Connect with us
Cestování na Srí Lanku

Asie

Cestování na Srí Lanku: je vyžadováno testování a ubytování či pohyb po bezpečných místech

Cestování na Srí Lanku: je vyžadováno testování a ubytování či pohyb po bezpečných místech

Jedna z nejoblíbenějších exotických destinací, Srí Lanka, již 21. ledna přivítala první návštěvníky a hlásí, že dokončila očkování více než půl milionu obyvatel. Před příletem a během pobytu je třeba opakovaně absolvovat PCR testování a dodržet další podmínky týkající se například víz či ubytování.

Reklama

Srí Lanka a vstupní podmínky

Ještě než se vydáte poznávat přírodu nebo třeba čajovou kulturu tohoto tropického ráje, zkontrolujte si, jestli splňujete opravdu všechny podmínky, které Srí Lanka od cestovatelů vyžaduje.

1. Opakované testování

Před odletem na Srí Lanku bude od každého cestujícího vyžadován (při vstupu na palubu i po příletu) negativní PCR test, ne starší 96 hodin.

Další testy absolvuje návštěvník po příletu na Srí Lance za poplatek cca 40 USD.

 • První test – ihned po příletu
 • Druhý test – 5.-7. den (v případě příznaků dříve)
 • Třetí test – pouze pokud v zemi zůstáváte déle než 14 dní

Výjimku z testování mají děti do 12 let, které nejeví známky onemocnění koronaviru, a jsou držiteli turistického víza.

2. Víza je třeba obstarat před odletem

Vízum aneb tzv. elektronickou cestovní autorizaci (ETA) je třeba vyřídit ještě před cestou na Srí Lanku na stránce http://www.eta.gov.lk/slvisa/. Vízum NENÍ možné obstarat až po příletu do země jako tomu bylo dříve.

Než podáte žádost o vízum:

 • Je nutná rezervace v jednom z hotelů označených jako bezpečené (tzv. Safe and Secury – seznam bezpečných a zabezpečených hotelů úrovně 1). Na základě rezervace obdržíte referenční číslo, které uvedete v kontaktních údajích (místo pobytu na Srí Lance) ve vízovém formuláři.
  • Je třeba sjednat cestovní pojištění s krytím 50 000 USD na jeden měsíc. Potvrzení se pak rovněž vkládá do žádosti.
  • Zakoupení takového počtu PCR testů, který pokryje délku vašeho pobytu. Zařídíte u rezervovaného bezpečného hotelu a potvrzení pak rovněž vložíte do žádosti.

Vízum (ETA) bude návštěvníkovi doručeno na e-mail.

Srí Lanka

3. Minimální délka pobytu

Délka pobytu není nijak omezena, jen je třeba po celou dobu dodržovat podmínky, které jsou s pobytem v zemi spojeny.

4. Ubytování ve speciálním hotelu

Už bylo uvedeno, že je třeba se ubytovat v jednom z určených hotelů označených jako bezpečné a to po celou dobu prvních 14 dní. Po těchto 2 týdnech je možné hotel změnit, ovšem opět za jeden ze seznamu bezpečných hotelů.

5. Cestování na Srí Lance

Během prvních 14 dní pobytu je možné navštěvovat pouze schválená turistická místa v rámci tzv. biobublin a současně je nutné o svém pohybu během prvních 2 týdnů informovat příslušné úřady – ti od každého návštěvníka vyžadují přesný itinerář cesty od začátku do konce.

V prvních 2 týdnech je rovněž zakázáno využívat veřejnou dopravu, ovšem je možné se na dopravě domluvit s příslušným ubytovacím zařízením.

Po dvou týdnech je možné se vydat i na místa, která nepatří mezi tzv. biobubliny.

Srí Lanka

Památky a atrakce otevřou postupně

Přestože do provozu se vracejí letiště Bandaranaike International Airport, Colombo Ratmalana Airport a Mattala Rajapaksa Hambantota Airport, Srílančané zatím nechtějí, aby turisté používali místní veřejnou dopravu. Měli by proto myslet na to, jak se budou po ostrově pohybovat. Doporučují zařídit si odvoz z letiště a na letiště prostřednictvím cestovní agentury, certifikovaného poskytovatele ubytování nebo si jednoduše pronajmout auto, motorku či skútr. Všechny historické památky, turistické atrakce, místní restaurace a podniky by ale již měly být otevřeny.

Cestování na Srí Lanku

Akční letenky na Srí Lanku

Mohlo by vás zajímat:

Letenky bez problémů – Pelikán proplatí stornopoplatky

Novinka od Pelikána! Kup si k letence nebo pobytu pojištění a automaticky dostaneš BONUS v podobě proplacení stornopoplatku, pokud nebudeš moci odletět kvůli pozitivnímu testu na COVID-19! Tento bonus získají automaticky všichni cestující, kteří si zakoupili pojištění STORNO nebo ISTOTA od 1. 1. 2021 (včetně).

Pelikán proplatí storno poplatky, stačí si zakoupit pojištění!

Zdroj: mzv.cz

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální slevy pro naše čtenáře

 • Sleva 250 Kč na letenky - stáhni si naši novou aplikaci, objednej letenky na Pelikan.cz za minimálně 500 Kč, zadej slevový kód PECKYAPPKA a ušetři 250 Kč z objednávky.
 • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
 • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
Klikněte pro komentář

Doporučujeme

Žhavé #PELIPECKY

Novinky a zprávy ze světa cestování

První hotel ve vesmíru by měl být otevřen v roce 2027 https://t.co/ryXddeonF7 #novinky16 hodinami dozadu
Aktivisté natřeli letadlo Air France nazeleno. Cílem bylo zvýšit povědomí o tzv. greenwashingu https://t.co/ffRTLrkowu #novinky16 hodinami dozadu
Aktivisté natřeli letadlo Air France nazeleno. Cílem bylo zvýšit povědomí o tzv. greenwashing https://t.co/ffRTLrkowu #novinky16 hodinami dozadu
AKTUALIZOVÁNO: Seychely se 25. 3. otevřou návštěvníkům z celého světa, podmínky v článku https://t.co/gTnIJNBIRo #koronavirus17 hodinami dozadu
Maličký řecký ostrov je první COVID free destinací v Evropě. Zve k sobě turisty https://t.co/jmUXT456Lp #koronavirus20 hodinami dozadu
Maličký řecký ostrov je první COVID free destinací v Evropě. Zve k sobě turisty https://t.co/jmUXT456Lp #evropa21 hodinami dozadu
Kam bezpečně cestovat: Tipy pro dobrodruhy i milovníky pláží https://t.co/EBvj2OUZWq #novinky21 hodinami dozadu
Etihad Airways prodlužují bezplatné pojištění na COVID-19 do října 2021 https://t.co/BQ94tzgpkq #novinky22 hodinami dozadu
Etihad Airways prodlužují bezplatné pojištění na COVID-19 do října 2021 https://t.co/BQ94tzgpkq #koronavirus22 hodinami dozadu
Nizozemsko prodloužilo cestovní omezení do 1. dubna https://t.co/grqziB3h0h #koronavirus23 hodinami dozadu
1 2 3 5

Nejčtenější dnes

Doporučujeme:

Advertisement
Advertisement
Nahoru