Connect with us
Island

Evropa

Červnový Island s letenkami z Vídně nyní od 2 763 Kč

Červnový Island s letenkami z Vídně nyní od 2 763 Kč

Z Vídně se teď na kouzelný ostrov Island dostaneš přímým letem již od 2 763 Kč. Letíš se společností Wizz Air Malta a co je vůbec nejlepší, v nabídce najdeš výhodné kombinace na konec jara.

Reklama

Akční letenky na Island

 • Odkud? Přímý let z Vídně
 • S kým? Letecká společnost Wizz Air Malta
 • Kdy? Akční termíny na červen
 • Termín? Příklad 6. – 13. červen 2023 (VYBRAT TERMÍN)
 • Co je v ceně? Let tam i zpět, všechny poplatky, příruční zavazadlo do 10 kg (40 x 30 x 20 cm)
 • Nezapomeň na slevu: Vytvoř si naší appce objednávku letenek nad 500 Kč, využij kód PECKYAPPKA získej slevu 250 Kč

Všechny letenky na Island

Island

Island – naše články pro inspiraci a rady

Island a cestovní doklady

Pro vstup do země stačí občanský průkaz nebo platný cestovní pas, tedy pokud tvá cesta nepřesáhne dobu 3 měsíců.

Podmínky vstupu na Island a návrat zpět do ČR

Na Island cestujeme bez jakýchkoli vstupních omezení. Země zrušila všechna covidová nařízení již koncem února 2022. To stejné platí i v případě České republiky, omezení neplatí od dubna 2022.

Island a počasí

Island se nachází u polárního kruhu. Celoročně je tu počasí nepředvídatelné, může se měnit doslova z hodiny na hodinu. Proto nezapomeň na vhodné oblečení.

V zimě dosahují průměrné teploty v Reykjavíku 1–2 °C, v létě se průměrné hodnoty pohybují kolem 12 °C. Nicméně toto jsou jen průměrné teploty. V zimě tu můžeš mít klidně od -10 °C do 10 °C a v letních měsících jsou dny, kdy teploty klesnou na 7 °C nebo se vyšplhají až k 25 °C .

Island a polární záře

Polární záře tu je k vidění celý rok, jen v letních měsících je na ostrově světlo i během nočních hodin a nejsou až tak dobré podmínky pro její sledování.

Pokud jedeš na Island právě za polární září, nejlepší období je od září do dubna.

Island a levné ubytování

Nejrůznější možnosti ubytování najdeš v této šikovné mapce. Zkontroluj si ceny a rezervuj hotel přes Pelikána:

Cestuj na jistotu s pojištěním

 • Pojištění KOALA: každý pasažér obdrží 5 000 Kč za každý zrušený let nebo za zpoždění více než 2 hodiny. Pojištění KOALA si můžeš zajistit jednoduše společně s rezervací letenek. Pár kliků a cestuješ bezpečně s pojištěním (pojištění nelze dokoupit dodatečně).
 • Pojištění ISTOTA: zaručuje proplacení léčebných výloh a následků po úrazu. Platí však i v jiných nečekaných a nepříliš příjemných situacích, jako například problémy se zavazadly, zpoždění dopravního prostředku, potřeba pátrání nebo záchrany nebo poškození zdraví a majetku třetích osob.
 • Pojištění STORNO: v případě událostí, jako onemocnění, úraz nebo i ztráta práce a další neočekávané situace. Za neproletěnou část tvé letenky se ti vrátí peníze.
Pojištění Pelikán

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální slevy pro naše čtenáře

 • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
 • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
5/5 - (10 votes)
Klikněte pro komentář

Dominika stihla od dětství s rodinou procestovat Českou republiku křížem krážem. Na cestách přitom vyhledává památky – miluje historii, umění, nové chutě a hlavně přírodu! A mimo psaní pro nás i pro sebe ještě maluje!

Doporučujeme

Nejčtenější dnes

Doporučujeme:

Advertisement
Advertisement
Nahoru