Connect with us

Koronavirus

Které země můžeme navštívit: aktuální doporučení a zákazy (COVID-19)

Které země můžeme navštívit: aktuální doporučení a zákazy (COVID-19)

Poslední aktualizace 18. 6. 2021.

Reklama

Tento článek si můžete přečíst i uložit na později v NOVÉ APLIKACI PELIPECKY, kde se automaticky aktualizuje. Budete tak mít čerstvé informace a žhavé novinky z první ruky (funguje i v offline režimu).


AKTUÁLNĚ: Na základě rozhodnutí vlády je s platností od 22. května do 30. června 2021 zakázáno cestovat do několika zemí.

Jaké jsou ale aktuální podmínky cestování? Které země jsou otevřené a které jsou stále ještě uzavřené? Posbírali jsme všechny dostupné údaje ohledně vstupu do nejnavštěvovanějších zemí a článek budeme průběžně aktualizovat.

Rovněž doporučujeme kontrolovat stránku Ministerstva zahraničních věcí, kde najdete přehledný seznam zemí, spolu se všemi jejich podmínkami, za které mu zároveň děkujeme.

Ministerstvo zahraničních věcí České republiky doporučuje cestovat do zahraničí jen v nezbytných případech a vždy si předem před cestou ověřit aktuální podmínky přepravy. Rovněž doporučuje uzavřít před cestou cestovní pojištění pokrývající i náklady spojené s případným onemocněním COVID-19.

Pokud se pro cestu do zahraničí přesto rozhodnete, MZV ČR důrazně doporučuje před zahájením cesty registraci v systému DROZD.

11. dubna skončil nouzový stav v ČR a nebyl prodloužen. Uvolnily se tím i podmínky cestování v rámci ČR.

Důležité informace na úvod

Evropská rada na podzim schválila společný cestovatelský semafor pro země Evropské unie. Nová doporučení přinesla opatření o předcházení diskriminaci mezi zeměmi a jejich občany. Semaforové označování rizikovosti zemí nebo regionů se tak sjednotilo a Česká republika se jím inspiruje.

V reakci na rozhodnutí soudu, který zrušil opatření, jež požadovalo negativní test na COVID-19 ještě před návratem do ČR, se upravil CESTOVATELSKÝ SEMAFOR, resp. podmínky návratu ze zahraničí zpět do Česka.

Podmínky návratu ze zahraničí zpět do ČR – cestovatelský semafor

Podmínky návratu ze zahraničí zpět do ČR určuje tzv. cestovatelský semafor. Mapa rozděluje země do pěti kategorií – nízké riziko (zelené), střední riziko (oranžové), vysoké riziko (červené), velmi vysoké riziko (tmavě červené) a extrémní riziko (černé).

Cestovatelský semafor
Cestovatelský semafor platný od 14. června 2021

🟢 Nízké riziko – cestování je volné. Při návratu zpět do ČR tak není nutné předkládat test, ani absolvovat karanténu.

🟠 Střední riziko – všichni cestující se musí ještě před vstupem do ČR prokázat vyplněným elektronickým příjezdovým formulářem. Současně je třeba, aby splnili podmínky podle kategorie, do níž spadají:

 • PŘEPRAVA DO ČR VEŘEJNOU DOPRAVOU – všichni cestující se musí už před cestou do Česka prokázat písemným potvrzením o negativním výsledku PCR testu, ne staršího než 72 hodin od odběru, nebo antigenního testu, ne staršího více než 24 hodin od odběru.
 • PŘEPRAVA DO ČR JINOU NEŽ VEŘEJNOU DOPRAVOU – čeští občané, jejich rodinní příslušníci a cizinci s bydlištěm v ČR musí do 5 dní po příjezdu do České republiky absolvovat antigenní nebo PCR test. Do obdržení negativního výsledku je nutná samoizolace.

Posledním opatřením je, že osoba musí 14 dní po příjezdu z oranžového státu nosit všude mimo domov respirátor FFP2.

🔴 Vysoké riziko – při návratu zpět do ČR je nutné se prokázat vyplněným elektronickým příjezdovým formulářem. Současně je třeba splnit podmínky podle kategorie, do níž cestující spadá:

 • PŘEPRAVA DO ČR VEŘEJNOU DOPRAVOU – všichni cestující se musí už před cestou do Česka prokázat písemným potvrzením o negativním výsledku PCR testu, ne staršího než 72 hodin od odběru, nebo antigenního testu, ne staršího více než 24 hodin od odběru. Následně je po návratu třeba do 5 dní v ČR absolvovat další test (tentokrát PCR, antigenní nestačí). Do obdržení negativního výsledku je nutná samoizolace.
 • PŘEPRAVA DO ČR JINOU NEŽ VEŘEJNOU DOPRAVOU – čeští občané, jejich rodinní příslušníci a cizinci s bydlištěm v ČR musí do 5 dní po příjezdu do České republiky absolvovat PCR test (pozor, antigenní test nestačí). Do obdržení negativního výsledku je nutná samoizolace.

Posledním opatřením je, že osoba musí 14 dní po příjezdu z červeného státu nosit všude mimo domov respirátor FFP2.

⚫🔴 Velmi vysoké riziko – při návratu zpět do ČR je i v tomto případě nutné se prokázat vyplněným elektronickým příjezdovým formulářem. Současně je třeba splnit podmínky podle kategorie, do níž cestující spadají:

 • Čeští občané, jejich rodinní příslušníci, občané EU s přechodným pobytem či cizinci s trvalým pobytem v ČRse musí už před cestou do Česka prokázat písemným potvrzením o negativním výsledku PCR testu, ne staršího než 72 hodin od odběru, nebo antigenního testu, ne staršího více než 24 hodin od odběru. Následně je v ČR nutné absolvovat karanténu, která musí být ukončena nejdříve 5. den a nejpozději 14. den od vstupu dalším testem (tentokrát PCR, antigenní nestačí).
 • Cizinci přijíždějící do České republiky z tmavě červených zemí se musí už před cestou do ČR prokázat písemným potvrzením o negativním výsledku PCR testu (antigenní nestačí), ne staršího než 72 hodin od odběru. Následně je v ČR nutné absolvovat karanténu, která musí být ukončena nejdříve 5. den a nejpozději 14. den od vstupu dalším PCR testem.

Součástí všech podmínek je nošení respirátoru FFP2 všude mimo domov, a to po dobu 14 dní od příjezdu.

Extrémní riziko – do černě označených zemí mají občané České republiky i cizinci s bydlištěm na území ČR zákaz vstupu. Výjimku mají pouze občané daných zemí a neodkladné cesty, jež byly předem oznámeny Ministerstvu zahraničních věcí ČR.

💉 Výjimka pro očkované přijíždějící z oranžových nebo červených oblastípodle mzv.cz stačí občanům České republiky, kteří v ČR získali certifikát o provedeném očkování proti COVID-19, a současně i cestujícím, kteří získali národní certifikát o očkování proti COVID-19 v Maďarsku, Německu, Polsku, Rakousku, Slovensku, Chorvatsku nebo Slovinsku, před návratem/vstupem do ČR vyplnit příjezdový formulář. Podmínkou je, že přijíždějící již absolvoval očkování proti COVID-19 a od první dávky uplynulo alespoň 22 dní.

Ministerstvo zdravotnictví aktualizuje seznamy jednotlivých států a jejich zařazení do daných kategorií. My je budeme pravidelně aktualizovat v našem samostatném článku.

Pravidla vstupu do ČR

Vytvořená mapa nezohledňuje podmínky vstupu do daných zemí. A proto jsme pro vás připravili ještě mapu, která zohledňuje jak podmínky vstupu do určité země, tak podmínky týkající se návratu zpět do České republiky.

🟢 Zelená barva označuje země, do nichž je možné vstoupit a následně se i vrátit zpět do České republiky bez jakýchkoliv omezení.

🟠 Oranžově jsme vyznačili ty země, u kterých jsou určitá omezení z jedné či z druhé strany, resp. buď při vstupu nebo při návratu zpět do Česka. Může se jednat například o karanténu v cílové destinaci či po návratu nebo na obou stranách.

🔴 Červenou barvou jsou pak vyznačeny země, kam mají čeští občané zakázáno vstupovat za účelem turismu.

Česká republika

 • Od 15.6. se začaly uvolňovat podmínky v rámci cestování.
 • Informace k vycestování z České republiky jsou aktualizovány v rozcestníku na stránkách Ministerstva zahraničních věcí České republiky.
 • Letiště v Praze již postupně obnovilo svůj provoz.

PRO NÁVRAT DO ČR Z RIZIKOVÉ A VELMI RIZIKOVÉ ZEMĚ MUSÍŠ VYPLNIT VSTUPNÍ FORMULÁŘ!

NÁM NEJBLIŽŠÍ:

Slovensko

🟠 Střední riziko

 • Při vstupu je třeba se registrovat prostřednictvím formuláře e-hranice a předložit jedno z potvrzení:
  • Negativní PCR test (ne starší 72 hodin) nebo antigenní test (ne starší 24 hodin)
  • Potvrzení o očkování proti COVID-19, pokud od první dávky uplynulo alespoň 21 dní
  • Potvrzení o překonání COVID-19 v posledních 180 dnech
 • Podrobnější informace o vstupu na Slovensko v samostatném článku.
 • Pro odlety ze Slovenské republiky a podmínky pro slovenské občany doporučujeme aktualizovaný článek o COVID-19 z dílny našich kolegů z Pelipecky.sk a slovenskou cestovatelskou mapu
 • Více informací ZDE

Rakousko

🟠 Střední riziko

 • Při příjezdu z ČR je nutné předložit výsledek PCR testu (ne staršího 72 hodin) nebo antigenního testu (ne staršího 48 hodin) a elektronická registrace (nejdříve 72 hodin před příjezdem)
 • Více informací najdete ZDE
Hallstatt v Raskousku

Polsko

🟢 Nízké riziko

 • Polsko se od 14.6. nebrání cestám za turistikou. Toho dne došlo k dalšímu uvolňování.
 • Je nutné předložit test na COVID-19 s negativním výsledkem, ne starší 48 hodin a následně podstoupit test po příjezdu. Pokud se jím neprokážete, musíte nastoupit 10denní karanténu.
 • Více informací najdete ZDE

Německo

🟠 Střední riziko

 • Německo vyřadilo 6. června Česko z rizikových zemí
 • Platí povinnost se ještě před cestou zaregistrovat v online formuláři a při příjezdu již disponovat potvrzením o jeho vyplnění (tištěným!)
 • Pro vstup je nutný negativní PCR test, ne starší 48 hodin
 • K tranzitu není potřeba test, registrace ani karanténa (počítá se to i v případě příjezdu na letiště)
 • Více informací najdete ZDE

EVROPA

Bulharsko

🟠 Střední riziko

 • S platností od 16.6. jsou cesty z České republiky do Bulharska bez omezení. Není potřeba test ani karanténa.
 • Test není potřeba ani pro tranzit.
 • Více informací najdete ZDE

Maďarsko

🟠 Střední riziko

 • Maďarsko 1. září 2020 uzavřelo své hranice, tranzit umožňuje.
 • Výjimku mají od 15. května 2021 všichni plně očkovaní občané ČR, tedy ti, kteří absolvovali 2. dávku a přijíždějí do Bulharska nejdříve 14 dnů po této dávce. Další výjimku pak mají překonavší COVID-19 v posledních 180 dnech. V obou případech je nutné disponovat příslušným potvrzením nebo i certifikátem.
 • Více informací najdete ZDE

Ukrajina

⚫🔴 Velmi vysoké riziko

 • Ukrajina otevřela hranice, a zavedla pružný způsob vstupu – záleží, kde jste pobývali posledních 14 dní, v zelené nebo červené zemi
 • ČR patří aktuálně do červených zemí
  • Předložení výsledku PCR testu či AG testu, ne staršího 72 hodin (včetně tranzitu)
  • Každý cestující musí předložit potvrzení o pojištění v případě nákazy COVID-19
 • Také je nutné mít vyřízené pojištění proti COVID-19
 • Více informací najdete ZDE

Slovinsko

🔴 Vysoké riziko

 • Česká republika zařazena Slovinskem na červený seznam zemí
 • Můžeme ale vstoupit na slovinské území bez udání důvodu. Není vyžadován výsledek testu ani karanténa, dokonce ani potvrzení o očkování
 • OVŠEM PRO POTŘEBY UBYTOVÁNÍ, návštěvy restaurací, interiérů, účasti na kulturních akcích, veletrzích a dalších akcích je ale nutné mít při sobě negativní výsledek PCR nebo AG testu, ne starší 48 hodin od odběru vzorků / potvrzení o překonání COVID-19 v posledním půl roce / potvrzení o očkování a COVID-19 (obou dávek)
 • Tranzit, který nebude trvat déle než 12 hodin, je možný bez omezení
 • Více informací najdete ZDE

Itálie

🟠 Střední riziko

 • Od 8. října 2020 zařadila Itálie Českou republiku mezi rizikové země. Cestující z ČR se musí po vstupu prokázat negativním PCR testem na COVID-19 (ne starším 48 hodin od odběru)
 • Všichni cestující musí před cestou vyplnit čestné prohlášení a nahlásit svůj příjezd místní ASL (zdravotnímu zařízen)
 • do 6. dubna platí zákaz pohybu mezi regiony a autonomními provinciemi, pokud neprokážete nezbytné důvody (zdraví, práce, urgentní záležitost a návrat do bydliště). V současnosti již probíhá uvolňování a pohyb mezi žlutými okresy bude umožněn
 • Na celém území Itálie platí zákaz vycházení od 22:00 do 05:00. 
 • Do regionu Apulie, na Sardinii a Sicílii je nutné vyplnit před odletem registrační formulář dostupný na webových stránkách tamního úřadu (a to minimálně 48 hodin před odletem).
 • Sardinie – je nutné vyplnit registrační formulář a vyčkat na QR kód + mít s sebou PCR test, ne starší 48 hodin.
 • Více informací najdete ZDE

Vatikán

🟢 Nízké riziko

 • Vatikán je v současnosti podle nového Semaforu jedinou zelenou zemí EU.

Švýcarsko

🟠 Střední riziko

Letenky do přístupnějších destinací

Francie

🔴 Vysoké riziko

Francouzská Polynésie

Velká Británie

⚫🔴 Velmi vysoké riziko

 • K příjezdu do Velké Británie je nutný výsledek testu na COVID-19, povinnost nastoupit 10 denní karanténu není zrušena.
 • 2. a 8. den po příletu musíte podstoupit další PCR testy
  • ANGLIE: od 18. 1. 2021 má cestující povinnost prokázat se před odjezdem/odletem do země negativním testem na koronavirus, ne starším než 72 hodin (uznává PCR, LAMP, či antigenní (LF) testy)
  • SKOTSKO: od 15. 1. 2021 má cestující povinnost prokázat se před odjezdem/odletem do země negativním testem na koronavirus, ne starším než 72 hodin
  • Testy na koronavirus je nutné rezervovat JIŽ PŘED CESTOU DO UK online na portálu
 • Potvrzení o negativním testu musí být v angličtině, francouzštině nebo španělštině. Cestujícím, kteří nebudou mít test k dispozici, hrozí pokuta ve výši nejméně 500 GBP.
 • Před odletem třeba vyplnit speciální formulář Passenger Locator Form, max. 48 h před příjezdem
 • Více informací najdete ZDE

Irsko

🟠 Střední riziko

 • Irsko umožňuje vstup do země, ovšem po příjezdu se musíte prokázat výsledkem PCR tesu (ne starším 72 hodin od odběru) a musíte nastoupit 14denní karanténu. Covid certifikát bude přijímán až od 19. 7. 2021.
 • Při vstupu do země je nutné vyplnit důvod cesty a místo karantény ve vstupním formuláři COVID-19 Passenger Locator Form, po jeho vyplnění obdržíte email, který předložíte při vstupu do země.
 • Více informací najdete ZDE

Portugalsko

🟠 Střední riziko

 • Vyžadován je negativní test, ne starší než 72 hodin od nástupu do letadla
 • Více informací najdete ZDE

Azorské ostrovy

🟠 Střední riziko

 • Azory už zrušily i povinnou karanténu pro turisty přijíždějící do země. Turisté mají po vstupu tři možnosti. Negativní test je pro vstup ovšem nutný, ne starší 72 hodin před nástupem do letadla.
 • Více informací najdete ZDE

Madeira

🟠 Střední riziko

 • Pro vstup na Madeiru je potřebné se prokázat negativním testem, ne starším 72 hodin nebo absolvovat test po příletu. (doporučujeme absolvovat test již v ČR)
 • Více informací najdete ZDE

Španělsko

🔴 Vysoké riziko pro pevninské Španělsko (🟠 Kanárské ostrovy, 🟠 Baleárské ostrovy)

 • Při vstupu do Španělska je nutné se prokázat výsledkem, ne starším 72 hodin, PCR nebo TMA testu (nikoliv antigenním), děti do 6 let mají výjimku. V případě nepředložení testu hrozí pokuta do stovek až tisíců eur.
 • Nebo předložit potvrzení o očkování (2. dávka musí být absolvována 14 dní před cestou) / Potvrzení o prodělání nemoci v posledních 180 dnech
 • Všichni cestující směřující do Španělska letecky či jinak musí před odletem vyplnit elektronický formulář.
 • Více informací najdete ZDE

Řecko

🔴 Vysoké riziko

 • Od 9. července musí každý cestující 24 hodin před vstupem do Řecka vyplnit online formulář, tzv. Passenger Locator Form (PLF) – odkaz ZDE. Po vyhodnocení formuláře obdrží cestující QR kód, jímž se musí (v elektronické nebo tištěné podobě) prokázat při nástupu do letadla a při vstupu na území Řecka (letecky, trajektem či po silnici). Doprovází ho potvrzení negativní diagnózy v anglickém jazyce (zde je uvedeno jméno a příjmení a číslo cestovního dokladu testovaného).
 • Každý přijíždějící cestující se musí prokázat negativním testem na COVID-19, ne starším 72 hodin od odběru.
 • Při vstupu probíhá namátkové testování (s výjimkou cestujících z rizikových zemí, pro které je testování povinné), kterému je třeba se podrobit.
 • Po vstupu jsou cestující povinni nastoupit 7denní karanténu. Toto nařízení pozbude platnosti 14. 5. 2021.
 • Více informací najdete ZDE
Korfu, pláž, dovolená

Kypr

🟠 Střední riziko

 • Kypr vede ČR v tzv. červených zemích
 • Do 9.5. TU PLATÍ PŘÍSNÝ LOCKDOWN
 • Je nutné absolvovat PCR test s odběrem do 72 hodin před odletem
 • Je nutné vyplnit Cyprus Flight Pass a vložit do něj výsledky testu
 • Více informací najdete ZDE

Malta

🟢 Nízké riziko

 • Česká republika je Maltou vedena na seznamu zemí, z nichž se cestující musí prokázat negativním výsledkem testu na COVID-19, ne starším než 72 hodin.
 • Cestující musí také vyplnit dva formuláře:
  • Prohlášení, že cestující strávil předchozích 14 dnů v jedné ze zemí tzv. turistického koridoru – pokud ne, musí kontaktovat check-in letecké společnosti (ke stažení ZDE)
  • Formulář s kontaktními údaji (ke stažení ZDE)
 • Více informací ZDE

Chorvatsko

🟠 Střední riziko

 • Cestující do Chorvatska z území některého z rizikových států (EU a další) musí při vstupu na území Chorvatska předložit negativní PCR test, ne starší 72 hodin, nebo AG test, ne starší 48 hodin
 • Více informací najdete ZDE

Dánsko

🔴 Vysoké riziko

Nizozemsko

🔴 Vysoké riziko

Belgie

🔴 Vysoké riziko

 • Od 1. srpna je pro všechny cestující do Belgie povinné vyplnit formulář Public Health Passenger Locator Form (max. 48 hodin před příjezdem)
 • Pokud tento formulář vyplníte, zpravidla odpadá nutnost nastoupení karantény či předložení testu
 • Více informací najdete ZDE

Lucembursko

🟠 Střední riziko

 • Čeští občané musí předložit výsledek PCR testu, ne starší 72 hodin
 • Navracející se/odjíždějící  do/z Lucemburska letecky od 6 let, jsou před nástupem na palubu povinny předložit negativní test (PCR či RAT) ne starší než 72h.
 • Není potřeba prokazovat se výsledkem testu na COVID-19, ale při příletu do země máte možnost využít voucheru na test zdarma.
 • Více informací najdete ZDE

Finsko

🟠 Střední riziko

 • Do Finska mohou bez omezení (i za turistikou) cestovat:
  • Plně očkovaní (ti, co absolvovali obě 2 dávky a od druhé uplynulo 14 dnů)
  • Ti, kteří prodělali COVID-19 v posledních 6 měsících
  • Ti, kteří prodělali COVID-19 v posledních 6 měsících a již mají alespoň 1. dávku očkování (minimálně týden před příjezdem)
 • Ostatní občané ČR do Finska cestovat nemohou z jiných, než vážných důvodů.
 • Příjezd je možný pouze v odůvodněných případech s doporučeným nastoupením 14denní karantény. Od 23. 11. bude možné přicestovat jen na negativní test (vážné důvody jako podmínka ovšem zůstávají).
 • Více informací najdete ZDE

Švédsko

🔴 Vysoké riziko

 • Cestování do Švédska není pro občany EU nijak limitováno, stejně tak je umožněn bezproblémový odjezd ze země.
 • Před příjezdem do ČR ze Švédska musí občané ČR i oprávnění cizinci vyplnit příjezdový formulář https://plf.uzis.cz/. Doklad o vyplnění elektronického formuláře musí předložit při hraniční nebo pobytové kontrole.
 • Po příjezdu jste povinni podstoupit AG/PCR/TMA test (provedení nesmí být na začátku cesty starší 48 hodin) a nechat si vystavit písemné potvrzení
 • Následně jste povinni předložit elektronicky příslušné hygienické stanici výsledek testu provedeného v ČR, max. 5. den po příjezdu
 • Více informací najdete ZDE
Panorama Stockolmu

Norsko

🟠 Střední riziko

 • Platí zákaz vstupu cizinců, mimo rezidentů
 • Cestovatel s výjimkou přijíždějící z rizikové země je při vstupu povinen předložit negativní test na COVID-19, ne starší než 24 hodin, a potvrzení o registraci. Poté je povinen absolvovat ještě jeden test na hranici a nastoupit 10denní karanténu.
 • Více informací najdete ZDE

Island

🟢 Nízké riziko

Litva

🔴 Vysoké riziko

 • Od 21. 6. země od cestujících z ČR vyžaduje negativní test, ne starší 72 hodin. Tu je možné zkrátit absolvováním testu na 10. den s negativním výsledkem.
 • Plně očkovaní test předkládat nemusí, ale musí disponovat potvrzením o očkování
 • Test a karanténa se nevztahuje na tranzit a cestující očkované proti COVID-19 či cestující, kteří koronavirus prodělali v 90 dnech před příjezdem do země.
 • Více informací ZDE

Lotyšsko

🔴 Vysoké riziko

 • OD 16.6. JE MOŽNÉ CESTOVAT I ZA ÚČELEM TURISTICKÝCH CEST
 • Vyžadován je výsledek PCR testu, ne starší 72 hodin a nastoupení 10denní karantény
 • Plně očkované osoby, nebo ty, které COVID-19 prodělaly v posledním půl roce, mohou do země cestovat bez testů i karantény.
 • Více informací najdete ZDE a podmínky země najdete ZDE

Estonsko

🟠 Střední riziko

 • nejdříve 24 hodin před cestou je nutné vyplnit toto prohlášení (nejpozději do 3 dnů po příjezdu) a ponechat si potvrzující email k předložení
 • Při vstupu je nutné předložit PCR test, ne starší 72 hodin, nebo jej podstoupit ihned na letišti
 • Pro občany ČR je povinné nastoupení 10denní karantény, kterou lze zkrátit druhým testem na vlastní náklady.
 • Více informací najdete ZDE

Turecko

⚫🔴 Velmi vysoké riziko

 • Po příletu je potřeba se podrobit lékařské kontrole a vyplnit informační formulář. Testy budou provedeny jen u těch, u nichž to bude nutné.
 • Před vstupem do země je nutné disponovat výsledkem testu, ne starším 72 hodin / AG testem, ne starším 48 hodin
 • Max. 72 hodin před cestou je také nutné vyplnit příjezdový formulář
 • Více informací najdete ZDE
Panoramatický výhled na Istanbul.

Černá Hora

⚫🔴 Velmi vysoké riziko

 • Občané České republiky mohou vstoupit bez omezení (informace z 18.6.)
 • Více informací o tranzitu najdete ZDE

Rumunsko

🟢 Nízké riziko

 • Cestování do Rumunska je od 27. května 2021 volné, Rumunsko zařadilo Česko mezi zelené země.
 • Před cestou je ale nutné vyplnit příjezdový formulář do Rumunska
 • Tranzit je možný, ale musíme vyplnit tranzitní formulář 24 hodin před vstupem do země.
 • Více informací najdete ZDE

Srbsko

⚫🔴 Velmi vysoké riziko

 • Vstup na území Srbska je možný jen s PCR testem na COVID-19, ne starším 48 hodin.
 • Více informací najdete ZDE

Bosna a Hercegovina

⚫🔴 Velmi vysoké riziko

 • Všem cizincům je povolen vstup po předložení negativního výsledku testu na COVID-19, ne staršího 48 hodin (počítá se od odběru do nástupu do letadla/ začátku cesty autem)
 • Je nutné cestovat na cestovní pas (nikoliv na občanský průkaz
 • Tranzit je povolen, odklonění z trasy je kontrolováno
 • Více informací najdete ZDE.

Rusko

⚫🔴 Velmi vysoké riziko

 • Cestování za účelem turismu není povoleno.
 • Více informací najdete ZDE.
Rusko - Moskva

ASIE

Čína

⚫🔴 Velmi vysoké riziko

 • Cestování za účelem turismu není povoleno.
 • Více informací najdete ZDE.

Thajsko

⚫🔴 Velmi vysoké riziko

 • Cestování do Thajska za účelem turismu stále není povoleno.
 • Více informací najdete ZDE.

Maledivy

⚫🔴 Velmi vysoké riziko

Seychely

⚫🔴 Velmi vysoké riziko

Vietnam

⚫🔴 Velmi vysoké riziko

Spojené arabské emiráty

⚫🔴 Velmi vysoké riziko

 • Od turistů jsou vyžadovány 2 testy na COVID-19 – Cestující i tranzitující do/přes Dubaj z České republiky musí ještě před odletem předložit výsledky negativního testu ne staršího než 96 hodin. Po příletu do Dubaje je nutné absolvovat další test na COVID-19, stáhnout si speciální aplikaci a registrovat se.
 • Více informací najdete ZDE.

Omán

⚫🔴 Velmi vysoké riziko

Malajsie

⚫🔴 Velmi vysoké riziko

 • Cestování do Malajsie zatím není umožněno.
 • Více informací najdete ZDE, aktuání podmínky ZDE.

Indonésie

⚫🔴 Velmi vysoké riziko

Srí Lanka

⚫🔴 Velmi vysoké riziko

Japonsko

🟢 Nízké riziko

 • Cestování do Japonska za účelem turismu není Čechům, ani Slovákům umožněno. Zákaz vstupu pro občany celkem 111 zemí platí zatím do 31. 8. a není vyloučeno jeho prodloužení.
 • Více informací najdete ZDE.

Jižní Korea

🟢 Nízké riziko

 • Cestování do Jižní Koreje za účelem turismu není zakázáno.
 • Japonsko bylo přidáno na seznam zemí s nízkým rizikem nákazy a po příjezdu do ČR již nemusíte nastoupit 14denní karanténu.
 • Více informací najdete ZDE.

Tchaj-Wan

⚫🔴 Velmi vysoké riziko

 • Cestování za turistikou není v současnosti povoleno.
 • Je ovšem možné tranzitovat přes letiště Taoyuan za předpokladu splnění konkrétních kroků.
 • Více informací najdete ZDE.

Indie

⚫🔴 Velmi vysoké riziko

 • Cestování do Indie za účelem turismu není povolené. Všechny hraniční přechody a letiště jsou uzavřena.
 • Více informací najdete ZDE.

AMERIKA A OSTATNÍ

Kanada

⚫🔴 Velmi vysoké riziko

 • Cestování do Kanady za účelem turismu není povoleno. Navštívit je možné jen rodinu, ale po vstupu do země musíte absolvovat 14denní karanténu. Pravidlo karantény je v současnosti zmírněno na možnost dvojitého testování.
 • Kanada zpřísňuje opatření. Cestující přijíždějící do Kanady budou muset na vlastní náklady absolvovat PCR test po příletu na letišti.
 • Kanadská vláda se dohodla s leteckými operátory Air Canada, Sunwing, Air Transat, West Jet na zrušení všech letů do karibské oblasti a do Mexika s platností od 31. ledna 2021 do 30. dubna 2021. 
 • Země ale umožňuje tranzit, pokud máte u sebe letenku do cílové destinace.
 • Více informací najdete ZDE.

USA

⚫🔴 Velmi vysoké riziko

 • Cestování do USA za účelem turismu není pro Čechy povoleno. Není možný ani tranzit přes zemi.
 • Vzhledem k tomu, že v zemi je nejvíce nakažených mezi ostatními světovými zeměmi. Předpokládá se, že vstup bude cizincům umožněn nejdříve za několik měsíců.
 • Více informací najdete ZDE.

Kuba

⚫🔴 Velmi vysoké riziko

DOPORUČUJEME PRAVIDELNĚ SLEDOVAT I NÁŠ ČLÁNEK O KARIBSKÝCH ZEMÍCH A JEJICH VSTUPNÍCH PODMÍNKÁCH.

Jižní Amerika

⚫🔴 Velmi vysoké riziko

Egypt

⚫🔴 Velmi vysoké riziko

Tunis

⚫🔴 Velmi vysoké riziko

 • Vstup do Tunisu je možný od 27. června
 • Tunis rozdělil země podle rizika nákazy na 3 barevné kategorie – Česko patří v současnosti do oranžové. Cestování je pro nás možné, ale s určitými omezeními a opatřeními.
 • Platí pro nás povinnost předložit při příjezdu negativní PCR test (ne starší než 120 hodin) a vyplněný formulář – prohlášení o itineráři cesty a svém zdravotním stavu. Zároveň je povinná i 14denní karanténa.
 • Turisté přijíždějící v rámci organizované turistiky budou již z letiště odvezeni do příslušného hotelu, kde bude uplatňován sanitární protokol. Turisté budou moci opouštět hotel pouze v rámci organizovaných výletů, individuální program nebude možný!
 • Více informací ZDE.

Austrálie

🟢 Nízké riziko

 • Austrálie v současnosti povolují vstup pouze omezenému okruhu osob – většinou občanům nebo rezidentům.
 • Více informací nadete ZDE.

Nový Zéland

🟢 Nízké riziko


Nenašli jste v našem článku informace, které jste hledali? Chybí tam nějaká země, co je Čechy často navštěvována, nebo která Vás zajímá?

Napište nám a pokud spěcháte, zkontrolujte, zda není uvedena i na stránkách MZV ČR.

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální slevy pro naše čtenáře

 • Sleva 250 Kč na letenky - stáhni si naši novou aplikaci, objednej letenky na Pelikan.cz za minimálně 500 Kč, zadej slevový kód PECKYAPPKA a ušetři 250 Kč z objednávky.
 • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
 • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
4 Comments

Doporučujeme

Žhavé #PELIPECKY

Novinky a zprávy ze světa cestování

Dovolená v Dominikánské republice může vypadat i takto (video) https://t.co/xAYWNVTCnK20 hodinami dozadu
Cestování do Finska: pro očkované turisty je cesta volná https://t.co/yQ77jlqX7g #novinky21 hodinami dozadu
Cestování do Finska: pro očkované turisty je cesta volná https://t.co/yQ77jlqX7g #koronavirus21 hodinami dozadu
Cestování do Chorvatska: bez omezení https://t.co/hH9ZNSWBHx #koronavirus22 hodinami dozadu
Cestování do Chorvatska: bez omezení https://t.co/hH9ZNSWBHx22 hodinami dozadu
Které země můžeme navštívit: aktuální doporučení a zákazy (COVID-19) https://t.co/XwtQIeaL5x #koronavirus23 hodinami dozadu
České památky UNESCO: 14 skvostů v srdci Evropy https://t.co/17ryLmFz2K1 dnem dozadu
PECKA DNE: Prodloužený wellnes víkend v Beskydech od 1 690 Kč https://t.co/5Jrj8Bz82l1 dnem dozadu
Cestovatelský semafor: podmínky návratu do ČR platné od 14. 6. https://t.co/zRkk71cN4h #koronavirus2 dny dozadu
Proplatíme stornopoplatky při pozitivním COVID testu, léčebné náklady i cestu zpět. Stačí mít zakoupené pojištění https://t.co/PwVpTATEiC #koronavirus2 dny dozadu
1 2 3 5

Nejčtenější dnes

Doporučujeme:

Advertisement
Advertisement
Nahoru