Connect with us
Mexiko

Amerika

Začni balit! Letenky z Vídně do Mexika od 8 790 Kč

Začni balit! Letenky z Vídně do Mexika od 8 790 Kč

Mexiko, pojmenované po aztéckém bohu Mixtli, dalo světu mnohé – nejslavnějšími budou zřejmě čokoláda a chilli. Můžeme jej datovat do roku 1521, kdy si španělský conquistador Hernán Cortés podmanil aztéckou říši a pojmenoval ji Nové Španělsko. Je jedním z nejvýznamnějších států Latinské Ameriky a snoubí se zde mayská a aztécká historie, jejich rituály a tradice s dnešní moderní společností.

Reklama

Jestli máš chuť tuto charismatickou zemi navštívit, nepřehlédni akční letenky z Vídně. Do Cancúnu můžeš letět v termínech od ledna do června, a to buď s aerolinkami Iberia/Aeromexico, nebo v kombinaci společností British Airways/American Airlines. Letenka do Mexico City rovněž nabízí termíny až do léta 2022. Let operuje Iberia a cestou tě čeká jeden přestup v Madridu.

 • Odkud? Z Vídně
 • S kým? Kombinace leteckých společností Iberia, Aeromexico, British Airways, American Airlines
 • Kdy? Leden – červen 2022
 • Příklad? Termín 14. – 23. březen 2022 (Cancún z Vídně za 8 790 Kč)
 • Co je v ceně? Let tam i zpět, všechny poplatky, příruční zavazadlo

Co v Mexiku zažít

 • Co dělat v Mexico City? Vyzkoušej trochu jiné atrakce – například zde najdeš největší arénu býčích zápasů na světě. Případně se inspiruj naší cestopisem, kde najdeš 10 míst, která při návštěvě nevynechat.
 • Mexiko oplývá bělostnými písečnými plážemi na břehu Karibského moře. Ty nejlepší se nacházejí v oblasti Mayské riviéry (na poloostrově Yucatán). Nabízí i výborné podmínky pro milovníky šnorchlování. Přečti si 5 důvodů, proč doporučujeme vidět Cancún alespoň jednou v životě.
 • Co se týče památek dávných civilizací, můžeš navštívit například náboženské centrum Teotihuacan, královský palác dávných Mayů Palenque či zříceninu mayského města Chichen Itza. A abychom nezapomněli na Cancún, zde si určitě naplánuj mayské ruiny El Ray.
 • Velké zábavě se v Cancúnu těší i ekologické zábavní parky.
Cancún

Podmínky vstupu do Mexika

Ke vstupu do Mexika není třeba očkování, test ani potvrzení o překonání nemoci COVID-19 (doklady ovšem mohou požadovat letecké společnosti). Povinné je pouze vyplnění online příjezdového formuláře, a to ještě před příletem nebo minimálně před celní kontrolou. Dále je nutný platný pas a na palubě letadla vyplníš migrační formulář. Potřebuješ i zpáteční letenku a v rámci podpůrné dokumentace je třeba předložit doklad o zajištěném ubytování.

Ministerstvo zahraničních věcí přesto doporučuje mít sjednané cestovní zdravotní pojištění pokrývající případnou nákazu koronavirem a jeden z dokladů o bezinfekčnosti (očkování nebo PCR test, ne starší 72 hodin).

Mexiko a cestovní doklady

Čeští občané potřebují ke vstupu do Mexika pouze cestovní pas (platný alespoň 6 měsíců po návratu z Mexika). Doporučujeme udělat si kopii nejdůležitější stránky (s osobními údaji a fotografií) a uschovat na jiném místě, než pas.

Při vstupu se pak vyplňuje imigrační karta. Tu doporučujeme po vyplnění pečlivě uschovat až do odletu, kdy bude opět kontrolována.

Mexico City

Tip na pronájem auta: Rentalcars od Pelikána

Ušetři na půjčovném auta zařiď si jej přes Pelikána! Přes vyhledávač si vyber konkrétní destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu. Díky Rentalcars uvidíš vždy nejvýhodnější ceny na trhu a v požadovaném termínu.

Mexiko a očkování

Do Mexika nejsou vyžadována žádná konkrétní očkování. Doporučeno je zkontrolovat platnost dětských očkování, případně mít pak základní cestovatelská – proti žloutence typu A i B, proti tetanu a proti břišnímu tyfu.

Mexiko a levné ubytování

Výhodné ubytování můžeš rezervovat přímo přes Pelikána. Pelikán se totiž kamarádí s největším prodejcem ubytování na světě (booking.com). Jestli tě ale zajímají kompletní balíčky, prohlédni si naši nabídku dovolených v Mexiku.

Cancún

Výhodné pojištění STORNO a pojištění ISTOTA

Až 60 % objednávek aktuálně obsahuje pojištění STORNO nebo ISTOTA, ke kterým Pelikán od 1. června 2021 přidal nové benefity. Kromě krytí storno poplatku před cestou, který cestovní kancelář spustila ještě v lednu 2021, nově kryje i další náklady související s případnou nákazou koronavirem v zahraničí.

Pojištění Pelikán

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální slevy pro naše čtenáře

 • Sleva 250 Kč na letenky - stáhni si naši novou aplikaci, objednej letenky na Pelikan.cz za minimálně 500 Kč, zadej slevový kód PECKYAPPKA a ušetři 250 Kč z objednávky.
 • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
 • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
4/5 - (4 votes)
Klikněte pro komentář

Doporučujeme

Žhavé #PELIPECKY

Novinky a zprávy ze světa cestování

Pelipeckovní roadtrip po USA: 3. díl – New Orleans https://t.co/zIypwNP8fX1 dnem dozadu
Jarní Menorca z Vídně od 1 016 Kč! Zažij to nejlepší z pláží i turistiky https://t.co/AgUIqTPre92 dny dozadu
Vilnius: Místo, které si chtěl Napoleon odnést na dlani do Paříže https://t.co/IlYR0Wlx3e2 dny dozadu
AKČNÍ LETENKY: Mallorca, Řím, Athény a další od 376 Kč https://t.co/vcgOxhAr2T2 dny dozadu
Thajsko od 1. 2. opět spouští program Test & Go. Do Sandboxu přibyly další destinace https://t.co/JOkYIAod4O #koronavirus2 dny dozadu
Kam na sólo cestu v roce 2022? 13 tipů na TOP zážitky, když potřebuješ vyvětrat hlavu https://t.co/uZCSyGd1xm2 dny dozadu
Objev Mallorcu s akčními letenkami z Vídně nebo Prahy od 532 Kč https://t.co/DXYXHePgyI3 dny dozadu
Bangkok: 7 tipů, co navštívit v thajské metropoli https://t.co/ob32loLqXn3 dny dozadu
Z Vídně přímo do New Yorku s Austrian Airlines od skvělých 8 490 Kč https://t.co/uEqmtGomoQ3 dny dozadu
PECKA DNE: Ubytování v lázeňském městě Karlovy Vary se snídaní od 1 790 Kč https://t.co/ZQIVD9xO953 dny dozadu
1 2 3 5

Nejčtenější dnes

Doporučujeme:

Advertisement
Advertisement
Nahoru