Connect with us
Eurowings

Evropa

Za zážitky s Eurowings! Spousta parádních destinací přímo z Prahy od 2 290 Kč

Za zážitky s Eurowings! Spousta parádních destinací přímo z Prahy od 2 290 Kč

Eurowings nám již od otevření své nové pražské základny dělají radost skvělou nabídkou letů a letošní sezóna rozhodně není výjimkou. Jestli ještě stále nevíš, co se zbývajícími letními dny, skoč po některé z atraktivních letenek. Athény, Faro či Mallorca zní celkem slibně, co mysíš? Případně se připrav na podzim a rezervuj v předstihu novinky v podobě Egypta, Norska a portugalské Madeiry.

Reklama

Užij si konec léta s Eurowings

Poklady Španělska

Eurowings tě do Španělska vezmou za mořem, ale možností na objevování měst bude také více než dost. V nabídce totiž najdeš oblíbenou Barcelonu, ve které by byla škoda zůstat jen na pláži. Za větší prozkoumání bude ovšem jistě stát i Málaga či Alicante. Ze španělských ostrovů aerolinky vsadily na Mallorcu, bezpochyby jednu z aktuálně nejoblíbenějších destinací vůbec.

Barcelona je dostupná 4krát týdně (pondělí, středa, pátek a neděle), Malaga 3krát týdně (úterý, čtvrtek a sobota), lety do Alicante připadají na čtvrtek a neděli a Mallorca je oparována každé pondělí, úterý, pátek a sobotu.

Mallorca

Slunná Larnaka

Kypr je v poslední době hitem, na který se rozhodly reagovat i Eurowings. Nádherné pláže s průzračnou vodou, vynikající služby a kultura s mnoha vzácnými památkami dělají z Larnaky místo, kde se během dovolené rozhodně nebudeš nudit.

Dostaneš se sem 2krát týdně, a to ve středu a v sobotu.

Larnaka

Kouzelné Řecko

Historií protkané Athény nebo malebná Kréta v podání letenek do Heraklionu? Ať už si vybereš jakkoliv, litovat nebudeš. Řecko tě na každém rohu přivítá svojí vstřícností a senzační kuchyní.

Lety do Athén jsou dostupné vždy v úterý a sobotu a do Heraklionu se dostaneš 3krát týdně – každé úterý, čtvrtek a v neděli.

Athény

Jedinečný Řím

Mohlo by se zdát, že město, které už bylo nafoceno a natočeno snad ze všech úhlů, nemá co nabídnout. Opak je ale pravdou. Přijeď se o jedinečné kráse Říma přesvědčit na vlastní oči.

My jsme se tam vydali na jaře. Tuhle metropoli můžeme navštívit klidně několikrát a stále nebudeme mít dost, ale tentokrát jsme si chtěli posvítit i na přímé spojení s Eurowings. Přečti si RECENZI o našem pozitivním zážitku, během něhož jsme se přesvědčili, že co se kvality služeb týče, německý dopravce skutečně patří mezi špičku nízkonákladových aerolinek.

Lety jsou provozovány 4krát týdně (vždy v pondělí, středu, pátek a neděli).

Fontána di trévi v Římě

Pohodové Faro

Faro, ležící v portugalském regionu Algarve, je proslulé zejména množstvím krásných pláží. Každoročně sem za mořským osvěžením míří dovolenkáři z nejrůznějších koutů. To ale není vše. Parádní destinaci z Fara dělá i všudypřítomná poklidná atmosféra. Nasaj ji třeba ve zdejších uličkách nebo voňavých pekárnách.

Z Prahy se sem dostaneš 2krát týdně, a to každé úterý a sobotu.

Algarve Portugalsko

Na výlet do Stockholmu

V Benátkách jsi už byl/a? Co takhle Benátky severu? Tak se totiž někdy nazývá švédský Stockholm. Město rozprostírající se na několika ostrovech nabízí okouzlující parky, muzea, architekturu i půvabné staré město.

Do Stockholmu tě Eurowings vezmou 4krát týdně, vždy v pondělí, čtvrtek, pátek a neděli.

Stockholm

Milovaný Birmingham

Velká Británie má zde své zastoupení v podobě Birminghamu. Navštiv moderní a živou metropoli, která patří mezi časté cíle filmařů.

Birmingham je dostupný každé pondělí, středu a pátek.

Birmingham

Šťastná Kodaň

Kodaň se pravidelně objevuje na prvních příčkách v hlasování o nejšťastnější hlavní město světa. Že by to dělalo to jejich hygge? Možná ano. Vydej se do Kodaně a poznej skutečnou podstatu tohoto slova. Dánové tě naučí, jak si užívat vše dobré s těmi nejbližšími.

Eurowings sem létají 6krát týdně, od neděle do pátku.

Dánsko - Kodaň

K sousedům do Německa

Německo máme co by kamenem dohodil, přesto jej při výběru výletu často přehlížíme. Je to chyba, protože má jednoznačně do nabídnout. Vydej se do Düsseldorfu či Kolína nad Rýnem

Do Düsseldorfu se dostaneš každý den a to hned několikrát, Eurowings sem totiž týdně létají celkem 14krát. Kolín je pak dostupný 3krát týdně (v pondělí, pátek, neděli).

Hamburg

Podzimní novinky od Eurowings

Nekončící jaro na Madeiře

Ne nadarmo se Madeiře přezdívá Ostrov věčného jara, celoročně je totiž jednou velkou rozkvetlou zahradou. Úžasná příroda ale není vším, co tento pozoruhodný ostrov nabízí. Seznam důvodů, proč se sem vyplatí vyrazit, doplňuje portugalská kultura, pohodová atmosféra a v neposlední řadě skvělá gastronomie.

Letenky na zimní sezónu jsou už nyní dostupné i přes Pelikána. Aerolinky tuto trasu budou létat 2krát týdně, každou středu a neděli.

Madeira

Do Egypta za pyramidami

Pro ty, kteří se v zimě pravidelně vydávají za teplem, si Eurowings připravily chuťovku v podobě letů do letovisek Hurghada a Marsa Alam. Vsaď letos na Egypt. Čeká na tebe bohatý podmořský život, lenošení na pláži, široká nabídka luxusních hotelů, ale rovněž spousta aktivit v podobě možnosti zaplavat si s delfíny nebo objevování dechberoucí historie.

Již od listopadu se do obou destinací můžeš vydat každou sobotu.

Marsa Alam

Na sever do Osla

Když zima, tak pořádná. Pokud tento názor sdílíš, asi tě potěší spojení do Osla. Toto město má co nabídnout i v chladnějším období. Vydej se po stopách Vikingů, zamiř do sněhem ozdobené přírody nebo si sedni do teplé kavárny a jen v klidu pozoruj dění za oknem.

Do Osla se můžeš vydat už od prosince každé pondělí, středu, pátek a neděli.

Oslo, Norsko

Akční letenky Eurowings

Jak se létá z Prahy s Eurowings?

Nízkonákladová divize letecké skupiny Lufthansa otevřela svoji základnu v Praze přesně 31. října 2021 a v současné době tak provozuje celkem 11 základen. Konkrétně pražské středisko s více než 100 zaměstnanci od podzimu obsluhuje více než 100 letů týdně. Jak to ale vypadá na palubě?

Eurowings
Eurowings

Servis pro každého

Ať už je pro tebe při koupi letenky důležitá co nejnižší cena nebo dokonalý servis, u Eurowings si vybereš. V rámci své ekonomické třídy totiž nabízí tři balíčky, které se liší šíří poskytovaného servisu – BASIC, SMART a BIZclass balíček.

1. Balíček BASIC

Balíček BASIC je vhodný pro všechny milovníky opravdového low-cost cestování. Jestli se chceš jen přepravit a stačí ti jedno příruční zavazadlo (40 x 30 x 25 cm), toto bude zřejmě tvoje volba číslo jedna.

Když budeš chtít, pohodlně si můžeš přikoupit například odbavené zavazadlo, případně 2 odbavená zavazadla s přednostním nástupem do letadla, výběr sedadla, místo s větším prostorem na nohy, snack a nápoj či službu jakou je například rezervace speciálního zavazadla (převoz sportovního vybavení apod.).

Eurowings
Eurowings

2. Balíček SMART

Tento balíček je zlatou střední cestou – chytrá volba zahrnující několik služeb s možností přikoupit si dodatečné služby tak, aby výsledný produkt splnil tvoje očekávání.

Co vše zahrnuje balíček SMART?

 • 23kg odbavené zavazadlo
 • Velké příruční zavazadlo do 8 kg (55 x 40 x 23 cm)
 • Malé příruční zavazadlo (40 x 30 x 25 cm)
 • Preferovanou volbu sedadla
 • Možnost odbavení na letišti
 • Přednostní nástup do letadla
 • Míle do programu Miles & More
 • Neomezené změny v bookingu bez poplatku letecké společnosti – v případě, že je nový let dražší, pouze doplatíš rozdíl v ceně. Platí na rezervace provedené do 29. října 2022.

Mezi služby, které si můžeš přikoupit, patří sedadlo s větším místem na nohy, Flex Light (v rámci Eurowings Flexibility Guarantee je tento neomezený a bezplatný servis umožňující změny bookingu až 40 minut před odletem momentálně dostupný u všech rezervací), Flex Premium při rezervaci nového letu (změny v bookingu možné až do dokončení online check-inu) či možnost přikoupení například speciálního zavazadla.

Eurowings

3. Balíček BIZclass

Maximální pohodlí za přijatelnou cenu? Přesně tak by se dala popsat BIZclass, kterou Eurowings nabízí u vybraných letů. Prvotřídní servis a množství výhod udělá z tvé cesty letadlem nezapomenutelný zážitek.

Jaké benefity můžeš čekat?

 • Malé příruční zavazadlo (40 x 30 x 25 cm)
 • Dvě velká příruční zavazadla do 8 kg
 • Dvě 32kg odbavená zavazadla
 • Vyhrazený prostor pro příruční zavazadla
 • Neomezené změny v bookingu bez poplatku letecké společnosti – v případě, že je nový let dražší, pouze doplatíš rozdíl v ceně. Platí na rezervace provedené do 29. října 2022.
 • Míle do programu Miles & More
 • Službu Flex Premium za příplatek – možnost rezervace či jejího zrušení zdarma do konce dne odjezdu
 • Vstup do salónku
 • Přednostní check-in a nástup do letadla
 • Preferovanou volbu sedadla v řadách 1-3
 • Nejlepší rozteč sedadel
 • Volné sousední sedadlo zdarma
 • Á la carte menu
 • Zábavní program – široká nabídka filmů, seriálů a hudby, ke které se snadno dostaneš přes svůj smartphone, tablet nebo notebook
Eurowings
Eurowings
Eurowings BIZclass

Pohodlné cestování s dostatkem prostoru

O sedadlech jsme se v předchozí kapitole nezmínili, protože nám přišlo vhodné jim věnovat samostatnou část. Pokud totiž ke svému maximálnímu komfortu potřebuješ více místa na nohy, aerolinky Eurowings pro tebe mají řešení. Pro balíčky BASIC a SMART je v letadle vyhrazena část poskytující větší prostor, místo standardních 74 cm si můžeš užívat prostor ve velikosti 81 cm.

Eurowings

Kdyby v tobě i po rezervaci většího prostoru na nohy představa letu stále vyvolávala klaustrofobické pocity, popřemýšlej ještě nad službou nabízející volné prostřední sedadlo.

V balíčku BIZclass je větší prostor na nohy samozřejmostí, podobně jako volné sousední sedadlo.

Eurowings

Eurowings mají flexibilní řešení

Pandemie koronaviru změnila cestování prakticky ze dne na den, nicméně většině leteckých společností se podařilo relativně rychle reagovat. Eurowings nejsou výjimkou. V současné chvíli, kdy musí být cestující připraveni na rychlé změny v krátkém čase, nabízí nezbytnou flexibilitu v podobě bezplatné změny rezervace nebo zrušení letů. S programy Flex Light nebo Premium Flex tě nezaskočí ani změna na poslední chvíli.

 • Flex Light – umožňuje neomezené změny v bookingu zdarma až do 40 minut před odletem. V případě, že je nový let dražší, doplácí se rozdíl v ceně. Aktuálně je tato služba zahrnuta v každé rezervaci.
 • Flex Premium – poskytuje bezplatné a neomezené změny v bookingu, případně zrušení bez dalších poplatků.

Flexibilitu přináší i možnost spravovat svoji rezervaci v mobilní aplikaci Eurowings, která je dostupná jak pro iOS, tak pro Android.

Eurowings

Sbírej míle s Eurowings a získej výhody

Eurowings pro své věrné zákazníky připravily program s názvem Miles & More, do kterého se můžeš bezplatně zaregistrovat, sbírat míle a následně je vyměnit za skvělé odměny – u leteckých společností, hotelů, obchodů či za výlet půjčeným autem.

Zdraví a bezpečí na prvním místě

Eurowings i navzdory zlepšující se pandemické situaci kladou důraz na bezpečnost. Povinnost nosit na palubě letadla chirurgickou roušku či respirátor proto stále platí. O kvalitu vzduchu se na všech letech starají HEPA filtry, v prostorách letiště je k dispozici dezinfekce.

Eurowings

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální nabídky pro naše čtenáře

  • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
  • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
  5/5 - (5 votes)
Klikněte pro komentář

Tereza je rodačkou z Vysočiny, která miluje kopce, lesy a rozkvetlé louky. Možná i proto byla vždy přesvědčena, že nejlepší cestování je pěšky v pohorkách. Poté, co se ale seznámila se surfováním v Portugalsku, jí k srdci přirost i oceán. Vždy si ráda zacvičí jógu, posedí u táboráku nebo se stará o své pokojovky.

Nahoru