Connect with us

Cestopisy

Jak se létá s Turkish Airlines? Recenze ekonomické třídy je tady!

Jak se létá s Turkish Airlines? Recenze ekonomické třídy je tady!

Ze všech leteckých společností létají do nejvíce zemí, a i díky tomu se s nimi dostanete prakticky kamkoliv. Řeč je o Turkish Airlines, jedné z nejoblíbenějších leteckých společností mezi českými cestujícími, která se pravidelně umísťuje na předních příčkách hodnocení aerolinek. Rozhodli jsme se Turkish Airlines vyzkoušet při naší cestě do Los Angeles a teď přichází ten správný čas podělit se o naše dojmy z ekonomické třídy.

Reklama

Občerstvení na palubě

Jestli jste už slyšeli o tom, že je jídlo na palubě Turkish Airlines zážitkem sama o sobě, tak vězte, že je to pravda do posledního slova. Asi největší rozdíl oproti konkurenci poznáte hned při krátkých letech do Istanbulu, odkud se potom vydáte na tu hlavní, delší cestu do cílové destinace. Turkish Airlines totiž i tady nabízí opravdu nadstandardní občerstvení. Na lacinou bagetu z večerky od vedle zapomeňte. Tady si opravdu pochutnáte. Vyzkoušeli jsme rovnou dvě varianty. Jednu standardní a jednu vegetariánskou. Masožravec i vegetarián se shodli a shodně dali 10/10.

Standardní jídlo v při krátkém letu

Vegetariánská verze při krátkém letu

Pojďme ale na to hlavní, jídlo u dlouhých letů. Jen co se usadíte, čekání na hlavní chod si můžete zkrátit drinkem z nabídky, kterou najdete v menu. Tady se alkoholu meze nekladou. Kromě piva nebo vína si tak můžete poručit i něco ostřejšího, to vše podávané s balíčkem pražených arašídů.

Místo dlouhého opisu si obrázek na hlavní jídlo v ekonomické třídě z Istanbulu uděláte nejlépe sami při pohledu na fotky níže. Zatím co u krátkých letů se plastovému příboru nevyhnete, u těch dlouhých na vás už čeká sada nerezových příborů, díky kterým jídlo hned chutná o něco lépe (ne, že by to v Turkish Airlines zrovna potřebovali). Kromě snídaně na konci letu se v mezidobě podává ještě menší svačina, kterou si můžete poručit prakticky kdykoliv.

Hlavní chod při dlouhém letu

Hlavní chod při dlouhém letu (vegetariánská verze)

Snídaně při dlouhém letu

Snídaně při dlouhém letu (vegetariánská verze)

Zábavní systém

Je jedno, jestli s vámi cestuje nejlepší přítel nebo partner/ka, u dlouhého letu je vystřídá zábavní systém Turkish Airlines. Nabídka filmů nebo hudby potěší i ty nejnáročnější. Během letu filmů stihnete hned několik a tím jediným problémem, který budete mít, bude pravděpodobně ten, na které se podíváte, protože všechny je bohužel nestihnete. V nabídce najdete jak staré klasiky, tak nejnovější tituly, případně oceněné filmy apod. Po některých zkušenostech u jiných leteckých společností musíme ocenit hlavně skvělou odezvu systému, který se nezasekával a reagoval okamžitě.

Jak bývá zvykem, i tady je součástí každého sedadla před vámi, kromě jacku na sluchátka (která mimochodem příjemně překvapila, co se týče tlumení vnějšího zvuku) i USB port, který oceníte přesně ve chvíli, kdy vašemu telefonu/tabletu/notebooku dojte šťáva.

Pokud u krátkých letů nenajdete v sedadle před vámi monitor, nelekejte se, o zábavu nepřijdete, je potřeba se ale připravit. Stačí si do svého chytrého zařízení nainstalovat aplikaci od Turkish Airlines s názvem WiFi Entertainment. Potom se stačí zdarma připojit na palubní WiFi síť, díky které se vám otevře stejná nabídka filmů a hudby jako v letadlech disponujícími monitory.

Komfortní balíček

Při usazení na místo na vás na sedadle čeká polštář, sluchátka i deka (tu oceníte, hlavně pokud se na dlouhých letech klepete zimou). Hlavním bonusem u Turkish Airlines je ale Amenity Kit, resp. komfortní balíček, který Turkish Airlines nabízejí i v ekonomické třídě. V něm najdete hned několik užitečných drobností. Teplé ponožky, pantofle, klapku na oči, kartáček se zubní pastou, balzám na rty a v neposlední řadě i špunty do uší.

Pohodlí v ekonomické třídě

Sezení v ekonomické třídě velice mile překvapilo. Co jsme ocenili zejména my je ještě o něco větší prostor pro nohy, konkrétně se jedná o 78 cm. Tím dalším plusem, který přišel vhod po několika hodinách letu, byly polohovatelné opěrky hlavy, díky kterým se vás nestane, že se probudíte s hlavou na rameně vašeho spolucestujícího, kterému jste poslintali svetr. S komfortem cestování s Turkish Airlines souvisí i možnost zdarma si vybrat místo na sezení při online check-inu. Vítaná možnost, pokud preferujete přední řady nebo ty se dvěma sedadly.

Hotel a Touristanbul zdarma

Pokud jako my budete mít v Istanbulu delší přestup, máte zdarma nárok hned na dvě věci. Tou první, kterou asi oceníte víc je hotel zdarma, na který máte nárok, pokud nejbližší spojení odlétá až za deset a více hodin. Po příletu na letiště stačí najít Hotel Desk, pro který si nachystejte cestovní pas a palubní lístek pro cílovou destinaci. Vyřízení trvá asi 20 minut, po kterém vás minibus odveze do některého ze 4* nebo 5* hotelů poblíž letiště. Stejně tak máte zajištěný i odvoz zpět.

Druhým bonusem, který můžete při dlouhém přestupu využít je Touristanbul, při které se vám naskytne příležitost podívat se na ty nejznámější památky metropole. Tady stačí, pokud nejbližší navazující let odlétá nejdříve za 6 hodin. Prohlídky jsou několikrát denně, od 08:00 do 21:00, a trvají 2,5 až 6 hodin podle konkrétního času. Pokud byste rádi zkombinovali obě varianty, dobře si vše časově naplánujte. Na istanbulském letišti jsou přísné bezpečnostní kontroly, které vás mohou nepříjemně zdržet.

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální nabídky pro naše čtenáře

    • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
    • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
    4.6/5 - (10 votes)
1 Comment

Pokud Pavel zrovna necestuje, rád se věnuje svým dalším koníčkům, mezi které patří luštění křížovek, vnoučata a v neposlední řadě sledování AZ kvízu.

Nahoru