Connect with us
Dominikánská republika

Amerika

Dominikánská republika: TOP 6 zážitků, kvůli kterým ji musíš navštívit

Dominikánská republika: TOP 6 zážitků, kvůli kterým ji musíš navštívit

Že je Dominikánská republika rájem vytouženého relaxu s luxusními hotely a plážemi, to už asi všichni dobře víme. To, že je dostupná více, než se zdá, možná není tak známé. A pokud jste slyšeli, že se zde budete nudit, neměli jste dobrý zdroj. V Dominikánské republice se dá totiž podniknout nespočet jedinečných aktivit a nasbírat nezapomenutelné zážitky. Navštivte typickou lokální vesničku, vykoupejte se v krásných azurových lagunách a vyzkoušejte nejdelší zip line dráhu v zemi. Nestačí? Tak čtěte! Toto je 6 výletů, které jsou v Dominikánské republice nejoblíbenější mezi Čechy:

Reklama

Zažijete třeba všechny výlety během jedné dovolené!

1. Trojkombinace: Rio Chavon, Mano Juan a Saona

Výlet za bájnou řekou Chavon, nádherným ostrovem Saona a jedinou původní vesnicí Mano Juan. Dobrodružství začíná naloděním na dominikánské řece Chavon. Je lemována útesy a zdánlivě nekončící zelení. U vesničky Altos Chavón se řeka potkává s mořem, což jí dodává ještě více půvabu. Od ústí řeky budete pokračovat na ostrov Saona. Nachází se zde jedna z nejkrásnějších pláží Dominikánské republiky. Jeho poloha na jih od Východního národního parku (National park Del Este) přináší přírodní překvapení v podobě různých druhů ptáčků, želv či delfínů. Z ostrova se přesunete do vesnice Mano Juan s želví záchrannou stanicí, obědem a odpočinkem. Původně rybářská vesnička byla osídlena v roce 1944 dvanácti rodinami. Má několik okouzlujících pláží, krásné laguny i jeskyně. Vesnice byla dokonce vyhlášena za chráněnou oblast. Na zpáteční cestě zažijete šnorchlování s hejny tropických ryb. Poslední zastávkou je přírodní bazén s mořskými hvězdicemi. Zpět vás sveze katamarán.

  • Orientační cena výletu: 125 USD

2. Saona – perla Karibiku

Výlet na rychlém člunu podél pobřeží národního parku Del Este až k ostrovu Saona. Osvěžit se můžete během zastávky na koupání v krásné azurové laguně. Poznejte jedny z nejkrásnějších pláží Karibiku a vychutnejte si typický dominikánský oběd. Zpáteční cesta na katamaránu je doprovázena hudbou a tancem.

  • Orientační cena výletu: 100 USD

3. Nejdelší zip line v Dominikánské republice

Navštivte nejdelší zip line v Dominikánské republice. Ocitnete se až 800 metrů ve vzduchu. Okouzlí vás 18 platforem a 12 zip line drah v tropických horách. Odborníci vám vysvětlí vše, co na zdolání dráhy potřebujete vědět a dají vám bezpečnostní výbavu. Pak už nezapomenutelné dobrodružství přebíráte do vlastních rukou. Obdivujte krásnou přírodu z výšky během netradičního zážitku.

  • Orientační cena výletu: 90 USD
Zdroj: Facebook Runner Adventures

4. Santo Domingo a jeskyně Tres Ojos

První zastávkou na této cestě jsou jeskyně Tres Ojos. Otevřený vápencový systém jeskyní s křišťálově čistými jezírky známými jako oči. Jeskyně se nacházejí v hlavním městě Santo Domingo. Na výletě uvidíte i nejstarší historické památky ve staré části města Zóna Colonial. Ta je UNESCO památkou s množstvím krásné architektury z 16. století. Pozornost přitahuje například Plaza de España a Alcazar de Colon. Sídlo bylo původně postaveno jako dům Diega Colona, ​​Kolumbova syna. Moderní stránkou Zóny Colonial je ulice s názvem El Conde s obchůdky a kavárnami. Projdete se i nejstarší ulicí Ameriky Calle Las Damas, uvidíte Národní Pantheon, první katedrálu Ameriky a zažijete oběd v historické budově Atarazana, bývalé zbrojnici. Na závěr vás čeká okružní jízda novou částí města, při níž uvidíte například pobřežní promenádu ​​a prezidentský palác.

  • Orientační cena výletu: 105 USD

5. Safari – život domorodců, flóra a fauna

Přímo z otevřeného trucku se budete moci seznámit s životem obyvatel na dominikánském venkově. Navštivte plantáž cukrové třtiny a zjistěte více o tom, jak s ní místní nakládají. Uvidíte i jiné tropické plodiny jako mango, kakao nebo kávu a rovněž výrobu doutníků. Nahlédnete do typického domku vesničanů, kde vám nabídnou čerstvé domácí výrobky jako čokoládu či med. Součástí výletu je oběd a koupání na pláži Macao.

  • Orientační cena výletu: 95 USD

6. Pozorování velryb a ostrov Bacardi

V období asi od poloviny ledna do poloviny března máte unikátní příležitost pozorovat v oblasti Samanského zálivu velryby Keporkak, které se zde v teplých vodách páří a přivádějí mladé. Samanský záliv se nachází na severovýchodě Dominikánské republiky na jih od poloostrova Samana. Je typický mnoha drobnými plážemi, které jsou často navštěvované turisty, ale i národním parkem Los Haitses. Kromě velryb zde běžně plavou i delfíni. Oběd si nedáte nikde jinde, než na ostrově s příznačným názvem Bacardi. Je maličký, ale přece jeden z nejoblíbenějších v Samanském zálivu. Jeho skutečný název je Cayo Levantado, ovšem reklama na rum mu dala slavnou přezdívku.

  • Orientační cena výletu: 165 USD

Dominikánská republika podmínky vstupu a návratu

Od 16. září 2020 je možné do Dominikánské republiky přicestovat bez PCR testu na COVID-19. Testy jsou prováděny na letišti a to jen namátkově. Při vstupu do země je třeba předložit vyplněný formulář.

Pokud do Dominikánské republiky přicestujete do konce roku 2020 a ubytujete se v hotelu, zdarma obdržíte pojištění, které pokryje náklady spojené s hospitalizací, nuceným prodloužením pobytu a změnou letu při nákaze koronavirem.

Při návratu zpět do České republiky je nutné vyplnit příjezdový formulář a absolvovat test na COVID-19.

Akční letenky do Dominikánské republiky

Tento článek si můžete přečíst a uložit na později v NOVÉ APLIKACI PELIPECKY. Díky aplikaci budete mít čerstvé a žhavé informace z první ruky (funguje i v offline režimu).

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální slevy pro naše čtenáře

  • Sleva 250 Kč na letenky - stáhni si naši novou aplikaci, objednej letenky na Pelikan.cz za minimálně 500 Kč, zadej slevový kód PECKYAPPKA a ušetři 250 Kč z objednávky.
  • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
  • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
4.5/5 - (2 votes)
Klikněte pro komentář

Doporučujeme

Žhavé #PELIPECKY

Novinky a zprávy ze světa cestování

Cestování do Španělska: cestujícím z nerizikových oblastí stačí vyplněný formulář https://t.co/QxInBIdJvX #koronavirus11 hodinami dozadu
PECKA DNE: All Inclusive v Ras Al Khaimah od 32 494 Kč. TOP pro rodiny s dětmi https://t.co/9GWTRLWWzy13 hodinami dozadu
EXPO 2020 Dubai: vše, co je třeba vědět, na jednom místě (průvodce, program, ceny) https://t.co/87immItGvq13 hodinami dozadu
Podzim na Maltě? Vyzkoušejte její trumfy ještě letos! https://t.co/14Ue9PpcDL14 hodinami dozadu
Cancún z Německa od skvělých 6 590 Kč! Termíny na hlavní sezónu https://t.co/gMkpe10c3y16 hodinami dozadu
Kuba od 15. listopadu opětovně otevře hranice turistům https://t.co/yirWG1GwXK #koronavirus17 hodinami dozadu
Každý měsíc jiná atrakce: k letence Emirates nyní vstup na DUBAI FRAME zdarma! https://t.co/r13jlqXJyI #letenky17 hodinami dozadu
Každý měsíc jiná atrakce: k letence Emirates nyní vstup na DUBAI FRAME zdarma! https://t.co/r13jlqXJyI #novinky17 hodinami dozadu
Podzimní Milán z Vídně nebo Prahy od 702 Kč https://t.co/tnhwOv3e5J18 hodinami dozadu
Emiráty, Portugalsko i Kuba. Které země očkují nejrychleji? Koukni na žebříček https://t.co/UAJXUFFxRx #koronavirus18 hodinami dozadu
1 2 3 5

Nejčtenější dnes

Doporučujeme:

Advertisement
Advertisement
Nahoru