Connect with us

Cestopisy

Na křídlech Eurowings do Říma: recenze přímého letu z Prahy

Na křídlech Eurowings do Říma: recenze přímého letu z Prahy

Když německé aerolinky Eurowings na podzim minulého roku otevřely svoji bázi na Letišti Václava Havla v Praze, zaplesalo srdce nejednoho cestujícího a my jsme pochopitelně patřili mezi ně. Díky základně v Praze se hlavní metropole Česka letecky propojila přímým lety s mnoha evropskými destinacemi a například letos letíme hned do několika atraktivních destinací. Jednu z nich, konkrétně tu do Říma, jsme se pro vás rozhodli vyzkoušet. Jak celý let a služby okolo hodnotíme?

Reklama
Eurowings

Výběr sedadla zdarma

Ne nadarmo se říká, že Eurowings patří mezi špičku nízkonákladových aerolinek, co se kvality služeb týče. Oproti jiným „nízkonákladovkám“ si první nadstandard všimnete hned u online check-inu. Ten je totiž možné provést už 72 hodin před odletem (u jiných nízkonákladových aerolinek jen 24 hodin).

Eurowings


Větší časové okno pro online check-in oceníte mimo jiné díky tomu, že si už tři dny před odletem můžete vybrat sedadlo zdarma. Přesně tak, žádné doplácení za to, abyste mohli s přáteli nebo rodinou sedět společně. Pokud preferujete nadstandardní komfort, Eurowings nabízí možnost připlatit si za sedadla v přední části letadla, která nabízí větší prostor pro nohy už od 250 Kč.

Wi-Fi připojení během letu

Příjemným benefitem na letech s Eurowings je možnost Wi-Fi připojení přes Wings Connect, které běžně u nízkonákladových dopravců nenajdete. Už za pár desítek korun tak můžete být v kontaktu se svými blízkými nebo obchodními partnery během celého letu. Jak jsou na tom ceny?

Stačí si Wi-Fi najít v možnostech připojení a vybrat si jeden z tří programů připojení podle toho, jestli si vystačíte s chatováním nebo potřebujete regulérní internetové připojení. Ten nejlevnější pořídíte už od 2.9€ tedy v přepočtu nějakých 70 Kč.

Plusový bod za občerstvení

Velice příjemným překvapením pro mě bylo občerstvení na palubě. Pokud jste byli z nízkonákladových letů jiných aerolinek jako já zvyklí na instantní chutě a mdlé tvary, na palubě Eurowings si nemusíte dělat starosti. I obyčejná bageta vám zpříjemní svojí kvalitou let, stejně tak jako například čerstvě mletá káva. Najdete tu širokou nabídku jako kdekoliv jinde, kvalita jídla je ale o poznání lepší. Ve světě létání, kde hlavní roli hraje nízká cena letenky se možná jedná o maličkosti, právě ty ale tvoří dobrou dovolenou.

Eurowings

Malý tip: pokud si na palubu vezmete vlastní uzavíratelný hrnek, máte hned 50 centů slevu. V palubním magazínu Eurowings se dozvíte o mnoha ekologických programech aerolinky a toto je jen špička ledovce.

Sbírejte proletěné míle

Zvyknout si na kvalitu letů Eurowings je snadné, ale pokud byste potřebovali další želízko do ohně, možná vás přesvědčí mílový program Miles & More, se kterým si za nasbírané proletěné míle můžete následně vybrat příjemné benefity. Výhodou Eurowings je to, že se vám započítají i míle proletěné s aerolinkami patřící do Lufthansa Group (Lufthansa, Swiss, Air Canada, Brussels Airlines, Austrian Airlines a další). Jako člena mílového programu vás navíc čekají příjemné benefity jako přednostní odbavení nebo nástup do letadla a další.

Eurowings

Příjemný nadstandard

Protože celý let z Prahy do Říma nezabere ani 2 hodiny, nepotřebuje cestující nijak velký komfort. To ale neznamená, že neocení nadstandard. Výběr místa zdarma, kvalitnější jídelní lístek nebo možnost připojení k internetu za lákavé ceny, to všechno jsou příjemné nadstandardy, které člověk zkrátka ocení. Linka do Říma navíc patří mezi nejfrekventovanější z nabídky Eurowings a nabízí tak spojení hned 4x týdně, v pondělí, středu, pátek a neděli. Co se týče cenového srovnání s jinými nízkonákladovými aerolinkami, jsou ceny letenek srovnatelné s konkurencí. V průměru vychází možná trochu dráž. Je ale potřeba mít na mysli, že v ceně už máte volbu sedadla zdarma nebo např. možnost pořídit si Wi-Fi připojení. Za mě skvělý poměr cena/kvalita.

Akční letenky Eurowings

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální nabídky pro naše čtenáře

    • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
    • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
    4.7/5 - (6 votes)
Klikněte pro komentář

Pokud Pavel zrovna necestuje, rád se věnuje svým dalším koníčkům, mezi které patří luštění křížovek, vnoučata a v neposlední řadě sledování AZ kvízu.

Nahoru