Connect with us
Útesy na Tenerife na Kanárských ostrovech

Cestopisy

10 důvodů, proč jsou Kanárské ostrovy dobrý nápad i v zimě

10 důvodů, proč jsou Kanárské ostrovy dobrý nápad i v zimě

Nevíme jak vy, ale my vždycky dokážeme ocenit, když se v zimním období můžeme aspoň na chvíli zbavit všech šál a čepic. A teď nemyslíme zbavit se jich na tu chvíli, kdy se jdeme ohřát do hospody. Možnost vypadnout ze sychravého podzimu nebo mrznoucí zimy využijeme prakticky pokaždé, a pokud jste na tom s láskou k zimě podobně, máme pro vás jeden tip – Kanárské ostrovy. Je to relativně blízko, je tam teplo i v lednu a z tamní přírody si jednoznačně sednete na zadek. Jste připraveni? Tak směle do článku, ve kterém vám představíme hned 10 důvodů, proč jsou Kanárské ostrovy v zimě dobrý nápad.

Reklama

1. Jsou, co by kamenem dohodil

Pokud se skutečně budete chtít jet trochu ohřát, výhoda Kanárských ostrovů je jejich lokalita. Bez přestupu se tam z Vídně dostanete přímým letem už za necelých 5 hodin, což je zhruba třikrát kratší doba, než kdybyste se rozhodli vydat například do jihovýchodní Asie.

Pohled z letadla na ostrov Tenerife.

Akční letenky na Kanárské ostrovy

2. Nekonečné léto

Ne každá destinace se může pyšnit 300 slunečnými dny v roce a průměrnou teplotou až 23 °C, a to dokonce i během zimních měsíců. Hlavně když u nás je v tu dobu minimálně o dalších dvacet stupňů méně. Takové Vánoce nebo začátek nového roku v plavkách na pláži si dokážeme představit, a co vy?

Nápis Merry Christmas v písku na pláži.

3. Pláže a služby

Když už jsme zmínili ty pláže, tak téměř všechny jsou prakticky prázdné. Resorty však zůstávají otevřené. Určitě tedy nebudete mít problém najít slušné ubytování, ještě za slušnější cenu, díky mimosezónním sazbám. Nemusíte se ani bát, že se ocitnete v děsivě poloopuštěném hotelu nebo na liduprázdných ulicích. Je pravda, že Kanárské ostrovy jsou v zimním období méně okupovány turisty, ale rozhodně to neznamená, že tam nebude ani noha. Většina podniků funguje stejně jako v létě, jen tentokrát se nebudete muset mačkat v davu dalších milovníků tepla.

Lehátka a slunečníky na pláži ostrova Tenerife.

4. Zimní karneval

Od ledna do března probíhá na Kanárských ostrovech karneval plný hudebních pochodů a rozdivočených španělských tanečnic. Místní, kteří se přímo účastní, se na tuto událost připravují skoro celý rok. Bláznivé kostýmy vážící někdy i několik stovek kilogramů a rozmanitá choreografie dá zjevně zabrat. Určitě si nenechte ujít korunovaci královny karnevalu, která vám svou atmosférou jednoznačně vyrazí dech.

Účinkující plážového festivalu v Las Palmas, Gran Canaria.

5. Sledování noční oblohy

Na severní polokouli nenajdete moc míst, která by byla lepší k pozorování noční oblohy, než jsou právě Kanárské ostrovy. Máte v podstatě dokonale garantované, že zde objevíte jeden z nejzářivějších výhledů na úžasné astronomické divadlo. Na ostrovech Tenerife a La Palma dokonce pořádají noční komentované výlety, které vás zavedou k mezinárodním observatořím.

Noční obloha v Národním parku Teide.

6. Turistický ráj

Vulkány tvarovaná příroda nenechá chladným žádného milovníka pěší turistiky. Ztuhlá láva a prach laškuje s mořem, v hustých lesech se schovávají děsivé krátery a specifická flora prostupuje úplně všemi místními národními parky. Kanárské ostrovy jsou zkrátka rájem pro všechny přírodní nadšence. Taky asi proto, že můžete jít na desítky túr a stále objevovat nové a nové poklady, které tyto ostrovy střeží. V zimě navíc i v o trochu přijatelnějších teplotách.

Turistická cesta skrz hory, Kanárské ostrovy.

7. Tak co, sporťáku? Letíš taky?

Kromě šlapání po kopcích zde najdete i jiné sportovní vyžití. Pro ty, kteří hledají klid, jsou zde nejlepší profesionální golfové resorty v Evropě. Není nad to odpálit pár míčků na pozadí fascinujících výhledů a pak se uvelebit v místních lázních. Naopak pro ty, kteří na svých dovolených hledají vzrušení, jsou zde ideální podmínky na horolezectví. Nepřeberné množství drsných stěn a příkrých útesů, zaručeně uspokojí každého lezce. Dalším oblíbeným sportem, nejen mezi turisty, je horská cyklistika. Naším favoritem je však bezesporu paragliding. Nechat se unášet větrem nad vulkány ošlehanou přírodou je zkrátka sen!

Paraglider na ostrově Lanzarote.

8. Aquapark Siam Park

V případě, že se na Kanárské ostrovy rozhodnete vydat s dětmi, určitě oceníte aquapark Siam Park. Konkrétně se nachází na ostrově Tenerife a na Tripadvisoru byl v roce 2017 zvolen za nejlepší vodní atrakci na celém světě. Thajskem inspirované prostředí tam trochu vyčnívá, ale na zážitku to vůbec nic nekazí.

Power Tower vodního parku Siam Park.

9. Písečné duny v Maspalomas

Nemusíte se nutně hnát na africkou Saharu, abyste měli pocit, že tam jste! Sedmnáct kilometrů rozsáhlé písečné duny Maspalomas na ostrově Gran Canaria v tomto ohledu podle nás poslouží dostatečně. Můžete se tam procházet po svých nebo na hřbetech velbloudů. A na rozdíl od Sahary, moře nikdy není příliš daleko na to, abyste se mohli jít na chvíli osvěžit.

Písečné duny ve městě Maspalomas.

10. Ve víně je pravda

Konstantně teplé počasí samozřejmě nahrává pěstování všech možných dobrot. Jednou z nich je bezesporu vinná réva, kterou místní dokáží přetavit ve světem uznávané kvalitní víno. Nenechte se dlouho přemlouvat, navštivte jednu z několika místních vinic a objednejte se na degustaci.

Vinice na ostrově Lanzarote.

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální nabídky pro naše čtenáře

    • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
    • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
    5/5 - (2 votes)
Klikněte pro komentář

Cestování je láska, to Lenka ví už dlouho. Hlavu jí zamotalo Slovinsko, Japonsko, Austrálie, Jihovýchodní Asie, ale i Spojené státy americké, které procestovala křížem krážem. Při první příležitosti v práci žadoní o další dovolenou, protože s oblibou tvrdí, že cestování lidem otevírá oči. A není nic krásnějšího než objevovat, že existuje i svět mimo naši komfortní zónu.

Nahoru