Connect with us
Dominikánská republika

Koronavirus

Dominikánská republika prodloužila bezplatné COVID pojištění až do 30. července 2021

Dominikánská republika prodloužila bezplatné COVID pojištění až do 30. července 2021

Dominikánská republika opětovně prodloužila svůj bezplatný program COVID pojištění pro turisty až do 30. července 2021. Podmínkou k získání pojištění je ubytování v hotelu nebo v hotelovém resortu.

Reklama

Pro cestující z Evropy je exotický ráj nadále dostupný bez testu a karantény. Při vstupu do země není nutné předkládat negativní COVID-19 test. Na letištích podstoupí cestující rychlý test, ovšem pouze náhodným výběrem.

Karibský ostrov začal s bezplatným COVID pojištěním ještě v srpnu 2020 s cílem přivést zpět více turistů a pomoci tak při obnově zničeného odvětví cestovního ruchu.

Přijíždějícím cestujícím (bez rozdílu národnosti či státní příslušnosti) tak tamní vláda v případě nákazy koronavirem uhradí náklady spojené s prodloužením pobytu, změnou letenky či repatriací a například poskytne i finanční hotovost v případě nouze. Při ubytování v apartmánech či přes Airbnb toto pojištění neplatí – je tedy potřebné mít rezervované ubytování v hotelu či hotelovém resortu.

Po příjezdu do země není povinná karanténa. Stejně tak už není nutné si ke vstupu do země zakoupit turistickou kartu – JE zahrnuta v ceně letenky.

Aktuální podmínky vstupu do Dominikánské republiky

Před vstupem do země stačí vyplnit registrační formulář. Přístup k formuláři je možný prostřednictvím následujícího odkazu: https://eticket.migracion.gob.do/ a musí být dokončen ještě před migrační kontrolou. Po dokončení obdrží každý cestující unikátní QR kód, který pak stačí ukázat při vstupu pracovníkům na letišti.

Formulář je možné vyplnit kdykoliv, od zakoupení letenky až do doby, než projdete migračním oddělením. Letiště v Dominikánské republice dokonce cestujícím zpřístupní i bezplatný internet – pro případ, že by vstupní formulář nestihli vyplnit dopředu, mohou tak učinit bezprostředně po příletu.

Od 29. listopadu 2020 budou Dominikánské úřady akceptovat pro vstup do země dvě formy registrace: současné prostřednictvím fyzických formulářů nebo novou prostřednictvím digitálního formuláře. Současné používání papírových formulářů (v letadle, na letišti apod.) a nových elektronických formulářů E-Ticket je prodlouženo do 31. března 2021, následně bude od 1. dubna 2021 povinná pouze elektronická forma E-Ticket.

Bezplatné pojištění a úhrada případných nákladů na repatriaci či změny letenky bude nabízena zdarma pro všechny návštěvníky do 30. července 2021.

Chtějí patřit mezi nejbezpečnější země Karibiku

Luis Abinader Corona, prezident Dominikánské republiky, již dříve představil soubor opatření, která by mohla zatraktivnit cestování do další karibské země během pandemie COVID-19. „Naším cílem je minimalizovat efekty pandemie a usnadnit obnovu cestovního ruchu s důrazem na zdraví, maximalizovat potenciál pro vytvoření nových pracovních pozic a pro ekonomický růst a podpořit udržitelný rozvoj sektoru,“ uvedl prezident Abinader.

Návrat do Česka

Návrat zpět do ČR se řídí pravidly, které stanovuje cestovateský semafor. Vzhledem k tomu, že Dominikánská republika je na základě něj momentálně zařazena mezi tmavě červené země, při příjezdu do ČR je tak nutné splnit podmínky, které tato kategorie vymezuje.

Akční letenky do Dominikánské republiky

Tento článek si můžete přečíst i uložit na později v NOVÉ APLIKACI PELIPECKY, kde se automaticky aktualizuje. Budete tak mít čerstvé, žhavé novinky z první ruky (funguje i v offline režimu).

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální nabídky pro naše čtenáře

    • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
    • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
    5/5 - (3 votes)
Klikněte pro komentář
Nahoru