Connect with us
Karibik

Amerika

Tyto země Karibiku už můžeš navštívit. Musíš splnit jisté podmínky

Tyto země Karibiku už můžeš navštívit. Musíš splnit jisté podmínky

Opatření k zastavení šíření pandemie COVID-19 už se v některých částech postupně uvolňují a jednou z oblastí, kterou nový koronavirus nějak významně nezasáhl, je Karibik. I proto se mnohé ostrůvky otevřou ještě v červnu. Prestižní magazín Lonely Planet aktualizoval jejich seznam a rovněž podmínky vstupu.

Reklama

Barbados také na seznamu

Premiérka Barbadosu Mia Amor Mottley oznámila, že po 35 dnech žádných nových případů COVID-19 země začne 12. července opět otevírat své hranice turistům ze zahraničí.

Návštěvníci ze zemí s vysokým rizikem (těch, které za posledních sedm dní zaznamenaly více než 10 000 nových případů), se vyzývají, aby 72 hodin před odjezdem na Barbados absolvovali PCR test na COVID-19. Ten je možné si nechat provést přímo na letišti Vídeň nebo v Praze. Návštěvníci ze zemí s nízkým rizikem mohou provést test do jednoho týdne před odjezdem.

Všichni cestující musí poskytnout důkaz o negativním testu a dodržovat protokoly o společenském distancování a na letišti nosit roušku.

První lety přes USA jsou plánovány na 25. července (Jet Blue) a 5. srpna (American Airlines). Očekává se, že společnost British Airlines obnoví lety 18. července, zatímco společnost Virgin Atlanic se vrátí 1. srpna. Caribbean Airlines by se měly vrátit v polovině července.

Miniostrov Aruba mezi prvními

Premiérka z Aruby, Evelyn Weber-Croesová, předběžně oznámila, že v časovém rozmezí od 15. června do 1. července dojde k opětovnému otevření ostrova pro zahraniční turisty.

Jako země, která je silně závislá na cestovním ruchu, se připravujeme na opětovné přijetí turistů, ale uděláme to jen tehdy, když budou zavedeny správné postupy k zajištění bezpečnosti návštěvníků a našich lidí, uvedla předsedkyně vlády ještě 8. května.

Ostrovní země vydala speciální protokoly, které podle tiskové zprávy dodržují nejvyšší standardy v oblasti zdraví, hygieny a sociálního odstupu. Všechny subjekty cestovního ruchu se tomu již přizpůsobují a otevření hranic by tak od 15. června nemělo nic bránit.

Američtí turisté z vysoce rizikových regionů budou muset podstoupit test navíc.

Akční letenky do Karibiku

Anguilla

Anguilla otevřela své hranice pro cestovatele 21. srpna. Ti musí vyplnit vstupní formulář, prokázat se negativním COVID-19 testem, který nemůže být starší než 5 dní před odjezdem, a zdravotním pojištěním, které by pokrylo náklady spojené s onemocněním.

Zároveň musí příchozí pasažéři podrobit dalšímu testu, a když je i ten negativní, mohou se volně pohybovat po ostrově. Podle místní turistické organizace budou upřednostněni turisté z méně rizikových zemí.

Svatá Lucie bude vyžadovat test

Ministr cestovního ruchu ostrova Svatá Lucie, Dominic Fedee, oznámil, že první fáze opětovného otevření Svaté Lucie pro turisty začne 4. června. Nejprve bude zrušen zákaz mezinárodních letů ze Spojených států. Většina Evropanů na Svatou Lucii létá právě s mezipřistáním v USA (Delta Air Lines).

Naše strategie chrání státní příslušníky a návštěvníky před hrozbou COVID-19 prostřednictvím předběžného testování. Zavádíme denní screening a monitorování personálu a návštěvníků, pravidelnou dezinfekci na frekventovaných místech a nové protokoly o společenském odstupu, vysvětluje tisková zpráva cestovního ruchu Svaté Lucie.

Svatá Lucie se chystá otevřít 1 500 hotelových pokojů v zemi. Mezi nové protokoly pro návštěvníky patří důkaz o negativním testu do 48 hodin, používání roušek a dodržování dostatečných odstupů.

Všichni cestující musí mít test na koronavirus nejpozději 7 dní před odletem, musí rovněž vyplnit registrační formulář a při příchodu jim bude měřena teplota. Na veřejných prostranstvích je povinné nošení roušky, sociální odstup a využívání certifikovaných hotelů i taxi služeb.

Bahamy se otevřely se zpožděním, ale přece

Bahamy jsou návštěvníkům otevřeny, musí však po příchodu podstoupit 14denní karanténu a prokázat se negativním testem na COVID-19 ne starším než 10 dní. Povinností je rovněž vyplnění zdravotního dotazníku a poskytnutí kontaktních údajů.

Všechna letiště a přístavy jsou vybaveny zařízeními, která měří tělesnou teplotu. Cestující musí mít roušky podle stanovených pravidel například v terminálech a při kontrole.

Antigua a Barbuda

Ostrovní země oznámila, že otevře své hranice pro návštěvníky už 1. června. Počáteční plány zmiňovaly povinnou 14denní karanténu, místní politici však tento nápad nakonec neschválili.

Myslíme si, že průměrná délka pobytu bude sedm dní a ne 14 dní,  řekl lokální ministr informací Melford Nicholas. Tím pádem není možné uvalit na potenciálního návštěvníka čtrnáctidenní karanténu.“ 

Země však bude po příchodu od návštěvníků vyžadovat negativní test na COVID-19, který podstoupili nejpozději 7 dní před příletem. Návštěvníci kromě toho musí po příchodu vyplnit zdravotní formulář a po dobu 14 dní budou monitorováni za zdravotními účely.

Roušky jsou zde povinné ve společných prostorách a doporučené je i dodržování sociálního odstupu.

Kuba

Nedávný nárůst počtu případů nákazy koronavirem v Havaně způsobil zastavení plánů na otevření země. Koncem června místní autority oznámily, že návštěvníci mohou vstoupit na ostrov, musí se však distancovat od místních obyvatel. Kromě testu na letišti musí jít cestující s negativním výsledkem přímo do vybraných resortů Cayo Coco, Cayo Guillermo, Caya Santa Maria a Caya Largo del Sur. Nebude jim dovoleno navštívil Havanu.

Britské panenské ostrovy

Britské panenské ostrovy se návštěvníkům otevírají 1. prosince. Premiér ostrovů a ministr financí Andrew A. Fahie zdůraznil důležitost spolupráce mezi vládou i obyvateli. Máme dva měsíce na přípravu a musíme to udělat dobře… musíme spolupracovat. Vláda, privátní sektor, veřejnost musí spolupracovat…, uvedl ministr v tiskové zprávě.

V následujících týdnech má země vydat bezpečnostní protokol.

Kajmanské ostrovy

Kajmanské ostrovy začaly otevírat hranice 1. října. První fáze nedovolí vstup turistům. Země v této fázi přivítá vlastníky domů, studenty a příbuzné obyvatelů. Musí však jít do 14denní karantény a možná je budou nějakým způsobem i sledovat.

Povolit vstup turistům je zatím naplánováno na druhou fázi.

Portoriko

Vláda Wanda Vazqueze oznámila opětovné otevření pláží, restaurací a dalších podniků od 26. května.

Státní agentura pro cestovní ruch rovněž zavedla systém zlatých hvězd pro podniky působící v cestovním ruchu, které musí nově dodržovat přísné hygienické normy. Bary, kluby, kasína jsou zavřené. Restaurace mají omezenou kapacitu a otevírací hodiny.

Po nárůstu případů nákazy koronavirem se Portoriko rozhodlo otevření hranic oddálit. Aktuálně je povoleno cestování pouze za účely základních potřeb.

Dominika

Dominika, kterou si mnozí pletou s Dominikánskou republikou, otevřela hranice 7. srpna. Všichni návštěvníci musí vyplnit online dotazník nejpozději 24 hodin před příjezdem, prokázat se negativním testem, který podstoupili 24 – 72 hodin před příletem.

Při příjezdu musí mít všichni roušku, dávat si pozor na sociální odstup, vydezinfikovat si ruce. Během pobytu je třeba dodržovat pravidla bezpečnostního protokolu.

Dominikánská republika

Dominikánská republika otevřela hranice 1. července. Od 15. září vláda ruší povinné testování a testy na COVID-19 bude provádět náhodně. Povinné je nošení roušky na veřejných prostranstvích. Země rovněž  zavedla politiku bezplatné cestovní pomoci, která pokryje některé pohotovostní náklady, pokud k nákaze koronavirem dojde během dovolené. Tento plán bude platit do konce prosince 2020.

Grenada

Grenada se oficiálně otevřela 15. července.

Protokoly zde závisí zejména na tom, z jaké země návštěvníci přicházejí. Turisté z tzv. CARIOM cestovatelské bubliny, Karibské komunity, jako například Barbados, Dominika, Sv. Kitts a Nevis, Sv. Lucie, Sv. Vincenc a Grenadiny nepotřebují test ani karanténu. Cestovatelé z nízko rizikových zemí se musí prokázat PCR testem, nemusí jít do karantény. Všichni ostatní turisté musí mít negativní test, rezervovat si nejméně 4 dny ve schváleném ubytováni kvůli karanténě a na 4. den musí podstoupit další test nebo v daném ubytováni zůstat po celou dobu.

Všichni návštěvníci si musí stáhnout sledovací appku. Povinné jsou roušky a dodržování sociálního odstupu.

Guadeloupe

Guadeloupe se světu otevřelo 1. července, Američané mají zákaz vstupu na ostrov do odvolání. Pro návštěvníky je povinný testový certifikát ne starší než 72 hodin před příjezdem, nošení roušek a sociální odstup.

Haiti

Všichni cestující musí mít vyplněný letecký dotazník, bude jim odměřena teplota při příjezdu a musí dodržet 14denní karanténu. Aktuálně Haiti nezakazuje návštěvníky z žádné země, ale je třeba nosit roušky ve všech veřejných prostorách i v hromadné dopravě.

Svatý Bartoloměj

Ostrov se otevřel 22. června. Požadován je test na COVID-19 ne starší než 72 hodin před odletem. Ti, kteří zůstávají na ostrově déle než 7 dní, se 8. den musí podrobit dalšímu testu.

Svatý Kitts and Nevis

Tato destinace otevře hranice 31. října. Bezpečnostní protokoly a konkrétní opatření budou ještě oficiálně vyhlášeny.

Svatý Martin

Ostrov Svatý Martin se dělí na francouzskou a nizozemskou stranu. Ta nizozemská od návštěvníků požaduje test na COVID-19 nejpozději 72 hodin před odletem. Rovněž musí vyplnit formulář, mít roušku na letišti a nechat si změřit teplotu po příjezdu. Na ostrově se vyžaduje dodržování sociálního odstupu.

Francouzská strana nedovoluje vstup cestujícím z USA. Pro ostatní je rovněž povinné vyplnění formuláře, prokázat se negativním výsledkem testu na COVID-19, mít roušku a nechat si změřit teplotu po příjezdu.

Svatý Vincenc a Grenadiny

Povinný je formulář při příjezdu, test na COVID-19 po příjezdu a karanténa alespoň 24 hodin při čekání na výsledky. Američtí návštěvníci podléhají velmi přísnému protokolu.

Bonaire

Bonaire své hranice otevřelo 1. července pro cestovatele, kteří před příjezdem strávili 14 dní v jedné z nízko rizikových zemí: Belgie, Německo, Švýcarsko, Francie a Nizozemsko. Turisté kromě toho musí podepsat zdravotní deklaraci, podstoupit COVID-19 test 72 hodin před příjezdem, nosit roušku a dodržovat sociální odstup.

Curaçao

Curacao se 1. července otevřelo s podmínkou maximálně 10 tisíc pasažérů pro Rakousko, Kanada, Čínu, Kubu, Českou republiku, Dánsko, Německo, Finsko, Francii, Řecko, Guyanu, Maďarsko, Itálii, Nizozemsko, Nový Zéland, Polsko, Norsko, Švýcarsko, Taiwan, Turecko, Turks a Caicos, Uruguay a Velkou Británii. Ostatní země jsou považovány za vysoce rizikové a je od nich vyžadována 14denní karanténa.

Cestující rovněž potřebují vyplnit tzv. digitální imigrační kartu, Passanger Locator Card a prokázat za negativním testem.

Na ostrově je povinné dodržovat sociální odstup. Pokud však není možné ho dodržet, je třeba nosit roušku.

Turks a Caicos

Ostrovní země Turks a Caicos oznámila, že 22. července uvolňuje své hranice pro turisty ze zahraničí. Lety z USA, Kanady a Evropy se obnoví hned, jakmile to bude možné.

Mezinárodní letiště Providenciales se opět otevírá 22. července.

Přijímáme všechna preventivní opatření, abychom zajistili bezpečnost ostrovů a zlepšili výjimečné zkušenosti a péči, kterou poskytuje místo určení a naši pohostinní partneři na světové úrovni. Naším záměrem je opatrné restartování odvětví cestovního ruchu a položení základů pro krátkodobé a dlouhodobé oživení. uvádí v tiskové zprávě Pamela Ewing, ředitelka cestovního ruchu ostrovů Turks a Caicos.

Pasažéři musí mít negativní výsledek testu, který podstoupili nejvýše 5 dní před příjezdem, a registrovat se na lokálním portálu. Povinností je rovněž cestovní zdravotní pojištění, které pokrývá náklady leteckého transportu, vyplnit dotazník a certifikát. Je nutné nosit roušku.

Jamajka

Předseda jamajské vlády Andrew Holness oficiálně oznámil otevření hranic své země turistům od 15. června. Jamajka implementovala protokoly o opětovném vstupu, které zohlednily úroveň rizika příjezdu cestujících.

Cestující ze zemí s vysokým rizikem musí mít nejpozději 10 dní před odjezdem test na COVID-19 a ti ze zemí s nízkým rizikem se podrobí testu při příjezdu. Od všech cestujících se vyžaduje, aby si stáhli a vyplnili Travel Authorizaton Application.

Které aerolinky létají do Karibiku

Aerolinky Delta Air Lines (největší aerolinky na světě) oznámily červnové lety do těchto destinací:

 • Aruba
 • Bermudy
 • Bonaire
 • Kingston, Montego Bay (Jamajka)
 • Nassau (Bahamy)
 • Turci a Caicos
 • Punta Cana a Santo Domingo (Dominikánská republika)
 • San Juan (Portoriko)
 • Svatý Martin
 • Svatý Tomáš

American Airlines ohlásily lety do Karibiku na léto. Od 4. června už létají na ostrovy Antigua a Barbuda.

Tento článek si můžete přečíst i uložit na později v NOVÉ APLIKACI PELIPECKY, kde se automaticky aktualizuje. Budete tak mít čerstvé, žhavé novinky z první ruky (funguje i v offline režimu).

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální nabídky pro naše čtenáře

  • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
  • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
  3/5 - (2 votes)
Klikněte pro komentář
Nahoru