Connect with us
Dominikánská republika

Amerika

Dominikánská republika: TOP 8 zážitků, kvůli kterým ji musíš navštívit

Dominikánská republika: TOP 8 zážitků, kvůli kterým ji musíš navštívit

Dominikánská republika je rájem vytouženého relaxu s luxusními hotely a plážemi. Navíc je skvěle dostupná, ke vstupu není nutné očkování ani test. A jestli vám někdo řekl, že se zde budete nudit, neměli jste dobrý zdroj. V Dominikánské republice se dá totiž podniknout nespočet jedinečných aktivit a nasbírat nezapomenutelné zážitky. Navštivte typickou lokální vesničku, vykoupejte se v krásných azurových lagunách a vyzkoušejte nejdelší zipline dráhu v zemi. Nestačí? Tak čtěte! Toto je 8 výletů, které jsou v Dominikánské republice nejoblíbenější mezi Čechy. Zažijete je třeba všechny během jedné dovolené!

Reklama

1. Trojkombinace Saona, Canto de la Playa a Mano Juan

Výlet za půvabným ostrovem Saona, nejkrásnějšími plážemi a jedinou původní vesnicí Mano Juan. Dobrodružství začíná naloděním v přístavu Bayahibe, ze kterého si to namíříte k první zastávce. Společnost vám cestou budou dělat korálové útesy, a když budete mít chuť, můžete nasadit šnorchl a vydat se na průzkum potopeného vraku. Samotný ostrov vám představí úchvatné pláže, jako Flamengo či Canto de la Playa. Ve vesničce Mano Juan vás kromě barevných domků čeká dominikánský oběd. Třešničkou na dortu pak bude návštěva přírodního bazénu. Když budete mít štěstí, objevíte i velké mořské hvězdice.

 • Orientační cena výletu: 125 USD (v přepočtu zhruba 2 680 Kč)
Dominikánská republika

2. Saona – perla Karibiku

Výlet na rychlém člunu podél pobřeží národního parku Del Este až k ostrovu Saona. Osvěžit se můžete během zastávky na koupání v krásné azurové laguně. Poznejte jedny z nejkrásnějších pláží Karibiku a vychutnejte si typický dominikánský oběd. Zpáteční cesta na katamaránu je doprovázena hudbou a tancem.

 • Orientační cena výletu: 100 USD (v přepočtu asi 2 140 Kč)

3. Ostrov Catalina – šnorchlování a potápění

Z přístavu La Romana k největšímu korálovému útesu v Dominikánské republice, kde vás čeká zážitek v podobě šnorchlování s hejny barevných rybek. Na ostrově Catalina pro vás bude připraven oběd, po němž se uvelebíte do stínu palem. Ti aktivnější mohou opět sáhnout po šnorchlu a vydat se vstříc korálům. Pro opravdové nadšence do potápění je zde možnost absolvovat za cca za 90 USD ponor v lokalitách Stěna a Akvarium. Na závěr si prohlédnete městečko umělců Altos de Chavon.

 • Orientační cena výletu: 100 USD (cca 2 140 Kč)

4. Santo Domingo a jeskyně Tres Ojos

První zastávkou na této cestě jsou jeskyně Tres Ojos. Otevřený vápencový systém jeskyní s křišťálově čistými jezírky známými jako park Tří očí. Jeskyně se nachází poblíž hlavního města Santo Domingo, kam se následně vydáte. Mimo jiné uvidíte nejstarší historické památky ve staré části Zona Colonial. Ta je UNESCO památkou s množstvím krásné architektury z 16. století. Projdete se například nejstarší ulicí Ameriky Calle Las Damas, navštívíte Kolumbův dům, uvidíte Národní Pantheon, první katedrálu Ameriky a zažijete oběd v restauraci Atarazana, v historické budově bývalé zbrojnice. Na konec vás čeká okružní jízda novou částí města, při níž uvidíte například pobřežní promenádu ​​či prezidentský palác.

 • Orientační cena výletu: 105 USD (v přepočtu zhruba 2 250 Kč)

5. Safari – život domorodců, flóra a fauna

Přímo z otevřeného trucku se budete moci seznámit s životem obyvatel na dominikánském venkově. Navštivte plantáž cukrové třtiny a zjistěte více o tom, jak s ní místní nakládají. Uvidíte i jiné tropické plodiny jako mango, kakao nebo kávu a rovněž výrobu doutníků. Nahlédnete do typického domku vesničanů, kde vám nabídnou čerstvé domácí výrobky jako čokoládu či med. Součástí výletu je oběd a koupání na pláži Macao.

 • Orientační cena výletu: 95 USD (asi 2 040 Kč)
Dominikánská republika

6. Pozorování velryb a ostrov Bacardi

V období asi od poloviny ledna do poloviny března máte unikátní příležitost pozorovat v oblasti Samanského zálivu velryby Keporkak, které se zde v teplých vodách páří a přivádějí na svět mladé. Celé dvě hodiny si můžete tuto podívanou s obrovskými savci užívat. Že se s nimi potkáte je téměř jisté. Oběd si dáte na ostrově s názvem Bacardi. Ano, je to ten, který znáte z reklamy na rum. Po jídle si vyberete mezi koupáním a dobrodružným výletem. Za příplatek 20 USD se na koních napříč deštným lesem dostanete na poloostrov Samana s vodopádem El Limon.

 • Orientační cena výletu: 165 USD (v přepočtu cca 3 540 Kč)
Dominikánská republika

7. Nejdelší zipline v Dominikánské republice

Navštivte nejdelší zipline v Dominikánské republice. Ocitnete se až 800 metrů ve vzduchu. Okouzlí vás 18 platforem a 12 zipline drah v tropických horách. Odborníci vám vysvětlí vše, co potřebujete ke zdolání dráhy vědět a dají vám bezpečnostní výbavu. Pak už nezapomenutelné dobrodružství přebíráte do vlastních rukou. Během netradičního zážitku tak obdivujte krásnou přírodu.

 • Orientační cena výletu: 90 USD (přibližně 1 930 Kč)
Dominikánská republika
Zdroj: Facebook Runner Adventures

8. Národní park Los Haitises

Z městečka Sabana de la Mar se motorovým člunem převezete do zátoky Samana. Už samotná cesta bude zážitkem, budete se totiž proplétat největšími mangrovovými lagunami v Karibiku. Ostrůvky parku Los Haitises jsou ztělesněním nedotčené přírody. Můžete zde pozorovat nejrůznější druhy ptáků, jako například volavky nebo pelikány. Dalšími poklady parku jsou jeskyně, v nichž můžete žasnout nad malbami původních indiánských obyvatel ostrova Hispaniola. Zpáteční cesta nabídne podívanou v podobě rýžových polí.

 • Orientační cena výletu: 145 USD (v přepočtu asi 3 110 Kč)

Dominikánská republika podmínky vstupu a návratu

Jak jsme již psali, Dominikánská republika při vstupu od většiny cestujících nevyžaduje negativní PCR test ani očkování. Po příletu vám změří teplotu a mohou vás otestovat rychlotestem (testují ale namátkově). Když máte certifikát o očkování nebo negativní PCR test, rychlotestu se vyhnete. Další podmínkou je vyplnění elektronického zdravotního formuláře, a to před příletem i odletem.

Podmínky návratu do Česka stanovuje cestovatelský semafor.

Akční letenky do Dominikánské republiky

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální nabídky pro naše čtenáře

  • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
  • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
  4.5/5 - (4 votes)
Klikněte pro komentář
Nahoru