Connect with us
Aruba

Amerika

7 důvodů, proč budeš milovat ostrov Aruba. Máme super letenku, na vstup stačí test a pojištění!

7 důvodů, proč budeš milovat ostrov Aruba. Máme super letenku, na vstup stačí test a pojištění!

Patnáct kilometrů od severního pobřeží Venezuely najdeš maličký ostrov o rozloze 179 kilometrů čtverečních. Ano, přesně tam, v exotickém Karibiku existuje nádherné místo, kde je celý rok příjemných 27 – 30 °C a počasí téměř úplně bez srážek. Ten zázračný ostrůvek se jmenuje Aruba a milují ho zejména potápěči, vyznavači golfu a všichni ti, kteří hledají dokonalé pláže. A víš, co je ještě super? Ke vstupu na Arubu ti postačí negativní PCR test, pojištění a vyplnění online registrace. Hned poté si můžeš užívat parádní exotickou dovolenou v Karibiku.

Reklama

Do 7 bodů jsme ti shrnuli, proč Aruba jednoznačně stojí za návštěvu.

1. Ostrov Aruba a jeho jedinečné pláže s bílým pískem

Eagle Beach a Palm Beach jsou považovány za jedny z nejčistších a nejširších pláží v karibském regionu. Často je najdeš v žebříčcích nejkrásnějších pláží na světě.

2. Barevný Oranjestad

Oranjestad je hlavním městem ostrova Aruba. Pestrobarevné budovy kolem přístavu jsou okouzlující a jestli miluješ Amsterdam, zamiluješ si i tohle místo. Vliv Holandska na architekturu Aruby je možné ocenit všude na ostrově.

3. Panenská příroda

Aruba je místo, kde zažiješ džungli, divoký oceán, jeskyně, kopce i přírodní koupaliště ve vnitrozemí. Pokud si budeš chtít odpočinout od plážových radovánek, určitě si budeš moci vybrat, kam vyrazit na výlet.

4. Aruba je rájem skvělého potápění

Tento karibský ostrůvek nabízí skvělé podmínky pro potápění, zejména podél chráněného jihozápadního pobřeží. Velké množství korálových útesů je skvělou příležitostí k přezkoumání nejrůznějších tropických ryb.

5. Vodní sporty

Z Aruby si můžeš klidně udělat tréninkový kemp pro windsurfing a kitesurfing. Vějí zde velmi příjemné pasáty, pláže poskytují měkký písek a je zde dostatek mělčiny pro všechny větrné sporty.

6. Špičková kasina

Přes den pláže, večer hazard? Proč ne! Aruba je karibským rájem hazardních her. Zahrát si zde můžeš cokoliv – Poker, Blackjack, ruletu a jiné.

7. Aruba je ekologickým ostrovem

Aruba je místem, kde si lidé váží a respektují faunu, flóru a životní prostředí. Aktivně chrání mořské i suchozemské ekosystémy a žijí v udržitelné rovnováze mezi sociálně-ekonomickým rozvojem a ochranou přírodních zdrojů. Jestli jsi zodpovědný turista a chceš podpořit ekologicky smýšlející subjekty cestovního ruchu, na Arubě jejich najdeš opravdu mnoho.

Akční letenka na ostrov Aruba

KDY SE DÁ LETĚT?

Lety provozuje letecká společnost KLM z Prahy a akční kalendář má termíny od ledna do března 2021.

CO JE V CENĚ LETENKY?

  • Všechny letištní poplatky
  • 1 kus příručního zavazadla do 8 kg (55 cm x 45 cm x 25 cm)

Jak se létá s KLM do exotiky? Doporučujeme kouknout na souhrny, které jsme pro tebe vytvořili.

KLM - letadlo

Počasí na ostrově Aruba

Na rozdíl od mnoha jiných karibských oblastí, ostrov Aruba má suché podnebí s vyprahlou krajinou plnou kaktusů a kamenných chodníčků. Teploty jsou celoročně stabilní a drží se kolem 27 – 30 °C. Téměř celý rok je na ostrově bez srážek.

Ubytování na ostrově Aruba

Na stránce hotely.pelikan.cz najdeš ubytování v apartmánech a hotelech i během hlavní sezóny. Prohlédnout si hotely a apartmány na Arubě. Nejoblíbenějším resortem je městečko Palm Beach.

Doprava na ostrově Aruba

Hlavní turistické resorty se nachází na severovýchodě a jihozápadě ostrova, který je relativně malý, a proto je vše nablízku. Nemusíš tak řešit taxíky, ani půjčení auta. Vše za tebe vyřídí hotel.

Užitečné info k vstupu

Občané EU mají na Arubu bezvízový vstup na dobu 30 až 60 dní. Na dovolenou na ostrově Aruba potřebuješ platný cestovní pas. Jeho platnost musí být minimálně 6 měsíců po návratu. Děti musí mít vlastní cestovní pas.

Od 10. června 2020 vláda Aruby oficiálně oznámila, že země své hranice znovu otevírá a opět vítá turisty ze zahraničí. Od 17. července už na ostrov mohou vstoupit turisté ze všech zemí Evropy.

Na celém ostrově byly implementovány přísné protokoly o bezpečnosti a ochraně zdraví včetně Aruba Health & Happiness Code s velkým důrazem na turistická a restaurační zařízení, která mají pomoci zajistit blahobyt návštěvníků Aruby a místní komunity.

Před vstupem třeba vyplnit formulář

  • Před vstupem je třeba vyplnit online formulář. Cestující ve formuláři uvede základní údaje – datum narození, informace o pase, délku pobytu atd. Vyplnění online formuláře se doporučuje až po zakoupení letenek na Arubu.
  • Ke vstupu na ostrov Aruba je potřebný platný cestovní pas a e-mailová adresa.
  • Součástí vstupní procedury je poskytnutí informací ohledně zdravotního stavu cestujícího – tyto informace musí být odevzdány online přes uvedený formulář (nejdříve 72 hodin před cestou, nejpozději 4 hodiny před vstupem na ostrov).

Při vstupu je třeba předložit negativní PCR test

  • Všichni návštěvníci ve věku od 15 let, kteří cestují na Arubu, musí absolvovat PCR test na COVID-19.
  • Test je možné provést i po příjezdu, avšak na náklady cestujícího a pro klidnou dovolenou mimo karanténu to nedoporučujeme.
  • PCR test resp. jeho výsledek musí být v anglickém jazyce.

Aruba vyžaduje i pojištění

Kvůli pandemii musela vláda Aruby zabezpečit, aby byli všichni návštěvníci řádně pojištěni. Aruba Visitors Insurance je povinné pojištění, které pomáhá chránit návštěvníky před vzniklými lékařskými a nelékařskými výdaji, pokud budou během pobytu na Arubě pozitivně testováni na COVID.

Pojištění se kupuje ještě při vyplňování online dotazníku a nelze jej nahradit jiným pojištěním. Více informací o pojistném krytí a cenách naleznete ZDE.

Návrat zpět do České republiky

Podmínky pro návrat zpět do ČR se řídí novým cestovatelským semaforem platným od 5. února 2021.

Tento článek si můžete přečíst i uložit na později v NOVÉ APLIKACI PELIPECKY, kde se automaticky aktualizuje. Budete tak mít čerstvé, žhavé novinky z první ruky (funguje i v offline režimu).

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální slevy pro naše čtenáře

  • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
  • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
5/5 - (1 vote)
Klikněte pro komentář
Nahoru