Connect with us
Cancun - Mexiko

Amerika

Cestování do Mexika: Cancún má certifikát bezpečnosti, ke vstupu netřeba test ani karanténu

Cestování do Mexika: Cancún má certifikát bezpečnosti, ke vstupu netřeba test ani karanténu

Mexiko je jedna z mála exotických zemí, kam již můžeme svobodně cestovat bez nutnosti testu či karantény při vstupu do země. Tento středoamerický ráj se postupně začal otevírat 8. června 2020 a od října už láká zahraniční návštěvníky na svá nejkrásnější letoviska, která jsou otevřena v plné kráse. Turisty v destinaci Cancún či Playa Del Carmen čeká velké množství resortů a hotelů, pláže jsou otevřeny bez omezení.

Reklama

Podmínky vstupu do Mexika

Už bylo uvedeno, že země ke vstupu nevyžaduje předložení testu na COVID-19, ani absolvování karantény, nicméně následující podmínky je třeba splnit:

 • Ještě před příletem do Mexika je třeba vyplnit online formulář.
 • Cestující musí mít platný cestovní pas – minimální platnost je ke dni opuštění Mexika (nedoporučuje se však opouštět zemi v poslední den platnosti pasu).
 • Je nutné vyplnit migrační formulář – ten se vyplňuje ještě na palubě letadla před přistáním a je nutné zde vyplnit osobní údaje, číslo pasu, číslo letu, místo ubytování apod.
 • Rovněž je třeba se prokázat zpáteční letenkou – maximální doba pobytu turisty je 180 dní.
 • Písemné potvrzení o zajištění ubytování (ve španělštině) – například rezervace hotelu, souhlas majitele nemovitosi apod.
 • Cestujícím se DOPORUČUJE (není oficiálně vyžadováno) mít s sebou:
  • Cestovní zdravotní pojištění pokrývající náklady spojené s případnou hospitalizací kvůli onemocnění COVID-19.
  • Negativní výsledek PCR testu, ne staršího než 72 hodin (může být vyžadován hotelem či aerolinkami).

Pokud do Mexika necestujete jako turista, ale jako zaměstnanec české či zahraniční společnosti (nejste však placeni mexickou stranou), bude od vás vyžadována ještě další podpůrná dokumentace. O všech náležitostech informuje Velvyslanectví České republiky v Mexiku.

Tulum, v blízkosti Cancúnu, Riviera Maya, Mexiko

Podmínky návratu do České republiky

Od 5. dubna 2021 platí upravený cestovatelský semafor, který stanovuje podmínky návratu ze zahraničí zpět do Česka.

Semafor v současné chvíli vnímá Mexiko jako stát s velmi vysokým rizikem (tmavě červená barva). Při návratu zpět domů je tak nutné se prokázat vyplněným elektronickým příjezdovým formulářem. Současně je třeba splnit podmínky podle kategorie, do níž spadáte:

 • Čeští občané, jejich rodinní příslušníci, občané EU s přechodným pobytem či cizinci s trvalým pobytem v ČRse musí už před cestou do Česka prokázat písemným potvrzením o negativním výsledku PCR testu, ne staršího než 72 hodin od odběru, nebo antigenního testu, ne staršího více než 24 hodin od odběru. Následně je v ČR nutné absolvovat karanténu, která musí být ukončena nejdříve 5. den a nejpozději 14. den od vstupu dalším testem (tentokrát PCR, antigenní nestačí).
 • Cizinci přijíždějící do České republiky z tmavě červených zemí se musí už před cestou do ČR prokázat písemným potvrzením o negativním výsledku PCR testu (antigenní nestačí), ne staršího než 72 hodin od odběru. Následně je v ČR nutné absolvovat karanténu, která musí být ukončena nejdříve 5. den a nejpozději 14. den od vstupu dalším PCR testem.

Součástí všech podmínek je nošení respirátoru FFP2 všude mimo domov, a to po dobu 14 dní od příjezdu.

Kde je možné se před odjezdem z Mexika do ČR nechat otestovat:

Cancún

Nejoblíbenější plážové destinace Mexika jsou otevřeny

Letoviska Cancún a Playa Del Carmen se už cestovnímu ruchu oficiálně znovu otevřela, stejně tak i okolní dovolenkové oblasti jako Tulum, Isla Mujeres a Cozumel.

Mexický guvernér Quintana Roo začátkem října oznámil, že v zemi už se podařilo snížit riziko přenosu COVID-19 a epidemiologický semafor již není oranžový ale žlutý. To umožňuje Cancúnu, Playa Del Carmen a Riviéře Maya začít další etapu znovuotevření cestovního ruchu, která zahrnuje otevření větší kapacity hotelů a rovněž archeologických turistických atrakcí. Jediné, co v zemi zůstává zavřené, jsou bary a noční kluby.

Mexiko od turistů po příjezdu aktuálně nevžaduje karanténu ani test na COVID-19. Cestující by však měli mít platné cestovní pojištění, které pokrývá náklady spojené s koronavirem.

Akční letenky do Cancúnu

Jedni z prvních, kteří získali certifikát bezpečné dovolené

V květnu minulého roku Světová rada pro cestovní ruch (WTTC) uvedla na trh vůbec první bezpečnostní a hygienické razítko na světě, které je zárukou dodržení vysokých bezpečnostních standardů v celé dovolenkové destinaci. Ze všech zemí světa byl právě mexický Cancún jednou z prvních destinací, která tyto standardy přijala a zmíněný certifikát získala.

Během dovolené v Cancúnu tak budete vidět razítka téměř na všech hotelech, restauracích, letišti a v podstatě všech subjektech cestovního ruchu. „Cancún a mexický Karibik implementovaly nová bezpečnostní opatření už na jaře,“ uvedl mexický guvernér oblasti Quintana, Roo Carlos Joaquín.

Zdroje: mzv.cz

Tento článek si můžete přečíst i uložit na později v NOVÉ APLIKACI PELIPECKY, kde se automaticky aktualizuje. Budete tak mít čerstvé, žhavé novinky z první ruky (funguje i v offline režimu).

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální slevy pro naše čtenáře

 • Sleva 250 Kč na letenky - stáhni si naši novou aplikaci, objednej letenky na Pelikan.cz za minimálně 500 Kč, zadej slevový kód PECKYAPPKA a ušetři 250 Kč z objednávky.
 • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
 • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
Klikněte pro komentář

Doporučujeme

Žhavé #PELIPECKY

Novinky a zprávy ze světa cestování

Finsko je počtvrté po sobě nejšťastnější zemí světa. Žebříček ovlivnila i koronakrize https://t.co/LI4ZBoBwjb #koronavirus2 dny dozadu
Finsko je počtvrté po sobě nejšťastnější zemí světa. Žebříček ovlivnila i koronakrize https://t.co/LI4ZBoBwjb #novinky2 dny dozadu
Koronavirus a cestování – vše, co potřebuješ vědět https://t.co/PL0SPvKTOy #koronavirus2 dny dozadu
UNESCO park Wadden Sea v Dánsku bude mít unikátní vyhlídkovou věž. Přibude i velký kemp pro karavany https://t.co/L9uYf8SXy92 dny dozadu
PECKA DNE: Dovolená v Dubaji! Hilton se snídaní + letenka od 14 891 Kč https://t.co/T9uccXd4an2 dny dozadu
Které země můžeme navštívit: aktuální doporučení a zákazy (COVID-19) https://t.co/XwtQIeaL5x #koronavirus2 dny dozadu
Velké sčítání cestovatelů: Jak vidíš dovolenou v roce 2021? Klikni a vyplň krátký dotazník https://t.co/WpQqy7nhll #koronavirus2 dny dozadu
10 míst a věcí, které při návštěvě Mexico City nevynechat https://t.co/xiWjL4Cfmz2 dny dozadu
Rekonstrukce Notre Damu bude hotová v roce 2024. Dnes jsou to dva roky od nešťastného požáru https://t.co/6Z87Jwjxtc #novinky3 dny dozadu
Na letišti v Tokiu testují bezkontaktní check-in pomocí snímání obličeje https://t.co/SoXsDNZUEq #koronavirus3 dny dozadu
1 2 3 5

Nejčtenější dnes

Doporučujeme:

Advertisement
Advertisement
Nahoru