Connect with us
exotika

Dovolené

Exotika bez testu nebo karantény. Země, které slibují bezpečnou dovolenou

Exotika bez testu nebo karantény. Země, které slibují bezpečnou dovolenou

O dovolené v exotice můžeme snít i v současné situaci a ještě lepší je fakt, že po uvolnění některých opatření se do těchto zemí můžeme rovnou i vydat. Je samozřejmostí, že při návratu zpět do České republiky je nutné vyplnit příjezdový formulář a do 5 dní absolvovat testování. Ovšem vstup do zmíněných destinací je pro turisty bez jakékoliv povinnosti izolace či negativního testu na COVID-19.

Reklama

Na konci článku nabízíme tipy redakce, na které se sice vztahuje povinnost testování, ale i přesto stojí jednoznačně za návštěvu.

Zanzibar s odletem z Vídně nebo Prahy

Na cestu na Zanzibar se vztahují stejná pravidla jako na celou Tanzanii. Mezinárodní doprava byla obnovena ještě na jaře tohoto roku a stejně se zrušila povinnost dvoutýdenní izolace. Cestující během cesty vyplní registrační formulář na palubě letadla, absolvují jeden rychlotest po příletu a mohou si jít užívat dovolenou v tomto tropickém ráji. Sezóna na Zanzibaru trvá od července do března, na cestu je rovněž třeba s sebou mít platná víza, ty si však v klidu zařídíte během letu na palubě letadla a zaplatíte za ně po příletu.

Tanzanie s Emirates

Tanzanie však není jen o Zanzibaru. Vždyť samotná Tanzanie skrývá hned dva podklady – nejvyšší horu Afriky Kilimandžáro a národní park Serengeti. Výstup na spící sopku trvá zhruba pět dní, ročně ji zdolá jen něco kolem 40 procent všech, kteří se na ni vydají. Národní park Serengeti je dnes považován za div světa a stejně tak je zapsán na seznamu dědictví UNESCO. V Tanzanii se rovněž nacházejí dvě významná jezera – Victoria, největší africké jezero, a Tanganika, nejhlubší jezero v Africe.

Akční letenky do exotiky na sezónu 2020/2021

Cancún od necelých 9 000 Kč

Nejluxusnější letoviska Mexika a dokonce s certifikátem bezpečnosti. Cancún od turistů aktuálně nevyžaduje ani test, ani karanténu. Cancún je o relaxaci, krásných plážích, tequile, krásném počasí či nádherném podmořském světě plném korálových útesů. Není lepšího místa, kam si s sebou přibalit šnorchl nebo si zaplatit potápěčský kurz.

Dominikánská republika s prodlouženým COVID-19 pojištěním

Dominikánská republika svým návštěvníkům nabízí benefit v podobě toho, že je až do dubna 2021 zdarma pojistí na COVID-19. Cestujícím tak v případě nákazy tamní vláda uhradí náklady spojené s prodloužením pobytu, změnou letenky či repatriací a například poskytne i finanční hotovost v případě nouze. Podmínkou zůstává před cestou vyplnit formulář a následný rychlotest na letišti. Dominikánská republika nabízí horské scenérie, tropické pralesy, bažiny, pouště a zejména nádherné pláže. Těmi je známá i samotná Punta Cana, podle některých je rovněž nejlepší golfovou oblastí na světě.

Dominikánská republika však není jen Punta Cana, ale například letovisko Santo Domingo, které nabízí takříkajíc procházku do koloniální minulosti. Je to právě tato oblast, po které se kdysi procházeli největší dobyvatelé světa. V kontextu populace se jedná rovněž o největší karibské město. Povinnou zastávkou jsou Three Eyes National Park či národní botanické zahrady.

Jamajka jen s registrací

I na Jamajku se turisté dostanou bez zbytečných restrikcí. Potřebují se k tomu jen zaregistrovat a to maximálně pět a minimálně dva pracovní dny před plánovaným příjezdem do země. Po příletu je cestujícím změřena teplota. Obchodní cestující čeká rychlotest na letišti, na jehož výsledek počkají v ubytovacím zařízení.

Kostarika už i bez testu

Povinnost karantény a testování se netýká ani Kostariky. Cestující musí jen vyplnit online formulář a mít s sebou cestovní pojištění, které v případě nákazy pokryje léčbu a náklady s ní spojené a odpovídá podmínkám stanoveným Kostarikou. Zrušená povinost testování platí od 1. listopadu, nadále však platí, že na všech veřejných prostranstvích v zemi je nutné nosit ochranné roušky.

TIPY REDAKCE:

Maledivy

Ráj na zemi je pro cestovatele otevřen i nadále, avšak vyžaduje od nich negativní test na COVID-19, který není starší než 4 dny před odletem. Výhodou však je, že právě na Maledivách mají cestovatelé garantovanou dovolenou v absolutní izolaci od okolního světa.

Dubaj

Dubaj je turistům otevřena bez nutnosti absolvování karantény, nicméně testování je nutné. Nejprve je třeba se prokázat negativním PCR testem ještě před nástupem do letadla. Poté cestující absolvuje další test po příletu na letišti v Dubaji, ten je zdarma. Na výsledky je třeba počkat v karanténě na hotelovém pokoji (zpravidla je výsledek známý do 12 hodin). Po příjezdu zpět do České republiky je třeba se prostřednictvím příjezdového formuláře přihlásit hygienické stanici a absolvovat test, příp. karanténu.

Egypt

Země faraonů a pyramid je pro turisty otevřena i během pandemie, jedinou podmínkou je povinnost předložit negativní test na koronavirus v anglickém jazyce, který nebude starší než 72 hodin. Novinkou je rovněž možnost absolvovat test přímo po příletu na letištích v Sharm El-Sheikhu, Hurghadě, Marsa Matruh, Marsa Alam a Tabe, a to za poplatek přibližně 30 dolarů.

Cestování během pandemie? Koukněte na tyto články:

Tento článek si můžete přečíst i uložit na později v NOVÉ APLIKACI PELIPECKY, kde se automaticky aktualizuje. Budete tak mít čerstvé, žhavé novinky z první ruky (funguje i v offline režimu).

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální slevy pro naše čtenáře

  • Sleva 250 Kč na letenky - stáhni si naši novou aplikaci, objednej letenky na Pelikan.cz za minimálně 500 Kč, zadej slevový kód PECKYAPPKA a ušetři 250 Kč z objednávky.
  • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
  • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
Klikněte pro komentář

Doporučujeme

Žhavé #PELIPECKY

Novinky a zprávy ze světa cestování

Cestování na Madeiru a Azory: nutný test ne starší než 72 hodin https://t.co/2MnH1YYkPy #koronavirus8 hodinami dozadu
Kam bezpečně cestovat: Tipy pro dobrodruhy i milovníky pláží https://t.co/EBvj2OUZWq #novinky8 hodinami dozadu
Qantas organizuje jarní mystery lety. Indicie jsou slaná voda, dobré jídlo a příroda https://t.co/iE2dGRwWEP #koronavirus9 hodinami dozadu
Qantas organizuje jarní mystery lety. Indicie jsou slaná voda, dobré jídlo a příroda https://t.co/iE2dGRwWEP #novinky9 hodinami dozadu
Austrálie prodlužuje zákaz mezinárodního cestování do června. Očkování se může stát pro turisty povinným https://t.co/005gjzgSvX #novinky9 hodinami dozadu
Počet očkovaných na Srí Lance již přesáhl půl milionu https://t.co/I5MskG6slV #novinky10 hodinami dozadu
Počet očkovaných na Srí Lance již přesáhl půl milionu https://t.co/I5MskG6slV #koronavirus10 hodinami dozadu
PECKA DNE: All Inclusive dovolená na Kanárských ostrovech od 24 990 Kč https://t.co/o8Iins6NDe12 hodinami dozadu
Na palubu s negativním testem. Nové podmínky ČSA a Smartwings začnou platit od 5. 3. https://t.co/TGcHd7xAjV #novinky14 hodinami dozadu
Na palubu s negativním testem. Nové podmínky ČSA a Smartwings začnou platit od 5. 3. https://t.co/TGcHd7xAjV #koronavirus14 hodinami dozadu
1 2 3 5

Nejčtenější dnes

Doporučujeme:

Advertisement
Advertisement
Nahoru