Connect with us
Algarve Portugalsko

Cestopisy

Jih Portugalska za 6 dní! Máme návod na perfektní road trip po Algarve

Jih Portugalska za 6 dní! Máme návod na perfektní road trip po Algarve

Portugalský region Algarve je nejlepší objevovat autem. Už jen pro to mimořádně členité pobřeží, kde se střídají skryté pláže (v Algarve je jich asi 150), strmé srázy, které omílá tyrkysová voda a malebné rybářské vesničky. Na letišti si určitě půjč SUV, aby tě během tvého dobrodružství nezaskočil žádný terén.

Reklama

1. den: Z Lisabonu do Sagres

Ideální je přiletět do Lisabonu a odtud se autem vydat tři hodiny na jih do města Sagres, které se rozprostírá v jednom z nejméně rozvinutých koutů Portugalska. To ale neznamená, že se tam budeš nudit. Právě naopak! Ze Sagres je to jen na skok k Mysu svatého Vincenta, což je nejzápadnější výběžek na jihu evropského kontinentu. Kde jinde si prohlédnout západ slunce? Večeři v tradičním portugalském stylu zažiješ cestou zpět do Sagres, v restauraci Terra. Ochutnej čerstvou rybu na olivovém oleji s grilovanými bramborami a zeleninou.

Algarve

2. den: Praia do Beliche

Po poklidné snídani v Sagres se vydej na obhlídku Fortaleza Sagres – staré městské pevnosti. Dozvíš se cosi o časech, kdy bylo Portugalsko světovou námořní mocností a užiješ si panoramatický výhled na oceán. Pak je čas vyrazit na pláž Praia do Beliche, která se nachází v malém zálivu obklopeném mohutnými srázy. Hned u pláže je rybářská restaurace – stačí následovat svůj nos. Když ti na pláži už bude dlouho, rozptýlení nabízejí obchůdky s místní keramikou.

Akční letenky do Portugalska

Všechny akční letenky do Portugalska

3. den: Ponta Ruiva a Vila do Bispo

Pokud byl tvůj tajný sen naučit se surfovat, pláž Ponta Ruiva je na to jako stvořená. Vybavení a lekci si můžeš rezervovat přímo v Sagres. Vlny jsou na této pláži k začátečníkům více než shovívavé. Název pláže v překladu znamená pláž červených hlav – podle červených skal, které se tyčí z vody. Po pláži se vydej do města Vila do Bospo, příjemného pětitisícového městečka, z něhož se dají objevovat další skryté pláže, jako Praia das Furnas. Přespat můžeš ve stanu nebo plážovém apartmá.

Algarve
Fotografie: Golasza | Dreamstime.com

4. den: Lagos

Asi 30 minut jízdy na východ se nachází město Lagos. Zde tě čekají ulice vydlážděné typickými portugalskými kachličkami, množství obchodů a restaurací. Dej si zmrzlinu, ochutnej pastel de nata plněný žloutkovým krémem a projdi se po palmami lemované plážové promenádě. V Lagosu je také ideální příležitost zažít portugalský noční život.

Algarve

5. den: Faro

Ještě východněji od Lagosu leží Faro – největší město regionu Algarve. Většina turistů z něj ale vidí jen letiště, a to je velká škoda. Historické centrum je bohaté na zajímavou architekturu. Najdeš tam pozůstatky městského opevnění z římských dob či kostely z 18. století. Jedním z největších lákadel je Teatro Lethes ze 17. století, které stále hostí dramatické, taneční a hudební představení. Pokud bychom ti měli doporučit jedno místo na večeři, byla by to střecha hotelu Faro s výhledem na přístav a hlavní městský park.

Faro, Portugalsko
Fotografie: Lux Blue / Shutterstock.com

6. den: Tavira

Poslední den road tripu se vydej objevovat okolní ostrůvky – zejména opuštěný Ilha Deserta. Společností, kteráétě tam odvezou, je ve Faru nepočítaně. Na poslední nezapomenutelné jídlo se odvez do města Tavira, které Portugalci nazývají i hlavní město lovu chobotnic. Tuto mořskou pochoutku nabízí téměř každá restaurace ve městě. Na závěr se ještě projdi v přístavu a odleť pohodlně domů z blízkého Fara nebo opět z Lisabonu.

Faro

Autor: Barbara Skoloutova

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální slevy pro naše čtenáře

  • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
  • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
5/5 - (1 vote)
Klikněte pro komentář
Nahoru