Connect with us
Pláž na Mallorce

Cestopisy

Mallorca: Malý evropský Karibik

Mallorca: Malý evropský Karibik

Na dovolenou na karibsky vyhlížejících plážích nemusíte nutně šetřit celý život nebo cestovat přes osm tisíc kilometrů daleko. Stačí vyrazit na největší ze španělských ostrovů – na Mallorcu. Nabídne vám nejen do očí bijící tyrkysové moře, ale taky se dobře najíte, zaplavete si s delfíny a v Dračích jeskyních budete moct vyzkoušet, jestli máte problém se stísněnými prostory. Tak směle do toho!

Reklama
Slunečníky na pláži

Hlad nemá šanci

Obvykle by se článek o přímořské destinaci začínal klábosením o tom, jaké jsou tam nádherné pláže a čistá voda. Ano, ale o tom až potom. Řekněme si upřímně, stejně se celý náš život primárně točí kolem toho, co si dát k jídlu. Mallorca je španělský ostrov. A kdo by nemiloval španělskou kuchyni? Na své si tam přijdou jak masožravci, tak vegetariáni. Výborné jsou předkrmy v podobě proslulých vepřových klobás sobrassada a butifarra, jejichž výraznou chuť dokonale doplňuje bílé víno. Vegetariány a dokonce i vegany pak jistě okouzlí tumbet – jídlo populární už od 16. století, kombinující chutě lilku, brambor, červené papriky a rajčat. Bez vyzkoušení paelly s čerstvě vylovenými mořskými plody se taky nevracejte! Kdyby se našinci velmi stýskalo po české kuchyni, může zkusit obdobu vepřo knedlo zelo – Llom amb Col. Typický lokální pokrm se skládá z vepřové panenky a výše zmíněných klobás, pomalu vařený v listu zelí s přidáním vína, piniových oříšků a hrozinek. A nesmíme zapomenout na tradiční tapas, ideální pro večerní posezení v restauraci s výhledem na západ slunce. Atmosféra španělské gastronomie má prostě něco do sebe. Už jen kvůli ní se nebudete chtít vrátit.

Jídlo paella.

Dračí jeskyně

Čtyři impozantní krápníkové jeskyně propojené 2,5 km dlouhou stezkou najdete na východním pobřeží ostrova, mezi městy Manacor a Porto Cristo. Zatímco mnoho turistů navštěvuje tento jeskynní komplex přes cestovní kanceláře, vy se tam můžete snadno vydat i sami a levněji. Půjčit si tam auto není žádný problém a z hlavního města Palma de Mallorca je to necelá hodinka. Veřejná doprava je tam omezená, ale nějaký ten autobus se tam párkrát za den otočí. Vstupenky za 15 eur si můžete koupit dopředu přes internet, a to na konkrétní čas. Pěkně se tak vyhnete netrpělivým davům a potom už si jen v klidu vychutnáte prohlídku jeskyní a vyjížďku lodí k největšímu evropskému podzemnímu jezeru Martel. Jako bonus je tu pro návštěvníky připravený unikátní živý koncert klasické hudby. Všichni místní doufají, že neprobudí bájného draka, který se tu podle pověstí kdysi zabydlel a podle kterého se celá tato atrakce jmenuje.

Dračí jeskyně s jezerem Martel.

Podmořská podívaná

Ano, pláže jsou na Mallorce jako z pohlednice Karibiku – bílý písek a tyrkysová modř kam až oko dohlédne. Ale byla by hrozná škoda dát si čtyři tempa a vypláznout se na pláži jako odlivem vyplavená hvězdice. Radši se přihlaste na nějaký potápěčský kurz. Nejlepší podmínky k potápění jsou na jihu ostrova, kde kamenité podloží nabízí opravdu skvělou podmořskou podívanou i pro úplné začátečníky. Najdete tam mnoho jeskyní, tunelů a ztroskotaných vraků, kterými vás provedou rodinky tučných tuňáků a nebezpečně vyhlížející mečouni.

Žena, která se potápí.

Podmínky vstupu na Mallorcu a návrat zpět do ČR

Španělsko a tedy i Mallorca od přijíždějících cestujících vyžaduje negativní PCR test, který není ve chvíli příjezdu do země starší než 72 hodin. Více informací v našem samostatném článku.

Návrat ze zahraničí zpět do ČR se řídí cestovatelským semaforem. Baleárské ostrovy (nikoliv pevninské Španělsko) patří aktuálně do oranžové kategorie. Už před cestou do ČR (např. před nástupem do letadla) je tak třeba předložit písemné potvrzení o negativním výsledku PCR testu, ne staršího než 72 hodin od odběru, nebo antigenního testu, ne staršího více než 24 hodin od odběru. Současně s testem je rovněž před cestou třeba se prokázat i vyplněným elektronickým příjezdovým formulářem (po vyplnění formuláře je vystaveno potvrzení, které je možné si stáhnout).

Akční letenky na Mallorcu

Letenky bez problémů – Pelikán proplatí stornopoplatky

Novinka od Pelikána! Kup si k letence nebo pobytu pojištění a automaticky dostaneš BONUS v podobě proplacení stornopoplatku, pokud nebudeš moci odletět kvůli pozitivnímu testu na COVID-19! Tento bonus získají automaticky všichni cestující, kteří si zakoupili pojištění STORNO nebo ISTOTA od 1. 1. 2021 (včetně).

Pelikán proplatí storno poplatky, stačí si zakoupit pojištění!

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální slevy pro naše čtenáře

  • Sleva 250 Kč na letenky - stáhni si naši novou aplikaci, objednej letenky na Pelikan.cz za minimálně 500 Kč, zadej slevový kód PECKYAPPKA a ušetři 250 Kč z objednávky.
  • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
  • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
5/5 - (2 votes)
Klikněte pro komentář

Cestování je láska, to Lenka ví už dlouho. Hlavu jí zamotalo Slovinsko, Japonsko, Austrálie, Jihovýchodní Asie, ale i Spojené státy americké, které procestovala křížem krážem. Při první příležitosti v práci žadoní o další dovolenou, protože s oblibou tvrdí, že cestování lidem otevírá oči. A není nic krásnějšího než objevovat, že existuje i svět mimo naši komfortní zónu.

Doporučujeme

Žhavé #PELIPECKY

Novinky a zprávy ze světa cestování

Cestování do Španělska: cestujícím z nerizikových oblastí stačí vyplněný formulář https://t.co/QxInBIdJvX #koronavirus12 hodinami dozadu
PECKA DNE: All Inclusive v Ras Al Khaimah od 32 494 Kč. TOP pro rodiny s dětmi https://t.co/9GWTRLWWzy14 hodinami dozadu
EXPO 2020 Dubai: vše, co je třeba vědět, na jednom místě (průvodce, program, ceny) https://t.co/87immItGvq14 hodinami dozadu
Podzim na Maltě? Vyzkoušejte její trumfy ještě letos! https://t.co/14Ue9PpcDL15 hodinami dozadu
Cancún z Německa od skvělých 6 590 Kč! Termíny na hlavní sezónu https://t.co/gMkpe10c3y17 hodinami dozadu
Kuba od 15. listopadu opětovně otevře hranice turistům https://t.co/yirWG1GwXK #koronavirus18 hodinami dozadu
Každý měsíc jiná atrakce: k letence Emirates nyní vstup na DUBAI FRAME zdarma! https://t.co/r13jlqXJyI #letenky18 hodinami dozadu
Každý měsíc jiná atrakce: k letence Emirates nyní vstup na DUBAI FRAME zdarma! https://t.co/r13jlqXJyI #novinky18 hodinami dozadu
Podzimní Milán z Vídně nebo Prahy od 702 Kč https://t.co/tnhwOv3e5J19 hodinami dozadu
Emiráty, Portugalsko i Kuba. Které země očkují nejrychleji? Koukni na žebříček https://t.co/UAJXUFFxRx #koronavirus20 hodinami dozadu
1 2 3 5

Nejčtenější dnes

Doporučujeme:

Advertisement
Advertisement
Nahoru