Connect with us
exotika

Dovolené

Exotika bez testu nebo karantény. Země, které slibují bezpečnou dovolenou

Exotika bez testu nebo karantény. Země, které slibují bezpečnou dovolenou

O dovolené v exotice můžeme snít i v současné situaci a ještě lepší je fakt, že po uvolnění některých opatření se do těchto zemí můžeme rovnou i vydat. Je samozřejmostí, že při návratu zpět do České republiky je nutné absolvovat testování a karanténu. Ovšem vstup do zmíněných destinací je pro turisty bez jakékoliv povinnosti izolace či negativního testu na COVID-19.

Reklama

Na konci článku nabízíme tipy redakce, na které se sice vztahuje povinnost testování, ale i přesto stojí jednoznačně za návštěvu.

Podmínky návratu ze zahraničí zpět do Česka pravidelně aktualizujeme v samostatném článku.

Mexický Cancún z Vídně

Nejluxusnější letoviska Mexika a dokonce s certifikátem bezpečnosti. Cancún od turistů aktuálně nevyžaduje ani test, ani karanténu. Cancún je o relaxaci, krásných plážích, tequile, krásném počasí či nádherném podmořském světě plném korálových útesů. Není lepšího místa, kam si s sebou přibalit šnorchl nebo si zaplatit potápěčský kurz.

Dominikánská republika s prodlouženým COVID-19 pojištěním

Dominikánská republika svým návštěvníkům nabízí benefit v podobě toho, že je až do dubna 2021 zdarma pojistí na COVID-19. Cestujícím tak v případě nákazy tamní vláda uhradí náklady spojené s prodloužením pobytu, změnou letenky či repatriací a například poskytne i finanční hotovost v případě nouze. Podmínkou zůstává před cestou vyplnit formulář a následný rychlotest na letišti. Dominikánská republika nabízí horské scenérie, tropické pralesy, bažiny, pouště a zejména nádherné pláže. Těmi je známá i samotná Punta Cana, podle některých je rovněž nejlepší golfovou oblastí na světě.

Dominikánská republika však není jen Punta Cana, ale například letovisko Santo Domingo, které nabízí takříkajíc procházku do koloniální minulosti. Je to právě tato oblast, po které se kdysi procházeli největší dobyvatelé světa. V kontextu populace se jedná rovněž o největší karibské město. Povinnou zastávkou jsou Three Eyes National Park či národní botanické zahrady.

Kostarika už i bez testu

Povinnost karantény a testování se netýká ani Kostariky. Cestující musí jen vyplnit online formulář a mít s sebou cestovní pojištění, které v případě nákazy pokryje léčbu a náklady s ní spojené a odpovídá podmínkám stanoveným Kostarikou. Zrušená povinost testování platí od 1. listopadu, nadále však platí, že na všech veřejných prostranstvích v zemi je nutné nosit ochranné roušky.

TIPY REDAKCE:

Maledivy

Ráj na zemi je pro cestovatele otevřen i nadále, avšak vyžaduje od nich negativní test na COVID-19, který není starší než 4 dny před odletem, či vyplnění zdravotního prohlášení. Výhodou však je, že právě na Maledivách mají cestovatelé garantovanou dovolenou v absolutní izolaci od okolního světa.

Dubaj

Dubaj je turistům otevřena bez nutnosti absolvování karantény, nicméně testování je nutné. Nejprve je třeba se prokázat negativním PCR testem ještě před nástupem do letadla. Poté cestující absolvuje další test po příletu na letišti v Dubaji, ten je zdarma. Na výsledky je třeba počkat v karanténě na hotelovém pokoji (zpravidla je výsledek známý do 12 hodin). Rovněž je vyžadováno vyplnění zdravotního formuláře a stažení speciální aplikace.

Egypt

Země faraonů a pyramid je pro turisty otevřena i během pandemie, jedinou podmínkou je povinnost předložit negativní test na koronavirus v anglickém jazyce, který nebude starší než 72 hodin. Novinkou je rovněž možnost absolvovat test přímo po příletu na letištích v Sharm El-Sheikhu, Hurghadě, Marsa Matruh, Marsa Alam a Tabe, a to za poplatek přibližně 30 dolarů.

Cestování během pandemie? Koukněte na tyto články:

Tento článek si můžete přečíst i uložit na později v NOVÉ APLIKACI PELIPECKY, kde se automaticky aktualizuje. Budete tak mít čerstvé, žhavé novinky z první ruky (funguje i v offline režimu).

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na [email protected] Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na [email protected] Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální slevy pro naše čtenáře

  • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
  • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
5/5 - (5 votes)
Klikněte pro komentář

Doporučujeme

Žhavé #PELIPECKY

Novinky a zprávy ze světa cestování

FIRST MOMENT – Dovolená na Kypru s polopenzí od 9 890 Kč https://t.co/504u6RerVk21 hodinami dozadu
FIRST MOMENT – Dovolená na Kypru s polopenzí od 9 890 Kč https://t.co/504u6RdU5M21 hodinami dozadu
Bangkok z Vídně od 15 990 Kč. Termíny na jaro a 46kg zavazadlo https://t.co/6PPTxBurLT1 dnem dozadu
AKČNÍ LETENKY: Řím, Lisabon, Mallorca a další od 704 Kč https://t.co/vcgOxhAr2T1 dnem dozadu
Kolik turistů navštívilo Saúdskou Arábii? Maličko a mezi nimi i Filip (rozhovor) https://t.co/riLfCGKNAh1 dnem dozadu
Vzhůru na Floridu! Miami z Mnichova máš nyní za 9 990 Kč https://t.co/UXYAKN08Mo1 dnem dozadu
Procházka městem Split v plavkách tě může stát 150 € https://t.co/bS2duvg7R2 #novinky1 dnem dozadu
Letenky z Vídně do Stockholmu od 878 Kč. Objev jedno z nejkrásnějších měst https://t.co/vzyLo8KwAd1 dnem dozadu
POBYT DNE: Dovolená na italské Ischii s polopenzí a českým delegátem od 15 590 Kč https://t.co/qaXJfGamt72 dny dozadu
Ras Al Khaimah: TOP destinace pro rodinnou dovolenou (itinerář a tipy na program) https://t.co/vZcVWN15hk4 dny dozadu
1 2 3 5

Nejčtenější dnes

Doporučujeme:

Advertisement
Advertisement
Nahoru