Connect with us

Koronavirus

Cestování na Maledivy: stačí test na COVID, ne starší než 96 hodin (podmínky + letenky)

Cestování na Maledivy: stačí test na COVID, ne starší než 96 hodin (podmínky + letenky)

Maledivy se 15. července minulého roku otevřely návštěvníkům z celého světa bez větších omezení. Tamní autority se však rozhodly, že od 10. září 2020 se každý cestující při vstupu do země bude muset prokázat negativním testem na COVID-19. To v podstatě platí až dosud a Maledivy jsou aktuálně v roce 2021 jednou z TOP otevřených destinací, které můžeme navštívit.

Reklama

Aktuální podmínky vstupu na Maledivy

 • 1. Platný cestovní doklad pas, jehož platnost musí být delší než 1 měsíc od plánovaného návratu ze země.
 • 2. Platná zpáteční letenka a rezervace ubytování po celou dobu pobytu.
 • 3. Turistům jsou udělována BEZPLATNÁ 30denní víza při vstupu do země stejně jako tomu bylo před vypuknutím pandemie COVID-19.
 • 4. Potvrzení o negativním výsledku PCR testu na COVID-19 v anglickém jazyce, přičemž cestující musí být otestován v době maximálně 96 hodin před odletem na dovolenou na Maledivy. Výjimku z předložení testu tvoří děti do jednoho roku.
  • Potvrzení musí obsahovat: jméno a příjmení testované osoby (dle pasu), číslo pasu, název a adresu testující laboratoře, uvedení, že šlo o PCR test, datum odebrání vzorku a výsledek, razítko a podpis laboratoře.
  • V případě tranzitu s dobou přesahující 24 hodin musí cestující absolvovat opakovaný test PCR do 72 hodin před nástupem na další cestu.
 • 5. Zdravotní prohlášení odeslané prostřednictvím portálu IMUGA během 24 hodin před odletem (pozor pouze na časový posun v destinaci, potvrzení kód vám následně přijde automaticky obratem). Toto prohlášení je vyžadováno v papírové nebo elektronické podobně i při odbavení před odletem a platí i pro cestující, kteří již byli očkováni proti COVID-19.
  • Do tohoto prohlášení se kromě standardních údajů, telefonického kontaktu a dotazu na návštěvu země s výskytem žluté zimnice v předchozích 6 dnech a očkování na ni v předchozích 10 dnech ještě nahrává fotografie (možnost pořídit snímek obličeje mobilem proti bílému pozadí), kopie negativního PCR testu a vyplňuje se dotazník se symptomy onemocnění COVID-19 a data příznaků. Mimo zdravotních údajů se ještě uvádí počet zavazadel a celní prohlášení.
  • Turisté, kteří navštíví Maledivy, by si měli rezervovat pobyt pouze na jediném místě a během tohoto období není povoleno měnit resorty. Výjimky mohou být uděleny pouze v případě přesunu/domácího transferu.

Při odjezdu z Malediv mají turisté možnost se otestovat na COVID-19 v případech, že výsledky takového testu jsou vyžadovány při návratu do jejich cílové destinace.

Maledivy

V případě, že budou návštěvníci vykazovat příznaky tohoto onemocnění, budou podrobeni PCR testu na vlastní náklady nebo na náklady resortu/hotelu, kam cestují. Místní orgány mohou na vlastní náklady náhodně testovat vybrané cestující. V případě prokázaných příznaků půjdou do karantény v hotelu nebo ve státním zařízení.

V zájmu zajištění bezpečnosti vláda rovněž potvrdila, že hotely se budou moci ucházet o speciální licenci pro bezpečný cestovní ruch, která označí turistická zařízení splňující přísné vládní předpisy a zvláštní bezpečnostní požadavky. V požadavcích je například i povinnost mít certifikovaného zdravotnického lékaře v resortu a držet přiměřenou zásobu osobních ochranných prostředků.

Akční letenky na Maledivy

Podmínky návratu zpět do České republiky

Návrat ze zahraničí zpět do ČR se řídí cestovatelským semaforem.

Konkrétně Maledivy jsou v rámci semaforu zařazeny mezi tmavě červené země a při návratu zpět do České republiky je tak nutné se prokázat vyplněným elektronickým příjezdovým formulářem. Současně je třeba splnit podmínky podle kategorie, do níž cestující spadá:

 • Čeští občané, jejich rodinní příslušníci, občané EU s přechodným pobytem či cizinci s trvalým pobytem v ČRse musí už před cestou do Česka prokázat písemným potvrzením o negativním výsledku PCR testu, ne staršího než 72 hodin od odběru, nebo antigenního testu, ne staršího více než 24 hodin od odběru. Následně je v ČR nutné absolvovat karanténu, která musí být ukončena nejdříve 5. den a nejpozději 14. den od vstupu dalším testem (tentokrát PCR, antigenní nestačí).
 • Cizinci přijíždějící do České republiky z tmavě červených zemí se musí už před cestou do ČR prokázat písemným potvrzením o negativním výsledku PCR testu (antigenní nestačí), ne staršího než 72 hodin od odběru. Následně je v ČR nutné absolvovat karanténu, která musí být ukončena nejdříve 5. den a nejpozději 14. den od vstupu dalším PCR testem.

Součástí všech podmínek je nošení respirátoru FFP2 všude mimo domov, a to po dobu 14 dní od příjezdu.

Koronavirus je prý ničivější než tsunami

Ministr cestovního ruchu země, Ali Waheed, označil dopad pandemie koronaviru za ničivější než vlnu tsunami v roce 2004 a globální finanční krizi z roce 2008.

„Poprvé za 47 let cestovního ruchu na Maledivách jsme od března roku 2020 zažili nula turistů,“ uvedl Waheed.

Maledivy přivítaly v roce 2019 více než 1,7 milionu návštěvníků a představitelé země v tomto roce očekávali nárůst na dva miliony.

Letoun přelétávající nad Maledivami

Zdroj a více informací: mzv.cz

Tento článek si můžete přečíst i uložit na později v NOVÉ APLIKACI PELIPECKY, kde se automaticky aktualizuje. Budete tak mít čerstvé novinky z první ruky (funguje i v offline režimu).

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální slevy pro naše čtenáře

 • Sleva 250 Kč na letenky - stáhni si naši novou aplikaci, objednej letenky na Pelikan.cz za minimálně 500 Kč, zadej slevový kód PECKYAPPKA a ušetři 250 Kč z objednávky.
 • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
 • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
Klikněte pro komentář

Dominika stihla od dětství s rodinou procestovat Českou republiku křížem krážem. Na cestách přitom vyhledává památky – miluje historii, umění, nové chutě a hlavně přírodu! A mimo psaní pro nás i pro sebe ještě maluje!

Doporučujeme

Žhavé #PELIPECKY

Novinky a zprávy ze světa cestování

Finsko je počtvrté po sobě nejšťastnější zemí světa. Žebříček ovlivnila i koronakrize https://t.co/LI4ZBoBwjb #koronavirus2 dny dozadu
Finsko je počtvrté po sobě nejšťastnější zemí světa. Žebříček ovlivnila i koronakrize https://t.co/LI4ZBoBwjb #novinky2 dny dozadu
Koronavirus a cestování – vše, co potřebuješ vědět https://t.co/PL0SPvKTOy #koronavirus2 dny dozadu
UNESCO park Wadden Sea v Dánsku bude mít unikátní vyhlídkovou věž. Přibude i velký kemp pro karavany https://t.co/L9uYf8SXy92 dny dozadu
PECKA DNE: Dovolená v Dubaji! Hilton se snídaní + letenka od 14 891 Kč https://t.co/T9uccXd4an2 dny dozadu
Které země můžeme navštívit: aktuální doporučení a zákazy (COVID-19) https://t.co/XwtQIeaL5x #koronavirus2 dny dozadu
Velké sčítání cestovatelů: Jak vidíš dovolenou v roce 2021? Klikni a vyplň krátký dotazník https://t.co/WpQqy7nhll #koronavirus2 dny dozadu
10 míst a věcí, které při návštěvě Mexico City nevynechat https://t.co/xiWjL4Cfmz2 dny dozadu
Rekonstrukce Notre Damu bude hotová v roce 2024. Dnes jsou to dva roky od nešťastného požáru https://t.co/6Z87Jwjxtc #novinky3 dny dozadu
Na letišti v Tokiu testují bezkontaktní check-in pomocí snímání obličeje https://t.co/SoXsDNZUEq #koronavirus3 dny dozadu
1 2 3 5

Nejčtenější dnes

Doporučujeme:

Advertisement
Advertisement
Nahoru