Connect with us

Koronavirus

Které země můžeme navštívit: aktuální doporučení a zákazy (COVID-19)

Které země můžeme navštívit: aktuální doporučení a zákazy (COVID-19)

Poslední aktualizace: 01. 12. 2020, v 9:00.

Reklama

Tento článek si můžete přečíst i uložit na později v NOVÉ APLIKACI PELIPECKY, kde se automaticky aktualizuje. Budete tak mít čerstvé informace a žhavé novinky z první ruky (funguje i v offline režimu).


Země Evropské unie postupně uvolňují opatření, která zavedly z důvodu šíření nového koronaviru. Mnohé aerolinie už také obnovují svůj provoz a postupné rušení koronavirových opatření je na spadnutí. V tomto článku přinášíme nejaktuálnější informace ke vstupu do jednotlivých zemí Evropy, ale i celého světa.

Jaké jsou ale aktuální podmínky cestování? Které země jsou otevřené a které jsou stále ještě uzavřené? Posbírali jsme všechny dostupné údaje ohledně vstupu do nejnavštěvovanějších zemí a článek budeme průběžně aktualizovat.


Rovněž doporučujeme kontrolovat stránku Ministerstva zahraničních věcí, kde najdete přehledný seznam zemí, spolu se všemi jejich podmínkami, za které jim zároveň děkujeme.

S odkazem na tzv. Semafor od 15. 6. Ministerstvo zahraničních věcí doporučuje dbát zvýšené opatrnosti během cest do států s nízkým rizikem nákazy onemocnění COVID-19. Do zemí s vysokým rizikem nákazy a ostatních zemí světa doporučuje i nadále cestovat jen v nezbytných případech.

Pokud se pro cestu do zahraničí přesto rozhodnete, MZV ČR důrazně doporučuje před zahájením cesty registraci v systému DROZD.


Mapa zemí se upraví každý týden

Koncem srpna se konzilium odborníků dohodlo, že cestovatelský semafor bude upravovat každý týden.

Evropská unie aktualizuje seznam zemí, do kterých budou mít návštěvníci povoleno vstoupit, přehodnocovat každé 2 týdny. Evropská unie bude při otevření hranic s mimoevropskými zeměmi požadovat otevření hranice i z druhé strany – tedy, aby se obyvatelé jednotlivých zemí mohli vzájemně navštěvovat.

PRO NÁVRAT DO ČR Z RIZIKOVÉ ZEMĚ MUSÍŠ VYPLNIT VSTUPNÍ FORMULÁŘ!

Česká republika

 • Nouzový stav byl ukončen k 17. květnu 2020 včetně opatření omezujícího možnost vycestování z území ČR. Opětovně byl zaveden 5. října 2020 a platil do 20. listpadu 2020.
 • Od 15.6. se začaly ovolňovat podmínky v rámci cestování.
 • Informace k vycestování z České republiky jsou aktualizovány v rozcestníku na stránkách Ministerstva zahraničních věcí České republiky.
 • Letiště v Praze již postupně obnovilo svůj provoz.
 • Cestovatelský semafor:

Podmínky návratu ze zahraničí zpět do ČR zobrazuje tzv. cestovatelský semafor. Mapa zobrazuje zelenou a oranžovou barvou země, ze kterých se můžeme vrátit zpět do České republiky bez nutnosti absolvování karantéty či předložení negativního testu. Červeně jsou označeny rizikové země. Po návratu zpět do ČR z rizikové země, ve které cestovatel strávil více než 12 hodin, je povinné se prostřednictvím příjezdového formuláře nahlásit hygienické stanici a buď do 5 dní v ČR absolvovat PCR test na vlastní náklady, nebo předložit negativní PCR test vykonaný v jiné zemi Evropské unie (max. 72 hodin starý).

Co která barva na semaforu znamená? Odpověď najdete mimo obsahu níže i v našem samostatném článku.

Seznam zemí podle míry rizika nákazy. Aktualizováno 27. listopadu 2020.

Vytvořená mapa však nezohledňuje podmínky vstupu do daných zemí. A proto jsme pro vás připravili ještě mapu, která zohledňuje jak podmínky vstupu do určité země, tak podmínky týkající se návratu zpět do České republiky.

🟢 Zelená barva označuje země, do nichž je možné vstoupit a následně se i vrátit zpět do České republiky bez jakýchkoliv omezení.

🟠 Oranžově jsme vyznačili ty země, u kterých jsou určitá omezení z jedné či z druhé strany, resp. buď při vstupu nebo při návratu zpět do Česka. Může se jednat například o karanténu v cílové destinaci či po návratu nebo na obou stranách.

🔴 Červenou barvou jsou pak vyznačeny země, kam mají čeští občané zakázáno vstupovat za účelem turismu.

NÁM NEJBLIŽŠÍ:

Slovensko

 • Slovensko 18. září 2020 přesunulo Českou republiku mezi červené země. Při vstupu bude třeba se prokázat negativním testem na COVID-19 (ne starším než 72 hodin) nebo se registrovat prostřednictvím formuláře e-hranice a nastoupit 5denní karanténu a během ní se nechat otestovat.
 • Slovensko je pro nás nově rizikovou zemí, po návratu zpět do ČR je povinné se prostřednictvím příjezdového formuláře nahlásit hygienické stanici a nechat se otestovat na koronavirus (pokud jste v zemi pobývali více než 12 hodin). Testy budou povinné i pro cizince přijíždějící do České republiky.
 • Pro odlety ze Slovenské republiky a podmínky pro slovenské občany doporučujeme aktualizovaný článek o COVID-19 z dílny našich kolegů z Pelipecky.sk a slovenskou cestovatelskou mapu

Rakousko

 • Od 5. června je možné cestovat do Rakouska pouze s výsledkem testu na COVID-19.
 • Od 1. června je možné létat z Vídně bez omezení, Rakousko totiž zrušilo zákaz letů do některých zemí vydaný koncem června.
 • Ovšem cestující přijíždějící do Rakouska z tzv. ohnisek koronavirového onemocnění budou muset při vstupu do země předložit výsledky aktuálnějších testů.
 • Nemusíte po příletu do Rakouska na test ani do karantény, pokud přijíždíte ze zemí: Česká republika (s výjimkou Prahy), Andorra, Belgie, Dánsko, Estonsko, Finsko, Francie,  Irsko, Island, Itálie, Kypr, Lichtenštejnsko, Litva, Lotyšsko, Lucembursko, Maďarsko, Malta, Monako, Německo, Nizozemsko, Norsko, Polsko, Řecko, San Marino, Slovensko, Slovinsko,  Kanárské ostrovy, Švýcarsko, Vatikán a Velká Británie.
 • Pokud je na letiště Schwechat přicestováno z rizikové země, cestující je povinnen bezodkladně odcestovat do České republiky a současně vyplnit a podepsat formulář pro vstup a tranzit. V takovém případě není nutné předložit atest ani nastoupit karanténu. V případě náhodné kontroly stačí ústní prohlášení, že cestující v uplynulých 14 dnech nepobýval jinde než v Rakousku či jedné z výše uvedených zemí.
 • Osoby, které Rakouskem pouze projíždějí, nemusí předkládat test o neinfikovanosti ani jít do karantény, pokud průjezd proběhne BEZ ZASTÁVKY a je zajištěn také výjezd ze země.
 • Vlaky a autobusy v rámci Rakouska jezdí bez omezení.
 • Co se týče samostatné dovolené strávené v Rakousku, Rakousko je pro nás nově rizikovou zemí, po návratu zpět do ČR je povinné se prostřednictvím příjezdového formuláře nahlásit hygienické stanici a nechat se otestovat na koronavirus (pokud jste v zemi pobývali více než 12 hodin). Testy budou povinné i pro cizince přijíždějící do České republiky.
 • Více informací najdete ZDE.

Polsko

 • Od 13. června mohou do Polska vstoupit občané Evropské unie bez omezení.
 • Polsko je pro nás rizikovou zemí, po návratu zpět do ČR je povinné se prostřednictvím příjezdového formuláře nahlásit hygienické stanici a nechat se otestovat na koronavirus (pokud jste v zemi pobývali více než 12 hodin). Testy budou povinné i pro cizince přijíždějící do České republiky.
 • Od 1. července je obnovena mezinárodní letecká přeprava osob mezi Polskem a státy EU (s výjimkou Portugalska a Švédska), EHS a Švýcarska. Ze třetích zemí se obnovují spojení s Albánií, Černou Horou, Gruzií, Japonskem, Kanadou, Jižní Koreou a Ukrajinou. 
 • Více informací najdete ZDE.

Německo

EVROPA

Bulharsko

 • Do Bulharska máme, jakožto občané EU, povolený vstup bez omezení.
 • Bulharsko je pro nás nově rizikovou zemí, po návratu zpět do ČR je povinné se prostřednictvím příjezdového formuláře nahlásit hygienické stanici a nechat se otestovat na koronavirus (pokud jste v zemi pobývali více než 12 hodin). Testy budou povinné i pro cizince přijíždějící do České republiky.
 • Více informací najdete ZDE.

Maďarsko

 • Maďarsko 1. září 2020 uzavřelo své hranice, tranzit umožňuje. Zatím zákaz vstupu cizincům platí do 1. 12. 2020.
 • Maďarsko je pro nás nově rizikovou zemí, po návratu zpět do ČR je povinné se prostřednictvím příjezdového formuláře nahlásit hygienické stanici a nechat se otestovat na koronavirus (pokud jste v zemi pobývali více než 12 hodin). Testy budou povinné i pro cizince přijíždějící do České republiky.
 • Více informací najdete ZDE.

Ukrajina

Slovinsko

 • Od 29. září je Česká republika zařazena Slovinskem na červený seznam zemí. Jsme sice zemí rizikovou, ale podmínky vstupu se zjednodušily.
 • Cestovatelé, jejichž rezervace ubytování ve Slovinsku byla potvrzena do 6. srpna 2020, nemusí nastoupit karanténu. Při vstupu však předloží společně s rezervací i potvrzení o negativním testu na COVID-19.
 • Tranzit, který nebude trvat déle než 12 hodin, je možný bez omezení.
 • Slovinsko je pro nás rizikovou zemí, po návratu zpět do ČR je povinné se prostřednictvím příjezdového formuláře nahlásit hygienické stanici a nechat se otestovat na koronavirus (pokud jste v zemi pobývali více než 12 hodin). Testy budou povinné i pro cizince přijíždějící do České republiky.
 • POZOR: Od 20. 10. platí ve Slovinsku zákaz vycházení. Od 27. 10. platí zákaz cestování mezi jednotlivými občinami. A 29. 10. byl vyhlášen stav epidenie, který mění podmínky v zemi.
 • Více informací najdete ZDE.

Itálie

 • Od 8. října 2020 zařadila Itálie Českou republiku mezi rizikové země. Cestující z ČR se musí po vstupu prokázat negativním testem na COVID-19 ne starší než 72 hodin nebo absolvovat rychlotest po příjezdu.
 • Všichni cestující musí před cestou vyplnit čestné prohlášení.
 • Do regionu Apůlie, na Sardinii a Sicílii je nutné vyplnit před odletem registrační formulář dostupný na webových stránkách tamního úřadu (a to minimálně 48 hodin před odletem).
 • Sardinie – je nutné vyplnit registrační formulář a vyčkat na QR kód.
 • Itálie je pro nás rizikovou zemí, po návratu zpět do ČR je povinné se prostřednictvím příjezdového formuláře nahlásit hygienické stanici a nechat se otestovat na koronavirus (pokud jste v zemi pobývali více než 12 hodin). Testy budou povinné i pro cizince přijíždějící do České republiky.
 • Více informací najdete ZDE.

Vatikán

 • Vatikán je v současnosti podle nového Semaforu jedinou zelenou zemí EU.
 • Vstup i návrat je možný bez omezení.

Švýcarsko

Letenky do přístupnějších destinací

Francie

Francouzská Polynésie

Velká Británie

Irsko

 • Irsko umožňuje vstup do země, avšak po příjezdu musíte nastoupit 14denní karanténu.
 • Při vstupu do země je nutné vyplnit důvod cesty ve vstupním formuláři COVID-19 Passenger Locator Form.
 • Irsko je pro nás rizikovou zemí, po návratu zpět do ČR je povinné se prostřednictvím příjezdového formuláře nahlásit hygienické stanici a nechat se otestovat na koronavirus (pokud jste v zemi pobývali více než 12 hodin). Testy budou povinné i pro cizince přijíždějící do České republiky.
 • Více informací najdete ZDE.

Portugalsko

 • Portugalsko umožňuje vstup cizincům do země.
 • Azory už zrušily i povinnou karanténu pro turisty přijíždějící do země. Turisté mají po vstupu tři možnosti. Negativní test je pro vstup ovšem nutný.
 • Vstup na Madeiru je možný od 1. července. Je potřebné se prokázat negativním testem.
 • Portugalsko je pro nás rizikovou zemí, po návratu zpět do ČR je povinné se prostřednictvím příjezdového formuláře nahlásit hygienické stanici a nechat se otestovat na koronavirus (pokud jste v zemi pobývali více než 12 hodin). Testy budou povinné i pro cizince přijíždějící do České republiky.
 • Více informací najdete ZDE.

Španělsko

Řecko

 • Od 1. července je možné vstoupit do Řecka přes všechna mezinárodní řecká letiště.
 • Od 9. července musí každý cestující 24 hodin před vstupem do Řecka vyplnit online formulář, tzv. Passenger Locator Form (PLF) – odkaz ZDE. Po vyhodnocení formuláře obdrží cestující QR kód, jímž se musí (v elektronické nebo tištěné podobě) prokázat při nástupu do letadla a při vstupu na území Řecka (letecky, trajektem či po silnici). Doprovází ho potvrzení negativní diagnózy v anglickém jazyce (zde je uvedeno jméno a příjmení a číslo cestovního dokladu testovaného).
 • Každý přijíždějící cestující se musí prokázat negativním testem na COVID-19.
 • Při vstupu probíhá namátkové testování (s výjimkou cestujících z rizikových zemí, pro které je testování povinné), kterému je třeba se podrobit.
 • Po návratu zpět do ČR je povinné se prostřednictvím příjezdového formuláře nahlásit hygienické stanici a nechat se otestovat na koronavirus.
 • Více informací najdete ZDE.

Kypr

Malta

 • Malta patří mezi bezpečné země, můžeme tedy přicestovat bez udání důvodu a po příjezdu do ČR nemusíme nastoupit karanténu, ani absolvovat test na COVID-19.
 • Ovšem Česká republika je Maltou vedena na seznamu zemí, z nichž se cestující musí od pátku 28. srpna prokázat negativním výsledkem testu na COVID-19 ne starším než 72 hodin.
 • Malta je pro nás nově rizikovou zemí, po návratu zpět do ČR je povinné se prostřednictvím příjezdového formuláře nahlásit hygienické stanici a nechat se otestovat na koronavirus (pokud jste v zemi pobývali více než 12 hodin). Testy budou povinné i pro cizince přijíždějící do České republiky.
 • Více informací ZDE.

Chorvatsko

Dánsko

Nizozemsko

 • S účinností od 22. září 2020 musí cestující přijíždějící z České republiky do Nizozemska podstoupit 10denní karanténu. A to bez ohledu na negativní výsledky testu nebo absenci příznaků.
 • Před vstupem do Nizozemska je nutné prokázat rezervaci ubytování.
 • Komerční ubytovací zařízení si své hosty evidují samostatně a mohou údaje o ubytovaných v případě požadavku místní hygienické správy (GGD) poskytnout přímo, aniž by se o to návštěvník musel starat.
 • Nizozemsko je pro nás nově rizikovou zemí, po návratu zpět do ČR je povinné se prostřednictvím příjezdového formuláře nahlásit hygienické stanici a nechat se otestovat na koronavirus (pokud jste v zemi pobývali více než 12 hodin). Testy budou povinné i pro cizince přijíždějící do České republiky.
 • Více informací najdete ZDE.

Belgie

 • Cestování do Belgie za účelem turismu je možné od 15. června.
 • Česko je zařazeno do červené kategorie – musí po příjezdu nastoupit 14denní karanténu.
 • Od 1. srpna je pro všechny cestující do Belgie povinné vyplnit formulář Public Health Passenger Locator Form.
 • Belgie je pro nás nově rizikovou zemí, po návratu zpět do ČR je povinné se prostřednictvím příjezdového formuláře nahlásit hygienické stanici a nechat se otestovat na koronavirus (pokud jste v zemi pobývali více než 12 hodin). Testy budou povinné i pro cizince přijíždějící do České republiky.
 • Více informací najdete ZDE.

Lucembursko

 • Čeští občané mohou do i z Lucemburska cestovat bez omezení.
 • Není potřeba prokazovat se výsledkem testu na COVID-19, ale při příletu do země máte možnost využít voucheru na test zdarma.
 • Lucembursko je pro nás nově rizikovou zemí, po návratu zpět do ČR je povinné se prostřednictvím příjezdového formuláře nahlásit hygienické stanici a nechat se otestovat na koronavirus (pokud jste v zemi pobývali více než 12 hodin). Testy budou povinné i pro cizince přijíždějící do České republiky.
 • Více informací najdete ZDE.

Finsko

 • Občané České republiky do Finska nemohou volně cestovat.
 • Příjezd je možný pouze v odůvodněných případech s doporučeným nastoupením 14denní karantény. Do 22. 11. je stále možné přicestovat z těchto důvodů a výsledkem testu na COVID-19 si karanténu zkrátit.
 • Od 23. 11. bude možné přicestovat jen na negativní test (vážné důvody jako podmínka ovšem zůstávají).
 • Více informací najdete ZDE.

Švédsko

 • Cestování do Švédska není pro občany EU nijak limitováno, stejně tak je umožněn bezproblémový odjezd ze země.
 • Při návratu do České republiky není potřeba se prokázat negativním testem nebo absolvovat 14denní karanténu.
 • Více informací najdete ZDE.

Norsko

Island

Litva

 • Od 26. 10. zavedla Litva nový systém zařazení zemí do 4 barevných kategorií: zelená, žlutá, oranžová a červená. Zařazení je závisle na počtu nakažených na 100 000 obyvatel.
 • ČR je v současné době zařazena mezi červené země – přijíždějící musí buď předložit negativní test na COVID-19 ne starší 48 hodin, nebo nastoupit 10denní karanténu s možností provedení testu na místě.
 • Litva je pro nás nově rizikovou zemí, po návratu zpět do ČR je povinné se prostřednictvím příjezdového formuláře nahlásit hygienické stanici a nechat se otestovat na koronavirus.
 • Více informací ZDE

Lotyšsko

 • 31. červenci byla Česká republika zařazena na červený seznam zemí – pro cestovatele z ČR stále platí povinnost nastoupit domácí 14denní samoizolaci.
 • Od 12. 10. je nutné se před cestou registrovat prostřednictvím vstupního dotazníku (vyplňuje se jméno a příjmení, osobní identifikační číslo, tel. kontakt, skutečné místo, kde se bude osoba nacházet, státy, navštívené v posledních 14 dnech a některé další položky) – nesmí být vyplňován dříve, než 48 hodin před cestou!
 • Lotyšsko je pro nás nově rizikovou zemí, po návratu zpět do ČR je povinné se prostřednictvím příjezdového formuláře nahlásit hygienické stanici a nechat se otestovat na koronavirus
 • Více informací najdete ZDE a podmínky země najdete ZDE.

Estonsko

 • Od 31. července platí pro české občany po vstupo do země v týdnu od 2. do 8. listopadu povinnost 14denní karantény.
 • Od 1. 9. je možné si karanténu zkrátit na týden podstoupením dvou testů na COVID-19 po vstupu do země.
 • Estonsko povoluje vstup bez omezení těm zemím EU, v nichž se v posledním týdnu neobjevilo více než 15 nových případů koronaviru na 100 tisíc obyvatel. Česká republika tuto hranici aktuálně nesplňuje.
 • Estonsko je pro nás nově rizikovou zemí, po návratu zpět do ČR je povinné se prostřednictvím příjezdového formuláře nahlásit hygienické stanici a nechat se otestovat na koronavirus
 • Více informací najdete ZDE.

Turecko

 • Turecko již vstup cizincům povolilo – po příletu je potřeba se podrobit lékařské kontrole a vyplnit informační formulář. Testy budou provedeny jen u těch, u nichž to bude nutné.
 • Při návratu do České republiky je potřeba se prokázat negativním testem nebo absolvovat karanténu.
 • Nošení roušek je povinné ve veřejných prostorách i v dopravních prostředních.
 • Země plánuje v červnu obnovit mezinárodní lety a uvolnit některá cestovatelská opatření.
 • Více informací najdete ZDE.

Černá Hora

 • Občané České republiky mohou od 1. června vstoupit na území Černé hory bez omezení.
 • Pokud občan ČR vstupuje na území Černé Hory ze Srbska, je povinnen jej tentýž den opustit, pouze tranzitovat – což musí i na přechodu prokázat (razítky v cestovním pasu).
 • Při návratu z Černé Hory zpět do České republiky je však potřeba se prokázat negativním testem nebo absolvovat karanténu.
 • Více informací najdete ZDE.

Rumunsko

 • Rumunsko nás vnímá jako rizikovou zemi. Od 7. října 2020 je po příjezdu vyžadováno nastoupení 14denní karantény, kterou je možné zkrátit na 10 dní, pokud se nechá cestující v 8. dni otestovat.
 • Tranzit je při dodržení určitých podmínek možný.
 • Rumunsko je pro nás nově rizikovou zemí, po návratu zpět do ČR je povinné se prostřednictvím příjezdového formuláře nahlásit hygienické stanici a nechat se otestovat na koronavirus (pokud jste v zemi pobývali více než 12 hodin). Testy budou povinné i pro cizince přijíždějící do České republiky.
 • Více informací najdete ZDE.

Srbsko

 • Vstup na území Srbska je možný bez omezení.
 • Srbsko samo je ale vedeno na seznamu rizikových zemí. Při pobytu nebo tranzitu kratším 12 hodin není potřeba podstoupit test, ani karanténu.
 • Při pobytu delším než 12 hodin musejí všechny osoby bezprostředně po příjezdu do ČR kontaktovat krajskou hygienickou stanici (dle místa pobytu) a absolvovat PCR test na COVID-19 (každý občan si test zajišťuje test na své náklady) a předložit výsledek testu krajské hygienické stanici do 72 hodin po příjezdu. V opačném případě je třeba absolvovat karanténu.
 • Od 2. listopadu budou zrušeny všechny přímé lety společnosti Air Serbia ze Srbka do ČR.
 • Více informací najdete ZDE.

Bosna a Hercegovina

 • Všem cizincům je povolen vstup po předložení negativního výsledku testu na COVID-19 ne staršího než 48 hodin.
 • Je nutné cestovat na cestovní pas (nikoliv na občanský průkaz).
 • Tranzit je povolen, odklonění z trasy je konktrolováno.
 • Více informací najdete ZDE.

Rusko

 • Cestování za účelem turismu není povoleno.
 • Více informací najdete ZDE.

ASIE

Čína

 • Cestování za účelem turismu není povoleno.
 • Více informací najdete ZDE.

Thajsko

 • Cestování do Thajska za účelem turismu stále není povoleno – nouzový stav zde byl prodloužen až do 31. 11. 2020.
 • Více informací najdete ZDE.

Maledivy

Vietnam

Spojené arabské emiráty

 • Od turistů jsou vyžadovány 2 testy na COVID-19 – Cestující i tranzitující do/přes Dubaj z České republiky musí ještě před odletem předložit výsledky negativního testu ne staršího než 96 hodin. Po příletu do Dubaje je nutné absolvovat další test na COVID-19, stáhnout si speciální aplikaci a registrovat se.
 • Po vstupu do emirátu Abú Dhabí je vyžadována povinná 14denní karanténa a 12. den absolvování testu.
 • SAE patří mezi „červené“ země, po návratu do České republiky je nutné vyplnit příjezdový formulář a podle instrukcí hygienické stanice absolvovat test nebo karanténu.
 • Více informací najdete ZDE.

Omán

 • Do země nelze za účelem turismu cestovat.
 • Vstoupit mohou pouze občané Ománu.
 • Vstup do země je dočasně pozastaven i držitelům veškerých pobytových oprávnění, stejně tak tranzit.
 • Více informací najdete ZDE.

Malajsie

 • Cestování do Malajsie zatím není umožněno.
 • Více informací najdete ZDE, aktuání podmínky ZDE.

Indonésie

Srí Lanka

Japonsko

 • Cestování do Japonska za účelem turismu není Čechům, ani Slovákům umožněno. Zákaz vstupu pro občany celkem 111 zemí platí zatím do 31. 8. a není vyloučeno jeho prodloužení.
 • Více informací najdete ZDE.

Jižní Korea

 • Cestování do Jižní Koreje za účelem turismu není zakázáno.
 • Japonsko bylo přidáno na seznam zemí s nízkým rizikem nákazy a po příjezdu do ČR již nemusíte nastoupit 14denní karanténu.
 • Více informací najdete ZDE.

Tchaj-Wan

 • Cestování za turistikou není v současnosti povoleno.
 • Je ovšem možné tranzitovat přes letiště Taoyuan za předpokladu splnění konkrétních kroků.
 • Více informací najdete ZDE.

Indie

 • Cestování do Indie za účelem turismu není povolené. Všechny hraniční přechody a letiště jsou uzavřena.
 • Více informací najdete ZDE.

AMERIKA A OSTATNÍ

Kanada

USA

 • Cestování do USA za účelem turismu není pro Čechy povoleno. Není možný ani tranzit přes zemi.
 • Vzhledem k tomu, že v zemi je nejvíce nakažených mezi ostatními světovými zeměmi. Předpokládá se, že vstup bude cizincům umožněn nejdříve za několik měsíců.
 • Více informací najdete ZDE.

Kuba

 • 15. října bylo zpřístupněno blíbené letovisko Varadero. Letiště jsou otevřena mezinárodní dopravě, mimo letiště José Martí v Havaně.
 • Více informací najdete ZDE.

DOPORUČUJEME PRAVIDELNĚ SLEDOVAT I NÁŠ ČLÁNEK O KARIBSKÝCH ZEMÍCH A JEJICH VSTUPNÍCH PODMÍNKÁCH.

Jižní Amerika

Egypt

Tunis

 • Vstup do Tunisu je možný od 27. června
 • Tunis rozdělil země podle rizika nákazy na 3 barevné kategorie – Česko patří v současnosti do oranžové. Cestování je pro nás možné, ale s určitými omezeními a opatřeními.
 • Platí pro nás povinnost předložit při příjezdu negativní PCR test (ne starší než 120 hodin) a vyplněný formulář – prohlášení o itineráři cesty a svém zdravotním stavu. Zároveň je povinná i 14denní karanténa.
 • Turisté přijíždějící v rámci organizované turistiky budou již z letiště odvezeni do příslušného hotelu, kde bude uplatňován sanitární protokol. Turisté budou moci opouštět hotel pouze v rámci organizovaných výletů, individuální program nebude možný!
 • Více informací ZDE.

Afrika (kromě uvedených)

 • Téměř všechny země zakázaly cizincům vstup.

Austrálie

 • Austrálie v současnosti povolují vstup pouze omezenému okruhu osob – většinou občanům nebo rezidentům.
 • Více informací nadete ZDE.

Nový Zéland


Nenašli jste v našem článku informace, které jste hledali? Chybí tam nějaká země, co je Čechy často navštěvována, nebo která Vás zajímá?

Napište nám a pokud spěcháte, zkontrolujte, zda není uvedena i na stránkách MZV ČR.

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální slevy pro naše čtenáře

 • Sleva 250 Kč na letenky - stáhni si naši novou aplikaci, objednej letenky na Pelikan.cz za minimálně 500 Kč, zadej slevový kód PECKYAPPKA a ušetři 250 Kč z objednávky.
 • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
 • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
3 komentáře
Nahoru