Connect with us
Madeira

Cestopisy

Levné letenky Madeira + tipy, co vidět a jak ji nejlépe poznat (včetně ubytování a aktivit)

Levné letenky Madeira + tipy, co vidět a jak ji nejlépe poznat (včetně ubytování a aktivit)

Ostrov květin, věčně zelený ostrov, zahrada Atlantiku nebo ostrov jara. To jsou přezdívky kouzelného portugalského ostrova Madeira, který můžete bez problémů navštívit po celý rok. Sousedí s Afrikou a je ideálním místem pro odpočinek v jakémkoli období. I v zimě se zde teploty pohybují mezi 20-22 °C, a proto se sem vyplatí cestovat z našich chladnějších krajin. Madeira má příjemné klima, krásné horské túry, moře, vynikající ostrovní jídlo, víno, milé lidi a velmi klidnou a pohodovou atmosféru. Kromě odpočinku máte možnost objevovat autentická města, divokou přírodu a krásné pláže.

Reklama

Odkud? S kým? Kdy? Tipy redakce + levné lety na Madeiru

 • Odkud? Na Madeiru se můžete dostat z Prahy, Vídně nebo nedalekých německých a polských letišť či z Budapešti. Nabízíme však také levné lety z Porta a Lisabonu, což jsou výhodné spoje, pokud si chcete udělat výlet na tento kouzelný ostrov v rámci své dovolené v Portugalsku.
 • S kým? Nejlepším spojením mezi Prahou a Madeirou je let provozovaný aerolinkami TAP Air Portugal nebo Smartwings. Trasy z Norimberku či Vídně obsaluhují nízkonákladoví dopravci Wizz Air a Ryanair.
 • Kdy? Madeira se pyšní příjemným středomořským počasím po celý rok, takže se sem můžete vydat kdykoli. Pokud ovšem chcete vidět delfíny a velryby plavající v blízkosti pobřeží, doporučujeme sem cestovat v období od dubna do října.
 • Co je v ceně? Let tam i zpět, všechny poplatky a obecně 1 příruční zavazadlo.

Akční letenky na Madeiru

Madeira a levné ubytování na ostrově

Náklady na život na Madeiře jsou ve srovnání s jinými velkými portugalskými městy mnohem nižší a můžete tady tak bydlet levněji. Průměrné náklady na ubytování na Madeiře se pohybují od zhruba 520 Kč (obvykle hostel) do 1 550 Kč (tříhvězdičkový hotel). Za veřejnou dopravu zaplatíte v případě jednosměrné jizdenky přibližně 47 Kč.

Na Madeiře se můžete ubytovat opravdu výhodně. Zjistěte ceny a rezervujte si hotel přes Pelikána. Tipy na ubytování najdete v této praktické mapě:

Co je nutné ke vstupu na Madeiru?

 • Na Madeiru potřebujete platný občanský průkaz nebo cestovní pas.
 • Všechna opatření týkající se onemocnění covid-19 jsou zrušena.

Co dělat, vidět a zažít na tomto krásném ostrově?

Přečtěte si našich 7 důvodů, které z Madeiry dělají ideální místo pro únik v každém ročním období.

1. Funchal – město nejkrásnějších zahrad a Cristiana Ronalda

Funchal je hlavním městem Madeiry. Malebné uličky starého města dýchají příjemnou atmosférou, v přístavu se vaří z nejčerstvějších surovin a při procházce po promenádě je ve vzduchu cítit okolitý oceán. Určitě si nenechte ujít výlet lanovkou na horu Monte, která se hrdě tyčí nad celým Funchalem.

Kromě úžasného výhledu na město, záliv a širý Atlantik se vám jako na dlani nabízí i botanická zahrada Monte Palace Tropical Garden. Při objevování jejích zákoutí sami zjistíte, proč je považována za jednu z nejkrásnějších botanických zahrad na světě a proč se Madeiře přezdívá ostrov květů. Ve městě se nachází i další zahrady, které vás rovněž nadchnou – Madeira Botanical Garden je domovem množství papoušků, Palheiro Gardens a Orchid Gardens vás dostanou tisícovkami druhů orchidejí.

Zahrady ve Funchal

Botanická zahrada ve Funchal

Cestou zpět z vrchu Monte doporučujeme zvolit adrenalinovou jízdu na tradičních dřevěných sáňkách, které jsou pro Madeiru neodmyslitelné stejně jako gondoly pro Benátky. Tento kdysi úplně běžný způsob dopravy si zamiloval i samotný Ernest Hemingway.

Říká se, že nikde nepoznáte místní život lépe než na tržišti. Vydejte se na krásný trh Mercado dos Lavradores, kde kromě čerstvého ovoce, zeleniny a ryb koupíte také mnoho lokálních produktů, jako výrobky z kůže, tradiční proutěné košíky a jiné suvenýry. Nejrušnější je to tam v sobotu, kdy svoje zboží nabízí i prodejci z okolních městeček a vesnic.

Tržiště Mercado

Pro fanoušky sportu je Madeira známá rovněž jako rodiště fotbalového boha Cristiana Ronalda. A že jsou na něj místní patřičně hrdí se dá poznat na první pohled. Má tady sochu v nadlidské velikosti, muzeum věnované jeho kariéře a také luxusní hotel.

2. Turistika po zavlažovacích kanálech

Pokud jste vyznavači divoké přírody, úžasných výhledů a aktivní dovolené, toto je něco pro vás. Levády jsou kamenné zavlažovací kanály, které se začaly budovat už v 16. století a přiváděly vodu z hor do suchých oblastí ostrova. V současnosti jsou atrakcí číslo jedna. Celkově dosahují délky až 2 000 km a podél nich vedou turistické trasy, které vás dostanou na nejkrásnější místa na Madeiře. Objevíte klenoty v podobě přírodních fontánek, jezírek, vodopádů a jeskyň.

Zavlažovací kanály levády.

Věděli jste, že kdysi pokrýval téměř celou Evropu tajemný vavřínový prales? Kvůli klimatu se zachoval pouze na některých ostrovech v Atlantiku, přičemž Madeirský les, přezdívaný také Laurisilva, je největším na světě. Stromy staré stovky let, zakroucené větve a zelené koberce mechu vám mohou navodit pocit, že jste v jiném světě. A je to pravda, takovou přírodu byste hledali široko daleko marně.

Madeirský les.

3. Procházka mezi oblaky

Jestli milujete turistiku, určitě nevynechte výšlap na horu Pico do Arieiro. Hluboké propasti, strmé skály a nespoutaná madeirská příroda. Po výstupu na vrchol se ocitnete doslova nad oblaky a naskytne se vám dechberoucí výhled. Pokud je taková túra na vaši kondičku příliš, dá se tam dojet i autem.

Pico do Arieiro

4. Za delfíny a velrybami

Jednou z nejkrásnějších atrakcí Madeiry je nepochybně podmořský život. Pokud se chcete vydat pozorovat velryby a delfíny, případně se s nimi rovnou koupat, jste na správném místě – je jich tu skutečně mnoho. V zimě dosahují teploty atlantických vod svěžích 20 °C, ale hlavu vzhůru. Pokud nepatříte mezi nejotužilejší jedince a tento zážitek si nechcete nechat ujít, můžete si půjčit neopren.

Velrybí ocas v oceánu.

5. Santana – nejfotogeničtější vesnička

Pokud budete mít při poznávání ostrova cestu okolo vesničky Santana, určitě si tam dopřejte krátkou zastávku. Návštěvníky láká přinejmenším několik krásných tradičních domů z přírodních kamenů se slaměnými střechami ve tvaru písmene A.

Dům ve vesničce Santana

6. Ležením na pláži proti nemocem

Madeira má mnoho skvostů, ale krásné a dlouhé písečné pláže k nim nepatří. Nedaleký ostrov Porto Santo patřící do jejího souostroví se však pyšní úchvatnou 9km pláží. Je to hotový zázrak, protože na ní najdete léčivý písek obsahující mnoho minerálních látek. Jeho blahodárné účinky na zdraví potvrdili i vědci. Ohromí vás pěkná příroda a dům Kryštofa Kolumba.

Porto Santo

7. Víno se špetkou brandy

Jednou z věcí, které proslavily Madeiru, je víno. Podobně jako portské se vyrábí fortifikací, což je pěkné pojmenování pro přidání brandy.

Portugalští obyvatelé doplňovali zásoby vína na zámořské plavby do Ameriky a Indie. Přidáním destilátu ho pak chránili před pokažením. Při cestě mezi různými tropickými pásmy se víno přehřívalo, což nakonec přispělo k jeho jedinečné chuti. V současnosti se samozřejmě nevozí na lodi sem a tam mezi kontinenty, ale speciálně se ohřívá, aby se zvýraznila jeho výborná chuť.

Sklenky vína na střešní terase.

Madeira a počasí. Kdy sem cestovat?

Na Madeiře panuje příjemné středomořské klima po celý rok, takže sem můžete přijet kdykoli. Pokud však chcete vidět delfíny a velryby plavající v blízkosti pobřeží, doporučujeme se sem vydat v období od dubna do října. Nejvíce srážek spadne mezi listopadem a únorem. I tak se ale nejedná o množství, které by vám mohlo zkazit dovolenou. Proto je Madeira celoroční destinací.

Pronájem auta na Madeiře

Změň si letenku z jakéhokoli důvodu

Pouze s exkluzivní službou Pelikan.cz ZMĚNA LETENKY Z JAKÉKOHOLIV DŮVODU můžeš změnit termín, destinaci nebo cestující a to bez udání jakéhokoli důvodu. Zkrátka můžeš změnit všechny prvky své rezervace, uplatnit nárok bez nutnosti dokladovat a služba kryje náklady na změnu letenky z jakéhokoli důvodu.

3 tipy na pojištění, které ochrání tvé zdraví i peněženku

Pelikán není jen prodejce letenek a výhodných zájezdů. Nabízí také různé doplňkové a zejména užitečné služby a spolupracuje s TOP partnery v různých oblastech. Jednou z nich je i cestovní pojištění, které je dnes pro drtivou většinu cestovatelů naprostou samozřejmostí již při rezervaci letenky. Proč?

Takže, představ si, že máš koupenou letenku, ale před odletem:

 • nečekaně onemocníš s minimálně 5denní léčbou (i bez pobytu v nemocnici),
 • utrpíš úraz s následky, které ti nedovolují odletět,
 • tvá přítomnost doma je nezbytná kvůli nemoci nebo smrti rodinného příslušníka,
 • otěhotníš,
 • vznikne ti značná škoda v důsledku živelné pohromy,
 • ztratíš svoji práci ne z vlastního zavinění,
 • musíš řešit rozvod,
 • neobstojíš u maturity nebo státnic,
 • nedostaneš víza.

V první řadě by nás upřímně mrzelo, že musíš svůj let zrušit. Na druhé straně bychom ti s radostí oznámili, že pokud máš pojištění STORNO a jsi schopen/a se prokázat potvrzením dané události (kvůli které nemůžeš cestovat), za nepřeletěnou část tvé letenky se ti vrátí peníze. Úžasnou výhodou je i to, že stornovat mohou také všichni ostatní pojištění rodinní příslušníci, kteří s tebou cestují/měli cestovat a další 3 pojištění spolucestující bez rodinného vztahu.

Pojištění Pelikán

Pokud ti jde pouze o proplacení letenky, tak je to opravdu top nabídka. Ale ještě větší jistotou je ISTOTA, a to není jen prázdná slovní hříčka. Na tu totiž můžeš spoléhat i tehdy, když ti vznikne škoda ne přímo v důsledku nemožnosti odletět. Pro většinu cestujících je nejsilnějším důvodem ke koupi tohoto pojištění proplacení léčebných nákladů a následků po úrazu. Platí však i v jiných různých nečekaných a nepříliš příjemných situacích, jako například problémy se zavazadly, zpoždění dopravního prostředku, potřeba pátrání nebo záchrany nebo poškození zdraví a majetku třetích osob. Třešničkou na dortu je už jen to, že ISTOTA obsahuje i pojištění STORNO a dalších 15 důvodů stornování letenky.

Pojištění Pelikán

Do třetice zde máme ještě jeden zajímavý tip a v podstatě novinku. Představ si, že si u nás koupíš akční letenku, která tě vyjde do 2 500 Kč. Přijde den D, dlouho očekávaná cesta, ale tvou radost nakonec zmírní tříhodinové zpoždění letu. Možná ti tato nepříjemná událost nepřekazí žádné plány, ale ruku na srdce, stejně by tě určitě potěšila nějaká útěcha. Co řekneš například na kompenzaci v hodnotě 5 000 Kč? Není to překlep. Není to žádné spekulantství. Žádná finanční fata morgána. Jedná se o novinku, kterou máš na dosah ruky díky čerstvé spolupráci Pelikan.cz se společností Koala.

Pojištění proti zpoždění letadla

Všechny tři typy pojištění můžeš objednat společně s letenkou Pelikána. STORNO i ISTOTU si ale případně objednáš i dodatečně ve Správě objednávky, stačí se přihlásit a zadat požadavek.

Máš své tipy na Madeiru? Sem s nimi

Pokud máš pocit, že jsme na něco důležitého nebo praktického zapomněli, klidně nám napiš zprávu nebo ještě lépe, doplň náš článek něčím užitečným v komentářích pod ním. Děkujeme 🙂

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální nabídky pro naše čtenáře

  • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
  • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
  5/5 - (5 votes)
1 Comment

Cestování je láska, to Lenka ví už dlouho. Hlavu jí zamotalo Slovinsko, Japonsko, Austrálie, Jihovýchodní Asie, ale i Spojené státy americké, které procestovala křížem krážem. Při první příležitosti v práci žadoní o další dovolenou, protože s oblibou tvrdí, že cestování lidem otevírá oči. A není nic krásnějšího než objevovat, že existuje i svět mimo naši komfortní zónu.

Nahoru