Connect with us
Mexico City

Cestopisy

10 míst a věcí, které při návštěvě Mexico City nevynechat

10 míst a věcí, které při návštěvě Mexico City nevynechat

Jako jedno z největších hlavních měst na světě (1 485 km²) je Mexico City jedním z nejpopulárnějších cestovatelských cílů v Americe. Dějiny této neustále se měnící země, spolu s fúzí jejího umění, gastronomie a jedinečné kultury, ohromují a zanechávají tisíce návštěvníků v úžasu. Pokud plánujete navštívit město Mexico City poprvé, může se vám zdát příliš velké a ohromující. Je domovem největší katedrály v Latinské Americe, největšího zeleného prostoru ve městě a některých nejznámějších architektonických, historických i moderních budov. Kde tedy začít?

Reklama

1. Castillo Chapultepec

Hrad Chapultepec, který se objevil ve filmu Baza Luhrmanna Romeo a Julie, je mnohem více než jen pozadí tohoto filmu, nominovaného na Oscara. Na kopci v nádherném Bosque de Chapultepec byl kdysi domovem bývalého mexického císaře Maxmiliána I. a jeho manželky císařovny Carloty. Její dny licenčních poplatků jsou již v nenávratnu. V současnosti je zde muzeum Museo Nacional de Historia, vynikající muzeum, které patří mezi nejlepší v celém městě.

2. Ciudad Universitaria

Doslovně přeloženo jako „univerzitní město“, Ciudad Universitaria je areálem vysoké školy Coyoacán v UNAM (Mexická národní autonomní univerzita) a jednou z nejvýznamnějších památek města Mexico City. UNAM sice je největší latinskoamerickou univerzitou a nejvíce ceněnou mexickou univerzitou, ale akademické důvody samy o sobě z ní nedělají místo hodné navštívení. Je to umělecký detail, který jí dominuje. Nástěnné malby Davida Alfara Siquierosa jsou dokonce zapsány do světového dědictví UNESCO.

3. Katedrála Metropolitana

Tato katedrála se nachází na severní straně hlavního náměstí, je největší katedrálou v celé Americe a nejstarší v Latinské Americe. Je postavena z kamenů prastarého aztéckého chrámu a je mistrovským dílem tří odlišných architektonických stylů, které dokládají tři století, během nichž byla postavena. Se zvony navrženými Xalapanem je architektonicky inspirovaná gotikou, se španělským vlivem.

Katedra v Mexico City

4. Muzeum Fridy Kahlo

Frida Kahlo je v Mexiku stejně symbolická jako jeho tacos a tequila. Takže fakt, že její bývalý domov, dnes muzeum a umělecká galerie věnovaná její životu, je na seznamu památek, které byste v Mexico City měli vidět, není žádným překvapením. Mluví se o něm jako o La Casa Azul (Modrém domě) a nachází se v netypické čtvrti Coyoacán. Je skvělým bodem, jak začít den objevováním v jejím okolí. Dostavte se sem brzy a předběhněte téměř konstantní tok turistů, kteří ho každý den navštíví.

5. Dům Lva Trockého

Pokud nejste zrovna nadšenec do umění a chcete se vyhnout davům, které často provázejí návštěvu kultovního Muzea Fridy Kahlo, vydejte se do neprávem podceňovaného Museo Casa de Leon Trotsky, které se nachází jen nedaleko po silnici. V tomto muzeu sovětského revolucionáře a teoretika marxismu následujte bezplatné průvodce, kteří vás celým místem provedou. Navíc někdy se vám tu mihne i práce Fridy Kahlo, takže pokud nejste právě její velkým fanouškem, i to si budete moci odškrtnout na svém seznamu.

6. Pouliční umění v Colonia Roma

Mexico City je známé svými živými městskými nástěnnými malbami, které mají často politické pozadí a jsou vždy něčím výjimečné. Pokud hledáte ta nejlepší místa, kde se na takové umění podívat, zamiřte si to do Colonia Roma. Putujte po Calle Zacatecas nebo objevujte část La Romita. Zde si můžete prohlédnout umělecké kousky mnoha začínajících umělců, jako je Sofia Castellanos.

7. Bazar Sábado

Týdenní trh pod širým nebem, Bazar Sábado, je jedním z nejlepších míst k objevování lokálních jedinečných kousků a starožitností. Je všeobecně známo, že někteří z nejinovativnějších módních návrhářů ve městě, jako například Carla Fernández, tu prodávají své výrobky.

8. Brunch v některé z nejlepších pekáren ve městě

Mexico City možná není tak známé svou kavárenskou kulturou jako například Paříž či zbytek Evropy, to ale neznamená, že v něm nenajdete skvělá místa na bezstarostné snídaně s přáteli. Z pekáren doporučujeme ochutnat zejména Patisserie Dominique a portugalskou Da Silvy.

9. Restaurace pro gurmány

Zatímco scéna s pouličními potravinami v Mexico City je uznávaná i UNESCEM, je pochopitelné, že při návštěvě města se budete chtít poddat i něčemu gurmánskému. Mexico City je známé svou rozmanitostí špičkových restaurací pro labužníky, proto byste určitě měli vyzkoušet alespoň jednu z nich. Doporučujeme mnohými opěvovanou Pujol, jejíž ceny ovšem šplhají o něco výše. Pokud jste fanouškem sushi, vaší ulicí by byla zřejmě Tori Tori Temistocles. Calle Álvaro Obregón je rovněž známá tím, že je plná vynikajících restaurací. Stačí se jen vybrat za svým nosem.

10. Mercado de Coyoacán na místní kuchyni

Toto je místo, kam byste se měli vydat ochutnat autentickou mexickou kuchyni. Vynikající jídlo na tomto půvabném trhu, které určitě stojí za ochutnání, je například Tostadas s mořskými plody. Jelikož jde o turistický hotspot, připravte se na to, že možná budete muset i vyjednávat s „turistickými cenami“, abyste zbytečně nepřeplatili.

Dostupné akční letenky do Mexika

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální nabídky pro naše čtenáře

    • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
    • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
    5/5 - (1 vote)
Klikněte pro komentář

Viki je blogerka, umělkyně, milovnice čerstvého vzduchu a pocitů nekonečna. Na Pelipecky přispívá už od roku 2016 a potkat ji můžete zejména v Berlíně, kde se rozhodla žít i studovat.

Nahoru