Connect with us
Tulum, v blízkosti Cancúnu, Riviera Maya, Mexiko

Amerika

5 důvodů, proč navštívit Cancún aspoň jednou v životě

5 důvodů, proč navštívit Cancún aspoň jednou v životě

Když se začne mluvit o mexickém Cancúnu, každý si asi představí Američany utržené ze řetězu během jarních prázdnin, případně překrásné bělostné pláže omývané Karibským mořem. Pokud vás první zmíněná záležitost odpuzuje a ta druhá není dostatečně přesvědčivá, my vám s radostí přinášíme 5 jiných důvodů, proč toto letovisko navštívit aspoň jednou v životě. Tato tradiční lázeňská oblast má totiž něco pro každého, kdo má aspoň trochu v lásce pobyt v teple. Jako bonusový šestý důvod přidáváme akční letenky, které nyní pořídíš od 10 990 Kč.

Reklama

Akční letenky do Cancúnu

1. Podmořský svět

Zatímco pláže jsou tu čistě okupovány lidmi, místní korálové útesy už mají zcela jiné panovníky. Cancún je rozhodně místem, kam se vyplatí vzít si šnorchl, nebo si zaplatit potápěčský kurz. Kromě širokého spektra pestrobarevných ryb vás s otevřenou náručí přivítají i ohrožené druhy mořských želv, rejnoci a majestátní žraloci citrónoví.

Pestrobarevné ryby v Karibském moři.

2. Nebíčko v papulce

Cancún je pro všechny, kteří nevědí, co chtějí. Pizza, těstoviny, španělská paella, americké hamburgery, čerstvé ryby, indické kari, luxusní sushi. Všechno, na co vaše obžerská mysl pomyslí, zde také najde, a to v obdivuhodné kvalitě. Ať už se rozhodnete pro večeři v pětihvězdičkovém hotelu nebo drobnou svačinu v pouličním mexickém stánku, budete mít pocit, že to pro vás uvařil michelinský šéfkuchař. Navíc v některém z těch hotelů to bude dokonce pravda, protože Mexičané k sobě na Yucatan dokázali nalákat nejlepší kuchaře z celého světa.

Mexické jídlo na stole.

3. Slunce po celý rok

Zatímco nám v zimě doma mrzne zadek v mínusových teplotách, Cancún se obzvlášť v době od prosince do ledna může pyšnit třicetistupňovými vedry. Jsou si toho vědomi i všichni Američané, a proto si zde na jaře pravidelně jezdí ohřívat své ztuhlé kosti. A ano, samozřejmě i oslavit jarní prázdniny, které všichni známe pod pojmem Spring Break. Pokud se chcete vyhnout davům a vysokým cenám, vycestujte do tohoto ráje v období od května do srpna. Teplota se drží kolem 25 stupňů a pozvolna se zvyšuje hodnota vlhkosti vzduchu. Návštěva této oblasti na podzim, tedy v době od září do října může být trochu riskantní. Taky máte možnost si tu spálit nos, jen musíte počítat i s možností pravidelných přeháněk, někdy dokonce hurikánů.

Pláž v Cancúnu.

4. Ubytování a párty

Žádný seznam přesvědčující o nutnosti návštěvy Cancúnu by nemohl být kompletní bez zmínění prvotřídních ubytovacích zařízení a resortů. Právě tady můžete vybírat ze stovek různých hotelů, které vás budou lákat svými službami, designem, butiky a soukromými plážemi. Díky tak rychlému rozmachu se jedná o turisticky nejrozvinutější lokalitu v celém Mexiku, a co víc, dokonce i o tu úplně nejbezpečnější v celé zemi. Tropit neplechy na luxusních večírcích tam pak musí být radost! A že si taky budete mít z čeho vybírat. Kluby se předhání v tom, aby vás omámily svými lahodnými drinky a super hudbou. Tak co, kolik zvládnete tequill za jeden večer? Nebo je snad libo kvalitní karibský rum? Směle do toho!

Hotelový resort s bazénem v Cancúnu.

5. Mayská kultura

Samozřejmě, abychom pořád jen nehýřili, je nutné zmínit také bohatou historii, kterou poloostrov Yucatan návštěvníkům nabízí. Jen málo destinací na světě umožnuje získat bronzovou pokožku tak blízko starověkým ruinám a dva tisíce let starým chrámům. Nejblíž je Cancúnu rozlehlý komplex nazývaný Chichen Itza, se svými terasovitými monolity a malé ruiny ve městečku Tulum. Za proslulou mayskou kulturou vás zavezou snad všechny turistické agentury ve městě, takže se nemusíte bát, že byste si tento jednodenní výlet museli rezervovat dlouho dopředu.

Pozůstatek mayské civilizace - Chichen Itza.

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální slevy pro naše čtenáře

  • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
  • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
5/5 - (8 votes)
Klikněte pro komentář

Cestování je láska, to Lenka ví už dlouho. Hlavu jí zamotalo Slovinsko, Japonsko, Austrálie, Jihovýchodní Asie, ale i Spojené státy americké, které procestovala křížem krážem. Při první příležitosti v práci žadoní o další dovolenou, protože s oblibou tvrdí, že cestování lidem otevírá oči. A není nic krásnějšího než objevovat, že existuje i svět mimo naši komfortní zónu.

Nahoru