Connect with us

Amerika

Curaçao – malý Amsterdam v srdci Karibiku

Curaçao – malý Amsterdam v srdci Karibiku

Curaçao, to není jen exoticky modrý likér. Ostrov Holandských Antil je dokonalou dovolenkovou destinací. Je plný barev, milých místních a krásných pláží s úžasným podmořským životem. Domy v evropském koloniálním stylu se hravě mísí s tropickým Karibikem a vytvářejí tak nezapomenutelnou atmosféru. Zjistěte, proč je dovolená na ostrově Curaçao výborný nápad.

Podmořský svět

Jedny z nejlepších zážitků na Curaçau se kupodivu neodehrávají na pevnině. Podmořský život je tu opravdu bohatý – nejrůznější korálové útesy, druhy barevných rybiček, chobotnice, rejnoci a krásné želvy. Zdatnější potápěči můžou objevit i vraky – na ostrově je mnoho společností a instruktorů, kteří vás nejlepšími lokacemi provedou. Velkým plusem je celoroční příjemná teplota moře 25-27°C.

Karibské pláže

Curaçao má pochopitelně i nádherné pláže. Jemný písek, azurové laguny – prostě pravý Karibik. Nedaleko hlavního města Willemstad najdete známé pláže Blue Bay, Mabo nebo Blauwbaai. Pokud chcete poznat i méně známá turistická zákoutí, doporučujeme jít víc na sever nebo západ. Zážitek je i návštěva neobydleného ostrova Klein Curaçao (Malé Curaçao) s vícero vraky ztroskotaných lodí.

Jak je to teda s tím likérem?

Ostře modrá přísada mnohých drinků skutečně pochází z tohoto ostrova. Vyrábí se ze slupek jedné odrůdy pomerančů – lahara, která tu roste. Navštívit můžete i rodinnou destilárnu a zúčastnit se ochutnávek. A odkud má likér svou pověstnou modrou barvu, ptáte se? Tato část výroby je jednoduchá, ale už ne zrovna romantická – přidává se to něj potravinářské barvivo.

Holandský Willemstad

Jak už samotný název napovídá, v hlavním městě je patrný výrazný evropský vliv. Celé nábřeží spolu s přístavem vypadá jako vystřihnuté z nizozemské pohlednice. Barevné domečky v koloniálním stylu, restaurace, kavárny, trhy s čerstvými rybami, ovocem a do toho všeho opravdu hodně Holanďanů.

Dva břehy města pak spojuje pontonový most pouze pro chodce – Queen Emma Bridge, který se pravidelně otevírá a zavírá, podle příjezdu lodí do přístavu. Ve městě je vícero muzeí, nejnavštěvovanější – Kura Hulanda, věnované dávné temné stránce ostrova – otroctví. Nezvyklé historické centrum Willemstadu je navíc zapsané i v seznamu světového kulturního dědictví UNESCO.

Sezóna po celý rok

Curaçao se nachází v jižním Karibiku, a proto je tu stále čas dovolené. Průměrné teploty se pohybují okolo 27°C, moře je zde k tomu příjemně teplé a ostrov navíc leží v oblasti, kterou hurikány běžně nezasahují. No neletěli byste?

Přeloženo z Pelipesky.sk, autor původního článku Barbora Schillerová.

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na [email protected] Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na [email protected] Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální slevy pro naše čtenáře

  • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
  • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
5/5 - (2 votes)
Klikněte pro komentář

Doporučujeme

Žhavé #PELIPECKY

Novinky a zprávy ze světa cestování

Letiště Leoše Janáčka Ostrava: Pohodlné spojení do Varšavy, evropských metropolí i Ameriky https://t.co/SYaVtPugZz #novinky1 hodinou dozadu
9 zajímavých tipů, co dělat v Londýně https://t.co/Z0pBWieUYD20 hodinami dozadu
7 důvodů, proč se vyplatí rezervovat letenky EVA AIR (+ speciální ceny od Pelikána) https://t.co/YzdMm3Qk4L21 hodinami dozadu
Jižní Korea ruší povinnost podstoupit test po příjezdu. Stačí vyplnit formulář https://t.co/khHXm11bUU #novinky24 hodinami dozadu
Babí léto na Mallorce! Rezervuj letenky z Vídně od 777 Kč https://t.co/DXYXHePgyI1 dnem dozadu
Saúdská Arábie s průvodcem: zažij svět z pohádky o Tisíci a jedné noci https://t.co/qHwnu7tLbp1 dnem dozadu
Kvalitní program, osvědčení průvodci a ověřené hotely. Zde jsou důvody, proč se vydat na poznávačku s Pelikánem https://t.co/uXuvXT4Feg #novinky1 dnem dozadu
Průvodkyně Zaragozou: Přistěhovalec ví někdy o městě více než domácí https://t.co/A3WDabqLr2 #evropa2 dny dozadu
Průvodkyně Zaragozou: Přistěhovalec ví někdy o městě více než domácí https://t.co/A3WDabqLr22 dny dozadu
Maroko bez testu a očkování: stačí vyplnit formulář https://t.co/3KwSYW39k5 #novinky2 dny dozadu
1 2 3 5

Nejčtenější dnes

Doporučujeme:

Advertisement
Advertisement
Nahoru