Connect with us
New York

Letenky

New York a Island jednou cestou od 12 990 Kč. Letenky z Prahy s termíny i na léto

New York a Island jednou cestou od 12 990 Kč. Letenky z Prahy s termíny i na léto

New York nebo Island? Jestli máš na svém cestovatelském seznamu obě destinace a nemůžeš se rozhodnout, kam vyrazíš dřív, máme pro tebe senzační řešení. Skoč po multicity letenkách z Prahy už od 12 990 Kč a navštiv New York a cestou zpět se zastav na Islandu. Třešničkou na dortu je, že v kalendářích najdeš i termíny na letní měsíce.

Reklama

Při volbě termínů si vybíráš období, které chceš strávit v New Yorku. Na cestě zpět máš automaticky nastavený 3denní stop v Reykjavíku.

 • Odkud? Z Prahy
 • S kým? Letecká společnost Icelandair
 • Kdy? Červen – říjen
 • Co je v ceně? Let tam i zpět, všechny poplatky, 2 příruční zavazadla (společně do 12 kg)

Co zažít v New Yorku?

New York je město, ve kterém se stále něco děje. Tamější nekonečná energie ti zkrátka nedá spát. Objev tuto metropoli, která nikdy nespí – vyběhni na nákupy na 5th Avenue, vyfoť se z Top of the Rock, jdi si ráno zaběhat do Central Parku, navštiv rušné Times Square a určitě vyraz k soše Svobody.

New York

Proč vyrazit na Island?

Drsná země ohně a ledu má neobyčejné kouzlo! Na relativně malém ostrově se totiž nachází vše, na co si jen vzpomeneš. Island má krásné hory, sopky, moře, ledovce, vodopády, gejzíry, termální prameny a jedinečnou severskou kulturu. 

Island

Podmínky vstupu do USA a na Island

USA jsou turistům otevřeny od listopadu 2021. Ke vstupu potřebuješ pouze důkaz o očkování a potvrzení pravdivosti uvedených informací. I nadále je nutný cestovní pas s vízem nebo elektronickou autorizací ESTA.

Island zrušil všechna vstupní omezení související s koronavirem již začátkem tohoto roku.

Levné ubytování

Pokud hledáš výhodné ubytování, můžeš jej rezervovat přímo přes Pelikána. Pelikán se totiž kamarádí s největším prodejcem ubytování na světě (booking.com), takže budeš mít z čeho vybírat.

New York

Cestuj na jistotu s pojištěním

 • Pojištění KOALA: každý pasažér obdrží 5 000 Kč za každý zrušený let nebo za zpoždění více než 2 hodiny. Pojištění KOALA si můžeš zajistit jednoduše společně s rezervací letenek. Pár kliků a cestuješ bezpečně s pojištěním (pojištění nelze dokoupit dodatečně).
 • Pojištění ISTOTA: zaručuje proplacení léčebných výloh a následků po úrazu. Platí však i v jiných nečekaných a nepříliš příjemných situacích, jako například problémy se zavazadly, zpoždění dopravního prostředku, potřeba pátrání nebo záchrany nebo poškození zdraví a majetku třetích osob.
 • Pojištění STORNO: v případě událostí, jako onemocnění, úraz nebo i ztráta práce a další neočekávané situace. Za neproletěnou část tvé letenky se ti vrátí peníze.
Pojištění Pelikán

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální nabídky pro naše čtenáře

  • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
  • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
  5/5 - (1 vote)
Klikněte pro komentář

Tereza je rodačkou z Vysočiny, která miluje kopce, lesy a rozkvetlé louky. Možná i proto byla vždy přesvědčena, že nejlepší cestování je pěšky v pohorkách. Poté, co se ale seznámila se surfováním v Portugalsku, jí k srdci přirost i oceán. Vždy si ráda zacvičí jógu, posedí u táboráku nebo se stará o své pokojovky.

Nahoru