Connect with us
Mexiko

Amerika

Cancún i Mexico City s Turkish Airlines od 11 790 Kč včetně vánočních termínů

Cancún i Mexico City s Turkish Airlines od 11 790 Kč včetně vánočních termínů

Mexiko, pojmenované po aztéckém bohu Mixtli, dalo světu mnohé – nejslavnějšími budou zřejmě čokoláda a chilli. Můžeme jej datovat do roku 1521, kdy si španělský conquistador Hernán Cortés podmanil aztéckou říši a pojmenoval ji Nové Španělsko. Je jedním z nejvýznamnějších států Latinské Ameriky a snoubí se zde mayská a aztécká historie, jejich rituály a tradice s dnešní moderní společností.

Reklama

Jestli máš chuť tuto charismatickou zemi navštívit, nepřehlédni akční letenky, které přináší nová linka Turkish Airlines. Z nedalekých Katovic se dostaneš zpátečně do oblíbeného Cancúnu i Mexico City, případně sáhni po open-jaw variantě s příletem do Mexico City a odletem z Cancúnu, uvidíš tak obě destinace. Navíc jsou teď v nabídce také vánoční termíny, takže jestli toužíš po Vánocích v exotice, chyť si místo.

Akční letenky do Mexika

 • Odkud? Z Katovic s jedním přestupem v Istanbulu
 • S kým? Letecká společnost Turkish Airlines
 • Kdy? Říjen – prosinec (včetně Vánoc)
 • Co je v ceně? Let tam i zpět, všechny poplatky, 2 příruční zavazadla (společně do 10 kg), 2 odbavená zavazadla (společně do 46 kg)

Co v Mexiku zažít

 • Co dělat v Mexico City? Vyzkoušej trochu jiné atrakce – například zde najdeš největší arénu býčích zápasů na světě. Případně se inspiruj naší cestopisem, kde najdeš 10 míst, která při návštěvě nevynechat.
 • Mexiko oplývá bělostnými písečnými plážemi na břehu Karibského moře. Ty nejlepší se nacházejí v oblasti Mayské riviéry (na poloostrově Yucatán). Nabízí i výborné podmínky pro milovníky šnorchlování. Přečti si 5 důvodů, proč doporučujeme vidět Cancún alespoň jednou v životě.
 • Co se týče památek dávných civilizací, můžeš navštívit například náboženské centrum Teotihuacan, královský palác dávných Mayů Palenque či zříceninu mayského města Chichen Itza. A abychom nezapomněli na Cancún, zde si určitě naplánuj mayské ruiny El Ray.
 • Velké zábavě se v Cancúnu těší i ekologické zábavní parky.
Cancún

Jak se létá s Turkish Airlines?

Turkish Airlines nabízí i v ekonomické třídě neobyčejný komfort a zajímavý servis. Sedadla cestujících figurují 6palcovým (15cm) sklonem, opěrkou hlavy a nohou, šířkou více než 19 palců a pevným 31cm (79cm) prostorem na nohy. Ten je doplněn 12palcovým multimediálním displejem nabitým hodinami filmů, hudby a TV a nabíjecím zařízením pro elektronická zařízení na každém sedadle.

Na letech do Mexika máš k dispozici velké zavazadlo do 46 kg.

Turkish Airlines

Podmínky vstupu do Mexika a návrat do ČR

Mexiko a cestovní doklady

Čeští občané potřebují ke vstupu do Mexika pouze cestovní pas (platný alespoň 6 měsíců po návratu z Mexika). Doporučujeme udělat si kopii nejdůležitější stránky (s osobními údaji a fotografií) a uschovat na jiném místě než pas.

Při vstupu se pak vyplňuje imigrační karta. Tu doporučujeme po vyplnění pečlivě uschovat až do odletu, kdy bude opět kontrolována.

Mexico City

Tip na pronájem auta

Ušetři na půjčovném auta a zařiď si jej přes Pelikána! Přes vyhledávač si vyber konkrétní destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu. Díky Rentalcars uvidíš vždy nejvýhodnější ceny na trhu a v požadovaném termínu.

Mexiko a levné ubytování

Výhodné ubytování můžeš rezervovat přímo přes Pelikána. Pelikán se totiž kamarádí s největším prodejcem ubytování na světě (booking.com), takže budeš mít z čeho vybírat. Jestli tě ale zajímají kompletní balíčky, prohlédni si naši nabídku dovolených v Mexiku.

Cancún

Cestuj na jistotu s pojištěním

 • Pojištění KOALA: každý pasažér obdrží 5 000 Kč za každý zrušený let nebo za zpoždění více než 2 hodiny. Pojištění KOALA si můžeš zajistit jednoduše společně s rezervací letenek. Pár kliků a cestuješ bezpečně s pojištěním (pojištění nelze dokoupit dodatečně).
 • Pojištění ISTOTA: zaručuje proplacení léčebných výloh a následků po úrazu. Platí však i v jiných nečekaných a nepříliš příjemných situacích, jako například problémy se zavazadly, zpoždění dopravního prostředku, potřeba pátrání nebo záchrany nebo poškození zdraví a majetku třetích osob.
 • Pojištění STORNO: v případě událostí, jako onemocnění, úraz nebo i ztráta práce a další neočekávané situace. Za neproletěnou část tvé letenky se ti vrátí peníze.
Pojištění Pelikán

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na [email protected] Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na [email protected] Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální slevy pro naše čtenáře

 • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
 • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
5/5 - (4 votes)
Klikněte pro komentář

Doporučujeme

Žhavé #PELIPECKY

Novinky a zprávy ze světa cestování

FIRST MOMENT – Dovolená na Kypru s polopenzí od 9 890 Kč https://t.co/504u6RerVk17 hodinami dozadu
FIRST MOMENT – Dovolená na Kypru s polopenzí od 9 890 Kč https://t.co/504u6RdU5M17 hodinami dozadu
Bangkok z Vídně od 15 990 Kč. Termíny na jaro a 46kg zavazadlo https://t.co/6PPTxBurLT21 hodinami dozadu
AKČNÍ LETENKY: Řím, Lisabon, Mallorca a další od 704 Kč https://t.co/vcgOxhAr2T21 hodinami dozadu
Kolik turistů navštívilo Saúdskou Arábii? Maličko a mezi nimi i Filip (rozhovor) https://t.co/riLfCGKNAh22 hodinami dozadu
Vzhůru na Floridu! Miami z Mnichova máš nyní za 9 990 Kč https://t.co/UXYAKN08Mo22 hodinami dozadu
Procházka městem Split v plavkách tě může stát 150 € https://t.co/bS2duvg7R2 #novinky24 hodinami dozadu
Letenky z Vídně do Stockholmu od 878 Kč. Objev jedno z nejkrásnějších měst https://t.co/vzyLo8KwAd1 dnem dozadu
POBYT DNE: Dovolená na italské Ischii s polopenzí a českým delegátem od 15 590 Kč https://t.co/qaXJfGamt72 dny dozadu
Ras Al Khaimah: TOP destinace pro rodinnou dovolenou (itinerář a tipy na program) https://t.co/vZcVWN15hk4 dny dozadu
1 2 3 5

Nejčtenější dnes

Doporučujeme:

Advertisement
Advertisement
Nahoru