Connect with us

Koronavirus

Cestování do Dubaje: ke vstupu stačí test, ne starší 72 hodin, po příletu vám provedou další zdarma

Cestování do Dubaje: ke vstupu stačí test, ne starší 72 hodin, po příletu vám provedou další zdarma

Dubaj je jediným emirátem otevřeným turistům bez nutnosti karantény. Ještě před odletem je povinné se prokázat negativním výsledkem testu na COVID-19, ne starším 72 hodin, později vás zdarma otestují ještě po příletu na dubajském letišti.

Reklama

Návštěvníci z celého světa mají od 7. července 2020 možnost vstoupit do Dubaje letecky, ovšem pouze za předpokladu, že splňují všechny ostatní požadavky týkající se vstupu do SAE. Nutností je test vykonaný před odletem, následně test zdarma po příletu, registrace přes appku a pojištění.

Nové podmínky vstupu do Emirátů

 • Návštěvníci musí mít platné zdravotní pojištění.
 • Návštěvníci musí absolvovat COVID-19 test PCR maximálně 72 hodin před datem odjezdu do Emirátů – negativní výsledek je třeba prokázat ještě před odletem u check-in.
 • K registraci po vstupu do země je třeba přinést vytištěný oficiální certifikát o negativním testu na COVID-19 v angličtině nebo arabštině – SMS a digitální certifikáty nejsou akceptovány.
 • Z povinnosti testování jsou vyňaty děti do 12 let a cestující se středně těžkým nebo těžkým zdravotním postižením.
 • Po příletu do Dubaje je potřebné absolvovat další test na COVID-19. Na výsledek testu je nutné počkat v hotelu rezervovaném cestujícím či v jiném místě pobytu.
 • Všichni cestující do Dubaje včetně cestujících s přestupním letem musí vyplnit formulář zdravotního prohlášení a předat ho personálu při registraci.
 • Návštěvníci si musí stáhnout aplikaci COVID-19 DXB a zaregistrovat se, aby usnadnili koordinaci a komunikaci se zdravotnickými orgány, pokud se u nich vyskytnou příznaky COVID-19 – DXB Smart pro iOSAndroid.
 • Návštěvníkům po příjezdu změří tělesnou teplotu.
 • Návštěvníci, které pozitivně otestují na COVID-19, se na 14 dní musí izolovat v institucionálním zařízení poskytnutém vládou na vlastní náklady.

Návrat zpět do Česka

Podmínky návratu ze zahraničí zpět do ČR se řídí cestovatelským semaforem.

Spojené arabské emiráty jsou aktuálně zařazeny mezi země s velmi vysokým rizikem a patří tak mezi státy znázorněné tmavě červenou barvou. Při návratu zpět do České republiky je tak nutné se prokázat vyplněným elektronickým příjezdovým formulářem. Současně je třeba splnit podmínky podle kategorie, do níž cestující spadá:

 • Čeští občané, jejich rodinní příslušníci, občané EU s přechodným pobytem či cizinci s trvalým pobytem v ČRse musí už před cestou do Česka prokázat písemným potvrzením o negativním výsledku PCR testu, ne staršího než 72 hodin od odběru, nebo antigenního testu, ne staršího více než 24 hodin od odběru. Následně je v ČR nutné absolvovat karanténu, která musí být ukončena nejdříve 5. den a nejpozději 14. den od vstupu dalším testem (tentokrát PCR, antigenní nestačí).
 • Cizinci přijíždějící do České republiky z tmavě červených zemí se musí už před cestou do ČR prokázat písemným potvrzením o negativním výsledku PCR testu (antigenní nestačí), ne staršího než 72 hodin od odběru. Následně je v ČR nutné absolvovat karanténu, která musí být ukončena nejdříve 5. den a nejpozději 14. den od vstupu dalším PCR testem.

Součástí všech podmínek je nošení respirátoru FFP2 všude mimo domov, a to po dobu 14 dní od příjezdu.

Dubaj

Přestup v Dubaji

Koncem ledna se zpřísnilo pravidlo pro tranzit v Dubaji, aerolinky Emirates budou nově sledovat, z jaké země letíte. Pokud letíte z rizikové země, kam patří Česká republika, ale rovněž třeba i Slovensko a Maďarsko, test bude vyžadován. Jestli letíte z méně rizikové země, jako Rakousko, test nebude nutné předkládat (pokud to nevyžaduje cílová destinace).

 • Dubaj bude při cestě z rizikové země vyžadovat negativní PCR test, ne starší než 72 hodin, a pouze vytištěné certifikáty v angličtině nebo arabštině (musí obsahovat datum a čas vystavení).
 • Při odletech je zohledňováno místo odletu, nikoliv národnost cestujícího.

Podrobnější INFORMACE O PŘESTUPU V DUBAJI najdete v našem samostatném článku, včetně podmínek při cestě na oblíbené Maledivy.

Akční letenky do Dubaje

Dále doporučujeme:

Zdroj: mzv.cz

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální slevy pro naše čtenáře

 • Sleva 250 Kč na letenky - stáhni si naši novou aplikaci, objednej letenky na Pelikan.cz za minimálně 500 Kč, zadej slevový kód PECKYAPPKA a ušetři 250 Kč z objednávky.
 • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
 • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
Klikněte pro komentář

Doporučujeme

Žhavé #PELIPECKY

Novinky a zprávy ze světa cestování

Finsko je počtvrté po sobě nejšťastnější zemí světa. Žebříček ovlivnila i koronakrize https://t.co/LI4ZBoBwjb #koronavirus2 dny dozadu
Finsko je počtvrté po sobě nejšťastnější zemí světa. Žebříček ovlivnila i koronakrize https://t.co/LI4ZBoBwjb #novinky2 dny dozadu
Koronavirus a cestování – vše, co potřebuješ vědět https://t.co/PL0SPvKTOy #koronavirus2 dny dozadu
UNESCO park Wadden Sea v Dánsku bude mít unikátní vyhlídkovou věž. Přibude i velký kemp pro karavany https://t.co/L9uYf8SXy92 dny dozadu
PECKA DNE: Dovolená v Dubaji! Hilton se snídaní + letenka od 14 891 Kč https://t.co/T9uccXd4an2 dny dozadu
Které země můžeme navštívit: aktuální doporučení a zákazy (COVID-19) https://t.co/XwtQIeaL5x #koronavirus2 dny dozadu
Velké sčítání cestovatelů: Jak vidíš dovolenou v roce 2021? Klikni a vyplň krátký dotazník https://t.co/WpQqy7nhll #koronavirus2 dny dozadu
10 míst a věcí, které při návštěvě Mexico City nevynechat https://t.co/xiWjL4Cfmz2 dny dozadu
Rekonstrukce Notre Damu bude hotová v roce 2024. Dnes jsou to dva roky od nešťastného požáru https://t.co/6Z87Jwjxtc #novinky3 dny dozadu
Na letišti v Tokiu testují bezkontaktní check-in pomocí snímání obličeje https://t.co/SoXsDNZUEq #koronavirus3 dny dozadu
1 2 3 5

Nejčtenější dnes

Doporučujeme:

Advertisement
Advertisement
Nahoru