Connect with us
Cancun - Mexiko

Amerika

Cestování do Mexika: Cancún má certifikát bezpečnosti, ke vstupu netřeba test ani karanténu

Cestování do Mexika: Cancún má certifikát bezpečnosti, ke vstupu netřeba test ani karanténu

Mexiko je jedna z mála exotických zemí, kam již můžeme svobodně cestovat bez nutnosti testu či karantény při vstupu do země. Tento středoamerický ráj se postupně začal otevírat 8. června 2020 a od října už láká zahraniční návštěvníky na svá nejkrásnější letoviska, která jsou otevřena v plné kráse. Turisty v destinaci Cancún či Playa Del Carmen čeká velké množství resortů a hotelů, pláže jsou otevřeny bez omezení.

Reklama

Podmínky vstupu do Mexika

Už bylo uvedeno, že země ke vstupu nevyžaduje předložení testu na COVID-19, ani absolvování karantény, nicméně následující podmínky je třeba splnit:

 • Ještě před příletem do Mexika je třeba vyplnit online formulář.
 • Cestující musí mít platný cestovní pas – minimální platnost je ke dni opuštění Mexika (nedoporučuje se však opouštět zemi v poslední den platnosti pasu).
 • Je nutné vyplnit migrační formulář – ten se vyplňuje ještě na palubě letadla před přistáním a je nutné zde vyplnit osobní údaje, číslo pasu, číslo letu, místo ubytování apod.
 • Rovněž je třeba se prokázat zpáteční letenkou – maximální doba pobytu turisty je 180 dní.
 • Písemné potvrzení o zajištění ubytování (ve španělštině) – například rezervace hotelu, souhlas majitele nemovitosi apod.
 • Cestujícím se DOPORUČUJE (není oficiálně vyžadováno) mít s sebou:
  • Cestovní zdravotní pojištění pokrývající náklady spojené s případnou hospitalizací kvůli onemocnění COVID-19.
  • Negativní výsledek PCR testu, ne staršího než 72 hodin (může být vyžadován hotelem či aerolinkami).

Pokud do Mexika necestujete jako turista, ale jako zaměstnanec české či zahraniční společnosti (nejste však placeni mexickou stranou), bude od vás vyžadována ještě další podpůrná dokumentace. O všech náležitostech informuje Velvyslanectví České republiky v Mexiku.

Země neupravuje podmínky vstupu pro očkované či cestující, kteří již překonali COVID-19.

Tulum, v blízkosti Cancúnu, Riviera Maya, Mexiko

Podmínky návratu do České republiky

Podmínky návratu ze zahraničí zpět do České republiky upravuje cestovatelský semafor. Při cestě domů je tak nutné se řídit podmínkami nejrizikovější země, ve které přijíždějící strávil v posledních 14 dnech více než 12 hodin.

Kde je možné se před odjezdem z Mexika do ČR nechat otestovat

Cancún

Nejoblíbenější plážové destinace Mexika jsou otevřeny

Letoviska Cancún a Playa Del Carmen se už cestovnímu ruchu oficiálně znovu otevřela, stejně tak i okolní dovolenkové oblasti jako Tulum, Isla Mujeres a Cozumel.

Mexický guvernér Quintana Roo začátkem října oznámil, že v zemi už se podařilo snížit riziko přenosu COVID-19 a epidemiologický semafor již není oranžový ale žlutý. To umožňuje Cancúnu, Playa Del Carmen a Riviéře Maya začít další etapu znovuotevření cestovního ruchu, která zahrnuje otevření větší kapacity hotelů a rovněž archeologických turistických atrakcí. Jediné, co v zemi zůstává zavřené, jsou bary a noční kluby.

Mexiko od turistů po příjezdu aktuálně nevžaduje karanténu ani test na COVID-19. Cestující by však měli mít platné cestovní pojištění, které pokrývá náklady spojené s koronavirem.

Akční letenky do Cancúnu

Jedni z prvních, kteří získali certifikát bezpečné dovolené

V květnu minulého roku Světová rada pro cestovní ruch (WTTC) uvedla na trh vůbec první bezpečnostní a hygienické razítko na světě, které je zárukou dodržení vysokých bezpečnostních standardů v celé dovolenkové destinaci. Ze všech zemí světa byl právě mexický Cancún jednou z prvních destinací, která tyto standardy přijala a zmíněný certifikát získala.

Během dovolené v Cancúnu tak budete vidět razítka téměř na všech hotelech, restauracích, letišti a v podstatě všech subjektech cestovního ruchu. „Cancún a mexický Karibik implementovaly nová bezpečnostní opatření už na jaře,“ uvedl mexický guvernér oblasti Quintana, Roo Carlos Joaquín.

Zdroje: mzv.cz

Tento článek si můžete přečíst i uložit na později v NOVÉ APLIKACI PELIPECKY, kde se automaticky aktualizuje. Budete tak mít čerstvé, žhavé novinky z první ruky (funguje i v offline režimu).

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na [email protected] Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na [email protected] Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální slevy pro naše čtenáře

 • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
 • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
4.5/5 - (2 votes)
Klikněte pro komentář

Doporučujeme

Žhavé #PELIPECKY

Novinky a zprávy ze světa cestování

Bali, Vietnam a další pecky s China Airlines od 17 990 Kč! TOP servis a zavazadlo v ceně https://t.co/nVIj9kObbj14 minutami dozadu
FIRST MOMENT – Dovolená na Kypru s polopenzí od 9 890 Kč https://t.co/504u6RerVk21 hodinami dozadu
FIRST MOMENT – Dovolená na Kypru s polopenzí od 9 890 Kč https://t.co/504u6RdU5M21 hodinami dozadu
Bangkok z Vídně od 15 990 Kč. Termíny na jaro a 46kg zavazadlo https://t.co/6PPTxBurLT1 dnem dozadu
AKČNÍ LETENKY: Řím, Lisabon, Mallorca a další od 704 Kč https://t.co/vcgOxhAr2T1 dnem dozadu
Kolik turistů navštívilo Saúdskou Arábii? Maličko a mezi nimi i Filip (rozhovor) https://t.co/riLfCGKNAh1 dnem dozadu
Vzhůru na Floridu! Miami z Mnichova máš nyní za 9 990 Kč https://t.co/UXYAKN08Mo1 dnem dozadu
Procházka městem Split v plavkách tě může stát 150 € https://t.co/bS2duvg7R2 #novinky1 dnem dozadu
Letenky z Vídně do Stockholmu od 878 Kč. Objev jedno z nejkrásnějších měst https://t.co/vzyLo8KwAd1 dnem dozadu
POBYT DNE: Dovolená na italské Ischii s polopenzí a českým delegátem od 15 590 Kč https://t.co/qaXJfGamt72 dny dozadu
1 2 3 5

Nejčtenější dnes

Doporučujeme:

Advertisement
Advertisement
Nahoru