Connect with us
Pohled na Varšavu

Cestopisy

Skvělý a levný citybreak ve Varšavě: Inspirace + letenky z Ostravy s LOT za 1 490 Kč

Skvělý a levný citybreak ve Varšavě: Inspirace + letenky z Ostravy s LOT za 1 490 Kč

Varšava je skvělým evropským velkoměstem, kam se můžeš vydat na víkendový trip, aniž by tě to stálo majlant. Zastav se, zpomal a užívej si místní atmosféru, chutné polské speciality a prostředí útulných gastro podniků. Připravili jsme si pro tebe inspiraci k poznávání této neprávem přehlížené metropole.

Reklama

Letenky z Ostravy do Varšavy:

  • Odkud? Přímé lety z Ostravy
  • S kým? Letecká společnost LOT Polish Airlines
  • Kdy? Květen až srpen 2024 (VYBRAT TERMÍN)
  • Co je v ceně? Let tam i zpět, všechny poplatky, 8kg příruční zavazadlo

Navíc pokud poletíš s aerolinkou LOT z Ostravy do Varšavy, na Letišti Leoše Janáčka parkuješ zdarma. Více informací najdeš tady.

Varšava nabízí pro každého něco. Milovníci historie si zamilují Staré město, zatímco ti, co milují moderní architekturu zase část s názvem Praga, kterou protéká řeka Wisla, a kde najdou výškové budovy, zoologickou zahradu, pulzující místa plná života, butiky a obchodní domy. Jestli se chceš pobavit, určitě nebude problémem zdržet se až do pozdních ranních hodin. Tady to totiž žije!

Historie versus moderna

Staré město zažilo během 2. světové války opravdu krušné chvíle. Kompletní obnovy se dočkalo až v roce 1980 a nyní si můžeš užívat krásných výhledů. Vysloužilo si také zápis na seznam památek UNESCO. Hlavní náměstí se může pochlubit Královským palácem se zahradou a věží, odkud budeš mít celou Varšavu jako na dlani. Miluješ umění? Pak určitě nepřehlédneš obrazy od Rembrandta.

Polské Versailles

Francouzské Versailles je daleko, co takhle to polské? Wilanovský palác z roku 1809 sloužil jako letní rezidence polské šlechty a dodnes vypadá úchvatně. Jedná se o malebný barokní zámeček s přilehlou francouzskou zahradou. Nachází se na jižním okraji polské metropole.

Ikona Varšavy

Když se řekne Varšava, mnohým se dost možná vybaví nepřehlédnutelná stavba s názvem Palác kultury a vědy. Jedná se o symbol socialistického realismu. Pyšní se 237 metry a dodnes je nejvyšší stavbou v zemi. V interiéru budovy tě zaujme kino a také nespočet muzeí. Pokud jim nefandíš, tak ve 30. patře na tebe čeká vyhlídková terasa.

Tipy na ubytování ve Varšavě

Varšava na jazyku aneb co ochutnat?

Poláci milují pirohy. Jedná se o pokrm z nekynutého bramborového těsta, který se plní různými náplněmi. Zkusíš žampionovou, zelnou, tvarohovou či tu s mletým masem? Pirohy tu ochutáš jak vařené, tak i ty smažené. Před samotnou konzumací si je můžeš namočit do rozpuštěného másla nebo zakysané smetany.

Určitě vyzkoušej i místní polévky, jsou hutné, chutné a po toulkách městem přijdou vhod. Na jídelním lístku najdeš polévku se zelím, z červené řepy, a dokonce i tu okurkovou. Brambory tady milují na různé způsoby. Pokud fandíš masitým jídlům, pak tě jistě zaujme smažený vepřový řízek s bramborovou kaší, který servírují s řepou a zelím.

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální nabídky pro naše čtenáře

    • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
    • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
    Prosím, ohodnoťte náš článek.
Klikněte pro komentář

Požitkářka na plný úvazek, která miluje horská panoramata stejně jako mořské vlny. Když zrovna necestuje, zkouší nové recepty, experimentuje s přípravou sushi a doma si hýčká dva britské kocoury.

Nahoru