Connect with us

Cestopisy

Proč je Egypt mezi Čechy tolik oblíbený? Podívejte se sami

Proč je Egypt mezi Čechy tolik oblíbený? Podívejte se sami

Přímé lety, špičkové all inclusive služby, skvělé ceny, a když k tomu navíc přidáte ještě 100% záruku výborného počasí, máte o letní dovolené jasno. Egypt je celoroční destinací a i tento rok patří mezi nejoblíbenější destinace Čechů. Hotelových resortů je tu bezpočet a ze široké nabídky si vybere každý. Pokud se vám snad ze všech bohatých švédských stolů točí hlava už teď, vyběhněte na dlouhou písečnou pláž, usaďte se pod velkým slunečníkem a užívejte si příjemné teplo a vůni moře.

Reklama

Egypt je magickou kombinací zelených oáz, starověké historie a nekonečných dun Arabské pouště. Tak jako místní milují a uctívají životadárný Nil, stejně si váží i turistů. I proto jsou břehy Rudého moře a Egypt exkluzivními destinacemi pro vaši dovolenou, která splní i ta nejnáročnější očekávání.

Hurghada

Z bývalé malinké rybářské vesničky na břehu Rudého moře se stalo jedno z nejvíce vyhledávaných dovolenkových destinací českých cestovatelů. Není náhodou, že se Hurghada za poslední roky proměnila na pulzující letovisko pod silným egyptským sluncem plné luxusních hotelů se špičkovými službami a počasím během celého roku, to vše navíc za skvělé ceny.

✅ potápění se ✅ šnorcholování ✅ korálové útasy ✅ exkluzivní resorty

5* hotel Grand Resort

✅ ubytování s all inclusive na 7 nocí s odletem z Prahy

✅ transfer z letiště na hotel a zpět

✅ služby česky hovořícího delegáta

REZERVUJTE OD 11 076 Kč

4* Pharaoh Azur

✅ ubytování s all inclusive na 7 nocí

✅ transfer z letiště na hotel a zpět

✅ služby česky hovořícího delegáta

✈ s odletem z Brna

REZERVUJTE OD 13 490 Kč

✈ s odletem z Ostravy

REZERVUJTE OD 14 890 Kč

Sinajský poloostrov

Geografie sice říká, že Sinajský poloostrov patří do Asie, svojí kulturou a duchem vás ale přesvědčí o svých egyptských vazbách. Poloostrov patří k nejoblíbenějším dovolenkovým destinacím a my se tomu vůbec nedivíme. Zdejší výlety si můžete naplánovat k nádherným oázám a pláže špičkových resortů lemuje dlouhý korálový útes. Připravte se na to, že dovolenou v Egyptě strávíte s potápěčskými brýlemi na nose, protože podmořský svět si tu pro vás připravil opravdu prvotřídní divadlo. Třešnička na dortu? Cestující na Sinajský poloostrov mají víza zdarma.

✅ šnorchlování ✅ bezplatná víza ✅ krásné oázy ✅ oblíbené resorty

4* hotel Sharm Resort

✅ ubytování s all inclusive na 7 nocí s odletem z Prahy

✅ transfer z letiště na hotel a zpět

✅ služby česky hovořícího delegáta

REZERVUJTE OD 10 634 Kč

Marsa Alam

„Na dovolené jsme byli v Marse Alamu.“ Tuto větu od lidí vracejících se z dovolených slýcháváme čím dál častěji. Marsa Alam najdete na mapě kousek jižněji od Hurghady, a proto nikoho nepřekvapí, že i tady návštěvníky čeká krásné počasí. Pokud chcete utéct před davy turistů, našli jste favorita. Opalte se do bronzova pod egyptským sluncem, potápějte se v křišťálově čistých vodách Rudého moře a s trochou štěstí se pod hladinou setkáte i mořskými želvami.

✅ plavání s delfíny ✅ mořské želvy ✅ šnorchlování ✅ pouštní safari

4* hotel Port Ghalib Resort

✅ ubytování s all inclusive na 7 nocí s odletem z Prahy

✅ transfer z letiště na hotel a zpět

✅ služby česky hovořícího delegáta

REZERVUJTE OD 16 016 Kč

Poznávací okruh Egyptem

Nepatříte mezi typické dovolenkáře, kteří vydrží celou dovolenou na jednom místě? Pokud patříte spíše mezi cestovatelské dobrodruhy, kteří rádi poznávají historii, vydejte se na okružní jízdu Egyptem. Právě díky ní se vydáte po stopách egyptských faraónů do starověkých Théb, Údolí králů, města Edfu a dalších, to všechno výletní lodí po bájném Nilu. Nebojte se, o koupání v moři nouze nebude. Těšit se můžete i na šnorchlování u ostrova Giftun, který vás ohromí krásnými plážemi i oslnivými korálovými útesy

✅ historické památky ✅ plavba po Nilu ✅ šnorchlování ✅ prohlídky v ceně

4* hotel v Hurghadě + plavba lodí

✅ ubytování na 7 nocí: 3 noci ve 4* hotelu v Hurghadě s all inclusive, 4 noci s plnou penzí na lodi

✅ transfer z letiště na hotel a zpět

✅ služby česky nebo slovensky hovořícího delegáta

REZERVUJTE OD 17 290 Kč

Teplota moře

Voda Rudého moře dosahuje v letních měsících v průměru 26 °C. Pokud vám bude v moři příliš teplo, osvěžíte se v některém z mnoha bazénů hotelu.

Teplota vzduchu

Průměrné denní teplory vzduchu dosahují 34 °C a více. Bojíte se, že vá dovolenou překazí bouřka? To je v Egyptě velmi málo pravděpodobné.

Turistická víza do Egypta

Čeští občané cestující do Egypta potřebují vstupní víza, ktará si mohou za poplatek zakoupit přímo na letišti v Hurghadě, Káhiře nebo Sharm el Sheikhu. Podmínkou udělení víza je platný cestovní pas po návratu minimálně 6 měsíců.

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální nabídky pro naše čtenáře

    • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
    • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
    Prosím, ohodnoťte náš článek.
Klikněte pro komentář

Pokud Pavel zrovna necestuje, rád se věnuje svým dalším koníčkům, mezi které patří luštění křížovek, vnoučata a v neposlední řadě sledování AZ kvízu.

Nahoru