Connect with us
pláž v Sardinii, Cala Goloritze

Cestopisy

Tipy redakce na léto: 10 nejkrásnějších pláží Itálie

Tipy redakce na léto: 10 nejkrásnějších pláží Itálie

Itálie není jen o skvělém jídle a fascinující historii. Itálie jsou i stovky kilometrů pobřeží a vybrat z nich jen deset nejkrásnějších zní jako téměř nemožná úloha. I tak se o to ale můžete pokusit. Toto je podle nás 10 nejkrásnějších pláží Itálie.

Reklama

1. Pláž Costa Smeralda, Sardinie

Když navštívíte Sardinii, tamní obyvatelé vás budou vítat slovy: Právě jste navštívili nejkrásnější místo na světě. Řeknete si: Tak určitě, to může říct každý… Na Sardinii to opravdu každý říct může a až vy uvidíte krásné bílé písčité italské pláže, možná si v hlavě taky pronesete tuto větu.

2. Pláž Cala Pulcino, Lampedusa

Že jste ještě nikdy neslyšeli o ostrově Lampedusa? Nevadí, tohle místo si hned zapamatujte. Skrývá totiž nádhernou, i když trochu drsnou pláž, na kterou se dostanete jen tehdy, pokud překonáte cestu mezi skalami a dost bujnou vegetací. To z ní dělá ale jednu z nejlepších pláží Itálie vůbec, máte k tomu i malé dobrodružství.

3. Pláž Cala Granara, Sardinie

Tato pláž sice není obklopena mohutnými útesy, jako mnohé jiné italské pláže, ale zato je její voda pověstná svým azurovým nádechem. Pro milovníky šnorchlování je to hotový ráj a jistě nejlepší volba mezi plážemi, kam je možné vyrazit.

4. Pláž Scala dei Turchi, Sicílie

K této pláži se dostanete po tzv. tureckých schodech. A hned po nich vás čeká silný kontrast. Azurové moře, bronzový písek a k nim vysoké bílé útesy. Fascinující pohled!

Pláž Cala dei Turchi, Sicílie, Itálie

5. Pláž Chiaia di Luna, Ponza

I další nejkrásnější pláž je obehnána útesy. Je jednou z nejpodivnějších italských pláží, a tak prostě nemůže chybět v našem žebříčku. Až mystická pláž dostala název po svém tvaru půlměsíce.

Pláž Chiaia di Luna, Ponza, Itálie

6. Pláž Cala Goloritze, Sardinie

Cala Goloritze je jednou z nejznámějších italských pláží a dost možná i těch nejlepších. Leží, jak jinak než na Sardinii, ale i přes její popularitu (je tedy klidně možné, že ji nikdy nenajdete prázdnou) zůstává stále unikátní. Její vápencové útesy a světlý písek dokonce v roce 1995 ocenilo i UNESCO.

pláž v Sardinii, Cala Goloritze

7. Pláž Cala Mariolu, Sardinie

V ten moment, kdy skočíte do vody, si teprve uvědomíte jedinečnost této italské pláže. Obklopí vás houfy malých zvědavých rybiček a křišťálově čistá voda. Už jen zaplavat si v takovém moři stojí za to.

Cala Mariolu, Sardínia, itálie

8. Pláž Spiaggia delle due sorelle, Ancona

Tak na tuto pláž se dostanete pouze lodí, vyplouvající z Porto Numana. Pláž je tvořena sněhobílými kamínky, které se ztrácejí ve vlnách smaragdově zeleného Jadranského moře. Nejkrásnější je ale její samotný dojem. Pohled na zelenou vodu ve spojení s bílo-šedými mohutnými útesy je opravdu nezapomenutelný.

Spiaggia delle due sorelle, Ancona, itálie

9. Pláž La Pelosa, Sardinie

Každý pohled na tuto pláž by mohl být pohlednicí. Sardinská La Pelosa má snad všechno. Krásné moře, různé odstíny vody, bělostný písek a o kousek dál ostrůvek s historickou kamennou věží. My jen dodáváme, že je to v pořadí už pátá pláž na Sardinii v naší TOP desítce nejlepších italských pláží.

Pláž La Pelosa, Sardinie, Itálie

10. Amalfi, Salermo

A na konec kuriozitka. Zatím byly námi vybrané pláže poměrně osamocené. Ale tahle leží přesně mezi 2 sousedícími městy – Amalfi a Positano. Scenérie jako kdyby byla poslepována z ostrých útesů, jedinečné mikroflóry a malebných, až snad trochu kýčovitých, domečků. Z takového místa se vám prostě nebude chtít domů.

Pláž v Amalfi

Akční letenky do Itálie

Výhodné pojištění STORNO a pojištění ISTOTA

Až 60 % objednávek aktuálně obsahuje pojištění STORNO nebo ISTOTA, ke kterým Pelikán od 1. června 2021 přidal nové benefity. Kromě krytí storno poplatku před cestou, který cestovní kancelář spustila ještě v lednu 2021, nově kryje i další náklady související s případnou nákazou koronavirem v zahraničí.

Pojištění Pelikán

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na [email protected] Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na [email protected] Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální slevy pro naše čtenáře

  • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
  • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
4.7/5 - (7 votes)
Klikněte pro komentář

Doporučujeme

Žhavé #PELIPECKY

Novinky a zprávy ze světa cestování

Co stihnout za 3 dny v Bavorsku: Tato místa musíte zažít! https://t.co/zuYjpJLFxd10 minutami dozadu
Učebnicový příklad letní dovolené: Malta s průvodcem (kompletní balíček s letenkou, hotelem a top programem) https://t.co/DGK8X9fPok1 hodinou dozadu
Výprodej Aegean Airlines: chyť Řecko, Egypt nebo Saúdskou Arábii z Prahy od 2 990 Kč https://t.co/Jjjqddn9B75 hodinami dozadu
Leť do Dubaje s Emirates a získej vstup na 3 peckovní atrakce zdarma https://t.co/nm0csFyJkO #novinky6 hodinami dozadu
Pizza, pasta, cappuccino! Objev krásy severní Itálie https://t.co/m5SNG8aoaa7 hodinami dozadu
Cancún v hlavní sezóně: letíš z Vídně za 11 990 Kč i s odbaveným zavazadlem https://t.co/BqYIRrnLlt7 hodinami dozadu
Dvě nezapomenutelné destinace a jedna letenka: Multicity s Emirates od 20 990 Kč jsou tady! https://t.co/GXLYHFgIA27 hodinami dozadu
Varšava toho nabízí víc, než si myslíš. Přesvědč se s letenkami LOT od 1 590 Kč https://t.co/LTANQJqYOd1 dnem dozadu
Sardinie – 10 důvodů, proč žije v tolika srdcích (a letenky za pár korun) https://t.co/duCinHOumQ1 dnem dozadu
Sardinie – 10 důvodů, proč žije v tolika srdcích (a letenky za pár korun) https://t.co/duCinHOumQ #evropa1 dnem dozadu
1 2 3 5

Nejčtenější dnes

Doporučujeme:

Advertisement
Advertisement
Nahoru