Connect with us

Koronavirus

Cestování na Maledivy: test na COVID, ne starší 96 hodin, je povinný i pro očkované

Cestování na Maledivy: test na COVID, ne starší 96 hodin, je povinný i pro očkované

Maledivy se otevřely 15. července 2020 návštěvníkům z celého světa bez větších omezení. Tamní autority se pak od 10. září 2020 rozhodly, že každý cestující se bude muset při vstupu do země prokázat negativním testem na COVID-19. To v podstatě platí i dosud a Maledivy jsou i nyní v roce 2021 jednou z TOP otevřených destinací, které můžeme navštívit. Nadále platí, že cestující, kteří jsou již plně očkováni (tedy absolvovali všechny potřebné dávky) rovněž potřebují ke vstupu na Maledivy negativní PCR test, ne starší 96 hodin.

Reklama

Speciální příplatek za byznys letenky v hlavní sezóně

Maledivská vláda přijala usnesení, které u letenek v business třídě nově využije takzvaný příplatek za lety v TOP sezóně. To znamená, že pokud se chystáte na Maledivy letět super komfortně v business třídě během Vánoc či Silvestra (odlet na Maledivy od 15. prosince do 31. prosince 2021 a přílet domů mezi 1. a 10. lednem 2022), zaplatíte za letenky o 500 $ více, než bývá zvykem. Nový poplatek se na byznys letenky zakoupené od 1. srpna uplatňuje ve výši 250 dolarů/směr.

Zájemci o byznys letenky v těchto lukrativních termínech by si tedy měli pospíšit a objednat je nejpozději do 31. července 2021.

Aktuální podmínky cestování na Maledivy

 • 1. Platný cestovní doklad pas, jehož platnost musí být delší než 1 měsíc od plánovaného návratu ze země.
 • 2. Platná zpáteční letenka a rezervace ubytování po celou dobu pobytu.
 • 3. Turistům jsou udělována BEZPLATNÁ 30denní víza při vstupu do země stejně jako tomu bylo před vypuknutím pandemie COVID-19.
 • 4. Potvrzení o negativním výsledku PCR testu na COVID-19 v anglickém jazyce, přičemž cestující musí být otestován v době maximálně 96 hodin před odletem na dovolenou na Maledivy. Výjimku z předložení testu tvoří děti do jednoho roku.
  • Potvrzení musí obsahovat: jméno a příjmení testované osoby (dle pasu), číslo pasu, název a adresu testující laboratoře, uvedení, že šlo o PCR test, datum odebrání vzorku a výsledek, razítko a podpis laboratoře.
  • V případě tranzitu s dobou přesahující 24 hodin musí cestující absolvovat opakovaný test PCR do 72 hodin před nástupem na další cestu.
 • 5. Zdravotní prohlášení odeslané prostřednictvím portálu IMUGA během 24 hodin před odletem (pozor pouze na časový posun v destinaci, potvrzení kód vám následně přijde automaticky obratem). Toto prohlášení je vyžadováno v papírové nebo elektronické podobně i při odbavení před odletem.
  • Do tohoto prohlášení se kromě standardních údajů, telefonického kontaktu a dotazu na návštěvu země s výskytem žluté zimnice v předchozích 6 dnech a očkování na ni v předchozích 10 dnech ještě nahrává fotografie (možnost pořídit snímek obličeje mobilem proti bílému pozadí), kopie negativního PCR testu a vyplňuje se dotazník se symptomy onemocnění COVID-19 a data příznaků. Mimo zdravotních údajů se ještě uvádí počet zavazadel a celní prohlášení.
  • Turisté, kteří Maledivy navštíví, by si měli rezervovat pobyt pouze na jediném místě a během tohoto období není povoleno měnit resorty. Výjimky mohou být uděleny pouze v případě přesunu/domácího transferu.
  • Povinnost absolvování testu před opuštěním země v případě pobytu v penzionu zůstává. Tato výjimka z opatření se nevztahuje na zaměstnance ve zdravotnictví, stacionářích, vzdělávacích institucích a v hotelnictví, kteří musí předložit negativní test po příletu

Při odjezdu z Malediv mají turisté možnost se otestovat na COVID-19 v případech, že výsledky takového testu jsou vyžadovány při návratu do jejich cílové destinace.

Maledivy

V případě, že budou návštěvníci vykazovat příznaky tohoto onemocnění, budou podrobeni PCR testu na vlastní náklady nebo na náklady resortu/hotelu, kam cestují. Místní orgány mohou na vlastní náklady náhodně testovat vybrané cestující. V případě prokázaných příznaků půjdou do karantény v hotelu nebo ve státním zařízení.

V zájmu zajištění bezpečnosti vláda rovněž potvrdila, že hotely se budou moci ucházet o speciální licenci pro bezpečný cestovní ruch, která označí turistická zařízení splňující přísné vládní předpisy a zvláštní bezpečnostní požadavky. V požadavcích je například i povinnost mít certifikovaného zdravotnického lékaře v resortu a držet přiměřenou zásobu osobních ochranných prostředků.

Akční letenky na Maledivy

Podmínky návratu zpět do České republiky

Pravidla návratu ze zahraničí zpět do ČR stanovuje cestovatelský semafor. V případě návratu domů je tak nutné se řídit podmínkami, které odpovídají destinaci, v níž jsi v posledních 14 dnech strávil/a více než 12 hodin.

Koronavirus je prý ničivější než tsunami

Ministr cestovního ruchu země, Ali Waheed, označil dopad pandemie koronaviru za ničivější než vlnu tsunami v roce 2004 a globální finanční krizi z roce 2008.

„Poprvé za 47 let cestovního ruchu na Maledivách jsme od března roku 2020 zažili nula turistů,“ uvedl Waheed.

Maledivy přivítaly v roce 2019 více než 1,7 milionu návštěvníků a představitelé země v tomto roce očekávali nárůst na dva miliony.

Letoun přelétávající nad Maledivami

Pelikán proplatí stornopoplatek, když budeš mít pozitivní test, léčebné náklady i cestu zpět

Novinka od Pelikána! Kup si k letence nebo pobytu pojištění a automaticky dostaneš BONUS v podobě proplacení stornopoplatku, pokud nebudeš moci odletět kvůli pozitivnímu COVID-19 testu! Tento bonus získají automaticky všichni cestující, kteří si zakoupili pojištění STORNO nebo ISTOTA od 1. 1. 2021 (včetně).

Pojištění STORNO nově (od 1. června 2021) pokrývá v případě pozitivního RT-PCR testu na COVID před cestou 80 % stornopoplatků. Rovněž jsou v tomto pojištění zahrnuty náklady na změnu zpáteční cesty v případě onemocnění v destinaci. Pojištění ISTOTA pak zahrnuje obě zmíněné situace a přidává i léčebné náklady na COVID a náklady na karanténu v destinaci. Pojištění je platné pro všechny země světa a to bez ohledu na barvu v cestovatelském semaforu resp. jejich epidemickou situaci.

Proplatíme stornopoplatky při pozitivním COVID testu, léčebné náklady i cestu zpět. Stačí mít zakoupené pojištění ISTOTA, STORNO

Zdroj a více informací: mzv.cz

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální slevy pro naše čtenáře

 • Sleva 250 Kč na letenky - stáhni si naši novou aplikaci, objednej letenky na Pelikan.cz za minimálně 500 Kč, zadej slevový kód PECKYAPPKA a ušetři 250 Kč z objednávky.
 • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
 • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
Klikněte pro komentář

Doporučujeme

Žhavé #PELIPECKY

Novinky a zprávy ze světa cestování

USA připravují plán na otevření hranic pro očkované z EU a UK. Mluví se už o listopadu https://t.co/AeTdSr4Il0 #koronavirus5 hodinami dozadu
Proplatíme stornopoplatky při pozitivním COVID testu, léčebné náklady i cestu zpět. Stačí mít zakoupené pojištění https://t.co/PwVpTBbfHc #koronavirus8 hodinami dozadu
Tri Studničky jsou zpět! Luxusní wellness pobyt v Nízkých Tatrách od 2 590 Kč https://t.co/s1afmEws5g9 hodinami dozadu
Tajemná Praha: Znáte atmosféru a příběhy těchto míst? https://t.co/UrmdGvexpN11 hodinami dozadu
Prahu prohlásili za nejkrásnější město na světě https://t.co/0NpNTeAzqK #novinky12 hodinami dozadu
Cestovatelský semafor: podmínky návratu do ČR platné od 20. 9. https://t.co/zRkk71uosR #koronavirus13 hodinami dozadu
Rozhovor: Se psem na tripu? Důležité je, aby byli člověk i pes stejná krevní skupina https://t.co/jcClVyH7Zc2 dny dozadu
Hra o trůny v Evropě – kam se můžete podívat? https://t.co/zMRoiZcg8i4 dny dozadu
PECKA DNE: 4* pobyt v přírodě Vysokých Tater od 3 690 Kč https://t.co/QcOWBqhkP94 dny dozadu
Chtějí zbourat slavné havajské Schody do nebe na ostrově O’ahu https://t.co/QSrsmNKtB0 #novinky4 dny dozadu
1 2 3 5

Nejčtenější dnes

Doporučujeme:

Advertisement
Advertisement
Nahoru