Connect with us
Cancun - Mexiko

Amerika

Cestování do Mexika: Cancún má certifikát bezpečnosti, ke vstupu netřeba test ani karanténu

Cestování do Mexika: Cancún má certifikát bezpečnosti, ke vstupu netřeba test ani karanténu

Mexiko je jedna z mála exotických zemí, kam již můžeme svobodně cestovat bez nutnosti testu či karantény při vstupu do země. Tento středoamerický ráj se postupně začal otevírat 8. června 2020 a od října už láká zahraniční návštěvníky na svá nejkrásnější letoviska, která jsou otevřena v plné kráse. Turisty v destinaci Cancún či Playa Del Carmen čeká velké množství resortů a hotelů, pláže jsou otevřeny bez omezení.

Reklama

Podmínky vstupu do Mexika

Už bylo uvedeno, že země ke vstupu nevyžaduje předložení testu na COVID-19, ani absolvování karantény, nicméně následující podmínky je třeba splnit:

 • Ještě před příletem do Mexika je třeba vyplnit online formulář.
 • Cestující musí mít platný cestovní pas – minimální platnost je ke dni opuštění Mexika (nedoporučuje se však opouštět zemi v poslední den platnosti pasu).
 • Je nutné vyplnit migrační formulář – ten se vyplňuje ještě na palubě letadla před přistáním a je nutné zde vyplnit osobní údaje, číslo pasu, číslo letu, místo ubytování apod.
 • Rovněž je třeba se prokázat zpáteční letenkou – maximální doba pobytu turisty je 180 dní.
 • Písemné potvrzení o zajištění ubytování (ve španělštině) – například rezervace hotelu, souhlas majitele nemovitosi apod.
 • Cestujícím se DOPORUČUJE (není oficiálně vyžadováno) mít s sebou:
  • Cestovní zdravotní pojištění pokrývající náklady spojené s případnou hospitalizací kvůli onemocnění COVID-19.
  • Negativní výsledek PCR testu, ne staršího než 72 hodin (může být vyžadován hotelem či aerolinkami).

Pokud do Mexika necestujete jako turista, ale jako zaměstnanec české či zahraniční společnosti (nejste však placeni mexickou stranou), bude od vás vyžadována ještě další podpůrná dokumentace. O všech náležitostech informuje Velvyslanectví České republiky v Mexiku.

Země neupravuje podmínky vstupu pro očkované či cestující, kteří již překonali COVID-19.

Tulum, v blízkosti Cancúnu, Riviera Maya, Mexiko

Podmínky návratu do České republiky

Podmínky návratu ze zahraničí zpět do České republiky upravuje cestovatelský semafor. Při cestě domů je tak nutné se řídit podmínkami nejrizikovější země, ve které přijíždějící strávil v posledních 14 dnech více než 12 hodin.

Kde je možné se před odjezdem z Mexika do ČR nechat otestovat

Cancún

Nejoblíbenější plážové destinace Mexika jsou otevřeny

Letoviska Cancún a Playa Del Carmen se už cestovnímu ruchu oficiálně znovu otevřela, stejně tak i okolní dovolenkové oblasti jako Tulum, Isla Mujeres a Cozumel.

Mexický guvernér Quintana Roo začátkem října oznámil, že v zemi už se podařilo snížit riziko přenosu COVID-19 a epidemiologický semafor již není oranžový ale žlutý. To umožňuje Cancúnu, Playa Del Carmen a Riviéře Maya začít další etapu znovuotevření cestovního ruchu, která zahrnuje otevření větší kapacity hotelů a rovněž archeologických turistických atrakcí. Jediné, co v zemi zůstává zavřené, jsou bary a noční kluby.

Mexiko od turistů po příjezdu aktuálně nevžaduje karanténu ani test na COVID-19. Cestující by však měli mít platné cestovní pojištění, které pokrývá náklady spojené s koronavirem.

Akční letenky do Cancúnu

Jedni z prvních, kteří získali certifikát bezpečné dovolené

V květnu minulého roku Světová rada pro cestovní ruch (WTTC) uvedla na trh vůbec první bezpečnostní a hygienické razítko na světě, které je zárukou dodržení vysokých bezpečnostních standardů v celé dovolenkové destinaci. Ze všech zemí světa byl právě mexický Cancún jednou z prvních destinací, která tyto standardy přijala a zmíněný certifikát získala.

Během dovolené v Cancúnu tak budete vidět razítka téměř na všech hotelech, restauracích, letišti a v podstatě všech subjektech cestovního ruchu. „Cancún a mexický Karibik implementovaly nová bezpečnostní opatření už na jaře,“ uvedl mexický guvernér oblasti Quintana, Roo Carlos Joaquín.

Zdroje: mzv.cz

Tento článek si můžete přečíst i uložit na později v NOVÉ APLIKACI PELIPECKY, kde se automaticky aktualizuje. Budete tak mít čerstvé, žhavé novinky z první ruky (funguje i v offline režimu).

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální nabídky pro naše čtenáře

  • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
  • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
  4.5/5 - (2 votes)
Klikněte pro komentář
Nahoru