Connect with us
Letiště Praha

Koronavirus

Návrat do ČR bez omezení! 9. dubna se ruší všechna vstupní opatření

Návrat do ČR bez omezení! 9. dubna se ruší všechna vstupní opatření

Ministerstvo zdravotnictví České republiky rozhodlo o zrušení všech dosud platných protipandemických opatření, která se týkala vstupu do země. S platností od 9. dubna 2022 se tak opět můžeme vracet zpět domů zcela bez omezení. Stejně tak budou hranice otevřeny i pro zahraniční turisty.

Reklama

Nově již nebude nutné předkládat jakékoliv potvrzení o bezinfekčnosti či vyplňovat příjezdový formulář.

V případě, že cestujete hromadnou dopravou, je třeba si i nadále ověřovat podmínky přepravy u sjednaného přepravce. Ten by doložení bezinfekčnosti mohl požadovat.

Památky Unesco, Praha

Podmínky návratu do ČR platné do 9. dubna

Pro návrat ze zahraničí zpět do Česka byla vytvořena pravidla, u nichž záleží na tom, zda se vracíte ze zemí Evropské unie nebo ze zemí mimo Evropskou unii. Tzv. mapa cestovatele byla nahrazena seznamem mimounijních zemí s nízkým rizikem nákazy, z nichž je všem osobám umožněn příjezd do ČR bez omezení.

Jak bylo uvedeno, je podstatné, kde jste se v posledních 14 dnech zdržovali více než 12 hodin – zda šlo o stát Evropské unie nebo se vracíte z některé třetí země.

Příjezdy ze zemí EU

 • Od 18. března 2022 bez omezení. Kromě států EU sem patří i Andorra, Island, Lichtenštejnsko, Monako, Norsko, San Marino, Švýcarsko a Vatikán.

Příjezdy ze zemí mimo EU

 • Před vstupem do ČR:
  • Nutné vyplnit příjezdový formulář
  • Doložit bezinfekčnost – a to negativním antienním (ne starší 24 hod.) či PCR testem (ne starší 72 hod.), potvrzením o očkováním proti COVID-19 nebo certifikátem o překonání koronaviru
 • Po vstupu do ČR:
  • Absolvovat PCR test mezi 5. a 7. dnem – platí pro neočkované a ty, kteří v posledních 180 dnech nepřekonali COVID-19

Pokud přijíždíte individuální dopravou, máte výjimku ze všech předpříjezdových opatření. 

Příjezdy ze zemí s nízkým rizikem

Všichni cestující mohou z vybraných mimounijních států s nízkým rizikem přijet do ČR bez omezení.

Mezi státy s nízkým rizikem patří: Indonésie, Katar, Kolumbie, Korejská republika, Kuvajt, Macao, Nový Zéland, Peru, Rwanda, Saúdská Arábie, Spojené arabské emiráty a Tchaj-wan.

Letiště Václava Havla

Aktualizujeme:

Zdroj informací: mzv.cz

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na [email protected] Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na [email protected] Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální slevy pro naše čtenáře

 • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
 • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
4.8/5 - (11 votes)
Klikněte pro komentář

Tereza je rodačkou z Vysočiny, která miluje kopce, lesy a rozkvetlé louky. Možná i proto byla vždy přesvědčena, že nejlepší cestování je pěšky v pohorkách. Poté, co se ale seznámila se surfováním v Portugalsku, jí k srdci přirost i oceán. Vždy si ráda zacvičí jógu, posedí u táboráku nebo se stará o své pokojovky.

Doporučujeme

Žhavé #PELIPECKY

Novinky a zprávy ze světa cestování

Výprodej Aegean Airlines: chyť Řecko, Egypt nebo Saúdskou Arábii z Prahy od 2 990 Kč https://t.co/Jjjqddn9B73 hodinami dozadu
Leť do Dubaje s Emirates a získej vstup na 3 peckovní atrakce zdarma https://t.co/nm0csFyJkO #novinky4 hodinami dozadu
Pizza, pasta, cappuccino! Objev krásy severní Itálie https://t.co/m5SNG8aoaa5 hodinami dozadu
Cancún v hlavní sezóně: letíš z Vídně za 11 990 Kč i s odbaveným zavazadlem https://t.co/BqYIRrnLlt5 hodinami dozadu
Dvě nezapomenutelné destinace a jedna letenka: Multicity s Emirates od 20 990 Kč jsou tady! https://t.co/GXLYHFgIA25 hodinami dozadu
Varšava toho nabízí víc, než si myslíš. Přesvědč se s letenkami LOT od 1 590 Kč https://t.co/LTANQJqYOd23 hodinami dozadu
Sardinie – 10 důvodů, proč žije v tolika srdcích (a letenky za pár korun) https://t.co/duCinHOumQ24 hodinami dozadu
Sardinie – 10 důvodů, proč žije v tolika srdcích (a letenky za pár korun) https://t.co/duCinHOumQ #evropa24 hodinami dozadu
Z Prahy do Karibiku luxusně: Dominikána i Cancún v byznys třídě za 32 490 Kč https://t.co/bXm4ezlRtQ #letenky1 dnem dozadu
Z Prahy do Karibiku luxusně: Dominikána i Cancún v byznys třídě za 32 490 Kč https://t.co/bXm4ezlRtQ1 dnem dozadu
1 2 3 5

Nejčtenější dnes

Doporučujeme:

Advertisement
Advertisement
Nahoru