Connect with us

Cestopisy

TOP roadtripy po USA: Nejkrásnější cesty napříč Amerikou

TOP roadtripy po USA: Nejkrásnější cesty napříč Amerikou

Půjčit si auto a projet s ním celou Ameriku. To je sen mnohých dobrodruhů z Evropy. Každý, kdo Ameriku někdy navštívil, má v zásobě nespočet zážitků, při kterých nejednomu spadne čelist, a bude si říkat: „Tak tohle chci jednou zažít taky!“ Jestli v sobě máte ducha dobrodružství a nevadí vám strávit celé dny cestováním na čtyřech kolech, tenhle článek vás potěší. Těchto 6 cest napříč Amerikou zkrátka stojí za to!

Reklama

1. Jihozápad

Zřejmě nejlegendárnější road trip vás čeká na jihozápadě Ameriky. Nádherná cesta z Las Vegas vedoucí podél Grand Canyonu a dalších úžasných míst, jakými jsou Hoover Dam, jezero Mead, Powell, národní park Zion nebo ohromná poušť s názvem Painted Desert neboli Namalovaná poušť. Na tuto trasu si vyčleňte minimálně 4 dny, nejlépe však celý týden.

Panorama amerického jihozápadu

2. Miami – Key West

Florida je úžasné místo. A tato více než 205 km dlouhá cesta je toho důkazem. Není ani časově náročná. Jedná se o pouhé 4 hodinky cesty podél korálových a vápencových ostrůvků, to znamená, že se můžete kdekoliv v klidu zastavit, udělat si piknik, projet svůj kajak nebo si jen tak zaplavat, obklopeni nádhernou scenérií okolní přírody.

Road trip do Key West

3. San Francisco – Los Angeles

Tichomořská pobřežní dálnice, která nese označení PCH se táhne podél útesů a měří zhruba 200 km. Provede vás tím nejkrásnějším, co Kalifornie nabízí. Vaše cesta začne v San Franciscu a po cestě minete kouzelná pobřežní města jako Monterey a Carmel by the Sea. Určitě si udělejte fotku z mostu Bixby, jednoho z nejvyšších mostů světa a vykoupejte se na oslnivé pláži s bílým pískem, která nese název Pfeiffer Beach (že tam narazíte na Michelle Pfeiffer, vám bohužel zaručit nemůžeme).

Cesta kolem západního pobřeží

4. Route 66

Žádná jiná cesta neinspirovala umělce tak, jako právě legendární Route 66. Najdete o ní destíky rockových skladeb, historek, objevuje se ve filmech a sní o ní každý dobrodruh. Měří neuvěřitelných 3 500 km! Ti, kteří tam byli, o ní mluví jako o cestě, na které zažijete úplně všechno. Nostalgii, samotu, dobrodružství, radost a především na ní zabijete spoustu času!

Historic US 66 route

5. Memphis – New Orleans

Další cesta s pořádnou porcí najezděných kilometrů. Great River Road, což je její originální název, prochází skrz 10 států a měří 3 200 kilometrů! Těšit se můžete na cestu přes vnitrozemní plantáže z jihu, řeku Mississippi a častokrát budete mít pocit, že tahle cesta snad nemá konce. Po cestě budete projíždět i místem, které pamatuje první naplnění flašky Coca-Coly (Biedenharn Coca-Cola Museum) a určitě se zastavíte i v mnoha restauracích, o které po cestě rozhodně není nouze.

Road trip skrz podél Mississippi

6. Napříč Aljaškou

Další legendami a mýti opředená cesta o délce 2 360 km s původním názvem the Alcan začíná v Seattlu a pokračuje přes hranice do kanadského Vancouveru, až nakonec končí v aljašském Anchoragu. Čeká vás to nejlepší z amerického severozápadu, a pokud milujete divokou přírodu, velkolepější cestu ve státech nenajdete. O společnost se po cestě postarají hory se zasněženými vrcholky a sem tam i nějaký ten medvěd. Skvělé, ne?

Hornatá cesta na Aljašku

Máte pocit, že jsme nějakou cestu vynechali? Dejte nám o ní vědět do komentářů!

Akční letenky do USA

Také doporučujeme:

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na [email protected] Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na [email protected] Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální slevy pro naše čtenáře

  • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
  • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
5/5 - (1 vote)
Klikněte pro komentář

Doporučujeme

Žhavé #PELIPECKY

Novinky a zprávy ze světa cestování

13 pláží, kterými tě Mauricius okouzlí https://t.co/4lsArA0KBz2 dny dozadu
Pevninské Portugalsko bez omezení: od 1. července již není nutný EU certifikát https://t.co/j03BLNywnb #koronavirus2 dny dozadu
Na výlet na slunné Azurové pobřeží do Francie s letenkami od 884 Kč https://t.co/WXimZj0WwW2 dny dozadu
TOP řeky, jezera a laguny v Evropě: Sem se jezdí za odpočinkem a vodními sporty https://t.co/HumpBMQ44z2 dny dozadu
TOP atrakce a zážitky v Abú Dhabí (14 tipů na aktivity a letenky od 3 267 Kč) https://t.co/z42VWQRgyF2 dny dozadu
Prozkoumej Sicílii s letenkami z Vídně nebo Prahy od 1 177 Kč https://t.co/Z988Hqfwip2 dny dozadu
AKČNÍ LETENKY: Zadar, Katánie, Řím a další od 461 Kč https://t.co/vcgOxhAr2T2 dny dozadu
Ušetři s mKartou Svět: výběry zdarma, výhodné kurzy a až 2 000 Kč zpět za platby mobilem https://t.co/4KOaIaxi6P2 dny dozadu
Mauricius je otevřen pro všechny: není nutný test, očkování ani karanténa https://t.co/hSTauBjHnI #novinky2 dny dozadu
PECKA DNE: Letecký pobyt v Římě s hotelem a snídaní od 4 690 Kč https://t.co/kE4AVD7yoE3 dny dozadu
1 2 3 5

Nejčtenější dnes

Doporučujeme:

Advertisement
Advertisement
Nahoru