Connect with us

Evropa

Cestování na Madeiru a Azory: nutný test ne starší než 72 hodin

Cestování na Madeiru a Azory: nutný test ne starší než 72 hodin

Azory a Madeira uplatňují jiné vstupní podmínky než zbytek Portugalska. Od ledna se již i některá pravidla změnila.

Reklama

Cestování na Madeiru – aktuální podmínky (březen 2021)

Od 1. července 2020 je možné přiletět na Madeiru při splnění jedné z následujících podmínek:

 • předložení potvrzení o negativním výsledku testu na onemocnění COVID-19 ne starší než 72 hodin. Po předložení negativního výsledku může cestující opustit letiště a nastoupit 14denní karanténu
 • Cestující absolvuje test na letišti po příletu s odhadovaným maximálním trváním 1 hodiny na ukončení základního procesu odběru biologických vzorků. Po odběru se může cestující přesunout do rezervovaného ubytovacího zařízení, kde je povinen dodržovat pravidla sociální vzdálenosti a používat osobní ochranné prostředky (roušky). Výsledek testu se cestujícímu oznámí zpravidla do 12 hodin. Cestující, který odmítne provedení screeningového testu, se dopouští trestného činu neposlušnosti a zdravotnický orgán může v rámci svých pravomocí nařídit povinnou 14denní karanténu v určeném hotelovém zařízení na náklady cestujícího.
 • cestující předloží potvrzení o překonání COVID-19 po dobu 90 dní před cestou na Madeiru
 • cestující předloží potvrzení o absolvování očkování na COVID-19

Všichni cestující jsou povinni zaregistrovat se a vyplnit elektronický formulář 12 až 48 hodin před cestováním.

Registrace před cestou na Madeiru

Test je možné podstoupit i po příletu na Madeiru, ovšem i Ministerstvo zahraničních věcí ČR doporučuje podstoupit test již v ČR, aby se cestovatelé vyhnuli možné delší karanténě v případě zjištění pozitivního výsledku testu absolvovaného až po příletu na ostrov.

Madeira

Cestování na Azory – aktuální podmínky (březen 2021)

Od 7. ledna 2021 je přílet na Azory možný jen s negativním RT-PCR testem na onemocnění COVID-19, učiněným max. 72 hodin před příletem. Tento test je nutné předložit již před nástupem do letadla. Stačí předložit v digitální formě nebo předložením potvrzení o překonání COVID-19 po dobu 90 dní před cestou na Azory.

 • Před odletem doporučujeme prověřit podmínky vámi zvolené letecké společnosti. Všechna ostatní nařízení a opatření platí beze změny.
 • 72 hodin před odletem na Azory cestující elektronicky vyplní a odešle formulář regionálního zdravotnického úřadu.
 • Formulář regionálního zdravotnického úřadu
 • Po vyplnění formuláře dostane cestující kód, který po příletu na letiště předloží zaměstnancům zdravotnického úřadu.

Pokud na Azorech strávíte více, něž 6 dní, jste povinni 6. den se opět podrobit kontrolnímu testování. Tento test je bez poplatku.

Po příletu je cestující povinen vyplnit a podepsat formulář, ve kterém se podle vlastního rozhodnutí zaváže ke splnění následujících podmínek:

 • předložení potvrzení o negativním výsledku testu na onemocnění COVID-19 ne starší než 72 hodin. Potvrzení musí obsahovat identifikaci pasažéra, identifikaci laboratoře, kde byl test proveden, datum realizace testu, podpis osoby odpovědné za provedení testu a negativní výsledek. V případě pobytu trvajícím sedm nebo více dní je cestující povinen v 6. den (počítáno od data screeningového testu na onemocnění COVID-19) kontaktovat zdravotní úřad v místě pobytu na Azorských ostrovech a provést nový screeningový test;
 • nebo předložení potvrzení o překonání COVID-19 po dobu 90 dní před vstupem na Azory
 • Podmínky vstupu a tiskopisy na přicestování na Azory na webové stránce regionální vlády Azor
Azorské ostrovy

Návrat zpět do České republiky

Návrat zpět do České republiky se řídí cestovatelským semaforem.

Akční letenky na Azory a Madeiru

Zdroj informací: www.mzv.cz

Tento článek si můžete přečíst i uložit na později v NOVÉ APLIKACI PELIPECKY, kde se automaticky aktualizuje. Budete tak mít čerstvé, žhavé novinky z první ruky (funguje i v offline režimu).

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální nabídky pro naše čtenáře

  • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
  • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
  4.3/5 - (3 votes)
1 Comment
Nahoru