Connect with us
Brooklynský most v New Yorku, tipy na výlet

Amerika

TOP aktivity, které při návštěvě New Yorku nesmíš vynechat! Letenky od 8 190 Kč

TOP aktivity, které při návštěvě New Yorku nesmíš vynechat! Letenky od 8 190 Kč

Procestovali jsme Spojené státy americké skrz na skrz a New York stále zůstává naši absolutní jedničkou. Nejsme přitom nějací milovníci velkoměst, právě naopak, většinou raději utíkáme do přírody, třeba do Sequoia & Kings Canyon. New York má ale něco do sebe! A je to něco, co pochopíš, až poprvé vykročíš na přelidněné Times Square nebo si jen uděláš krátkou procházku po Brooklynském mostě. Je to místo mnoha tváří. Luxusní restaurace i pofidérní stánky s hot dogy, nablýskané hotely i malé útulné apartmány, okázalá zábava i pikniková pohoda v Central Parku.

Reklama

New York je úplně všechno, na co si jen vzpomeneš. Zamiluj si ho i ty! Pro ty, kteří se tam právě chystají, jsme připravili pár tipů, co v rámci tohoto zaoceánského výletu nevynechat. Ano, samozřejmě, že se musíš jít podívat na Sochu svobody, ale my máme tentokrát na mysli spíš jiné aktivity.

Představení na Broadwayi

Broadway není jen nekonečně dlouhá ulice táhnoucí se od Columbus Circle až po 179. ulici. Proslulá část Theater District je napěchovaná tím nejlepším, co můžeš na divadelní a muzikálové scéně vidět. Doma podobné akce většinou vynecháváme, ale při žádné z našich návštěv New Yorku jsme si tento zážitek nenechali ujít. A bylo úplně jedno, jestli jsme byli na světoznámých Bídnících nebo jen odlehčené vánoční komedii. Možná jsme naivní, ale věříme, že prakticky cokoliv si vybereš bude stát za to.

Pokud se rádi rozhoduješ na poslední chvíli, jako my, tak ti život usnadní webová stránka TodayTix. Právě tam seženeš last minute vstupenky za parádní ceny. Tato stránka zároveň funguje i jako aplikace, kterou si zdarma stáhneš na iTunes nebo Google Play takže ji můžeš mít ve svém chytrém telefonu k dispozici kdykoliv. A jeden takový malý tip, appka ti dokáže najít podobné srandy i v dalších městech, jako například Chicago, Los Angeles nebo i Londýn.

Osvětlená ulice Broadway v oblasti Theatre District.

Stand-up

A když už jsme u těch představení, jsou tu i další možnosti. Hlavně pokud jsi milovník angličtiny a chceš si užít pořádnou zábavu. Americké stand-upy jsou jistota. Zejména pokud se vydáš do ostřílených podniků, jako například Comedy Cellar sídlící v Greenwich Village. Právě tam totiž můžeš narazit na takové hvězdy jako je Chris Rock nebo Jon Stewart. Je fajn udělat si rezervaci předem, aby se ti nestalo, že už se nevejdeš. Malé upozornění na závěr – sezení přímo u pódia není úplně pro introverty. Velmi snadno se totiž může stát, že se staneš součástí vystoupení.

Mikrofon připravený na vystoupení v podniku.

Let’s play some ball!

New York Knicks. Máme ještě něco dodávat? No dobře. Basketbalový tým založený v roce 1946, jehož sídlem samozřejmě nemůže být žádné jiné místo než megalomanský stadion Madison Square Garden. Nemusíš být přehnaným fanouškem tohoto sportu, aby tě ve velkém stylu zvedl ze židle. Já osobně basketbalu moc nerozumím, ale ta atmosféra, která tě tam pohltí je něco nadpozemského. Mě to semlelo. Každý fandí a ty budeš taky, na to vem jed. Hodnota lístků bývá někdy masakr, pokud chceš opravdu dobrá místa, ale určitě si to užiješ, i když budeš sedět trochu dál. Perfektní zážitek ti zaručujeme na 100 %. Já osobně z něj žiju už čtyři roky.

Basketbalový míč ve stínu.

Yankees vs. Mets

Pokud se v New Yorku rozhodneš absolvovat tuto tříhodinovou podívanou, budeš stát před vážným rozhodnutím. Yankees nebo Mets? V tomto ti radit nebudeme. Každý má rád něco jiného. Domácí jsou striktně rozděleni do dvou táborů a každý má své argumenty, takže si najdi trochu času a pobav se s nimi o tom. Budou víc než rádi, když tě budou moct přesvědčit, že právě ten jejich tým je ten správný.

Hráči na stadionu týmu Yankees.

All that Jazz!

Ale dost o sportu. Na pořadí máme jazz. Ten se sice narodil v New Orleans, ale dále se vyvíjel a vzkvétal právě v newyorském Harlemu. Působila tady taková jména jako Louis Armstrong, James Brown a Miles Davis a vznikly zde i nové žánry – swing, bebop nebo třeba takzvaný cool jazz. Od 20.-30. let se jednalo o čistě černošskou čtvrť, které vládly noční podniky jako Cotton Club nebo divadlo Apollo Theatre, ve kterém odstartovala svou hvězdnou kariéru slavná Ella Fitzgerald. Toto divadlo mimochodem dodnes plní svou funkci a tak se tam můžete vydat za pořádnou dávkou dobré hudby. Od profesionálů až po amatéry, kteří tam každý týden představují svůj talent a soutěží o hlavní cenu pro nejlepší objev.

Hudebník hrající na trubku.

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální nabídky pro naše čtenáře

    • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
    • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
    5/5 - (2 votes)
1 Comment

Cestování je láska, to Lenka ví už dlouho. Hlavu jí zamotalo Slovinsko, Japonsko, Austrálie, Jihovýchodní Asie, ale i Spojené státy americké, které procestovala křížem krážem. Při první příležitosti v práci žadoní o další dovolenou, protože s oblibou tvrdí, že cestování lidem otevírá oči. A není nic krásnějšího než objevovat, že existuje i svět mimo naši komfortní zónu.

Nahoru