Connect with us

Koronavirus

Cestování na Maledivy: stačí test na COVID ne starší než 96 hodin

Cestování na Maledivy: stačí test na COVID ne starší než 96 hodin

Maledivy se 15. července otevřely všem návštěvníkům bez omezení. Tamní autority se však od 10. září rozhodly, že každý cestující se při vstupu do země bude muset prokázat negativním testem na COVID-19.

Reklama

Při návratu zpět do České republiky je nutné se prostřednictvím příjezdového formuláře nahlásit hygienické stanici a do 5 dní absolvovat testování.

Aktuální podmínky vstupu na Maledivy

 • 1. Platný cestovní doklad pas, jehož platnost musí být delší než 1 měsíc od plánovaného návratu ze země.
 • 2. Platná zpáteční letenka a rezervace ubytování po celou dobu pobytu.
 • 3. Turistům jsou udělována BEZPLATNÁ 30denní víza při vstupu do země stejně jako tomu bylo před vypuknutím pandemie COVID-19.
 • 4. Potvrzení o negativním výsledku PCR testu na COVID-19 v anglickém jazyce, přičemž cestující musí být otestován v době maximálně 96 hodin před odletem na Maledivy. Výjimku z předložení testu tvoří děti do jednoho roku.
  • Potvrzení musí obsahovat: jméno a příjmení testované osoby (dle pasu), číslo pasu, název a adresu testující laboratoře, uvedení, že šlo o PCR test, datum odebrání vzorku a výsledek, razítko a podpis laboratoře.
  • V případě tranzitu s dobou přesahující 24 hodin musí cestující absolvovat opakovaný test PCR do 72 hodin před nástupem na další cestu.
 • 5. Zdravotní prohlášení odeslané prostřednictvím portálu IMUGA během 24 hodin před odletem (pozor pouze na časový posun v destinaci, potvrzení kód vám následně přijde automaticky obratem). Toto prohlášení je vyžadováno v papírové nebo elektronické podobně i při odbavení před odletem a platí i pro cestující, kteří již byli očkováni.
  • Do tohoto prohlášení se kromě standardních údajů, telefonického kontaktu a dotazu na návštěvu země s výskytem žluté zimnice v předchozích 6 dnech a očkování na ni v předchozích 10 dnech ještě nahrává fotografie (možnost pořídit snímek obličeje mobilem proti bílému pozadí), kopie negativního PCR testu a vyplňuje se dotazník se symptomy choroby COVID-19 a data příznaků. Mimo zdravotních údajů se ještě uvádí počet zavazadel a celní prohlášení.
  • Turisté, kteří navštíví Maledivy, by si měli rezervovat pobyt pouze na jediném místě a během tohoto období není povoleno měnit resorty. Výjimky mohou být uděleny pouze v případě přesunu / domácího transferu.

Při odchodu z Malediv mají turisté možnost se otestovat na COVID-19 v případech, že výsledky takového testu jsou vyžadovány při návratu do jejich cílové destinace.

Maledivy

V případě, že budou návštěvníci vykazovat příznaky tohoto onemocnění, budou podrobeni PCR testu na vlastní náklady nebo na náklady resortu / hotelu, kam cestují. Místní orgány mohou na vlastní náklady náhodně testovat vybrané cestující. V případě prokázaných příznaků půjdou do karantény v hotelu nebo ve státním zařízení.

V zájmu zajištění bezpečnosti vláda rovněž potvrdila, že hotely se budou moci ucházet o speciální licenci pro bezpečný cestovní ruch, která označí turistická zařízení splňující přísné vládní předpisy a zvláštní bezpečnostní požadavky. V požadavcích je například i povinnost mít certifikovaného zdravotnického lékaře v resortu a držet přiměřenou zásobu osobních ochranných prostředků.

Akční letenky na Maledivy

Koronavirus je prý ničivější než tsunami

V prohlášení z minulého měsíce Ali Waheed, ministr cestovního ruchu země, označil dopad pandemie koronavirus za ničivější než vlnu tsunami v roce 2004 a globální finanční krizi z roku 2008.

„Poprvé za 47 let cestovního ruchu na Maledivách jsme od března roku 2020 zažili nula turistů,“ uvedl Waheed.

Maledivy přivítaly v roce 2019 více než 1,7 milionu návštěvníků a představitelé země v tomto roce očekávali nárůst na dva miliony.

Letoun přelétávající nad Maledivami

Zdroj a více informací: mzv.cz

Tento článek si můžete přečíst i uložit na později v NOVÉ APLIKACI PELIPECKY, kde se automaticky aktualizuje. Budete tak mít čerstvé novinky z první ruky (funguje i v offline režimu).

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální slevy pro naše čtenáře

 • Sleva 250 Kč na letenky - stáhni si naši novou aplikaci, objednej letenky na Pelikan.cz za minimálně 500 Kč, zadej slevový kód PECKYAPPKA a ušetři 250 Kč z objednávky.
 • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
 • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
Klikněte pro komentář

Dominika stihla od dětství s rodinou procestovat Českou republiku křížem krážem. Na cestách přitom vyhledává památky – miluje historii, umění, nové chutě a hlavně přírodu! A mimo psaní pro nás i pro sebe ještě maluje!

Doporučujeme

Nejčtenější dnes

Doporučujeme:

Advertisement
Advertisement
Nahoru