Connect with us
pláž v Sardinii, Cala Goloritze

Cestopisy

Tipy redakce na léto: 10 nejkrásnějších pláží Itálie

Tipy redakce na léto: 10 nejkrásnějších pláží Itálie

Itálie není jen o skvělém jídle a fascinující historii. Itálie jsou i stovky kilometrů pobřeží a vybrat z nich jen deset nejkrásnějších zní jako téměř nemožná úloha. I tak se o to ale můžete pokusit. Toto je podle nás 10 nejkrásnějších pláží Itálie.

Reklama

1. Pláž Costa Smeralda, Sardinie

Když navštívíte Sardinii, tamní obyvatelé vás budou vítat slovy: Právě jste navštívili nejkrásnější místo na světě. Řeknete si: Tak určitě, to může říct každý… Na Sardinii to opravdu každý říct může a až vy uvidíme krásné bílé písčité italské pláže, možná i vy si v hlavě pronesete tuto větu.

2. Pláž Cala Pulcino, Lampedusa

Že jste ještě nikdy neslyšeli o ostrově Lampedusa? Nevadí, tohle místo si ihned zapamatujte. Skrývá totiž nádhernou, i když trochu drsnou pláž, na kterou se dostanete jen tehdy, pokud překonáte cestu mezi skalami a dost bujnou vegetací. To z ní dělá ale jednu z nejlepších pláží Itálie vůbec,máte k tomu i malé dobrodružství.

3. Pláž Cala Granara, Sardinie

Tato pláž sice není obklopena mohutnými útesy, jako mnohé jiné italské pláže, ale zato je její voda pověstná svým azurovým nádechem. Pro milovníky šnorchlování je to hotový ráj a jistě nejlepší volba mezi plážemi, kam je možné vyrazit.

4. Pláž Scala dei Turchi, Sicílie

K této pláži se dostanete po tzv. tureckých schodech. A hned po nich vás čeká silný kontrast. Azurové moře, bronzový písek a k nim vysoké bílé útesy. Fascinující pohled!

Pláž Cala dei Turchi, Sicílie, Itálie

5. Pláž Chiaia di Luna, Ponza

I další nejkrásnější pláž je obehnána útesy. Je jednou z nejpodivnějších italských pláží, a tak prostě nemůže chybět v našem žebříčku. Až mystická pláž dostala název po svém tvaru půlměsíce.

Pláž Chiaia di Luna, Ponza, Itálie

6. Pláž Cala Goloritze, Sardinie

Cala Goloritze je jednou z nejznámějších italských pláží a dost možná i těch nejlepších. Leží, jak jinak než na Sardinii, ale i přes její popularitu (je tedy klidně možné, že ji nikdy nenajdete prázdnou) zůstává stále unikátní. Její vápencové útesy a světlý písek dokonce v roce 1995 ocenilo i UNESCO.

pláž v Sardinii, Cala Goloritze

7. Pláž Cala Mariolu, Sardinie

V ten moment, kdy skočíte do vody, si teprve uvědomíte jedinečnost této italské pláže. Obklopí vás houfy malých zvědavých rybiček a křišťálově čistá voda. Už jen zaplavat si v takovém moři stojí za to.

Cala Mariolu, Sardínia, itálie

8. Pláž Spiaggia delle due sorelle, Ancona

Tak na tuto pláž se dostanete pouze lodí, vyplouvající z Porto Numana. Pláž je tvořena sněhobílými kamínky, které se ztrácejí ve vlnách smaragdově zeleného Jadranského moře. Nejkrásnější je ale její samotný dojem. Pohled na zelenou vodu ve spojení s bílo-šedými mohutnými útesy je opravdu nezapomenutelný.

Spiaggia delle due sorelle, Ancona, itálie

9. Pláž La Pelosa, Sardinie

Každý pohled na tuto pláž by mohl být pohlednicí. Sardinská La Pelosa má snad všechno. Krásné moře, různé odstíny vody, bělostný písek a o kousek dál ostrůvek s historickou kamennou věží. My jen dodáváme, že je to v pořadí už pátá pláž na Sardinii v naší TOP desítce nejlepších italských pláží.

Pláž La Pelosa, Sardinie, Itálie

10. Amalfi, Salermo

A na konec kuriozitka. Zatím byly námi vybrané pláže poměrně osamocené. Ale tahle leží přesně mezi 2 sousedícími městy – Amalfi a Positano. Scenérie jako kdyby byla poslepována z ostrých útesů, jedinečné mikroflóry a malebných, až snad trochu kýčovitých, domečků. Z takového místa se vám prostě nebude chtít domů.

Pláž v Amalfi

Akční letenky do Itálie

Pelikán proplatí stornopoplatek, když budeš mít pozitivní test, léčebné náklady i cestu zpět

Novinka od Pelikána! Kup si k letence nebo pobytu pojištění a automaticky dostaneš BONUS v podobě proplacení stornopoplatku, pokud nebudeš moci odletět kvůli pozitivnímu testu na COVID-19! Tento bonus získají automaticky všichni cestující, kteří si zakoupili pojištění STORNO nebo ISTOTA od 1. 1. 2021 (včetně).

Pojištění STORNO nově (od 1. června 2021) pokrývá v případě pozitivního RT-PCR testu na COVID před cestou 80 % stornopoplatků. Rovněž jsou v tomto pojištění zahrnuty náklady na změnu zpáteční cesty v případě onemocnění v destinaci. Pojištění ISTOTA pak zahrnuje obě zmíněné situace a přidává i léčebné náklady na COVID a náklady na karanténu v destinaci. Pojištění je platné pro všechny země světa a to bez ohledu na barvu v cestovatelském semaforu resp. jejich epidemiologickou situaci.

Proplatíme stornopoplatky při pozitivním COVID testu, léčebné náklady i cestu zpět. Stačí mít zakoupené pojištění ISTOTA, STORNO

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální slevy pro naše čtenáře

  • Sleva 250 Kč na letenky - stáhni si naši novou aplikaci, objednej letenky na Pelikan.cz za minimálně 500 Kč, zadej slevový kód PECKYAPPKA a ušetři 250 Kč z objednávky.
  • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
  • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
4.7/5 - (7 votes)
Klikněte pro komentář

Doporučujeme

Žhavé #PELIPECKY

Novinky a zprávy ze světa cestování

Exkluzivní nabídka od Pelikána je zpět! Mauricius z Prahy za 11 990 Kč https://t.co/b6l5YAEk5k2 dny dozadu
Pelipeckovní roadtrip po USA: 2. díl – Nashville https://t.co/d8eN8NDcsN2 dny dozadu
La Gomera: Neobjevený kout Kanárských ostrovů s vlastním jazykem a deštným lesem https://t.co/frW10wshcd2 dny dozadu
Broadway v New Yorku je zpět! U vstupu vyžadují důkaz o očkování https://t.co/rVr3Guk37D #novinky2 dny dozadu
Broadway v New Yorku je zpět! U vstupu vyžadují důkaz o očkování https://t.co/rVr3Gu2rJ3 #novinky2 dny dozadu
Novoroční výprodej letenek již od 255 Kč pokračuje! https://t.co/SJPdknGR942 dny dozadu
EXPO 2020 Dubai: vše, co je třeba vědět, na jednom místě (průvodce, program, ceny) https://t.co/87immItGvq2 dny dozadu
Desítky nových linek a dobré zprávy z okolních letišť. Takto bude vypadat rok 2022 https://t.co/xKsEovFYwO #novinky2 dny dozadu
Desítky nových linek a dobré zprávy z okolních letišť. Takto bude vypadat rok 2022 https://t.co/xKsEovGwmm #novinky2 dny dozadu
Revolut: výběry z bankomatu ZDARMA, výhodné kurzy v zahraničí (recenze + vstupní BONUS od Pelikána) https://t.co/gSgNI2MeyN3 dny dozadu
1 2 3 5

Nejčtenější dnes

Doporučujeme:

Advertisement
Advertisement
Nahoru