Connect with us

Amerika

Akce dne: Z Německa do USA od 6 890 Kč!

Akce dne: Z Německa do USA od 6 890 Kč!

Zaleť si za velkou louži. Za akční ceny teď můžeš letět z německého Berlína nebo Mnichova, a to hned do 5 velkých metropolí. Láká tě Hollywood? Vyber si Los Angeles. Elegantní New York? Nemysli a rezervuj… není nic snazšího. Tady máš pár tipů a odkazy na letenky dle libosti a dostupnosti.

Reklama

VŠECHNY AKČNÍ LETENKY Z NĚMECKA DO USA NAJDEŠ ZDE!

Kam můžeš letět?

Boston

Hlavní město státu Massachusetts a rodiště slavného Charlese ze seriálu M.A.S.H. Pro některé je symbolem hokeje, kde zastupuje sousední Slovensko hráč Zdeno Chára, pro jiné je známé organizací maratonu, který se v roce 2013 proměnil na teroristický útok, ale většině z nás zřejmě přijdou na mysl hodiny dějepisu, kdy nás učili o “Bostonském pití čaje”, které odstartovalo americký boj o nezávislost. Ať už kvůli sportu, historii nebo kultuře Boston stojí za to! A jako stát Nové Anglie nabízí chladné zimy a horká léta.

Berlín / Mnichov1 přestupBoston1 přestupBerlín / Mnichov
LondýnLondýn
6 890

Miami

Miluješ seriál Kriminálka Miami nebo sitcom Dva a půl chlapa? Nebo si dennodenně představuješ, jak v teple ležíš na pláži? Tak to tohle město nesmíš minout. Dopřej si v zimě teploty kolem příjemných 20 °C, jinak si užiješ pořádné horko. Ale zase ti město na oplátku nabízí možnost yachtingu, pláže všude kolem, drinky a palmy. Miami je prostě sen pro milovníky válení se na pláži i aktivního života.

Berlín / Mnichov1 přestupMiami1 přestupBerlín / Mnichov
LondýnLondýn
6 990

New York

New York není asi ani třeba představovat – město mrakodrapů, Central parku, ale i třeba Central Perku (kavárny ze seriálu Přátelé) nebo Sexu ve městě. Město módy a luxusu. Nenahraditelná specifická atmosféra in města, které nikdy nespí, nebo velkého jablka – i tak se městu přezdívá. Více se ale dočteš v našich článcích.

Berlín / Mnichov1 přestupNew York1 přestupBerlín / Mnichov
MAD / LHRMAD / LHR
6 990

Los Angeles

Největší město Kalifornie a po New Yorku druhé největší město USA. Město andělů již přes sto let diktuje trendy světovému showbyznysu a kinematografii – nachází se zde totiž slavný Hollywood! I díky krásnému počasí zde našlo domov množství celebrit, které při troše štěstí můžeš potkat v barech nebo restauracích. Los Angeles je prostě živé město umění. a co tam?

Berlín / Mnichov1 přestupLos Angeles1 přestupBerlín / Mnichov
HEL / LHRHEL / LHR
7 990

San Francisco

Nachází se na západním pobřeží Spojených států, je propletené klikatými uličkami a pozemními lanovkami, které představují jedinou pohyblivou historickou památku v USA. Určitě ale San Francisco znáš – hlavně kvůli jeho ikonickému mostu Golden gate!

Berlín / Mnichov1 přestupLos Angeles1 přestupBerlín / Mnichov
LondýnLondýn
7 990

A co doklady?

Při cestování do USA už nemusíš vyřizovat víza na americké ambasádě, stačí vlastnit biometrický pas a mít elektronickou autorizaci ESTA. Tedy pokud se nechystáte v zemi pobývat více než 90 dní, nejedete tam za prací, studiem a výměnný pobyt. Víza ale musí vyřizovat ti, kterým nebyla schválena autorizace ESTA.

Naše tipy

Levné ubytování v Benátkách: Booking s Pelikánem

Levné ubytování můžeš rezervovat přímo přes Pelikána. Pelikám se kamarádí s největším prodejcem ubytování na světě (booking.com).

Tip na aplikaci: Revolut

Vykašli se na směnárny. Stáhni si appku Revolut, pár kliknutími se registruj a „bankuj“ po celém světě. Revolut se ti hodí zejména když potřebuješ stabilní dobrý měnový kurz – k dispozici máš 29 světových měn a středové kurzy pro převody. Z Revolutu můžeš posílat nebo přijímat platby i z jiných bankovních účtů. Výběry ze všech bankomatů na světě máš zdarma, a to až do 200€ měsíčně a navíc si peníze můžeš kdykoliv poslat na kartu a převod proběhne během pár sekund. Když se zaregistruješ přes Pelikánský odkaz, tak navíc získáš Revolut kartu s doručením zdarma.

Tip na pronájem auta: Rentalcars od Pelikána

Ušetři na půjčovném auta a zařiď si jej přes Pelikána! Přes vyhledávač si vyber konkrétní destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu. Díky Rentalcars uvidíš vždy nejvýhodnější ceny na trhu a v požadovaném termínu.

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální nabídky pro naše čtenáře

    • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
    • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
    5/5 - (1 vote)
Klikněte pro komentář

Dominika stihla od dětství s rodinou procestovat Českou republiku křížem krážem. Na cestách přitom vyhledává památky – miluje historii, umění, nové chutě a hlavně přírodu! A mimo psaní pro nás i pro sebe ještě maluje!

Nahoru