Connect with us
pláž v Sardinii, Cala Goloritze

Cestopisy

Nejkrásnější pláže Itálie – rychle a přehledně

Nejkrásnější pláže Itálie – rychle a přehledně

Itálie je zemí historie, vína, slavné italské kuchyně a v neposlední řadě i kilometrů dlouhého pobřeží. Vybrat jen pár pláží je sice oříšek, ale my se o to stejně pokusíme.

Reklama

1. Costa Smeralda, Sardinie

Když navštívíte Sardínii, tamní obyvatelé vás budou vítat slovy: „Právě jste navštívili nejkrásnější místo na světě.“ Řeknete si: tak určitě, to může říct každý… Na Sardinii to opravdu každý říct může a až vy uvidíme krásné bílé písčité pláže, možná i vy si v hlavě pronese tuto větu.

2. Cala Pulcino, Lampedusa

Že jste ještě nikdy neslyšeli o ostrově Lampedusa? Nevadí, ale tohle místo si zapamatujte. Skrývá totiž nádhernou, i když trochu drsnou pláž, na kterou se dostanete jen, pokud překonáte cestu mezi skalami a dost bujnou vegetací.

Tento článek si můžete přečíst i uložit na později v NOVÉ APLIKACI PELIPECKY, kde se automaticky aktualizuje. Budete tak mít čerstvé, žhavé novinky z první ruky (funguje i v offline režimu).


3. Cala Granara, Sardinie

Sice není obklopena mohutnými útesy jako mnohé jiné italské pláže, ale zato je její voda je pověstná svým azurovým nádechem. Pro milovníky šnorchlování je to hotový ráj.

4. Scala dei Turchi, Sicílie

K této pláži se dostanete po tzv. tureckých schodech. A hned po nich vás čeká silný kontrast. Azurové moře, bronzový písek a k nim vysoké bílé útesy. Fascinující pohled!

Pláž Cala dei Turchi, Sicílie, Itálie

Letenky i dovolené v Itálii

5. Chiaia di Luna, Ponza

I další pláž je obehnána útesy. Je jednou z nejpodivnějších italských pláží, a tak nemůže prostě chybět v našem žebříčku. Až mystická pláž dostala název po svém tvaru půlměsíce.

Pláž Chiaia di Luna, Ponza, Itálie

6. Cala Goloritze, Sardinie

Cala Goloritze je jednou z nejznámějších italských pláží. Leží, jak jinak než na Sardinii, ale i přes její popularitu (je tedy klidně možné, že ji nikdy nenajdete prázdnou) zůstává stále unikátní. Její vápencové útesy a světlý písek dokonce v roce 1995 ocenilo i UNESCO.

pláž v Sardinii, Cala Goloritze

7. Cala Mariolu, Sardinie

V ten moment, kdy skočíte do vody, si teprve uvědomíte jedinečnost tohoto místa. Obklopí vás houfy malých zvědavých rybiček a křišťálově čistá voda. Už jen zaplavat si v takovém moři stojí za to.

Cala Mariolu, Sardínia, itálie

8. Spiaggia delle due sorelle, Ancona

Tak sem se dostanete pouze lodí, vyplouvající z Porto Numana. Pláž je tvořena sněhobílými kamínky, které se ztrácejí ve vlnách smaragdově zeleného Jadranského moře. Nejkrásnější je ale její samotný dojem. Pohled na zelenou vodu ve spojení s bílo-šedými mohutnými útesy je opravdu nezapomenutelný.

Spiaggia delle due sorelle, Ancona, itálie

9. La Pelosa, Sardinie

Každý pohled na tuto pláž by mohl být pohlednicí. Sardinská La Pelosa má snad všechno. Krásné moře, různé odstíny vody, bělostný písek a kousek dál ostrůvek s historickou kamennou věží. My jen dodáváme, že je to v pořadí už pátá pláž na Sardínii v naší TOP desítce.

Pláž La Pelosa, Sardinie, Itálie

10. Amalfi, Salermo

A na konec kuriozitka. Zatím byly námi vybrané pláže poměrně osamocené. Ale tahle leží přesně mezi 2 sousedícími městy – Amalfi a Positano. Scenérie jako kdyby byla poslepovaná z ostrých útesů, jedinečné mikroflóry a malebných, až snad trochu kýčovitých, domečků. Z takového místa se vám prostě nebude chtít domů.

Pláž v Amalfi
Klikněte pro komentář

Doporučujeme

Žhavé #PELIPECKY

Novinky a zprávy ze světa cestování

Emirates A380 míří do dalších destinací. Po novém i do Číny! https://t.co/fOCGMGpyda #novinky1 hodinou dozadu
Emirates A380 míří do dalších destinací. Po novém i do Číny! https://t.co/fOCGMGpyda1 hodinou dozadu
Němečtí vědci budou na koncertech testovat šíření koronaviru https://t.co/4C9XbZWKx42 hodinami dozadu
Němečtí vědci budou na koncertech testovat šíření koronaviru https://t.co/4C9XbZWKx4 #novinky2 hodinami dozadu
PRÁZDNINOVÝ VÝPRODEJ! Letenky po Evropě od 383 Kč https://t.co/T2Xu4HiEyM2 hodinami dozadu
Cestování na Maltu: před odletem vyplňte formulář, roušky jsou na palubě povinné https://t.co/LGLqYxOB08 #novinky3 hodinami dozadu
Cestování na Maltu: před odletem vyplňte formulář, roušky jsou na palubě povinné https://t.co/LGLqYxOB083 hodinami dozadu
Jak se sbalit do příručního zavazadla: tipy, co všechno si sbalit a co raději nechat doma https://t.co/UmhTDUTA8A4 hodinami dozadu
10 nejkrásnějších pláží Chorvatska https://t.co/ZmdJw6AjRs23 hodinami dozadu
Nejkrásnější pláže Španělska: TOP 10 https://t.co/TJrmo7oIB824 hodinami dozadu
1 2 3 5

Nejčtenější dnes

Doporučujeme:

Advertisement
Advertisement
Nahoru