Connect with us
Vánoce v exotice

Dovolené

Vánoce v exotice: 20 destinací, ve kterých můžeš strávit letošní svátky

Vánoce v exotice: 20 destinací, ve kterých můžeš strávit letošní svátky

Nejkrásnější svátky v roce jsou za dveřmi a nezastaví je ani pandemie koronaviru. Mnoho Čechů si rádo užívá zimní období společně s Vánocemi a oslavami Nového roku v daleké a zejména teplé exotice. Jinak tomu nemusí být ani v tomto roce. Přinášíme ti totiž široký výběr těch nejlepších exotických destinací, které můžeš navštívit i letos a udělat si nejkrásnější část roku ještě krásnější. Navíc vstup do těchto destinací je téměř bez omezení – většina z nich totiž nevyžaduje ani negativní výsledek testu na koronavirus, ani povinnou izolaci po příjezdu.

Reklama

Ke každé ti navíc přidáváme letenky s termíny v okolí či přímo během vánočních svátků. A ty je tak můžeš i letos strávit na pláži pod palmou.

Bez testu a karantény

Zanzibar

Na cestu na Zanzibar se vztahují stejná pravidla jako na celou Tanzanii. Mezinárodní doprava byla obnovena ještě na jaře tohoto roku a stejně se zrušila povinnost dvoutýdenní izolace. Cestující během cesty vyplní registrační formulář na palubě letadla, absolvují jeden rychlotest po příletu a mohou si jít užívat dovolenou v tomto tropickém ráji. Sezóna na Zanzibaru trvá od července do března, na cestu je rovněž třeba s sebou mít platná víza, ty si však v klidu zařídíte během letu na palubě letadla a zaplatíte za ně po příletu.

Zanzibar

Dominikánská republika

Dominikánská republika svým návštěvníkům nabízí benefit v podobě toho, že je až do konce roku 2020 zdarma pojistí na COVID-19. Cestujícím tak v případě nákazy tamní vláda uhradí náklady spojené s prodloužením pobytu, změnou letenky či repatriací a například poskytne i finanční hotovost v případě nouze. Podmínkou zůstává vyplnit před cestou formulář a od 29. listopadu i jeho online verzi a následný rychlotest na letišti. Dominikánská republika nabízí horské scenérie, tropické pralesy, bažiny, pouště a zejména nádherné pláže. Těmi je známá i samotná Punta Cana, podle některých je rovněž nejlepší golfovou oblastí na světě. Tak proč si v ní nevychutnat i tyto Vánoce?

Akční letenky do exotiky

Cancún

Nejluxusnější letoviska Mexika a dokonce s certifikátem bezpečnosti. Cancún od turistů aktuální nevyžaduje ani test, ani karanténu. Cancún je o relaxaci, krásných plážích, tequile, krásném počasí či krásném podmořském světě plném korálových útesů. Není lepšího místa, kde si s sebou přibalit šnorchl nebo si zaplatit potápěčský kurz.

Kolumbie

Dočasný zákaz vstupu pro turisty zrušila Kolumbie už v září, nadále jsou však uzavřeny její pozemní hranice. Cestovatelé se však před vstupem do země nemusí testovat, ani absolvovat karanténu. Stačí jim jen den až hodinu před odjezdem vyplnit online formulář a následně si už jen užít Vánoce v Jižní Americe.

Jamajka

I na Jamajku se turisté dostanou během vánočních svátků bez zbytečných restrikcí. Potřebují se k tomu jen zaregistrovat, a to maximálně pět a minimálně dva pracovní dny před plánovaným příjezdem do země. Po příletu je cestujícím změřena teplota, případně jim může být proveden test na letišti, na jehož výsledek počkají v ubytovacím zařízení.

Kostarika

Povinnost karantény a testování se nově netýká ani Kostariky. Cestující musí jen vyplnit online formulář a mít s sebou cestovní pojištění, které v případě nákazy pokryje léčbu a náklady s ní spojené. Novinka platí od 1. listopadu. Nadále platí, že v zemi je nutné nosit ochranné roušky na všech veřejných prostranstvích.

Brazílie

Otevření pro mezinárodní turisty hlásí i jihoamerická Brazílie. Pro vstup není třeba ani negativní výsledek testu na COVID-19, ani povinná karanténa. Povinností je mít platné cestovní a zdravotní pojištění s minimálním limitem 30 tisíc BRL – v anglickém i portugalském jazyce. Aktuálně se počet nových případů nákazy koronavirem v zemi postupně snižuje.

S negativním PCR testem

Maledivy

Ráj na zemi je pro cestovatele otevřen i nadále, avšak vyžaduje od nich negativní test na COVID-19, který není starší než čtyři dny před odletem. Výhodou však je, že právě na Maledivách mají cestovatelé garantovanou dovolenou v absolutní izolaci od okolního světa. A tak si Vánoce mohou vychutnat v kruhu rodiny na jednom z nejkrásnějších míst na světě.

Maledivy

Dubaj

Dubaj je turistům otevřena bez nutnosti absolvování karantény, nicméně testování je nutné. Nejprve je třeba se prokázat negativním PCR testem ještě před nástupem do letadla. Poté cestující absolvuje další test po příletu na letišti v Dubaji, ten je zdarma. Na výsledky je třeba počkat v karanténě na hotelovém pokoji (zpravidla je výsledek známý do 12 hodin). Po příjezdu zpět do České republiky je třeba se prostřednictvím příjezdového formuláře přihlásit hygienické stanici a do 5 dní absolvovat test na COVID-19.

Egypt

Země faraonů a pyramid je pro turisty otevřena, jedinou podmínkou je povinnost předložit negativní test na koronavirus, který nebude starší než 72 hodin. Novinkou je rovněž možnost absolvovat test přímo po příletu na letištích v Sharm El-Sheikhu, Hurghadě, Marsa Matruh, Marsa Alam a Tabe, a to za poplatek přibližně 30 dolarů.

Bahamy

I Bahamy jsou pro návštěvníky otevřeny, pro vstup od nich žádají jen negativní test, který nebude starší než pět dní, a vyplnění dotazníku. Před cestou je rovněž nutné požádat o zdravotní cestovní pojištění, tento proces trvá zhruba 72 hodin. Na pátý den pobytu budou návštěvníci otestováni antigenovým testem, což stojí společně s pojištěním přibližně 40 až 60 dolarů. V této fázi otevírání turismu jsou na Bahamách otevřeny téměř všechny hotely a resorty, a to včetně pláží. Už se zde vidíš během Vánoc?

Aruba

I Aruba je otevřena pro turisty, vyžaduje od nich negativní test na COVID-19, který nebude starší než 72 hodin před odletem. Možností je rovněž podstoupit test přímo po příletu, návštěvníky bude stát přibližně 75 dolarů. Povinností je i vyplnění online registrace a povinné zdravotní pojištění, informace o něm najdeš ZDE. Otevřené jsou restaurace i hotely a resorty. Roušky se od návštěvníků vyžadují pouze v případě, že nemohou dodržovat vzdálenost dva metry od ostatních. Co říkáš na Vánoce v příjemných 30 °C?

Svatá Lucie

Všichni cestující musí mít test na koronavirus nejpozději 7 dní před odletem, rovněž musí vyplnit registrační formulář a při příjezdu jim bude změřena teplota. Na veřejných prostranstvích je povinné nošení roušky, dodržování sociálního odstupu a využívání certifikovaných hotelů i taxislužby. V případě, že se ubytuješ v necertifikovaném hotelu, hrozí ti dvoutýdenní karanténa. Dej si na to pozor, ať nemusíš trávit Vánoce v izolaci namísto pláže.

Portoriko

Portoriko je pro turisty otevřeno a tobě téměř nic nebrání strávit vánoční svátky právě zde. Potřebovat k tomu budeš jen negativní výsledek testu na koronavirus, který nesmí být starší než 72 hodin před odletem. Otevřeny jsou restaurace i pláže pro turisty. Povinností je však mít na obličeji nasazenou ochrannou roušku. Před odletem je rovněž nutné vyplnit dotazník. Portoriko je známé zejména svou kuchyní, můžeš tak letos vyměnit majonézový salát za místní speciality.

Panama

Test, který není starší než 48 hodin, při příznacích další test na vlastní náklady, takové jsou podmínky pro Vánoce v Panamě. Platí však, že v zemi jsou otevřeny hotely, restaurace, divadla či kina, avšak s limitovanou kapacitou. Průběžně zůstávají uzavřena turistická centra a národní parky. Roušky jsou nadále povinné v interiéru i exteriéru.

Keňa

I pro vstup do Keni stačí návštěvníkům jen negativní test na COVID-19, který nesmí být starší než 96 hodin, a vyplněný formulář, na jehož základě jim bude vygenerován QR kód. Mezinárodní doprava byla obnovena od 1. srpna, aktuálně v zemi platí zákaz nočního vycházení od 23:00 do 4:00, který by měl trvat do 3. ledna 2021. Netradiční Vánoce? Můžeš je strávit například na africkém Safari!

Belize

Rozbalit si dárky od Ježíška ve Střední Americe? Daňový ráj v Karibiku je pro Čechy otevřen a vyžaduje od nich jen negativní test na COVID-19, který nebude starší než 72 hodin. Společně s ním je třeba mít potvrzení o ubytování, itinerář na celý pobyt a zpáteční letenku. Cestující, kteří nebudou mít test, budou na vlastní náklady otestování na letišti a v případě pozitivního testu na ně čeká 14denní karanténa. V průběhu srpna se postupně otevřely hotely, restaurace, bary a také sportovní centra či přírodní parky, ovšem s limitovanou kapacitou.

Ekvádor

Vánoce v Jižní Americe? Třeba s sebou mít negativní test se španělským překladem, který nebude starší než 10 dní. V Ekvádoru se aktuálně neuplatňuje ani zákaz shromažďování, ani vycházení. Užij si zde Vánoce naplno!

Antigua a Barbuda

I do tohoto koutu světa stačí cestovatelům jen negativní test, který nesmí být starší než sedm dní před odjezdem. Stejně tak budou pasažéři otestování po příjezdu do země, výsledky testů by měly dorazit do 24 hodin, maximálně do 96 hodin. Pak už si můžeš začít užívat Vánoce na plážích s jemným pískem a ochutnávat u toho místní speciality přímo pod tropickými palmami.

Guadeloupe

Guadeloupe se otevřelo světu 1. července, avšak Američané, Indové, Brazilci, Izraelci, Turkmeni a Rusové mají zákaz vstupu na ostrov do odvolání. Pro návštěvníky je povinný certifikát potvrzující negativní výsledek testu starý maximálně 72 hodin před příjezdem, nošení roušek a dodržování sociálního odstupu. Před návštěvou je rovněž nutné vyplnit potvrzení, že nemáš žádné příznaky onemocnění COVID-19. A pak si můžeš začít vychutnávat atmosféru Vánoc.

Cestování během pandemie? Koukni na naše články:

Tento článek si můžete přečíst i uložit na později v NOVÉ APLIKACI PELIPECKY, kde se automaticky aktualizuje. Budete tak mít čerstvé, žhavé novinky z první ruky (funguje i v offline režimu).

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální nabídky pro naše čtenáře

    • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
    • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
    5/5 - (2 votes)
Klikněte pro komentář
Nahoru