Connect with us
Tulum, v blízkosti Cancúnu, Riviera Maya, Mexiko

Amerika

5 důvodů, proč navštívit Cancún aspoň jednou v životě + letenky od 11 490 Kč

5 důvodů, proč navštívit Cancún aspoň jednou v životě + letenky od 11 490 Kč

Když se začne mluvit o mexickém Cancúnu, každý si asi představí Američany utržené ze řetězu během jarních prázdnin, případně překrásné bělostné pláže omývané Karibským mořem. Pokud vás první zmíněná záležitost odpuzuje a ta druhá není dostatečně přesvědčivá, my vám s radostí přinášíme 5 jiných důvodů, proč toto letovisko navštívit aspoň jednou v životě. Tato tradiční lázeňská oblast má totiž něco pro každého, kdo má aspoň trochu v lásce pobyt v teple. Jako bonusový šestý důvod přidáváme akční letenky od 11 490 Kč.

Reklama

Akční letenky do Cancúnu

1. Podmořský svět

Zatímco pláže jsou tu čistě okupovány lidmi, místní korálové útesy už mají zcela jiné panovníky. Cancún je rozhodně místem, kam se vyplatí vzít si šnorchl, nebo si zaplatit potápěčský kurz. Kromě širokého spektra pestrobarevných ryb vás s otevřenou náručí přivítají i ohrožené druhy mořských želv, rejnoci a majestátní žraloci citrónoví.

Pestrobarevné ryby v Karibském moři.

2. Nebíčko v papulce

Cancún je pro všechny, kteří nevědí, co chtějí. Pizza, těstoviny, španělská paella, americké hamburgery, čerstvé ryby, indické kari, luxusní sushi. Všechno, na co vaše obžerská mysl pomyslí, zde také najde, a to v obdivuhodné kvalitě. Ať už se rozhodnete pro večeři v pětihvězdičkovém hotelu nebo drobnou svačinu v pouličním mexickém stánku, budete mít pocit, že to pro vás uvařil michelinský šéfkuchař. Navíc v některém z těch hotelů to bude dokonce pravda, protože Mexičané k sobě na Yucatan dokázali nalákat nejlepší kuchaře z celého světa.

Mexické jídlo na stole.

3. Slunce po celý rok

Zatímco nám v zimě doma mrzne zadek v mínusových teplotách, Cancún se obzvlášť v době od prosince do ledna může pyšnit třicetistupňovými vedry. Jsou si toho vědomi i všichni Američané, a proto si zde na jaře pravidelně jezdí ohřívat své ztuhlé kosti. A ano, samozřejmě i oslavit jarní prázdniny, které všichni známe pod pojmem Spring Break. Pokud se chcete vyhnout davům a vysokým cenám, vycestujte do tohoto ráje v období od května do srpna. Teplota se drží kolem 25 stupňů a pozvolna se zvyšuje hodnota vlhkosti vzduchu. Návštěva této oblasti na podzim, tedy v době od září do října může být trochu riskantní. Taky máte možnost si tu spálit nos, jen musíte počítat i s možností pravidelných přeháněk, někdy dokonce hurikánů.

Pláž v Cancúnu.

4. Ubytování a párty

Žádný seznam přesvědčující o nutnosti návštěvy Cancúnu by nemohl být kompletní bez zmínění prvotřídních ubytovacích zařízení a resortů. Právě tady můžete vybírat ze stovek různých hotelů, které vás budou lákat svými službami, designem, butiky a soukromými plážemi. Díky tak rychlému rozmachu se jedná o turisticky nejrozvinutější lokalitu v celém Mexiku, a co víc, dokonce i o tu úplně nejbezpečnější v celé zemi. Tropit neplechy na luxusních večírcích tam pak musí být radost! A že si taky budete mít z čeho vybírat. Kluby se předhání v tom, aby vás omámily svými lahodnými drinky a super hudbou. Tak co, kolik zvládnete tequill za jeden večer? Nebo je snad libo kvalitní karibský rum? Směle do toho!

Hotelový resort s bazénem v Cancúnu.

5. Mayská kultura

Samozřejmě, abychom pořád jen nehýřili, je nutné zmínit také bohatou historii, kterou poloostrov Yucatan návštěvníkům nabízí. Jen málo destinací na světě umožnuje získat bronzovou pokožku tak blízko starověkým ruinám a dva tisíce let starým chrámům. Nejblíž je Cancúnu rozlehlý komplex nazývaný Chichen Itza, se svými terasovitými monolity a malé ruiny ve městečku Tulum. Za proslulou mayskou kulturou vás zavezou snad všechny turistické agentury ve městě, takže se nemusíte bát, že byste si tento jednodenní výlet museli rezervovat dlouho dopředu.

Pozůstatek mayské civilizace - Chichen Itza.

Cestuj na jistotu s pojištěním

  • Pojištění KOALA: každý pasažér obdrží 5 000 Kč za každý zrušený let nebo za zpoždění více než 2 hodiny. Pojištění KOALA si můžeš zajistit jednoduše společně s rezervací letenek. Pár kliků a cestuješ bezpečně s pojištěním (pojištění nelze dokoupit dodatečně).
  • Pojištění ISTOTA: zaručuje proplacení léčebných výloh a následků po úrazu. Platí však i v jiných nečekaných a nepříliš příjemných situacích, jako například problémy se zavazadly, zpoždění dopravního prostředku, potřeba pátrání nebo záchrany nebo poškození zdraví a majetku třetích osob.
  • Pojištění STORNO: v případě událostí, jako onemocnění, úraz nebo i ztráta práce a další neočekávané situace. Za neproletěnou část tvé letenky se ti vrátí peníze.
Pojištění Pelikán

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na [email protected] Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na [email protected] Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální slevy pro naše čtenáře

  • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
  • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
5/5 - (7 votes)
Klikněte pro komentář

Cestování je láska, to Lenka ví už dlouho. Hlavu jí zamotalo Slovinsko, Japonsko, Austrálie, Jihovýchodní Asie, ale i Spojené státy americké, které procestovala křížem krážem. Při první příležitosti v práci žadoní o další dovolenou, protože s oblibou tvrdí, že cestování lidem otevírá oči. A není nic krásnějšího než objevovat, že existuje i svět mimo naši komfortní zónu.

Doporučujeme

Žhavé #PELIPECKY

Novinky a zprávy ze světa cestování

FIRST MOMENT – Dovolená na Kypru s polopenzí od 9 890 Kč https://t.co/504u6RerVk19 hodinami dozadu
FIRST MOMENT – Dovolená na Kypru s polopenzí od 9 890 Kč https://t.co/504u6RdU5M19 hodinami dozadu
Bangkok z Vídně od 15 990 Kč. Termíny na jaro a 46kg zavazadlo https://t.co/6PPTxBurLT23 hodinami dozadu
AKČNÍ LETENKY: Řím, Lisabon, Mallorca a další od 704 Kč https://t.co/vcgOxhAr2T23 hodinami dozadu
Kolik turistů navštívilo Saúdskou Arábii? Maličko a mezi nimi i Filip (rozhovor) https://t.co/riLfCGKNAh24 hodinami dozadu
Vzhůru na Floridu! Miami z Mnichova máš nyní za 9 990 Kč https://t.co/UXYAKN08Mo24 hodinami dozadu
Procházka městem Split v plavkách tě může stát 150 € https://t.co/bS2duvg7R2 #novinky1 dnem dozadu
Letenky z Vídně do Stockholmu od 878 Kč. Objev jedno z nejkrásnějších měst https://t.co/vzyLo8KwAd1 dnem dozadu
POBYT DNE: Dovolená na italské Ischii s polopenzí a českým delegátem od 15 590 Kč https://t.co/qaXJfGamt72 dny dozadu
Ras Al Khaimah: TOP destinace pro rodinnou dovolenou (itinerář a tipy na program) https://t.co/vZcVWN15hk4 dny dozadu
1 2 3 5

Nejčtenější dnes

Doporučujeme:

Advertisement
Advertisement
Nahoru