Connect with us
USA cestování

Novinky

USA ruší povinnost prokazovat se před vstupem do země očkováním

USA ruší povinnost prokazovat se před vstupem do země očkováním

Spojené státy americké 11. května 2023 ukončí povinnost prokazovat se při vstupu do země očkováním proti covid-19. Informoval o tom Bílý dům.

Reklama

Zrušení povinnosti prokázat se očkováním se vztahuje na zaměstnance federálních úřadů, osoby pracující pro federální vládu a zahraniční cestující v letecké dopravě. Bílý dům rovněž uvedl, že počty úmrtí související s koronavirem klesly od ledna 2021 o 95 procent.

Podmínky vstupu do USA platné do 11. května 2023

V současnosti musí dospělí návštěvníci Spojených států amerických, kteří nejsou občany nebo osobami s trvalým pobytem, před nástupem na palubu letadla, až na některé omezené výjimky, předložit doklad o očkování.

Povinnost prokázat se při příjezdu do USA negativním testem na koronavirus byla zrušena již 12. června 2022.

Které vakcíny USA při vstupu do země uznává?

Za plně očkované se považují ti, kteří mají minimálně 2 týdny od druhé dávky vakcíny Pfizer nebo Moderna nebo od jednodávkové vakcíny Johnson & Johnson. USA uznávají rovněž očkování vakcínou AstraZeneca, Sinopharm a Sinovac.

USA při vstupu akceptuje očkování od těchto výrobců vakcíny:

 • AstraZeneca
 • Johnson & Johnson
 • Moderna
 • Pfizer-BioNTech
 • Sinopharm
 • Sinovac

Do USA tedy nemohou cestovat s potvrzením o očkování ti cestující, kteří dostali ruskou očkovací látku Sputnik nebo indickou Covaxin.

Akční letenky do USA

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální nabídky pro naše čtenáře

  • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
  • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
  4.5/5 - (8 votes)
Klikněte pro komentář
Nahoru