Connect with us

Koronavirus

Cestování do Dubaje: Emiráty vyžadují dva testy. Jeden před cestou a druhý po příletu

Cestování do Dubaje: Emiráty vyžadují dva testy. Jeden před cestou a druhý po příletu

Dubaj je jediným emirátem otevřeným turistům bez nutnosti karantény. Ještě před odletem je u check-in povinné se prokázat negativním výsledkem testu na COVID-19, později vás zdarma otestují ještě po příletu na dubajském letišti. Při návratu zpět do České republiky je nutné se prostřednictvím příjezdového formuláře nahlásit hygienické stanici a do 5 dní absolvovat testování.

Reklama

Návštěvníci z celého světa mají od 7. července 2020 možnost vstoupit do Dubaje letecky, ovšem pouze za předpokladu, že splňují všechny ostatní požadavky týkající se vstupu do SAE. Nutností je test vykonaný před odletem, následně test zdarma po příletu, registrace přes appku a pojištění.

Nové podmínky vstupu do Emirátů:

 • Návštěvníci si musí stáhnout aplikaci COVID-19 DXB a zaregistrovat se, aby usnadnili koordinaci a komunikaci se zdravotnickými orgány, pokud se u nich vyskytnou příznaky COVID-19.
 • Návštěvníci musí mít platné zdravotní pojištění.
 • Návštěvníci musí absolvovat COVID-19 test PCR maximálně 96 hodin před datem odjezdu do Emirátů – negativní výsledek je třeba prokázat před odletem na letišti v Dubaji.
 • K registraci po vstupu do země je třeba přinést vytištěný oficiální certifikát o negativním testu na COVID-19 v angličtině nebo arabštině – SMS a digitální certifikáty nejsou akceptovány.
 • Z povinnosti testování jsou vyňaty děti do 12 let a cestující se středně těžkým nebo těžkým zdravotním postižením.
 • Po příletu do Dubaje je potřebné absolvovat další test na COVID-19.
 • Všichni cestující do Dubaje včetně cestujících s přestupním letem musí vyplnit formulář zdravotního prohlášení a předat ho personálu při registraci.
 • Návštěvníkům po příjezdu změří tělesnou teplotu.
 • Návštěvníci, které pozitivně otestují na COVID-19, se na 14 dní musí izolovat v institucionálním zařízení poskytnutém vládou na vlastní náklady.
 • Návštěvník si rovněž musí stáhnout aplikaci COVID19 – DXB Smart pro iOSAndroid.

Do Dubaje se už dostanete letecky například z Vídně či Prahy s aerolinkami Emirates.

Dubaj je jedním z největších leteckých uzlů na světě, na jehož hlavním letišti sídlí letecká společnost Emirates.

Akční letenky do Dubaje

Dále doporučujeme:

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální slevy pro naše čtenáře

 • Sleva 250 Kč na letenky - stáhni si naši novou aplikaci, objednej letenky na Pelikan.cz za minimálně 500 Kč, zadej slevový kód PECKYAPPKA a ušetři 250 Kč z objednávky.
 • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
 • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
Klikněte pro komentář

Doporučujeme

Nejčtenější dnes

Doporučujeme:

Advertisement
Advertisement
Nahoru