Connect with us
Tulum, v blízkosti Cancúnu, Riviera Maya, Mexiko

Cestopisy

5 důvodů proč navštívit Cancún aspoň jednou v životě

5 důvodů proč navštívit Cancún aspoň jednou v životě

Když se začne mluvit o mexickém Cancúnu, každý si asi představí Američany utržené ze řetězu během jarních prázdnin, případně překrásné bělostné pláže omývané Karibským mořem. Pokud vás první zmíněná záležitost odpuzuje a ta druhá není dostatečně přesvědčivá, my vám s radostí přinášíme 5 jiných důvodů, proč toto letovisko navštívit aspoň jednou v životě. Tato tradiční lázeňská oblast má totiž něco pro každého, kdo má aspoň trochu v lásce pobyt v teple. Na konci najdete akční letenky s odlety z Německa, Vídně nebo Prahy už od 8 990 Kč.

Reklama

1. Podmořský svět

Zatímco pláže jsou tu čistě okupovány lidmi, místní korálové útesy už mají zcela jiné panovníky. Cancún je rozhodně místem, kam se vyplatí vzít si šnorchl, nebo si zaplatit potápěčský kurz. Kromě širokého spektra pestrobarevných ryb vás s otevřenou náručí přivítají i ohrožené druhy mořských želv, rejnoci a majestátní žraloci citrónoví.

Pestrobarevné ryby v Karibském moři.

2. Nebíčko v papulce

Cancún je pro všechny, kteří nevědí, co chtějí. Pizza, těstoviny, španělská paella, americké hamburgery, čerstvé ryby, indické kari, luxusní sushi. Všechno, na co vaše obžerská mysl pomyslí, zde také najde, a to v obdivuhodné kvalitě. Ať už se rozhodnete pro večeři v pětihvězdičkovém hotelu nebo drobnou svačinu v pouličním mexickém stánku, budete mít pocit, že to pro vás uvařil michelinský šéfkuchař. Navíc v některém z těch hotelů to bude dokonce pravda, protože Mexičané k sobě na Yucatan dokázali nalákat nejlepší kuchaře z celého světa.

Mexické jídlo na stole.

3. Slunce po celý rok

Zatímco nám v zimě doma mrzne zadek v mínusových teplotách, Cancún se obzvlášť v době od prosince do ledna může pyšnit třicetistupňovými vedry. Jsou si toho vědomi i všichni Američané, a proto si zde na jaře pravidelně jezdí ohřívat své ztuhlé kosti. A ano, samozřejmě i oslavit jarní prázdniny, které všichni známe pod pojmem Spring Break. Pokud se chcete vyhnout davům a vysokým cenám, vycestujte do tohoto ráje v období od května do srpna. Teplota se drží kolem 25 stupňů a pozvolna se zvyšuje hodnota vlhkosti vzduchu. Návštěva této oblasti na podzim, tedy v době od září do října může být trochu riskantní. Taky máte možnost si tu spálit nos, jen musíte počítat i s možností pravidelných přeháněk, někdy dokonce hurikánů.

Pláž v Cancúnu.

4. Ubytování a párty

Žádný seznam přesvědčující o nutnosti návštěvy Cancúnu by nemohl být kompletní bez zmínění prvotřídních ubytovacích zařízení a resortů. Právě tady můžete vybírat ze stovek různých hotelů, které vás budou lákat svými službami, designem, butiky a soukromými plážemi. Díky tak rychlému rozmachu se jedná o turisticky nejrozvinutější lokalitu v celém Mexiku, a co víc, dokonce i o tu úplně nejbezpečnější v celé zemi. Tropit neplechy na luxusních večírcích tam pak musí být radost! A že si taky budete mít z čeho vybírat. Kluby se předhání v tom, aby vás omámily svými lahodnými drinky a super hudbou. Tak co, kolik zvládnete tequill za jeden večer? Nebo je snad libo kvalitní karibský rum? Směle do toho!

Hotelový resort s bazénem v Cancúnu.

5. Mayská kultura

Samozřejmě, abychom pořád jen nehýřili, je nutné zmínit také bohatou historii, kterou poloostrov Yucatan návštěvníkům nabízí. Jen málo destinací na světě umožnuje získat bronzovou pokožku tak blízko starověkým ruinám a dva tisíce let starým chrámům. Nejblíž je Cancúnu rozlehlý komplex nazývaný Chichen Itza, se svými terasovitými monolity a malé ruiny ve městečku Tulum. Za proslulou mayskou kulturou vás zavezou snad všechny turistické agentury ve městě, takže se nemusíte bát, že byste si tento jednodenní výlet museli rezervovat dlouho dopředu.

Pozůstatek mayské civilizace - Chichen Itza.

Akční letenky do Cancúnu

Pelikán proplatí stornopoplatek, když budeš mít pozitivní test, léčebné náklady i cestu zpět

Novinka od Pelikána! Kup si k letence nebo pobytu pojištění a automaticky dostaneš BONUS v podobě proplacení stornopoplatku, pokud nebudeš moci odletět kvůli pozitivnímu COVID-19 testu! Tento bonus získají automaticky všichni cestující, kteří si zakoupili pojištění STORNO nebo ISTOTA od 1. 1. 2021 (včetně).

Pojištění STORNO nově (od 1. června 2021) pokrývá v případě pozitivního RT-PCR testu na COVID před cestou 80 % stornopoplatků. Rovněž jsou v tomto pojištění zahrnuty náklady na změnu zpáteční cesty v případě onemocnění v destinaci. Pojištění ISTOTA pak zahrnuje obě zmíněné situace a přidává i léčebné náklady na COVID a náklady na karanténu v destinaci. Pojištění je platné pro všechny země světa a to bez ohledu na barvu v cestovatelském semaforu resp. jejich epidemiologickou situaci.

Proplatíme stornopoplatky při pozitivním COVID testu, léčebné náklady i cestu zpět. Stačí mít zakoupené pojištění ISTOTA, STORNO

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální slevy pro naše čtenáře

  • Sleva 250 Kč na letenky - stáhni si naši novou aplikaci, objednej letenky na Pelikan.cz za minimálně 500 Kč, zadej slevový kód PECKYAPPKA a ušetři 250 Kč z objednávky.
  • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
  • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
Klikněte pro komentář

Cestování je láska, to Lenka ví už dlouho. Hlavu jí zamotalo Slovinsko, Japonsko, Austrálie, Jihovýchodní Asie, ale i Spojené státy americké, které procestovala křížem krážem. Při první příležitosti v práci žadoní o další dovolenou, protože s oblibou tvrdí, že cestování lidem otevírá oči. A není nic krásnějšího než objevovat, že existuje i svět mimo naši komfortní zónu.

Doporučujeme

Žhavé #PELIPECKY

Novinky a zprávy ze světa cestování

Austrálie chce nastartovat COVID pasy a otevřít hranice možná už během Vánoc https://t.co/BvD9bzuyni #koronavirus23 minutami dozadu
Vzhůru na Floridu! Miami v hlavní sezóně už od 4 990 Kč https://t.co/UXYAKN08Mo2 hodinami dozadu
Rozlousknuto! Jak do Thajska během pandemie ve 4 krocích https://t.co/Ue49Oq5Yrk3 hodinami dozadu
PECKA DNE: 5* Dubaj s polopenzí na ostrově Palm Jumeirah od 26 890 Kč https://t.co/eRX7XWNrOd21 hodinami dozadu
10 nejkrásnějších tatranských túr s dětmi i bez nich https://t.co/XdHL19vUKX22 hodinami dozadu
Mauricius 1. října ruší karanténu pro očkované. Bude nutné pouze testování https://t.co/hSTauB25Z8 #novinky22 hodinami dozadu
Podzimní Mallorca? Leť z Vídně nebo Prahy už od 527 Kč https://t.co/DXYXHexFa81 dnem dozadu
6 důvodů, proč musí Qatar Airways zkusit každý low-cost cestovatel! https://t.co/jFPYJzgmT7 #letenky1 dnem dozadu
6 důvodů, proč musí Qatar Airways zkusit každý low-cost cestovatel! https://t.co/jFPYJzgmT71 dnem dozadu
TOP roadtripy po USA: Nejkrásnější cesty napříč Amerikou https://t.co/y3LEZTK4be2 dny dozadu
1 2 3 5

Nejčtenější dnes

Doporučujeme:

Advertisement
Advertisement
Nahoru