Connect with us
Island

Evropa

Naděl si na Vánoce pozorování polární záře na Islandu! Z Vídně už od 1595 Kč

Naděl si na Vánoce pozorování polární záře na Islandu! Z Vídně už od 1595 Kč

Z Vídně se teď na kouzelný ostrov Island dostaneš přímým letem už od parádních 1 595 Kč. Letíš se společností Wizz Air a co je vůbec nejlepší, akční termíny najdeš v období od listopadu až do února, které je ideální na pozorování polární záře. A jestli ti ani to nepřijde dostatečně magické, vydej se sem přímo na Vánoce.

Reklama

Akční letenka na Island

  • Odkud? Z Vídně
  • S kým? Letecká společnost Wizz Air
  • Kdy? Listopad 2021 – únor 2022
  • Termín? Příklad 18. – 25. prosinec 2021 (VYBRAT TERMÍN)
  • Co je v ceně? Let tam i zpět, všechny poplatky, příruční zavazadlo
Letenka na Island

Island a cestovní doklady

Pro vstup do země stačí občanský průkaz nebo platný cestovní pas, tedy pokud tvá cesta nepřesáhne dobu 3 měsíců.

Podmínky vstupu na Island a návrat zpět do ČR

Před cestou se musíš zaregistrovat. Dále povinné se při nástupu do letadla prokázat PCR testem, ne starším 72 hodin (povinné pro všechny, ovšem očkovaným a těm, kteří překonali COVID-19, stačí antigenní test).

Následně musíš předložit potvrzení o úplném očkování (ukončené min. před 14 dny) nebo potvrzení o prodělaní koronaviru. Pokud nemáš ani jedno z toho, čeká tě dvojité testování a karanténa. První test absolvuješ hned po příletu, pak následuje 5-6denní karanténa ukončená 2. PCR testem.

Cestujícím se rovněž doporučuje stáhnout si trackovací aplikaci Rakning C-19.

Návrat ze zahraničí zpět do Česka se řídí pravidly cestovatelského semaforu.

Island

Island a počasí

Island se nachází u polárního kruhu. Celoročně je tu počasí nepředvídatelné, může se měnit doslova z hodiny na hodinu. Proto nezapomeň na vhodné oblečení.

V zimě dosahují průměrné teploty v Reykjavíku 1–2 °C, v létě se průměrné hodnoty pohybují kolem 12 °C. Nicméně toto jsou jen průměrné teploty. V zimě tu můžeš mít klidně od -10 °C do 10 °C a v letních měsících jsou dny, kdy teploty klesnou na 7 °C nebo se vyšplhají až k 25 °C .

Island a polární záře

Polární záře tu je k vidění celý rok, jen v letních měsících je na ostrově světlo i během nočních hodin a nejsou až tak dobré podmínky pro její sledování.

Pokud jedeš na Island právě za polární září, nejlepší období je od září do dubna. Takže s těmito letenkami se ti určitě podaří ulovit alespoň pár záběrů.

Island – naše články pro inspiraci a rady

Island a levné ubytování

Výhodné ubytování můžeš rezervovat přímo přes Pelikána. Pelikán se totiž kamarádí s největším prodejcem ubytování na světě (booking.com) a krom toho i s portálem Airbnb.com.

Pelikán proplatí stornopoplatek, když budeš mít pozitivní test, léčebné náklady i cestu zpět

Novinka od Pelikána! Kup si k letence nebo pobytu pojištění a automaticky dostaneš BONUS v podobě proplacení stornopoplatku, pokud nebudeš moci odletět kvůli pozitivnímu COVID-19 testu! Tento bonus získají automaticky všichni cestující, kteří si zakoupili pojištění STORNO nebo ISTOTA od 1. 1. 2021 (včetně).

Pojištění STORNO nově (od 1. června 2021) pokrývá v případě pozitivního RT-PCR testu na COVID před cestou 80 % stornopoplatků. Rovněž jsou v tomto pojištění zahrnuty náklady na změnu zpáteční cesty v případě onemocnění v destinaci. Pojištění ISTOTA pak zahrnuje obě zmíněné situace a přidává i léčebné náklady na COVID a náklady na karanténu v destinaci. Pojištění je platné pro všechny země světa a to bez ohledu na barvu v cestovatelském semaforu resp. jejich epidemiologickou situaci.

Proplatíme stornopoplatky při pozitivním COVID testu, léčebné náklady i cestu zpět. Stačí mít zakoupené pojištění ISTOTA, STORNO

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální slevy pro naše čtenáře

  • Sleva 250 Kč na letenky - stáhni si naši novou aplikaci, objednej letenky na Pelikan.cz za minimálně 500 Kč, zadej slevový kód PECKYAPPKA a ušetři 250 Kč z objednávky.
  • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
  • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
5/5 - (8 votes)
Klikněte pro komentář

Dominika stihla od dětství s rodinou procestovat Českou republiku křížem krážem. Na cestách přitom vyhledává památky – miluje historii, umění, nové chutě a hlavně přírodu! A mimo psaní pro nás i pro sebe ještě maluje!

Doporučujeme

Žhavé #PELIPECKY

Novinky a zprávy ze světa cestování

Milované Thajsko! Letenky už od 7 690 Kč v termínech i na rok 2022 https://t.co/qNq7g8YjZw2 dny dozadu
Izrael se od 1. listopadu otevře očkovaným turistům z celého světa. Tel Aviv láká akčními letenkami https://t.co/s8CegBpMIm #koronavirus2 dny dozadu
Ostrov Bali se otevřel vybraným zemím, turisté však zatím nepřijíždí https://t.co/tZVgsgvEbC #koronavirus2 dny dozadu
Ostrov Bali se otevřel vybraným zemím, turisté však zatím nepřijíždí https://t.co/tZVgsgvEbC #novinky2 dny dozadu
Emiráty, Portugalsko i Kuba. Které země očkují nejrychleji? Koukni na žebříček https://t.co/UAJXUFFxRx #koronavirus2 dny dozadu
Thajsko se od 1. listopadu plánuje otevřít turistům z 46 zemí bez karantény. Na seznamu je i Česko https://t.co/FyNAF4UHI1 #koronavirus2 dny dozadu
10 důvodů, proč navštívit San Fracisco a letenky od 6 990 Kč https://t.co/Pm1aEp7a403 dny dozadu
Zažij Dubaj shora: 9 peckových rooftop barů https://t.co/daw5H22Qxm3 dny dozadu
Vueling nově spojí Prahu a Amsterdam https://t.co/SZCdOxnn5O #novinky3 dny dozadu
Vueling nově spojí Prahu a Amsterdam https://t.co/SZCdOx5LHe #novinky3 dny dozadu
1 2 3 5

Nejčtenější dnes

Doporučujeme:

Advertisement
Advertisement
Nahoru