Connect with us
Mexiko

Amerika

Začni balit! Letenky z Berlína do Mexika od 9 990 Kč

Začni balit! Letenky z Berlína do Mexika od 9 990 Kč

Mexiko, pojmenované po aztéckém bohu Mixtli, dalo světu mnohé – nejslavnějšími budou zřejmě čokoláda a chilli. Můžeme jej datovat do roku 1521, kdy si španělský conquistador Hernán Cortés podmanil aztéckou říši a pojmenoval ji Nové Španělsko. Je jedním z nejvýznamnějších států Latinské Ameriky a snoubí se zde mayská a aztécká historie, jejich rituály a tradice s dnešní moderní společností.

Jestli máš chuť tuto charismatickou zemi navštívit, nepřehlédni akční letenky z Berlína. Do Mexico City můžeš letět v listopadových termínech, a to buď v kombinaci společností Finnair/Iberia nebo s aerolinkami Iberia Express.

 • Odkud? Z Berlína
 • S kým? Kombinace leteckých společností Finnair, Iberia a Iberia Express
 • Kdy? Listopad 2022
 • Příklad? Termín 8. – 17. listopad 2022
 • Co je v ceně? Let tam i zpět, všechny poplatky, příruční zavazadlo
 • Láká tě víc Cancún? Potom koukni na nabídku letenek z Vídně nebo Prahy od 11 990 Kč

Co v Mexiku zažít

 • Co dělat v Mexico City? Vyzkoušej trochu jiné atrakce – například zde najdeš největší arénu býčích zápasů na světě. Případně se inspiruj naší cestopisem, kde najdeš 10 míst, která při návštěvě nevynechat.
 • Mexiko oplývá bělostnými písečnými plážemi na břehu Karibského moře. Ty nejlepší se nacházejí v oblasti Mayské riviéry (na poloostrově Yucatán). Nabízí i výborné podmínky pro milovníky šnorchlování. Přečti si 5 důvodů, proč doporučujeme vidět Cancún alespoň jednou v životě.
 • Co se týče památek dávných civilizací, můžeš navštívit například náboženské centrum Teotihuacan, královský palác dávných Mayů Palenque či zříceninu mayského města Chichen Itza. A abychom nezapomněli na Cancún, zde si určitě naplánuj mayské ruiny El Ray.
 • Velké zábavě se v Cancúnu těší i ekologické zábavní parky.
Cancún

Podmínky vstupu do Mexika a návrat do ČR

Mexiko od cestujících nevyžaduje žádný dokument, který by dokazoval bezinfekčnost – tedy očkování, test a dokonce ani překonání koronaviru. Stejně tak není nutné vyplňovat ani žádný příjezdový formulář.

Co se týče návratu ze zahraničí zpět do Česka, od 9. dubna je bez omezení.

Mexiko a cestovní doklady

Čeští občané potřebují ke vstupu do Mexika pouze cestovní pas (platný alespoň 6 měsíců po návratu z Mexika). Doporučujeme udělat si kopii nejdůležitější stránky (s osobními údaji a fotografií) a uschovat na jiném místě, než pas.

Při vstupu se pak vyplňuje imigrační karta. Tu doporučujeme po vyplnění pečlivě uschovat až do odletu, kdy bude opět kontrolována.

Mexico City

Tip na pronájem auta: Rentalcars od Pelikána

Ušetři na půjčovném auta zařiď si jej přes Pelikána! Přes vyhledávač si vyber konkrétní destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu. Díky Rentalcars uvidíš vždy nejvýhodnější ceny na trhu a v požadovaném termínu.

Mexiko a očkování

Do Mexika nejsou vyžadována žádná konkrétní očkování. Doporučeno je zkontrolovat platnost dětských očkování, případně mít pak základní cestovatelská – proti žloutence typu A i B, proti tetanu a proti břišnímu tyfu.

Mexiko a levné ubytování

Výhodné ubytování můžeš rezervovat přímo přes Pelikána. Pelikán se totiž kamarádí s největším prodejcem ubytování na světě (booking.com), takže budeš mít z čeho vybírat. Jestli tě ale zajímají kompletní balíčky, prohlédni si naši nabídku dovolených v Mexiku.

Cancún

Výhodné pojištění STORNO a pojištění ISTOTA

Až 60 % objednávek aktuálně obsahuje pojištění STORNO nebo ISTOTA, ke kterým Pelikán od 1. června 2021 přidal nové benefity. Kromě krytí storno poplatku před cestou, který cestovní kancelář spustila ještě v lednu 2021, nově kryje i další náklady související s případnou nákazou koronavirem v zahraničí.

Pojištění Pelikán

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na [email protected] Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na [email protected] Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální slevy pro naše čtenáře

 • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
 • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
4/5 - (4 votes)
Klikněte pro komentář

Doporučujeme

Žhavé #PELIPECKY

Novinky a zprávy ze světa cestování

9 zajímavých tipů, co dělat v Londýně https://t.co/Z0pBWieUYD7 hodinami dozadu
7 důvodů, proč se vyplatí rezervovat letenky EVA AIR (+ speciální ceny od Pelikána) https://t.co/YzdMm3Qk4L7 hodinami dozadu
Jižní Korea ruší povinnost podstoupit test po příjezdu. Stačí vyplnit formulář https://t.co/khHXm11bUU #novinky10 hodinami dozadu
Babí léto na Mallorce! Rezervuj letenky z Vídně od 777 Kč https://t.co/DXYXHePgyI11 hodinami dozadu
Saúdská Arábie s průvodcem: zažij svět z pohádky o Tisíci a jedné noci https://t.co/qHwnu7tLbp11 hodinami dozadu
Kvalitní program, osvědčení průvodci a ověřené hotely. Zde jsou důvody, proč se vydat na poznávačku s Pelikánem https://t.co/uXuvXT4Feg #novinky12 hodinami dozadu
Průvodkyně Zaragozou: Přistěhovalec ví někdy o městě více než domácí https://t.co/A3WDabqLr2 #evropa1 dnem dozadu
Průvodkyně Zaragozou: Přistěhovalec ví někdy o městě více než domácí https://t.co/A3WDabqLr21 dnem dozadu
Maroko bez testu a očkování: stačí vyplnit formulář https://t.co/3KwSYW39k5 #novinky1 dnem dozadu
Na černé pivo do Dublinu? Leť z Norimberku od 757 Kč! https://t.co/WH1jKCFJDa1 dnem dozadu
1 2 3 5

Nejčtenější dnes

Doporučujeme:

Advertisement
Advertisement
Nahoru