, otevřené země, Dominikánská republika

Kostarika

Dovolenou na Kostarice určitě neprohloupíte! Něco si tu najde každý, jak milovník pasivního polehávání na pláži, tak i dobrodruh, co vyhledává túry deštným pralesem. Povinnost karantény a testování se netýká ani Kostariky. Cestující musí jen vyplnit online formulář a povinně pořídit cestovní pojištění u kostarické pojišťovny INS, které v případě nákazy pokryje léčbu a náklady s ní spojené a odpovídá podmínkám stanoveným Kostarikou. Ovšem stále platí i nařízení, že na všech veřejných prostranstvích v zemi je nutné nosit ochranné roušky.

Kam bezpečně cestovat za koronaviru, otevřené země, Kostarica

Ekvádor

Láká vás Ekvádor? Třeba s sebou mít potvrzení o negativním PCR testu ve španělštině, angličtině, francouzštině či němčině, který nebude starší 10 dní. Dále je vyžadováno vyplnění příjezdového formuláře a prohlášení o zdravotním stavu, to ale vyřídíte během letu. Užijte si místo, které skrývá jedinečný svět fauny a flóry i tradice Inků.

Kam bezpečně cestovat za koronaviru, otevřené země, Ekvádor

Guatemala

Guatemala je jednou z nejfotogeničtějších zemí světa. Nevěříte? Úchvatné památky, zelený prales, termální prameny, lávové kameny a výhledy na sopky. Před vstupem stačí vyplnit zdravotní průkaz a na cestu si každý cestovatel starší 10 let připraví negativní PCR nebo antigenní test, ne starší 72 hodin.

Kam bezpečně cestovat za koronaviru, otevřené země, Guatemala

Bolívie

Je libo výlet k největšímu vysokohorskému jezeru Titicaca, koupání v ledové vodě, nový svetr z alpaky či zjistit více o kultuře indiánů? Pak si připravte negativní PCR test, který nebude starší 72 hodin od momentu vstupu do země, a ještě před příjezdem vyplňte elektronický formulář.

Kam bezpečně cestovat za koronaviru, otevřené země, Bolívie

Aruba

I Aruba je otevřena turistům, vyžaduje od nich negativní test na COVID-19, který nebude starší 72 hodin před odletem. Možností je rovněž podstoupit test přímo po příletu, návštěvníky bude stát přibližně 75 dolarů. Povinností je i vyplnění online registrace a povinné zdravotní pojištění, informace o něm najdeš ZDE. Otevřené jsou restaurace i hotely a resorty. Roušky se od návštěvníků vyžadují pouze v případě, že nemohou dodržovat vzdálenost dva metry od ostatních.

Kam bezpečně cestovat za koronaviru, otevřené země, Aruba

Bahamy

Na Bahamách jen těžko zažijete vždy stejnou dovolenou, vždyť jsou tvořeny 700 ostrovy! Destinace vhodná pro rodiny, místo pro zamilované, herní ráj, hlavní přístav i ráj pro všechny milovníky nakupování. K tomu pláže a pohoda. Bahamy jsou turistům otevřené, pro vstup od nich žádají jen negativní test, ne starší 5 dnů, a vyplnění dotazníku. Před cestou je rovněž nutné požádat o zdravotní cestovní pojištění, tento proces trvá zhruba 72 hodin. Pátý den pobytu budou návštěvníci otestováni antigenovým testem, což stojí společně s pojištěním přibližně 40 až 60 dolarů.

Kam bezpečně cestovat za koronaviru, otevřené země, Bahamy

Jamajka

Před příletem na Jamajku je třeba se zaregistrovat a to maximálně 5 a minimálně 2 pracovní dny před plánovaným příjezdem do země. Po příletu je cestujícím změřena teplota a absolvují krátký rozhovor o zdravotním stavu. Současně je nutné se prokázat negativním testem. Od 11. března je od návštěvníků vyžadován negativní PCR/antigenní test, ne starší 72 hodin před odletem. K ověření 72 hodin je možné využít speciální kalkulačku.

Kam bezpečně cestovat za koronaviru, otevřené země, Cancún

Barbados

Barbados patří mezi nejkrásnější ostrovy Karibiku a turisty láká zejména na vynikající služby, nádherné pláže, korálové útesy a přátelskou atmosféru. Ke vstupu je aktuálně vyžadován negativní PCR test, ne starší 72 hodin (výjimku mají děti do 5 let), vyplnění imigračního online dotazníku, a to minimálně 24 hodin před příjezdem do země, nebo stažení aplikace BIMSafe App. Po příletu vám změří teplotu a provedou antigenní test. V případě pozitivního výsledku absolvujete ještě PCR test, a když bude i ten pozitivní, čeká vás izolace ve vládním zařízení na vlastní náklady.

Kam bezpečně cestovat za koronaviru, otevřené země, Barbados

Belize

Daňový ráj v Karibiku je Čechům otevřen a vyžaduje od nich jen negativní test na COVID-19, který nebude starší 72 hodin. Společně s ním je třeba mít potvrzení o ubytování, itinerář na celý pobyt a zpáteční letenku. Rovněž je třeba si stáhnout mobilní appku Belize Health a nejpozději 72 hodin před vstupem do země vyplnit požadovaný formulář, na jehož základě cestující obdrží QR kód. Tím se prokáže po příletu. Cestující, kteří nebudou mít test, budou na vlastní náklady otestování na letišti.

Kam bezpečně cestovat za koronaviru, otevřené země, Belize

Bonaire

O ostrově Bonaire se říká, že jeho nejkrásnější památky leží pod mořskou hladinou, ale s tím souhlasíme jen z části, protože i krásné pláže nebo třeba výprava za mangrovníky bude stát za to. Při příjezdu se musí všichni cestující starší 13 let prokázat negativním výsledkem PCR testu. Ten musí být proveden nejpozději 72 hodin před odletem a potvrzení musí být v anglickém jazyce. Také je třeba nejpozději 48 hodin před cestou vyplnit online zdravotní prohlášení, mít s sebou platný cestovní pas, e-mailovou adresu a doporučeno je i komplexní cestovní pojištění.

Kam bezpečně cestovat za koronaviru, otevřené země, Bonaire

Curacao

Před odletem je třeba webové stránce dicardcuracao.com vyplnit online digitální imigrační kartu, do 48 hodin před odletem je nutné rovněž zde zkompletovat Passenger Locator Card (PLC) a vytisknout si doklad. Posledním krokem je negativní PCR test, ne starší 72 hodin, který je potřeba rovněž nahrát na server dicardcuracao.com. Pak už se můžete těšit na zdejší zátoky, pláže a nádherné korálové útesy či procházku mezi pastelovými domky ve Willemstad.

Kam bezpečně cestovat za koronaviru, otevřené země, Curacao

Africká idylka u moře

Egypt

Země faraonů a pyramid je turistům otevřena, jedinou podmínkou je povinnost předložit negativní test na koronavirus, který nebude starší 72 hodin. Novinkou je rovněž možnost absolvovat test přímo po příletu na letištích v Sharm El-Sheikhu, Hurghadě, Marsa Matruh, Marsa Alam a Tabe, a to za poplatek přibližně 30 dolarů.

Kam bezpečně cestovat za koronaviru, otevřené země, Egypt, Pláž

Kapverdy

Vstupenkou na Kapverdy je v současnosti negativní COVID-19 test, který není starší 72 hodin. Ráj krásných pláž, několika druhů mořských živočichů či turistů, kteří se zde mohou vyřádit na spoustě turistických chodníků, láká zkrátka jak milovníky relaxu, tak dobrodružství.

Kam bezpečně cestovat za koronaviru, otevřené země, Kapverdy, Cape Verde

Žhavá dovolená v Asii

Maledivy

Ráj na zemi je pro cestovatele otevřen i nadále, ovšem vyžaduje od nich negativní test na COVID-19, který není starší 4 dny před odletem. Výhodou ale je, že právě na Maledivách mají cestovatelé garantovanou dovolenou v absolutní izolaci od okolního světa.

Kam bezpečně cestovat za koronaviru, otevřené země, Maledivy

Dubaj

Dubaj je turistům otevřena bez nutnosti absolvování karantény, nicméně testování je nutné. Nejprve je třeba se prokázat negativním PCR testem ještě před nástupem do letadla, ne starší 72 hodin). Poté cestující absolvuje další test po příletu na letišti v Dubaji, ten je zdarma. Na výsledky je třeba počkat v karanténě na hotelovém pokoji (zpravidla je výsledek známý do 12 hodin). Po příjezdu zpět do České republiky je třeba se prostřednictvím příjezdového formuláře přihlásit hygienické stanici a absolvovat test, příp. karanténu.

Kam bezpečně cestovat za koronaviru, otevřené země, Dubaj

Kam bezpečně cestovat? Nedaleko… po Evropě

Kanárské ostrovy

S dovolenou na Kanárských ostrovech nikdy nešlápnete vedle. Krásně tu je jak v letních, tak i v zimních měsících. Najdete zde bujarý život i příjemný klid. Při vstupu na ostrovy jste, stejně jako při vstupu do Španělska, povinni se prokázat výsledkem PCR testu na COVID-19 nebo TMA (nikoliv antigenního), ne staršího 72 hodin (v angličtině, španělštině, francouzštině nebo němčině). Výsledek není vyžadován od dětí mladších 6 let.

Před nastoupením cesty je nutné vyplnit i sanitární dotazník, v němž uvedete, která osoba disponuje výsledkem testu. Po vyplnění obdržíte QR kód, který předložíte při kontrole. Při kontrole vám bude měřena rovněž tělesná teplota. Při cestách na Kanárské ostrovy jsou negativní výsledky testů vyžadovány i všemi turistickými ubytovacími zařízeními.

Kam bezpečně cestovat za koronaviru, otevřené země, Kanárské ostrovy

Baleárské ostrovy

Mallorca, už to slovo ve vás jistě vzbudí spousty představ, a všechny jsou o klidné dovolené, plné moře, pohody a skvělého jídla. Při vstupu na Mallorcu jste povinni se prokázat výsledkem PCR testu na COVID-19, nebo TMA (nikoliv antigenního), ne starším 72 hodin (v angličtině, španělštině, francouzštině nebo němčině). Výsledek není vyžadován od dětí mladších 6 let. Před nastoupením cesty je nutné vyplnit i sanitární dotazník, v němž uvedete i která osoba disponuje výsledkem testu. Do vyplnění obdržíte QR kód, který přeložíte při kontrole. Při kontrole mimo toho bude měřena tělesná teplota.

Kam bezpečně cestovat za koronaviru, otevřené země, Mallorca, Baleáry

Azory a Madeira

Azory a Madeira jsou portugalskými tropickými ráji, kde si užijete klidnou dovolenou s nádechem exotiky. Madeira, ostrov věčného jara, nabízí mimo nádherných útesů i množství příležitostí k pozorování velryb a delfínů. A Azory, to je oáza klidu, i v hlavní sezóně je zde relativně klid. Ostrovy sopečného původu se stále aktivní vulkanickou činností nemají o rozmanitou scenérii nouzi. K tomu všemu horké prameny… kdo by nejel?

Při cestě na Madeiru je nezbytný negativní PCR test (ne starší 72 hodin) a absolvování 14denní karantény po příjezdu. Na Azorské ostrovy také musíte předložit negativní výsledek PCR testu, ne starší 72 hodin, již před nástupem do letadla a následně se po příletu podrobit kontrolnímu testování, pokud na ostrově pobudete déle než 6 dní.

Kam bezpečně cestovat za koronaviru, otevřené země, Azory

Sardinie

Celé dva tisíce kilometrů sluncem zalitého pobřeží plného útesů, zátok a pláží – to vás čeká na nádherném italském ostrově Sardinie. Po vstupu na Sardinii se musíte prokázat negativním výsledkem testu na COVID-19 (PCR i antigenním), ne starším 48 hodin od odběru, nebo nastoupit karanténu. Všichni cestující musí před cestou vyplnit čestné prohlášení a nahlásit svůj příjezd místní ASL (zdravotnímu zařízen). Na Sardinii je nutné vyplnit před odletem také registrační formulář dostupný na webových stránkách tamního úřadu (a to minimálně 48 hodin před odletem) a počkat na QR kód.

Kam bezpečně cestovat za koronaviru, otevřené země, Sardinie

Letenky bez problémů – Pelikán proplatí stornopoplatky

Novinka od Pelikána! Kup si k letence nebo pobytu pojištění a automaticky dostaneš BONUS v podobě proplacení stornopoplatku, pokud nebudeš moci odletět kvůli pozitivnímu testu na COVID-19! Tento bonus získají automaticky všichni cestující, kteří si zakoupili pojištění STORNO nebo ISTOTA od 1. 1. 2021 (včetně).

Pelikán proplatí storno poplatky, stačí si zakoupit pojištění!

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální slevy pro naše čtenáře

  • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
  • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
5/5 - (3 votes)
Klikněte pro komentář
Nahoru