Connect with us
USA cestování

Koronavirus

Podmínky vstupu do USA: kromě očkování třeba i negativní test, ne starší 1 den

Podmínky vstupu do USA: kromě očkování třeba i negativní test, ne starší 1 den

Od 8. listopadu je všem osobám, které jsou plně očkovány proti onemocnění COVID-19, umožněno letecky cestovat do Spojených států amerických. Rovněž se změnila platnost testu ze 3 na 1 den: Před nástupem do letadla směřujícího do Spojených států amerických jsou všichni cestující od 2 let věku povinni se prokázat negativním výsledkem testu (PCR nebo antigenní) na COVID-19, jehož vzorek byl odebrán nejdéle 1 den před plánovaným odletem.

Reklama

Od 6. prosince 2021 se od cestujících vyžaduje potvrzení ve formě prohlášení, že všechny informace, které o sobě uvedli, jsou pravdivé. Formulář prohlášení a podrobnější informace jsou dostupné na webovém sídle Centra kontroly a prevence nemocí.

Podmínky vstupu do USA: očkování je povinné

Za plně proočkovanou osobu je považována osoba, která:

  • byla před nejméně 2 týdny (14 dny) očkována dávkou jednodávkové vakcíny,
  • byla před nejméně 2 týdny (14 dny) očkována druhou dávkou dvoudávkové vakcíny,
  • byla před nejméně 2 týdny (14 dny) očkována kompletní sérií aktivní vakcíny (ne placebo) od AstraZeneca nebo Novavax,
  • byla před nejméně 2 týdny (14 dny) očkována druhou dávkou kombinované vakcíny od různých výrobců (tzv. mix-match vaccination).

Podrobnější informace a seznam vakcín akceptovaných ve Spojených státech amerických je uveden na webovém sídle Centra kontroly a prevece nemocí (CDC).

Registrace před vstupem do USA

Od 6. prosince 2021 se od cestujících vyžaduje potvrzení ve formě prohlášení, že všechny informace, které o sobě uvedli, jsou pravdivé. Formulář prohlášení a podrobnější informace jsou dostupné na webovém sídle Centra kontroly a prevence nemocí.

Před odletem do USA třeba negativní test

Před nástupem do letadla směřujícího do Spojených států amerických jsou od 6. prosince všichni plně očkovaní cestující od 2 let věku povinni prokázat se negativním výsledkem testu (PCR, antigen) na COVID-19, jehož vzorek byl odebrán nejdéle 1 den před plánovaným odletem.

Alternativním řešením je předložit doklad o nedávném překonání nemoci COVID-19 (Recovery Documentation). Více informací najdete na webovém sídle Centra kontroly a prevence nemocí.

Je po příjezdu do země povinná karanténa?

Od osob, které nejsou plně očkovány, je navíc možné vyžadovat, aby se podrobily virálnímu testu na onemocnění COVID-19, a to 3-5 dní po vstupu na území Spojených států amerických, a zůstaly v samoizolaci 7 dní po vstupu na území USA (to i v případě negativního výsledku testu). V případě, že se taková osoba plánuje zdržet na území Spojených států amerických více než 60 dní, je od ní možné vyžadovat, aby se nechala ve Spojených státech amerických plně očkovat.

Po příletu do USA je potřebné respektovat i případná státní ustanovení týkající se karantény.

Jaké jsou podmínky vstupu do USA pro děti

Osoby, které ještě nedovršily 18 let, mohou cestovat do USA bez omezení. Podmínkou jejich nástupu na palubu letadla směřujícího na území Spojených států amerických (pokud jsou starší 2 let) je předložení negativního výsledku testu (PCR nebo antigenní) na COVID-19, jehož vzorek byl odebrán nejdéle 1 den před plánovaným odletem.

Akční letenky do USA

Výhodné pojištění STORNO a pojištění ISTOTA

Až 60 % objednávek aktuálně obsahuje pojištění STORNO nebo ISTOTA, ke kterým Pelikán od 1. června 2021 přidal nové benefity. Kromě krytí storno poplatku před cestou, který cestovní kancelář spustila ještě v lednu 2021, nově kryje i další náklady související s případnou nákazou koronavirem v zahraničí.

Pojištění Pelikán

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na [email protected] Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na [email protected] Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální slevy pro naše čtenáře

  • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
  • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
4.4/5 - (7 votes)
Klikněte pro komentář

Doporučujeme

Žhavé #PELIPECKY

Novinky a zprávy ze světa cestování

AKČNÍ LETENKY: Zadar, Mallorca, Řím a další od 458 Kč https://t.co/vcgOxhAr2T1 hodinou dozadu
Pelipeckovní roadtrip po USA: 19. díl – Niagarské vodopády https://t.co/MUQz6Tn2FZ5 hodinami dozadu
PECKA DNE: Letecký zájezd do Dubrovníku se snídaní od 10 990 Kč https://t.co/lzPQnHVgOv2 dny dozadu
Nejkrásnější pláže Španělska: TOP 10 + akční letenky https://t.co/TJrmo777JA2 dny dozadu
PECKA DNE: Dovolená na Krétě s polopenzí a hotelem na pláži od 11 574 Kč https://t.co/DgZm9hu4Q43 dny dozadu
PECKA DNE: Pobyt v termálech Bešeňová s polopenzí a vodním parkem v ceně od 3 790 Kč https://t.co/TCbfOZwHWw4 dny dozadu
Nejkrásnější pláže Španělska: TOP 10 + akční letenky https://t.co/TJrmo777JA4 dny dozadu
Roušky v letadlech a na letištích již v Evropě nebudou od 16. května povinné https://t.co/08sdGxRfeE #novinky4 dny dozadu
Roušky v letadlech a na letištích již v Evropě nebudou od 16. května povinné https://t.co/08sdGxRfeE #koronavirus4 dny dozadu
Smartwings se staly plnohodnotným členem asociace dopravců IATA https://t.co/xUXPDY228s #novinky4 dny dozadu
1 2 3 5

Nejčtenější dnes

Doporučujeme:

Advertisement
Advertisement
Nahoru