Connect with us
Saúdská Arábie

Asie

Saúdská Arábie postaví největší plovoucí stavbu na světě

Saúdská Arábie postaví největší plovoucí stavbu na světě

Součástí nového stavebního projektu zvaného Neom má být lodní přístav a logistické centrum ve tvaru osmiúhelníku. To bude představovat největší plovoucí stavbu na světě. Cílem projektu je vybudovat přístavní město na Rudém moři, které bude využívat dopravu přes Suezský průplav.

Reklama

Celé přístavní město bude fungovat na bázi obnovitelné energie, která by měla minimalizovat závislost na ropě. Projekt Oxagon bude mít výrazný osmiúhelníkový tvar, jehož jedna část se bude rozprostírat na souši a druhá zasahovat do Rudého moře. Dokončen má být do roku 2030. Město by mělo být lemováno náměstími spojenými krátkými kanály a jeho součástí bude i výletní terminál a oceánografické výzkumné centrum.

Saúdská Arábie
Zdroj: Neom

„Oxagon přispěje ke změně přístupu průmyslového rozvoje v budoucnosti, ochraně životního prostředí, vytváření pracovních míst, regionálnímu obchodu a obchodu Saúdské Arábie a podpoří vytvoření nového ohniska pro globální obchodní toky,“ uvedl korunní princ Saúdské Arábie Mohammed bin Salman.

Saúdská Arábie
Zdroj: Neom

Akční letenky do Saúdské Arábie

Zdroj titulnej foto: Neom

Zdroj: DigitalmagDezeen

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální nabídky pro naše čtenáře

    • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
    • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
    Prosím, ohodnoťte náš článek.
Klikněte pro komentář
Nahoru