Connect with us
USA cestování

Koronavirus

USA 8. listopadu otevřou hranice pro očkované, akceptovat budou vakcíny doporučené WHO

USA 8. listopadu otevřou hranice pro očkované, akceptovat budou vakcíny doporučené WHO

Podle nejnovějších informací otevřou USA dveře plně očkovaným turistům z Evropské unie a Velké Británie už 8. listopadu. Potvrdil to Bílý dům. Zavedením nového systému skončí asi rok a půl trvající období, kdy na americké území mohli přijet z některých zemí pouze Američané či lidé se závažným důvodem.

Reklama

Zahraniční turisté budou ke vstupu potřebovat kromě důkazu o očkování i negativní test na COVID-19, ne starší 3 dny. Tím pádem nebudou muset absolvovat karanténu po příjezdu. Budou nastaveny i jisté výjimky, například pro děti, které se nemohou očkovat.

Americké centrum pro kontrolu a prevenci nemocí (CDC) vystaví nařízení ke kontaktnímu sledování, které zavazuje aerolinky ke sběru údajů jako telefonní číslo, e-mailová adresa a jiné informace od cestujících. Tímto způsobem budou moci kontaktovat lidi, kteří mohli přijít do kontaktu s osobou pozitivní na COVID-19.

Které vakcíny USA při vstupu do země uznává?

Za plně očkované osoby budou považovány ty, kterým uplynuly minimálně 2 týdny od aplikace druhé dávky vakcíny Pfizer nebo Moderna nebo od jednodávkové vakcíny Johnson & Johnson. Uznávat budou i očkování vakcínou AstraZeneca, Sinopharm a Sinovac.

Všechny akceptované vakcíny:

  • AstraZeneca
  • Johnson & Johnson
  • Moderna
  • Pfizer-BioNTech
  • Sinopharm
  • Sinovac

Do USA tedy nemohou cestovat turisté, kteří jsou očkováni ruskou očkovací látkou Sputnik nebo indickou Covaxin.

Spojené státy, které v době pandemie zavřely pro většinu světa své hranice, plánovaly postupné otevření hranic pro plně očkované cizince, již dříve to uvedli představitelé Bílého domu. Administrativa amerického prezidenta Joe Bidena uznávala důležitost mezinárodního cestování a chtěla se bezpečným a udržitelným způsobem opět otevřít návštěvníkům ze zahraničí, uvedl Bílý dům.

K rozhodnutí pustit očkované turisty přišlo po tlaku ze stran Evropské Komise, zemí, aerolinek i cestujících, kteří se již od minulého roku snažili lobbovat za bezpečné znovuotevření transatlantických letů. Předsedkyně Evropské komise Ursula von der Leyenová vyzvala Spojené státy, aby zrušily zákaz vstupu na své území pro cestující z Evropy zavedený v souvislosti s pandemií nového koronaviru.

Opačným směrem funguje volnější cestování pro očkované již nějaký čas. Evropská unie se v červnu otevřela cestujícím ze Spojených států, kteří mají důkaz o očkování nebo negativní test. Je to výsledek lobbingu středomořských zemí jako Řecko, Španělsko a Itálie, které se obávají dalšího těžkého pandemického roku.

Akční letenky do USA

Pelikán proplatí stornopoplatek, když budete mít pozitivní test, léčebné náklady i cestu zpět

Novinka od Pelikána! Kupte si k letence nebo pobytu pojištění a automaticky dostanete BONUS v podobě proplacení stornopoplatku, pokud nebudete moci odletět kvůli pozitivnímu COVID-19 testu! Tento bonus získají automaticky všichni cestující, kteří si zakoupili pojištění STORNO nebo ISTOTA od 1. 1. 2021 (včetně).

Pojištění STORNO nově (od 1. června 2021) pokrývá v případě pozitivního RT-PCR testu na COVID před cestou 80 % stornopoplatků. Rovněž jsou v tomto pojištění zahrnuty náklady na změnu zpáteční cesty v případě onemocnění v destinaci. Pojištění ISTOTA pak zahrnuje obě zmíněné situace a přidává i léčebné náklady na COVID a náklady na karanténu v destinaci. Pojištění je platné pro všechny země světa a to bez ohledu na barvu v cestovatelském semaforu resp. jejich epidemiologickou situaci.

Proplatíme stornopoplatky při pozitivním COVID testu, léčebné náklady i cestu zpět. Stačí mít zakoupené pojištění ISTOTA, STORNO

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální slevy pro naše čtenáře

  • Sleva 250 Kč na letenky - stáhni si naši novou aplikaci, objednej letenky na Pelikan.cz za minimálně 500 Kč, zadej slevový kód PECKYAPPKA a ušetři 250 Kč z objednávky.
  • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
  • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
4.2/5 - (5 votes)
Klikněte pro komentář

Doporučujeme

Žhavé #PELIPECKY

Novinky a zprávy ze světa cestování

Milované Thajsko! Letenky už od 7 690 Kč v termínech i na rok 2022 https://t.co/qNq7g8YjZw2 dny dozadu
Izrael se od 1. listopadu otevře očkovaným turistům z celého světa. Tel Aviv láká akčními letenkami https://t.co/s8CegBpMIm #koronavirus2 dny dozadu
Ostrov Bali se otevřel vybraným zemím, turisté však zatím nepřijíždí https://t.co/tZVgsgvEbC #koronavirus2 dny dozadu
Ostrov Bali se otevřel vybraným zemím, turisté však zatím nepřijíždí https://t.co/tZVgsgvEbC #novinky2 dny dozadu
Emiráty, Portugalsko i Kuba. Které země očkují nejrychleji? Koukni na žebříček https://t.co/UAJXUFFxRx #koronavirus2 dny dozadu
Thajsko se od 1. listopadu plánuje otevřít turistům z 46 zemí bez karantény. Na seznamu je i Česko https://t.co/FyNAF4UHI1 #koronavirus2 dny dozadu
10 důvodů, proč navštívit San Fracisco a letenky od 6 990 Kč https://t.co/Pm1aEp7a403 dny dozadu
Zažij Dubaj shora: 9 peckových rooftop barů https://t.co/daw5H22Qxm3 dny dozadu
Vueling nově spojí Prahu a Amsterdam https://t.co/SZCdOxnn5O #novinky3 dny dozadu
Vueling nově spojí Prahu a Amsterdam https://t.co/SZCdOx5LHe #novinky3 dny dozadu
1 2 3 5

Nejčtenější dnes

Doporučujeme:

Advertisement
Advertisement
Nahoru