Connect with us

Koronavirus

Dominikánská republika bezplatně pojistí všechny turisty na COVID-19

Dominikánská republika bezplatně pojistí všechny turisty na COVID-19

Po Kanárských ostrovech už bezplatné pojištění na COVID-19 pro turisty nabízí i Dominikánská republika. Všem příchozím cestujícím (bez rozdílu národnosti či státní příslušnosti) tak tamní vláda v případě nákazy koronavirem uhradí náklady spojené s prodloužením pobytu, změnou letenky či repatriací a poskytne například i finanční hotovost v případě nouze. Novinka bude platit do prosince 2020.

Reklama

Chtějí patřit mezi nejbezpečnější země Karibiku

Luis Abinader Corona, prezident Dominikánské republiky, tento týden představil soubor opatření, která by mohla zatraktivnit cestování do další karibské země během pandemie COVID-19. Naším cílem je minimalizovat efekty pandemie a usnadnit obnovu cestovního ruchu s důrazem na zdraví, maximalizovat potenciál pro vytvoření nových pracovních pozic a pro ekonomický růst a podpořit udržitelný rozvoj sektoru, uvedl prezident Abinader.

Nový vládní plán Dominikánské republiky se rovněž zmiňuje o souboru opatření s cílem zajistit zdraví a bezpečí rezidentů i návštěvníků. Iniciativa zahrnuje také nové mezinárodně certifikované zdravotní protokoly a pravidla pro hotely, restaurace či bary.

Nová opatření v Dominikánské republice:

  • Od konce září budou ambulantní testy prováděny při příjezdu pouze na náhodně vybraných cestujících. Do té doby je nutné doložit negativní test na COVID-19.
  • Během návštěvy země bude povinné používání roušek a dostatečné rozestupy mezi lidmi.
  • Bezplatné pojištění a úhrada případných nákladů na repatriaci či změny letenky bude nabízena zdarma pro všechny návštěvníky do prosince 2020.
  • Pracovníci hotelů a resortů budou pravidelně testováni a budou dodržovat speciální protokol pro vstupy a odchody ze zařízení.

Při návratu z Dominikánské republiky zpět do České republiky je třeba po vstupu předložit potvrzení o negativním testu na COVID-19 nebo absolvovat karanténu.

Akční letenky do Dominikánské republiky

Tento článek si můžete přečíst i uložit na později v NOVÉ APLIKACI PELIPECKY, kde se automaticky aktualizuje. Budete tak mít čerstvé, žhavé novinky z první ruky (funguje i v offline režimu).

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální slevy pro naše čtenáře

  • Sleva 250 Kč na letenky - stáhni si naši novou aplikaci,při objednávce letenky na Pelikan.cz zadej slevový kód PECKYAPPKA a máš to o 250 Kč levnější.
  • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
  • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
Klikněte pro komentář

Doporučujeme

Žhavé #PELIPECKY

Novinky a zprávy ze světa cestování

Co je to – oštěpek na lyžích v dřevěném domku? ZAKOPANÉ! https://t.co/hVopsBKGmp2 dny dozadu
Exotický ostrov Réunion už od 8 490 Kč! (refundovatelné letenky) https://t.co/qmGITlVJb2 #letenky2 dny dozadu
Exotický ostrov Réunion už od 8 490 Kč! (refundovatelné letenky) https://t.co/qmGITlVJb22 dny dozadu
Kam na test na COVID-19? Vše o odběrových místech v ČR https://t.co/tSr66ZwJF5 #koronavirus2 dny dozadu
Dej šanci Polsku! Dovolená v Zakopaném od 2 290 Kč https://t.co/yw5LFZMmgu2 dny dozadu
Bezpečné země cestovatelského semaforu: vše co je třeba vědět o vstupu a tranzitu https://t.co/j6uLo54JpG #koronavirus2 dny dozadu
Které země můžeme navštívit: aktuální doporučení a zákazy (COVID-19) https://t.co/XwtQIeaL5x #koronavirus2 dny dozadu
Krypta katedrály Notre Dame je první částí, kterou po požáru otevřeli návštěvníkům https://t.co/PVy4EI2q9B #novinky3 dny dozadu
Pobyt ve 4* hotelu s neomezeným vstupem do welness od 3 590 Kč https://t.co/f9PPKHNepn3 dny dozadu
Pro návrat z rizikové země nezapomeň vyplnit formulář (odkaz v článku) https://t.co/9ETCU1O2tw #novinky3 dny dozadu
1 2 3 5

Nejčtenější dnes

Doporučujeme:

Advertisement
Advertisement
Nahoru