Connect with us

Cestopisy

Za nemožným do Dubaje. Tipy a triky na super dovolenou

Za nemožným do Dubaje. Tipy a triky na super dovolenou

Dubaj je unikátním místem, které v sobě mísí nemožné s ještě nemožnějším. Pokud se sem chystáš, tyto tipy ti můžou dovolenou zpříjemnit a usnadnit.

Reklama

Víš, že…?

Úroveň kriminality v Dubaji je prakticky nulová. Dubaj je dokonce považována za jedno z nejbezpečnějších míst na světě.

5 věcí, které ti v Dubaji nesmí utéct:

Burdž Chalífa: Nejvyšší budova na světě ti kromě ukroucené hlavy poskytne úžasný panoramatický výhled na Dubaj. Vyhlídková terasa se nachází v 124. patře.

Staré město: Zde najdeš tradiční trhy, autentickou gastronomii a kulturní zážitky. Na nákupy můžeš vyrazit do luxusního nákupního centra Dubai Mall nebo zvolit místní alternativu – tržnici Deira.

Mešita Jumeirah: Jedna z nejnavštěvovanějších památek v Dubaji, kterou si nesmíš nechat ujít. Je výjimečná tím, že jako jediná ze všech mešit ve městě umožňuje šest dní v týdnu vstup nemuslimům. Jedinou podmínkou jsou zahalené vlasy u žen. Jedná se o projev respektu vůči jejich náboženství.

Pouštní safari: Pískové duny a jízda na džípu nebo velbloudech dokážou dovolenou pořádně okořenit.

Fontánová show: Největší fontánová muzikálová show na světě se nemůže nacházet nikde jinde než v Dubaji. Vychutnej si jedinečné představení při západu slunce. Díky plovoucí platformě umístěné na fontáně si vychutnáš podmanivý zážitek zcela zblízka.

Netradiční turista

Chybí tomu adrenalin? Tak ten rozhodně zažiješ během 30 minut na flyboardu. Čeká tě vznášení se nad vodou, potápění a skákání.

Výlet pro celou rodinu: návštěva akvária inspirovaného bájnou Atlantidou a jeden z nejlepších aquaparků na světě.

Něco extra: Vyhlídkový let helikoptérou v těsné blízkosti mrakodrapu Burdž Chalífa s výhledem na ikonickou scenérii.

Všechny netradiční zážitky najdeš ZDE.

Dubaj a perly Indického oceánu

Co takhle přidat k Dubaji exotický Mauricius, Réunion a nádherné Seychely? Naprosto perfektní kombinace možná jen díky letenkám multicity.

Kde se v Dubaji ubytovat?

Hotel Hilton Garden Inn Dubai Al Mina**** je moderní hotel se střešním bazénem a nádherným výhledem na město. Nachází se v části Jumeirah, která nabízí i nejnovější dubajskou plážovou čtvrt La Mer.

Pro ty z vás, kteří mají zájem o kompletní balíček s letenkou a ubytováním se stravou, se stačí podívat na naši speciální nabídku.

Užitečné mobilní aplikace

Dubai City Travel Guide – Guide Pal: Aplikace je seznamem oblíbených restaurací, obchodů, barů a klubů. Stačí se podívat na mapu a najít super místa v okolí.

The Dubai Mall: Obchodní dům Dubai Mall je největším na světě a s 1 200 obchody vyžaduje GPS navigaci. Tato aplikace pomáhá s orientací a objevováním těch nejlepší míst.Dubaj je známá i nákupní turistikou a nákup nějakého toho suvenýru nejspíš nemine ani tebe.

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální nabídky pro naše čtenáře

    • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
    • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
    5/5 - (1 vote)
Klikněte pro komentář
Nahoru