Connect with us
Dominikánská republika

Koronavirus

Dominikánská republika nabízí bezplatné COVID pojištění až do dubna 2021

Dominikánská republika nabízí bezplatné COVID pojištění až do dubna 2021

Ještě koncem minulého roku Dominikánská republika prodloužila svůj bezplatný program COVID pojištění pro turisty do dubna 2021. Podmínkou k získání pojištění je ubytování v hotelu nebo v hotelovém resortu.

Reklama

Pro cestující z Evropy je exotický ráj nadále dostupný bez testu a karantény. Při vstupu do země není nutné předkládat COVID-19 test. Na letištích podstoupí cestující rychlý test, ovšem pouze náhodným výběrem.

Karibský ostrov začal s bezplatným COVID pojištěním ještě v srpnu 2020 s cílem přivést zpět více turistů a pomoci tak při obnově zničeného odvětví cestovního ruchu.

Přijíždějícím cestujícím (bez rozdílu národnosti či státní příslušnosti) tak tamní vláda v případě nákazy koronavirem uhradí náklady spojené s prodloužením pobytu, změnou letenky či repatriací a například poskytne i finanční hotovost v případě nouze. Při ubytování v apartmánech či přes Airbnb toto pojištění neplatí – je tedy potřebné mít rezervované ubytování v hotelu či hotelovém resortu.

Po příjezdu do země není povinná karanténa. Stejně tak už není nutné si ke vstupu do země zakoupit turistickou kartu – JE zahrnuta v ceně letenky.

Aktuální podmínky vstupu do Dominikánské republiky

Před vstupem do země stačí vyplnit registrační formulář. Přístup k formuláři je možný prostřednictvím následujícího odkazu: https://eticket.migracion.gob.do/ a musí být dokončen ještě před migrační kontrolou. Po dokončení obdrží každý cestující unikátní QR kód, který pak stačí ukázat při vstupu pracovníkům na letišti.

Formulář je možné vyplnit kdykoliv, od zakoupení letenky až do doby, než projdete migračním oddělením. Letiště v Dominikánské republice dokonce cestujícím zpřístupní i bezplatný internet – pro případ, že by vstupní formulář nestihli vyplnit dopředu, mohou tak učinit bezprostředně po příletu.

Mezi 29. listopadem 2020 a 1. lednem 2021 budou Dominikánské úřady akceptovat pro vstup do země dvě formy registrace: současnou prostřednictvím fyzických formulářů nebo novou prostřednictvím digitálního formuláře. Od ledna 2021 bude povinně používán pouze digitální formulář.

Bezplatné pojištění a úhrada případných nákladů na repatriaci či změny letenky bude nabízena zdarma pro všechny návštěvníky do dubna 2021.

Chtějí patřit mezi nejbezpečnější země Karibiku

Luis Abinader Corona, prezident Dominikánské republiky, tento týden představil soubor opatření, která by mohla zatraktivnit cestování do další karibské země během pandemie COVID-19. „Naším cílem je minimalizovat efekty pandemie a usnadnit obnovu cestovního ruchu s důrazem na zdraví, maximalizovat potenciál pro vytvoření nových pracovních pozic a pro ekonomický růst a podpořit udržitelný rozvoj sektoru,“ uvedl prezident Abinader.

Návrat do Česka

Návrat zpět do ČR se řídí pravidly, které stanovuje cestovateský semafor.

Vzhledem k tomu, že Dominikánská republika v současné chvíli patří mezi tmavě červené země (velmi vysoké riziko), před vstupem do ČR je tak nutné předložit písemné potvrzení o negativním výsledku PCR testu (pozor, antigenní test není možný), ne staršího než 72 hodin od odběru, a vyplnit příjezdový formulář

Následně je v ČR nutné absolvovat 5denní karanténu, která musí být ukončena nejdříve 5. den dalším PCR testem. Do předložení negativního výsledku je vyžadována samoizolace. Součástí všech podmínek je nošení respirátoru FFP2 všude mimo domov, a to po dobu 10 dní od příjezdu.

Akční letenky do Dominikánské republiky

Tento článek si můžete přečíst i uložit na později v NOVÉ APLIKACI PELIPECKY, kde se automaticky aktualizuje. Budete tak mít čerstvé, žhavé novinky z první ruky (funguje i v offline režimu).

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální slevy pro naše čtenáře

  • Sleva 250 Kč na letenky - stáhni si naši novou aplikaci, objednej letenky na Pelikan.cz za minimálně 500 Kč, zadej slevový kód PECKYAPPKA a ušetři 250 Kč z objednávky.
  • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
  • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
Klikněte pro komentář

Doporučujeme

Žhavé #PELIPECKY

Novinky a zprávy ze světa cestování

ČSA vyhlásily insolvenci, lety budou nadále provozovat https://t.co/u5JV0vX1Mo #koronavirus11 hodinami dozadu
ČSA vyhlásily insolvenci, lety budou nadále provozovat https://t.co/u5JV0vX1Mo #novinky11 hodinami dozadu
PECKA DNE: All Inclusive dovolená na Maledivách od 43 190 Kč https://t.co/6ZihdaAJyT11 hodinami dozadu
PECKA DNE: All Inclusive dovolená na Maledivách od 46 290 Kč https://t.co/6ZihdaAJyT12 hodinami dozadu
Mexiko uvolňuje opatření. Přesouvá se z oranžové fáze do žluté https://t.co/0Vwo0XqH7x #novinky14 hodinami dozadu
Mexiko uvolňuje opatření. Přesouvá se z oranžové fáze do žluté https://t.co/0Vwo0XqH7x #koronavirus14 hodinami dozadu
Slovenské národní parky jsou mezi nejkrásnějšími v Evropě. Britové je zařadili na 3. místo https://t.co/J94rSaGgDv #novinky14 hodinami dozadu
Kam bezpečně cestovat: Tipy pro dobrodruhy i milovníky pláží https://t.co/EBvj2OUZWq #evropa14 hodinami dozadu
Kam bezpečně cestovat: Tipy pro dobrodruhy i milovníky pláží https://t.co/EBvj2OUZWq #novinky14 hodinami dozadu
Špičkové aerolinky ANA nezačnou z Vídně létat do Tokia minimálně do 30. června https://t.co/gmNLcin5my #novinky1 dnem dozadu
1 2 3 5

Nejčtenější dnes

Doporučujeme:

Advertisement
Advertisement
Nahoru