Connect with us
Zpožděný let pojištění

Novinky

5 000 Kč za potíže s letem. Pojištění při zrušení a zpoždění letu od Koala již v nabídce Pelikan.cz

5 000 Kč za potíže s letem. Pojištění při zrušení a zpoždění letu od Koala již v nabídce Pelikan.cz

Představte si, že si u nás koupíte akční letenku, která vás vyjde do 2 500 Kč. Přijde den D, dlouho očekávaná cesta, ale nakonec vaši radost poněkud zmírní tříhodinové zpoždění letu. Možná vám tato nepříjemná událost nepřekazí žádné plány, ale ruku na srdce, stejně by vás určitě potěšila nějaká útěcha. Co byste řekli například na 5 000 Kč? Není to překlep. Není to žádné spekulantství. Žádná finanční fata morgána. Jedná se o novinku, kterou máte na dosah ruky díky čerstvé spolupráci Pelikan.cz se společností Koala. Přečtěte si, co to přesně znamená, a příklady toho, jak funguje nový produkt dostupný ke každé letence zakoupené přes Pelikan.cz.

Reklama

Na jaké případy platí pojištění Koala?

Stačí, když váš let má zpoždění více než 2 hodiny nebo je zrušen. To je všechno.

Pojištění při zrušení a zpoždění letu od Koala znamená finanční odškodní 5 000 Kč v jakékoli situaci. Je jedno, jestli komplikace s letem nastaly kvůli technické poruše nebo špatnému počasí. Jediným předpokladem je to, aby délka časového rozdílu mezi plánovaným a skutečným příletem přesáhla 120 minut. (Moment příletu je to, když se otevřou dveře letadla v destinaci.) Tuto skutečnost vy nijak nemusíte dokazovat. Společnost Koala si sama vyžádá důkazní materiál o zpoždění/zrušení letu od letiště nebo samotné letecké společnosti.

Pojištění proti zpoždění letadla

Pokud již máte nějaké nemilé zkušenosti se zrušením letu, víte, že letecké společnosti v takových případech nabídnou určitou náhradu. Ta může být ve formě alternativního/náhradního letu nebo finanční kompenzace, čili refundace neproletěných úseků letenky. Zde je třeba vědět, že taková náhrada nemá nic společného s pojištěním Koala. Čili, i když využijete náhradní let nabídnutý přepravcem, nárok na odškodné vycházející z pojistné smlouvy vám vznikne. Zde neplatí, že podmínkou je přílet do destinace o více než 120 minut později, jediným časovým předpokladem je to, že váš let zruší nejvýše 45 dní před plánovaným odletem.

Zpoždění letadla

Příklad 1

Na Pelikan.cz jste si zarezervovali zpáteční let z Prahy do Londýna s odletem 12. ledna a návratem 26. ledna. 12. ledna se váš let z Prahy do Londýna zpozdil o 18 minut. Jelikož toto zpoždění je kratší než 2 hodiny, za tento let nedostanete kompenzaci. Ale ani váš zpáteční let neproběhne bezproblémově. Do Prahy dorazíte 3 hodiny a 10 minut po plánovaném příletu, čili váš let domů má zpoždění více než 2 hodiny. Za tento let dostanete 5 000 Kč.

Příklad 2

Na Pelikan.cz jste si zarezervovali zpáteční let z Prahy do Londýna s odletem 12. ledna a návratem 26. ledna. 30. prosince obdržíte e-mail s informací, že váš let z Prahy do Londýna byl zrušen. Letecká společnost vám nabídne alternativní let druhý den, tedy 13. ledna. Jdete do toho, a protože o komplikacích jste se dozvěděli 2 týdny před odletem (méně než 45 dní), za tuto událost dostanete 5 000 Kč.

Výhled na mrakodrapy

Dalším důležitým faktem je to, že finanční kompenzace 5 000 Kč platí pro jednu osobu a na jeden let. Cestujete-li tedy více osob, každý dostane tuto částku zvlášť, „na hlavu“. Kromě toho, pokud problémy nenastanou pouze při jednom letu, ale například při cestě do destinace i směrem domů, tak nárok na 5 000 Kč budete mít za každý let zvlášť.

Pláž a moře

Příklad 3

Vezměme si zpáteční letenku z příkladu 1. Řekněme si, že si ji nezakoupíte pouze pro sebe, ale cestují s vámi 2 další osoby. Za zpoždění zpátečního letu do Prahy dostanete tím pádem 15 000 Kč (5 000 Kč/osoba x 3).

Příklad 4

Na Pelikan.cz jste si zakoupili zpáteční let z Prahy do Londýna s odletem 12. ledna a návratem 26. ledna pro 3 osoby. 12. ledna váš let z Prahy do Londýna měl zpoždění 200 minut, a do Prahy dorazíte 3 hodiny a 20 minut po plánovaném příletu. Tento londýnský trip vám přinese 30 000 Kč. Jedna osoba má totiž nárok na 5 000 Kč, přičemž každý je kompenzován za oba lety (5 000 Kč x 3 x 2).

čekání na letišti

Co když se vaše cesta skládá z více letů, čili přestupujete? Odškodné vycházející z pojištění Koala platí na samostatné segmenty. Pokud tedy některé z přípojných letů jsou problémové, za ty dostanete 5 000 Kč. Nezáleží na tom, kdy doletíte do cílové destinace, ale zda zpožděný/zrušený segment splňuje podmínky, které jsme popsali výše (minimální dvouhodinové zpoždění nebo zrušení před ne více než 45 dny).

Příklad 5

Na Pelikan.cz jste si zakoupili let z Vídně do New Yorku s přestupem v Londýně. Na přestup máte 4 hodiny. Váš let z Vídně do Londýna je zpožděn 2 hodiny a 15 minut. Návazný let stihnete, do New Yorku doletíte v době, která je uvedena na vaší letence. I když jste do finální destinace doletěli bez prodlení, za první segment dostanete 5 000 Kč, protože byl zpožděn více než 2 hodiny.

Jak mohu využít této služby?

Je to jen jeden klik navíc při rezervaci letenky na stránce Pelikan.cz, a v praxi to znamená pár vteřin. Pokud jste si u nás něco někdy koupili, víte, že k hlavnímu produktu umíme zajistit takové doplňkové služby, které mají zvýšit bezpečný a hladký průběh vaší cesty, jakož i pocit jistoty z hlediska financí. Pojištění od Koala bude dostupné mezi těmito produkty přímo během procesu rezervace, tedy určitě ho nepřehlédnete.

Svoji letenku můžete vylepšit Koala pojištěním úplně jednoduše. Vyberte si letenku (buď přes akční letenky, nebo vyhledávač), zvolte vhodný termín cesty a v kroku, kde zadáváte údaje o cestujícím, stačí jeden „swipe“ – tedy přetažení tlačítka doprava. Cena pojištění se pak započítá k celkové objednávce:

pojištění Koala

Už je asi každému jasné, že pojištění Koala může docela potěšit peněženky cestujících. Cena tohoto produktu není jednotná. Je ovlivněna například tím, kolikrát během cesty přestupujete, jelikož pojištění k přímým letům je levnější. Důležitým faktorem je i to, o jakou leteckou společnost se jedná. Čím méně zpoždění/problémů s lety má na kontě, tím menší částku za tuto doplňkovou službu zaplatíte. Podstatné je však to, že pojištění Koala je v každém případě výhodné.

Pojištění Koala
Pojištění zavazadel
Koala pojistka

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální nabídky pro naše čtenáře

    • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
    • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
    5/5 - (5 votes)
Klikněte pro komentář
Nahoru