Connect with us
Island

Cestopisy

10 nejkrásnějších míst na Islandu

10 nejkrásnějších míst na Islandu

Wow! To je to slovíčko, které budete během své dovolené na Islandu říkat asi dost často. Tato nádherná země toho nabízí neskutečně moc. Gejzíry, sopky, ledovce, oheň, laguny a to všechno na jednom místě. Na Island se zkrátka jezdí za zážitky. Tak pokud se chystáte navštívit toto magické místo a chcete mít co nejvíc zážitků, nevynechejte naše tipy na 10 nejkrásnějších islandských míst.

Reklama

1. Seljalandsfoss

Voda z řeky Seljalandsá padá z výšky šedesát metrů do přírodního bazénu přezdívaného Seljalandsfoss. A ano, dostanete se i pěšky za vodní clonu tohoto nádherného vodopádu.

2. Mælifell

Úžasný 200-metrový sopeční kužel vystupující na okraji ledovce Myrdalsjökull je jedním z nejfotogeničtějších úkazů ostrova.

maelifell-sopka

3. Vatnajökull

Vatnajökull je největším islandským ledovcem a jeho útroby odkrývají fascinující krásu světa pod zamrzlou zemí.

vatnajokull-ladovcova-jaskyna
vatnajokull-ladovec
vatnajokull

4. Landmannalaugar

Vysoká geotermální činnost v této oblasti vytváří jedny z nejkrásnějších barevných úkazů pohoří široko-daleko. Landmannalaugar světoví bloggeři označují za jeden z nejkrásnějších treků na světě.

landmannalaugar
landmannalaugar-trek

5. Víti

Vědci nedávno potvrdili, že jezero Víti bylo přirozeně vytvořené na dně jednoho z kráterů Askja. Jeho název v překladu znamená „peklo“. V případě příznivého počasí si určitě neváhejte zaplavat v této termální vodě plné minerálů.

viti-askja-jazero
viti-askja

6. Jökulsárlón

Největší laguna svého druhu je obrovským magnetem na turistů. Tento přírodní div uvidíte přímo z hlavní cesty Ring Road. Převracející se a praskající ledovce vytvářejí neuvěřitelnou atmosféru.

jokulsarlon
jokulsarlon-ladovce

7. Reynisfjara

Vík je nejjižnější vesnička na Islandu a Reynisfjara je pláž, která vás ohromí svým netradičním vzhledem a nebezpečně burácejícími vlnami. Ne nadarmo ji označují za jednu z nejnebezpečnějších pláží vůbec.

reynisfjara-plaz
reynisfjara

8. Kirkjufell

Blízko městečka Grundarfjörður najdete horu Kirkjufell. Patří k nejčastěji fotografovaným úkazům Islandu, ale je známá ještě z jednoho důvodu. Pokud chcete vidět polární záři, odtud je nejkrásnější výhled!

kirkjufell

9. Vestfirðir

Chcete viděť úžasné fjordy? Vydejte se na severozápadní cíp přezdívaný Westfjords. Jak už samotný název napovídá, tohle místo je protkané desítkami hlubokých fjordů. Zajímavostí je, že len 14% návštěvníků Islandu se sem vydá. Proč? Velmi těžko dostupný terén, ale o to větší dobrodružství!

westfojrds
westfjords-laguna

10. Hvítserkur

Patnáctimetrová skalní brána do pekla přezdívaná též Hvítserkur. Tento „trojzubec“, jak mu říkají místní, je v čase silnějšího odlivu přístupný i pěšky a v zátoce je možné pozorovat velké množství tuleňů.

hvitserkur

Nadchlo tě to? Tak tady najdeš naše levné letenky do Reykjaviku!

CZ, PL, ATpřímoReykjavikpřímoCZ, PL, AT
i s přestupyi s přestupy
1161

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální slevy pro naše čtenáře

  • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
  • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
5/5 - (1 vote)
Klikněte pro komentář
Nahoru