Connect with us
pláž v Sardinii, Cala Goloritze

Cestopisy

Nejkrásnější pláže Itálie – rychle a přehledně

Nejkrásnější pláže Itálie – rychle a přehledně

Itálie je zemí historie, vína, slavné italské kuchyně a v neposlední řadě i kilometrů dlouhého pobřeží. Vybrat jen pár nejlepších italských pláží je sice oříšek, ale my se o to stejně pokusíme.

Reklama

1. Pláž Costa Smeralda, Sardinie

Když navštívíte Sardinii, tamní obyvatelé vás budou vítat slovy: „Právě jste navštívili nejkrásnější místo na světě.“ Řeknete si: tak určitě, to může říct každý… Na Sardinii to opravdu každý říct může a až vy uvidíme krásné bílé písčité italské pláže, možná i vy si v hlavě pronesete tuto větu.

2. Pláž Cala Pulcino, Lampedusa

Že jste ještě nikdy neslyšeli o ostrově Lampedusa? Nevadí, tohle místo si ihned zapamatujte. Skrývá totiž nádhernou, i když trochu drsnou pláž, na kterou se dostanete jen tehdy, pokud překonáte cestu mezi skalami a dost bujnou vegetací. To z ní dělá ale jednu z nejlepších pláží Itálie vůbec,máte k tomu i malé dobrodružství.

Tento článek si můžete přečíst i uložit na později v NOVÉ APLIKACI PELIPECKY, kde se automaticky aktualizuje. Budete tak mít čerstvé novinky z první ruky (funguje i v offline režimu).


3. Pláž Cala Granara, Sardinie

Tato pláž sice není obklopena mohutnými útesy, jako mnohé jiné italské pláže, ale zato je její voda pověstná svým azurovým nádechem. Pro milovníky šnorchlování je to hotový ráj a jistě nejlepší volba mezi plážemi, kam je možné vyrazit.

4. Pláž Scala dei Turchi, Sicílie

K této pláži se dostanete po tzv. tureckých schodech. A hned po nich vás čeká silný kontrast. Azurové moře, bronzový písek a k nim vysoké bílé útesy. Fascinující pohled!

Pláž Cala dei Turchi, Sicílie, Itálie

Akční letenky do Itálie

5. Pláž Chiaia di Luna, Ponza

I další nejkrásnější pláž je obehnána útesy. Je jednou z nejpodivnějších italských pláží, a tak prostě nemůže chybět v našem žebříčku. Až mystická pláž dostala název po svém tvaru půlměsíce.

Pláž Chiaia di Luna, Ponza, Itálie

6. Pláž Cala Goloritze, Sardinie

Cala Goloritze je jednou z nejznámějších italských pláží a dost možná i těch nejlepších. Leží, jak jinak než na Sardinii, ale i přes její popularitu (je tedy klidně možné, že ji nikdy nenajdete prázdnou) zůstává stále unikátní. Její vápencové útesy a světlý písek dokonce v roce 1995 ocenilo i UNESCO.

pláž v Sardinii, Cala Goloritze

7. Pláž Cala Mariolu, Sardinie

V ten moment, kdy skočíte do vody, si teprve uvědomíte jedinečnost této italské pláže. Obklopí vás houfy malých zvědavých rybiček a křišťálově čistá voda. Už jen zaplavat si v takovém moři stojí za to.

Cala Mariolu, Sardínia, itálie

8. Pláž Spiaggia delle due sorelle, Ancona

Tak na tuto pláž se dostanete pouze lodí, vyplouvající z Porto Numana. Pláž je tvořena sněhobílými kamínky, které se ztrácejí ve vlnách smaragdově zeleného Jadranského moře. Nejkrásnější je ale její samotný dojem. Pohled na zelenou vodu ve spojení s bílo-šedými mohutnými útesy je opravdu nezapomenutelný.

Spiaggia delle due sorelle, Ancona, itálie

9. Pláž La Pelosa, Sardinie

Každý pohled na tuto pláž by mohl být pohlednicí. Sardinská La Pelosa má snad všechno. Krásné moře, různé odstíny vody, bělostný písek a o kousek dál ostrůvek s historickou kamennou věží. My jen dodáváme, že je to v pořadí už pátá pláž na Sardinii v naší TOP desítce nejlepších italských pláží.

Pláž La Pelosa, Sardinie, Itálie

10. Amalfi, Salermo

A na konec kuriozitka. Zatím byly námi vybrané pláže poměrně osamocené. Ale tahle leží přesně mezi 2 sousedícími městy – Amalfi a Positano. Scenérie jako kdyby byla poslepována z ostrých útesů, jedinečné mikroflóry a malebných, až snad trochu kýčovitých, domečků. Z takového místa se vám prostě nebude chtít domů.

Pláž v Amalfi

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální slevy pro naše čtenáře

  • Sleva 250 Kč na letenky - stáhni si naši novou aplikaci, objednej letenky na Pelikan.cz za minimálně 500 Kč, zadej slevový kód PECKYAPPKA a ušetři 250 Kč z objednávky.
  • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
  • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
Klikněte pro komentář

Doporučujeme

Nejčtenější dnes

Doporučujeme:

Advertisement
Advertisement
Nahoru