Connect with us

Amerika

Levné letenky a New York! Toto spojení milujeme nejvíc (+ tipy na ubytování a aktivity)

Levné letenky a New York! Toto spojení milujeme nejvíc (+ tipy na ubytování a aktivity)

New York City je město, ve kterém se stále něco děje. Žluté taxíky, které se snaží přeřadit z jednoho pruhu do druhého, věčně se měnící silueta města, velkolepé parky uprostřed betonové džungle, denní oslavy na ulicích, protesty, otevírání nových barů a restaurací… Nekonečná energie tohoto města ti nedá spát. New York je i u nás v Pelikánovi dlouholetým miláčkem, a proto jsme pro tebe připravili článek, v němž vždy najdeš levné letenky a tipy na výhodné ubytování. Nezapomněli jsme ovšem ani na místa a aktivity, které je třeba v tomto kultovním městě zažít.

Reklama

Objev společně s námi město, které nikdy nespí – vyběhni na nákupy na 5th Avenue, vyfoť se z Top of the Rock nebo si jdi ráno zaběhat do Central Parku. Je úplně jedno, kdy se rozhodneš pro cestu do Velkého jablka, protože tě nikdy nezklame. New York je krásný v létě i na jaře, v zimě i na podzim. Je zkrátka vždy dobrým nápadem!

Odkud? S kým? Kdy? Tipy Pelipeckářů na letenky do New Yorku

 • Odkud? Levné letenky do New Yorku hlásí většinou německá letiště. Výhodné alternativy ale najdeš i s odletem z Prahy či Vídně. Pokud ti nevadí vícekrát přestupovat, můžeš letět například ze Španělska (ceny letenek do NYC se často pohybují kolem 6 500 Kč) a udělat si tak super multicity dovolenou.
 • S kým? Oblíbenou variantou jsou přímé lety z Německa s United Airlines nebo z Vídně s Austrian Airlines, resp. rychlé lety z Prahy s jedním přestupem na Schwechatu. Pohodlné a cenově výhodné jsou rovněž lety s jedním přestupem s aerolinkami LOT, American Airlines, Icelandair, British Airways, Singapore Airlines nebo SAS. Na všech těchto linkách dostaneš plnohodnotný servis a standardní sedadlo, u něhož je z pravidla k dispozici i kvalitní multimediální zábava.
 • Kdy? Nejlepším obdobím pro návštěvu New Yorku je buď letní sezóna (červen – září), nebo zimní, kdy výlet snadno spojíš s předvánočními nákupy a rovněž jedinečnou zimní atmosférou města. Když se objeví akční termíny na tyto měsíce, určitě neváhej a objednej letenky v předstihu.
 • Co je v ceně? Let tam i zpět, všechny poplatky, příruční zavazadla. Většina leteckých společností nabízí u nejlevnějších tarifů pouze příruční zavazadlo. Pokud cestuješ během letních měsíců, víc ani zřejmě potřebovat nebudeš. Jestli jedeš do USA na delší dobu, případně se chystáš nakupovat – určitě ti doporučujeme cestovat s alespoň jedním podpalubním zavazadlem (na Pelikánovi jej můžeš dokoupit i později ve Správě objednávky)

Akční letenky do New Yorku

Ubytování v New Yorku: bydli na Manhattanu za dobrou cenu

Ceny za ubytování jsou mnohem vyšší než v celé zemi. Částka za noc se ve většině hotelů pohybuje nad 100 USD. Čím blíže budeš k Manhattanu, tím bude cena samozřejmě vyšší. Pokoj se určitě vyplatí rezervovat předem.

Každopádně jako v každém velkoměstě, i v New Yorku najdeš ubytování s fajn cenovkami. Zkontroluj si ceny a rezervuj hotel přes Pelikána. Tipy na ubytování najdeš na této šikovné mapce:

Co je třeba ke vstupu do USA? Cestovní pas, ESTA a očkování

 • Ke vstupu do Spojených států potřebuješ platný cestovní pas (alespoň 6 měsíců od plánovaného vstupu do země).
 • 11. května 2023 Spojené státy zrušily vstupní opatření související s covid-19. Cestující se tak již nemusí prokazovat očkováním.
 • Když cestuješ do USA, musíš požádat o povolení – ESTA.
New York

Co dělat, vidět a zažít v New Yorku?

USA jsme procestovali křížem krážem, ale New York stále zůstává naší absolutní jedničkou. Nejsme přitom nějací milovníci velkoměst, právě naopak, většinou raději utíkáme do přírody. New York má ale něco do sebe. Je to něco, co pochopíš, až když poprvé vkročíš na přeplněné Times Square nebo si uděláš krátkou procházku po Brooklynském mostě. Je to místo mnoha tváří. Luxusní restaurace i pouliční stánky s hot dogy, nablýskané hotely i malé útulné apartmány, okázalá zábava i pikniková pohoda v Central Parku.

New York je úplně všechno, na co si jen vzpomeneš. My ho milujeme a pevně věříme, že budeš i ty. Pro nadšence, kteří se tam právě chystají, jsme připravili pár tipů, co v rámci zaoceánského výletu nevynechat.

Central Park New York USA

1. Projeď se na kole po Central Parku

Legendární Central Park, plíce New Yorku, bude i pro tebe útěkem z betonové džungle. V nejznámějším americkém parku se každý den něco děje. Přidej se k bezplatné hodině jógy, zaběhej si s ostatními nebo si udělej jen piknik. Zkrátka na chvíli žij jako pravý Newyorčan a nasaj pohodu této oázy klidu.

Central Park je newyorskou oázou klidu
Central Park je newyorským místem klidu

My jsme New York během našich pracovních pobytů Work and Travel USA navštívili několikrát a vždy jsme se snažili v Central Parku trávit velké množství času. Na 5. Avenue jsme si dokonce koupili drahé frisbee, abychom si mohli v parku házet. Nejlépe uděláš, když si na pár hodin pronajmeš brusle nebo kolo. Park je totiž velmi rozsáhlý! Nalezneš v něm baseballové hřiště, zoologickou zahradu nebo jezero s lodičkami. Do Central Parku se vydej např. hned po příletu, aby sis po dlouhém letu trochu odpočinul a načerpal síly na poznávání města.

V Central Parku se každý den něco děje
V Central Parku se každý den něco děje

2. Dej si kávu na Times Square

Slavné náměstí Times Square s červeným schodištěm je jedním z nejrušnějších míst na světě. Obří reklamní plochy, neony, žluté taxíky a spousta lidí tu utváří jedinečnou newyorskou atmosféru. Občas kolem tebe proběhne batman nebo nějaký jiný pouliční „umělec“. A co vlastně na Times Square dělat? Doporučujeme ti nedělat nic! New York se ti bude svým tempem snažit vysát energii. Ty se však nesmíš nechat! V McDonaldu nebo ve Starbucks si kup kávu, sedni si s ní na svítící schody a jen pozoruj bláznivý život kolem.

Červené schody na náměstí Time Square
Červené schody na náměstí Time Square

Vydrželi jsme takto sedět celé hodiny a je to velmi zábavné. Přímo vedle schodů pravděpodobně uvidíš dlouhou frontu lidí. Na Time Squre se prodávají „last minute“ vstupenky na muzikály a show, které se daný den hrají. Vystojíš-li frontu, získáš slevu na vstupné až 50 %. Vidět na vlastní oči představení na Broadwayi je velký zážitek pro každého!

Ruch New Yorku je nevídaný
Ruch New Yorku je nevídaný

3. Ovládni město s turistickou kartou New York Pass

Pokud si v New Yorku poprvé, pravděpodobně budeš chtít navštívit několik hlavních lákadel, kterými jsou Socha Svobody a mrakodrapy Empire State Building a Rockefellerovo centrum. Výhledy ze všech tří míst patří k nejlepším ve městě. Za vstupenky na tyto newyorské atrakce zaplatíš téměř 100 amerických dolarů. Když si však lehce připlatíš, získáš kartu New York Pass, která ti umožní vstoupit i na mnoho dalších zajímavých míst.

Socha Svobody - Symbol New Yorku
Socha Svobody – Symbol New Yorku

Karta se podle nás vyplatí při koupi na 3 a více dní. S každým dnem se snižuje její cena. Za 3 dny v současnosti zaplatíš cca 230 dolarů. S kartou jsme se projeli plachetnicí, několikrát si půjčili kola, prošli nejdražší muzea i expozice a hlavně nemuseli přemýšlet, kolik daná atrakce stojí. Budeš si připadat jako král New Yorku a pobyt si užiješ naplno!

Výhled na Central Park z Rockefellerova Centra
Výhled na Central Park z Rockefellerova Centra

4. Kup si vstupenky na stadion

Skvělé události na tebe čekají na newyorských stadionech. V USA jsou nejpopulárnějšími sporty baseball, americký fotbal, hokej a basketbal. Ať už vyrazíš na zápas slavné hokejové ligy NHL nebo basketbalové ligy NBA, rozhodně nebudeš litovat. Přímo na stránce klubů si vyhledáš rozpis utkání a koupíš vstupenky online. Doporučujeme ti je koupit s předstihem. Sportovních nadšenců je v New Yorku mnoho a stadiony se rychle zaplňují. New York Rangers, New York Yankees, New York Knicks nebo New York Giants jsou kluby, které mají fanoušky po celém světě. Baseballový stadion má kapacitu přes 50 tisíc diváků a stadion amerického fotbalu přes 80 tisíc lidí! Atmosféra je proto jedinečná!

V New Yorku je spousta možností zábavy!
V New Yorku je spousta možností zábavy!

5. Vydej se na nákupy

Letíš-li do New Yorku, nech si v kufru nebo batohu místo na nákupy. Za oceánem stále koupíš levnější oblečení a elektroniku. Musíš si ale vybírat! Levné oblečení najdeš např. v největším obchodním domě Macy’s na náměstí Herald Square. Proslulý je též nákupní centrum Woodbury Outlet, které se však nachází až na okraji města. Mnoho lidí se za nákupy vydává do sousedního New Jersey. Pokud bys potřeboval auto, podívej se na výhodné nabídky autopůjčoven.

Fanoušci Applu nemohou vynechat obří obchod Apple Store na ulici 5th Avenue u Central Parku. Obchod má otevřeno 24 hodin denně a v několika patrech vystavuje velké množství produktů. Techniku lze levně nakoupit také v supermarketech Walmart, anebo si jí nechat zaslat na adresu hotelu přes eBay, Amazon a další internetové obchody. Poštovné je často nabízeno zdarma a dodání je rychlé.

Vyrazte v USA na nákupy!
Vyraž v USA na nákupy!

6. Zajdi si na oběd do čínské a italské čtvrti

Ceny v New Yorku patří k nejvyšším na světě. Vždy když jsme se chtěli levně najíst, vyrazili jsme do čínské čtvrti, kde jsme za několik dolarů objevili „all you can eat“ (vše, co sníš) bufet. Číňané žijící v „China Town“ na Lower Manhattanu tvoří největší čínskou komunitu mimo Čínskou lidovou republiku. Snadno se ztratíš v úzkých uličkách obchodů a restaurací. Na slavné časy italských mafiánů zavzpomínáš v sousední čtvrti „Little Italy“, kam se lze vypravit na pizzu a cappuccino. V italské čtvrti objevíš dokonce muzeum sicilských přistěhovalců, kteří v New Yorku založili velmi silnou komunitu. Toto místo bylo v minulosti i centrem nelegálních obchodů. Na ulici Mulberry Street si můžeš zajít do jednoho z barů, kde se kdysi mafiáni scházeli.

New York má velmi zajímavou historii
New York má velmi zajímavou historii

7. Projeď se zdarma trajektem

Big Apple, jak se New Yorku v Americe přezdívá, se dá poznávat i z lodi. Doporučujeme ti zejména bezplatnou jízdu trajektem na Staten Island. Projíždět budeš i v celkem blízké vzdálenosti od Sochy Svobody. Kromě symbolu New Yorku uvidíš i přístav a obrovské mrakodrapy jižní části Manhattanu včetně nejvyšší newyorské budovy One World Trade Center. Tento mrakodrap stojí na místě bývalých „Dvojčat“. Trajektem se zdarma svezeš i na ostrůvek Elis, kde můžeš navštívit muzeum imigrantů. Historie New Yorku je velmi zajímavá. Poznáš, že město je složeno z obyvatel celého světa. Na ostrově Governors se zase nachází pozůstatky obydlí z dob holandských kolonií. Lodní doprava vám ukáže město z jiného úhlu pohledu.

Z trajektu získáš skvělý výhled na Lower Manhattan
Z trajektu získáš skvělý výhled na Lower Manhattan

8. Poznej vyhlášená newyorská muzea

I když tě muzea příliš nebaví, v New Yorku udělej výjimku a do některého z muzeí nahlídni. Patří totiž k největším a nejlepším na světě! Do nejslavnějšího Metropolitního muzea se dostaneš za 25 USD. Až si prohlédneš expozice, zajdi si ještě na drink na střechu muzea. Střešní bar The Cantor Roof Garden Bar má skvělý výhled. Za návštěvu stojí i Americké přírodní muzeum nebo Guggenheimovo muzeum. Příznivce umění potěší nesčetné množství galerií a výstav. Pokud si koupíš kartu New York Pass, budeš mít do většiny muzeí vstup zdarma. Zašli jsme i do předraženého muzea Madame Tussauds, kam bychom se jinak asi nepodívali. V rámci městské karty jsme vstoupili i na výstavu Bodies, která zrovna v New Yorku probíhala.

Přírodovědné muzeum v New Yorku.
Muzea v New Yorku patří k nejlepším na světě

9. Dopřej si odpočinek na pláži!

Krásný den můžeš v New Yorku strávit i na pláži! V teplých letních měsících se i směle vykoupeš. Kdo může říci, že se koupal v New Yorku? Opět se tím více přiblížíš stylu místního života. Z centra jsme se vydali na známou pláž na Coney Islandu, která je součástí čtvrti Brooklyn. Jeli jsme tam metrem a poté autobusem. Konečně jsme trochu poznali New York i mimo turistický Manhattan. Pláž na Coney Islandu je dlouhá a velmi příjemná. Další jednodenní výlet si lze udělat na pláž Long Beach nebo Rockaway Beach, kde sídlí školy surfování. Chytnout svou vlnu v New Yorku je také nevšední a velký zážitek!

Kubánský kitesurfer
Surfing a windsurfing je možný i v New Yorku!

Počasí v New Yorku: léto i zima nabízí naprosto odlišný zážitek

Přestože se New York nachází na pobřeží, je pro něj typické vlhké podnebí. Zimy jsou zde studené, ale právě díky pobřeží jsou zdejší teploty mírně vyšší než ve vnitrozemí. Léta jsou horká a suchá. Každé léto je v průměru v 18 až 25 dnech dosaženo teploty 32 °C. Ideálním obdobím k návštěvě je z hlediska počasí léto, kdy i teplota moře dosahuje průměrně 23 °C. New York je zkrátka skvělou volbou v každém ročním období.

New York

Doprava v New Yorku: jeď co nejvíce pěšky nebo metrem

New York je tak obrovský, že ho asi jen těžko projdeš pěšky. Určitě se o to ale pokus! Minimálně Manhattan za to stojí.

Nejrychlejším způsobem dopravy je metro, jezdí nonstop. MetroCard stojí od 2 do 80 USD.

Další alternativou je autobus – linky ve městě jsou čisté, spolehlivé a jezdí dostatečně často. Jejich jedinou nevýhodou je, že dokážou být extrémně pomalé.

Taxíky mohou vyjít velmi draho, ale jsou pohodlné (dají se sehnat kdekoli a kdykoli).

Newyorské autopůjčovny jsou rovněž drahé. Dokonce i za benzín ve městě zaplatíš mnohem více než na jiných místech v USA. Největší autopůjčovny sídlí na všech třech letištích. Náš tip, když chceš vycestovat z města? Půjč si auto přes Pelikána.

3 tipy na pojištění, které ochrání tvé zdraví i peněženku

Pelikán není jen prodejce letenek a výhodných zájezdů. Nabízí také různé doplňkové a zejména užitečné služby a spolupracuje s TOP partnery v různých oblastech. Jednou z nich je i cestovní pojištění, které je dnes pro drtivou většinu cestovatelů naprostou samozřejmostí již při rezervaci letenky. Proč?

Takže, představ si, že máš koupenou letenku, ale před odletem:

 • nečekaně onemocníš s minimálně 5denní léčbou (i bez pobytu v nemocnici),
 • utrpíš úraz s následky, které ti nedovolují odletět,
 • tvá přítomnost doma je nezbytná kvůli nemoci nebo smrti rodinného příslušníka,
 • otěhotníš,
 • vznikne ti značná škoda v důsledku živelné pohromy,
 • ztratíš svoji práci ne z vlastního zavinění,
 • musíš řešit rozvod,
 • neobstojíš u maturity nebo státnic,
 • nedostaneš víza.

V první řadě by nás upřímně mrzelo, že musíš svůj let zrušit. Na druhé straně bychom ti s radostí oznámili, že pokud máš pojištění STORNO a jsi schopen/a se prokázat potvrzením dané události (kvůli které nemůžeš cestovat), za nepřeletěnou část tvé letenky se ti vrátí peníze. Úžasnou výhodou je i to, že stornovat mohou také všichni ostatní pojištění rodinní příslušníci, kteří s tebou cestují/měli cestovat a další 3 pojištění spolucestující bez rodinného vztahu.

Pojištění Pelikán

Pokud ti jde pouze o proplacení letenky, tak je to opravdu top nabídka. Ale ještě větší jistotou je ISTOTA, a to není jen prázdná slovní hříčka. Na tu totiž můžeš spoléhat i tehdy, když ti vznikne škoda ne přímo v důsledku nemožnosti odletět. Pro většinu cestujících je nejsilnějším důvodem ke koupi tohoto pojištění proplacení léčebných nákladů a následků po úrazu. Platí však i v jiných různých nečekaných a nepříliš příjemných situacích, jako například problémy se zavazadly, zpoždění dopravního prostředku, potřeba pátrání nebo záchrany nebo poškození zdraví a majetku třetích osob. Třešničkou na dortu je už jen to, že ISTOTA obsahuje i pojištění STORNO a dalších 15 důvodů stornování letenky.

Pojištění Pelikán

Do třetice zde máme ještě jeden zajímavý tip a v podstatě novinku. Představ si, že si u nás koupíš akční letenku, která tě vyjde do 2 500 Kč. Přijde den D, dlouho očekávaná cesta, ale tvou radost nakonec zmírní tříhodinové zpoždění letu. Možná ti tato nepříjemná událost nepřekazí žádné plány, ale ruku na srdce, stejně by tě určitě potěšila nějaká útěcha. Co řekneš například na kompenzaci v hodnotě 5 000 Kč? Není to překlep. Není to žádné spekulantství. Žádná finanční fata morgána. Jedná se o novinku, kterou máš na dosah ruky díky čerstvé spolupráci Pelikan.cz se společností Koala.

Pojištění proti zpoždění letadla

Všechny tři typy pojištění můžeš objednat společně s letenkou Pelikána. STORNO i ISTOTU si ale případně objednáš i dodatečně ve Správě objednávky, stačí se přihlásit a zadat požadavek.

Máš své tipy na New York? Sem s nimi

Pokud máš pocit, že jsme na něco důležitého nebo praktického zapomněli, klidně nám napiš zprávu nebo ještě lépe, doplň náš článek něčím užitečným v komentářích pod ním. Děkujeme 🙂

Tipy, co dělat v New Yorku, napsal pro Pelipecky cestovatel Karel Štěpánek

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální nabídky pro naše čtenáře

  • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
  • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
  4.9/5 - (20 votes)
1 Comment
Nahoru