Connect with us
exotika

Dovolené

Exotika bez testu nebo karantény. Země, které slibují bezpečnou dovolenou

Exotika bez testu nebo karantény. Země, které slibují bezpečnou dovolenou

O dovolené v exotice můžeme snít i v současné situaci a ještě lepší je fakt, že po uvolnění některých opatření se do těchto zemí můžeme rovnou i vydat. Je samozřejmostí, že při návratu zpět do České republiky je nutné absolvovat testování a karanténu. Ovšem vstup do zmíněných destinací je pro turisty bez jakékoliv povinnosti izolace či negativního testu na COVID-19.

Reklama

Na konci článku nabízíme tipy redakce, na které se sice vztahuje povinnost testování, ale i přesto stojí jednoznačně za návštěvu.

Podmínky návratu ze zahraničí zpět do Česka pravidelně aktualizujeme v samostatném článku.

Akční letenky do exotiky

Mexický Cancún z Vídně

Nejluxusnější letoviska Mexika a dokonce s certifikátem bezpečnosti. Cancún od turistů aktuálně nevyžaduje ani test, ani karanténu. Cancún je o relaxaci, krásných plážích, tequile, krásném počasí či nádherném podmořském světě plném korálových útesů. Není lepšího místa, kam si s sebou přibalit šnorchl nebo si zaplatit potápěčský kurz.

Dominikánská republika s prodlouženým COVID-19 pojištěním

Dominikánská republika svým návštěvníkům nabízí benefit v podobě toho, že je až do dubna 2021 zdarma pojistí na COVID-19. Cestujícím tak v případě nákazy tamní vláda uhradí náklady spojené s prodloužením pobytu, změnou letenky či repatriací a například poskytne i finanční hotovost v případě nouze. Podmínkou zůstává před cestou vyplnit formulář a následný rychlotest na letišti. Dominikánská republika nabízí horské scenérie, tropické pralesy, bažiny, pouště a zejména nádherné pláže. Těmi je známá i samotná Punta Cana, podle některých je rovněž nejlepší golfovou oblastí na světě.

Dominikánská republika však není jen Punta Cana, ale například letovisko Santo Domingo, které nabízí takříkajíc procházku do koloniální minulosti. Je to právě tato oblast, po které se kdysi procházeli největší dobyvatelé světa. V kontextu populace se jedná rovněž o největší karibské město. Povinnou zastávkou jsou Three Eyes National Park či národní botanické zahrady.

Kostarika už i bez testu

Povinnost karantény a testování se netýká ani Kostariky. Cestující musí jen vyplnit online formulář a mít s sebou cestovní pojištění, které v případě nákazy pokryje léčbu a náklady s ní spojené a odpovídá podmínkám stanoveným Kostarikou. Zrušená povinost testování platí od 1. listopadu, nadále však platí, že na všech veřejných prostranstvích v zemi je nutné nosit ochranné roušky.

TIPY REDAKCE:

Maledivy

Ráj na zemi je pro cestovatele otevřen i nadále, avšak vyžaduje od nich negativní test na COVID-19, který není starší než 4 dny před odletem, či vyplnění zdravotního prohlášení. Výhodou však je, že právě na Maledivách mají cestovatelé garantovanou dovolenou v absolutní izolaci od okolního světa.

Dubaj

Dubaj je turistům otevřena bez nutnosti absolvování karantény, nicméně testování je nutné. Nejprve je třeba se prokázat negativním PCR testem ještě před nástupem do letadla. Poté cestující absolvuje další test po příletu na letišti v Dubaji, ten je zdarma. Na výsledky je třeba počkat v karanténě na hotelovém pokoji (zpravidla je výsledek známý do 12 hodin). Rovněž je vyžadováno vyplnění zdravotního formuláře a stažení speciální aplikace.

Egypt

Země faraonů a pyramid je pro turisty otevřena i během pandemie, jedinou podmínkou je povinnost předložit negativní test na koronavirus v anglickém jazyce, který nebude starší než 72 hodin. Novinkou je rovněž možnost absolvovat test přímo po příletu na letištích v Sharm El-Sheikhu, Hurghadě, Marsa Matruh, Marsa Alam a Tabe, a to za poplatek přibližně 30 dolarů.

Cestování během pandemie? Koukněte na tyto články:

Tento článek si můžete přečíst i uložit na později v NOVÉ APLIKACI PELIPECKY, kde se automaticky aktualizuje. Budete tak mít čerstvé, žhavé novinky z první ruky (funguje i v offline režimu).

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální nabídky pro naše čtenáře

    • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
    • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
    5/5 - (5 votes)
Klikněte pro komentář
Nahoru