Connect with us
USA cestování

Koronavirus

Podmínky vstupu do USA: nutné očkování, test před odletem se ruší

Podmínky vstupu do USA: nutné očkování, test před odletem se ruší

Od 8. listopadu 2021 je všem osobám, které jsou plně očkovány proti onemocnění COVID-19, umožněno letecky cestovat do Spojených států amerických. S platností od 13. června 2022 USA ruší povinnost předkládat před odletem do země negativní test.

Reklama

Povinnost testu odpadá zatím na 90 dní. Následně se vyhodnotí epidemiologická situace.

Od 6. prosince 2021 se od cestujících vyžaduje potvrzení ve formě prohlášení, že všechny informace, které o sobě uvedli, jsou pravdivé. Formulář prohlášení a podrobnější informace jsou dostupné na webovém sídle Centra kontroly a prevence nemocí.

Podmínky vstupu do USA: očkování je povinné

Za plně proočkovanou osobu je považována osoba, která:

  • byla před nejméně 2 týdny (14 dny) očkována dávkou jednodávkové vakcíny,
  • byla před nejméně 2 týdny (14 dny) očkována druhou dávkou dvoudávkové vakcíny,
  • byla před nejméně 2 týdny (14 dny) očkována kompletní sérií aktivní vakcíny (ne placebo) od AstraZeneca nebo Novavax,
  • byla před nejméně 2 týdny (14 dny) očkována druhou dávkou kombinované vakcíny od různých výrobců (tzv. mix-match vaccination).

Podrobnější informace a seznam vakcín akceptovaných ve Spojených státech amerických je uveden na webovém sídle Centra kontroly a prevece nemocí (CDC).

Registrace před vstupem do USA

Od 6. prosince 2021 se od cestujících vyžaduje potvrzení ve formě prohlášení, že všechny informace, které o sobě uvedli, jsou pravdivé. Formulář prohlášení a podrobnější informace jsou dostupné na webovém sídle Centra kontroly a prevence nemocí.

Je po příjezdu do země povinná karanténa?

Od osob, které nejsou plně očkovány, je navíc možné vyžadovat, aby se podrobily virálnímu testu na onemocnění COVID-19, a to 3-5 dní po vstupu na území Spojených států amerických, a zůstaly v samoizolaci 7 dní po vstupu na území USA (to i v případě negativního výsledku testu). V případě, že se taková osoba plánuje zdržet na území Spojených států amerických více než 60 dní, je od ní možné vyžadovat, aby se nechala ve Spojených státech amerických plně očkovat.

Po příletu do USA je potřebné respektovat i případná státní ustanovení týkající se karantény.

Jaké jsou podmínky vstupu do USA pro děti

Osoby, které ještě nedovršily 18 let, mohou cestovat do USA bez omezení. Podmínkou jejich nástupu na palubu letadla směřujícího na území Spojených států amerických (pokud jsou starší 2 let) je předložení negativního výsledku testu (PCR nebo antigenní) na COVID-19, jehož vzorek byl odebrán nejdéle 1 den před plánovaným odletem.

Akční letenky do USA

Výhodné pojištění STORNO a pojištění ISTOTA

Až 60 % objednávek aktuálně obsahuje pojištění STORNO nebo ISTOTA, ke kterým Pelikán od 1. června 2021 přidal nové benefity. Kromě krytí storno poplatku před cestou, který cestovní kancelář spustila ještě v lednu 2021, nově kryje i další náklady související s případnou nákazou koronavirem v zahraničí.

Pojištění Pelikán

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na [email protected] Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na [email protected] Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální slevy pro naše čtenáře

  • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
  • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
4.4/5 - (7 votes)
Klikněte pro komentář

Doporučujeme

Žhavé #PELIPECKY

Novinky a zprávy ze světa cestování

Ras Al Khaimah: TOP destinace pro rodinnou dovolenou (itinerář a tipy na program) https://t.co/vZcVWN15hk18 hodinami dozadu
TOP 7 plážových hotelů v Dubaji: Ubytuj se na slavném ostrově Palm Jumeirah https://t.co/7ZTTAzbJhD19 hodinami dozadu
12 atrakcí ve Stockholmu. A ani jedna z nich nejsou masové kuličky https://t.co/qC4fWWMni119 hodinami dozadu
Přímé linky do New Yorku: leť z Berlína nebo Mnichova od 8 790 Kč https://t.co/jg9LVITUtN20 hodinami dozadu
Namiř si to během jara do Istanbulu. Z Prahy nebo Vídně přímo od 2 390 Kč https://t.co/rEYh6cbvLs21 hodinami dozadu
Benátky z Vídně na přelom zimy a jara od 755 Kč. Stihneš i karneval https://t.co/mHdhfwNJwj23 hodinami dozadu
POBYT DNE: 4* pobyt v Římě včetně snídaní a letenek od 7 690 Kč https://t.co/kTY1QRxZE92 dny dozadu
Letěli jsme přímým letem EVA AIR z Vídně do Bangkoku. Tyto 3 věci nás ohromily (RECENZE) https://t.co/SCDUNcRSzU #letenky2 dny dozadu
Letěli jsme přímým letem EVA AIR z Vídně do Bangkoku. Tyto 3 věci nás ohromily (RECENZE) https://t.co/SCDUNcRSzU2 dny dozadu
Bali, Vietnam a další pecky s China Airlines od 17 990 Kč! TOP servis a zavazadlo v ceně https://t.co/nVIj9kNDlL2 dny dozadu
1 2 3 5

Nejčtenější dnes

Doporučujeme:

Advertisement
Advertisement
Nahoru