Connect with us

Cestopisy

Nejkrásnější italské pláže – rychle a přehledně

Nejkrásnější italské pláže – rychle a přehledně

Itálie je zemí historie, vína, slavné italské kuchyně a v neposlední řadě i kilometrů dlouhého pobřeží. Vybrat jen pár pláží je sice oříšek, ale my se o to stejně pokusíme.

Reklama

1. Costa Smeralda, Sardinie

Když navštívíte Sardínii, tamní obyvatelé vás budou vítat slovy: „Právě jste navštívili nejkrásnější místo na světě.“ Řeknete si: tak určitě, to může říct každý… Na Sardinii to opravdu každý říct může a až vy uvidíme krásné bílé písčité pláže, možná i vy si v hlavě pronese tuto větu.

2. Cala Pulcino, Lampedusa

Že jste ještě nikdy neslyšeli o ostrově Lampedusa? Nevadí, ale tohle místo si zapamatujte. Skrývá totiž nádhernou, i když trochu drsnou pláž, na kterou se dostanete jen, pokud překonáte cestu mezi skalami a dost bujnou vegetací.

3. Cala Granara, Sardinie

Sice není obklopena mohutnými útesy jako mnohé jiné italské pláže, ale zato je její voda je pověstná svým azurovým nádechem. Pro milovníky šnorchlování je to hotový ráj.

zdroj: flickr.com

4. Scala dei Turchi, Sicílie

K této pláži se dostanete po tzv. tureckých schodech. A hned po nich vás čeká silný kontrast. Azurové moře, bronzový písek a k nim vysoké bílé útesy. Fascinující pohled!

5. Chiaia di Luna, Ponza

I další pláž je obehnána útesy. Je jednou z nejpodivnějších italských pláží, a tak nemůže prostě chybět v našem žebříčku. Až mystická pláž dostala název po svém tvaru půlměsíce.

6. Cala Goloritze, Sardinie

Cala Goloritze je jednou z nejznámějších italských pláží. Leží, jak jinak než na Sardinii, ale i přes její popularitu (je tedy klidně možné, že ji nikdy nenajdete prázdnou) zůstává stále unikátní. Její vápencové útesy a světlý písek dokonce v roce 1995 ocenilo i UNESCO.

7. Cala Mariolu, Sardinie

V ten moment, kdy skočíte do vody, si teprve uvědomíte jedinečnost tohoto místa. Obklopí vás houfy malých zvědavých rybiček a křišťálově čistá voda. Už jen zaplavat si v takovém moři stojí za to.

8. Spiaggia delle due sorelle, Ancona

Tak sem se dostanete pouze lodí, vyplouvající z Porto Numana. Pláž je tvořena sněhobílými kamínky, které se ztrácejí ve vlnách smaragdově zeleného Jadranského moře. Nejkrásnější je ale její samotný dojem. Pohled na zelenou vodu ve spojení s bílo-šedými mohutnými útesy je opravdu nezapomenutelný.

9. La Pelosa, Sardinie

Každý pohled na tuto pláž by mohl být pohlednicí. Sardinská La Pelosa má snad všechno. Krásné moře, různé odstíny vody, bělostný písek a kousek dál ostrůvek s historickou kamennou věží. My jen dodáváme, že je to v pořadí už pátá pláž na Sardínii v naší TOP desítce.

10. Amalfi, Salermo

A na konec kuriozitka. Zatím byly námi vybrané pláže poměrně osamocené. Ale tahle leží přesně mezi 2 sousedícími městy – Amalfi a Positano. Scenérie jako kdyby byla poslepovaná z ostrých útesů, jedinečné mikroflóry a malebných, až snad trochu kýčovitých, domečků. Z takového místa se vám prostě nebude chtít domů.


Speciální slevy pro naše čtenáře

  • Sleva 250 Kč na letenky - při objednávce na Pelikan.cz zadej slevový kód USETRI250 a máš to o 250 Kč levnější.
  • Revolut karta zdarma - Potřebuješ směnit peníze nebo vybírat hotovost v zahraničí? Kašli na směnárny a stáhni si aplikaci Revolut. Platby přijímáš a posíláš do pár sekund a výběry z bankomatů po celém světě do výše 200€ měsíčně máš ZDARMA. Revolut karta a doručení až domů ZDARMA.
  • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
  • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
Klikněte pro komentář
Nahoru