Connect with us
Cancun - Mexiko

Amerika

Exotika bez testu a karantény! Cancún je již otevřen a má certifikát bezpečnosti

Exotika bez testu a karantény! Cancún je již otevřen a má certifikát bezpečnosti

Mexiko je jedna z mála exotických zemí, kam již můžeme svobodně cestovat bez nutnosti testu či karantény při vstupu do země. Tento středoamerický ráj se postupně začal otevírat 8. června a nyní v říjnu už láká zahraniční návštěvníky na svá nejkrásnější letoviska, která jsou otevřena v plné kráse. Turisty v destinaci Cancún či Playa Del Carmen čeká velké množství resortů a hotelů, pláže jsou otevřeny bez omezení.

Reklama

Pohlídejte si let přímo na letiště Cancún

Mexiko od turistů po příjezdu aktuálně nevyžaduje karanténu ani test na COVID-19.

Na základě zpětné vazby od našich cestovatelů a rovněž oficiálního stanoviska letiště Cancún víme, že pokud poletíte do Cancúnu a nebudete mít přestup v hlavním městě Mexico City, nebude vaše cesta podléhat případnému rozhovoru s imigračními pracovníky, kteří rozhodují o vstupu do země.

Nejoblíbenější plážové destinace Mexika jsou otevřeny

Letoviska Cancún a Playa Del Carmen se už cestovnímu ruchu oficiálně znovu otevřela, stejně tak i okolní dovolenkové oblasti jako Tulum, Isla Mujeres a Cozumel.

Mexický guvernér Quintana Roo začátkem října oznámil, že v zemi už se podařilo snížit riziko přenosu COVID-19 a epidemiologický semafor již není oranžový ale žlutý. To umožňuje Cancúnu, Playa Del Carmen a Riviéře Maya začít další etapu znovuotevření cestovního ruchu, která zahrnuje otevření větší kapacity hotelů a rovněž archeologických turistických atrakcí. Jediné, co v zemi zůstává zavřené, jsou bary a noční kluby.

Mexiko od turistů po příjezdu aktuálně nevžaduje karanténu ani test na COVID-19. Cestující by však měli mít platné cestovní pojištění, které pokrývá náklady spojené s koronavirem.

Akční letenky do Cancúnu

Jedni z prvních, kteří získali certifikát bezpečné dovolené

Světová rada pro cestovní ruch (WTTC) v květnu uvedla na trh vůbec první bezpečnostní a hygienické razítko na světě, které je zárukou dodržení vysokých bezpečnostních standardů v celé dovolenkové destinaci. Ze všech zemí světa byl právě mexický Cancún jednou z prvních destinací, která tyto standardy přijala a zmíněný certifikát získala.

Během dovolené v Cancúnu tak budete vidět razítka téměř na všech hotelech, restauracích, letišti a v podstatě všech subjektech cestovního ruchu. „Cancún a mexický Karibik implementovaly nová bezpečnostní opatření už na jaře,“ uvedl mexický guvernér oblasti Quintana, Roo Carlos Joaquín.

Tento článek si můžete přečíst i uložit na později v NOVÉ APLIKACI PELIPECKY, kde se automaticky aktualizuje. Budete tak mít čerstvé, žhavé novinky z první ruky (funguje i v offline režimu).

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální slevy pro naše čtenáře

  • Sleva 250 Kč na letenky - stáhni si naši novou aplikaci, objednej letenky na Pelikan.cz za minimálně 500 Kč, zadej slevový kód PECKYAPPKA a ušetři 250 Kč z objednávky.
  • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
  • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
Klikněte pro komentář

Doporučujeme

Nejčtenější dnes

Doporučujeme:

Advertisement
Advertisement
Nahoru