Connect with us
usa-new-york-manhattan

Amerika

10 věcí, které letos můžeš v New Yorku zažít zdarma

10 věcí, které letos můžeš v New Yorku zažít zdarma

Jestli už máš levné letenky do New Yorku na letošní rok koupené, tak se určitě nemůžeš dočkat, škrtáš dny v kalendáři a přemýšlíš, jak si sestavit itinerář. V programu si udělej místo na tyto aktivity. Nejenže jsou zcela zdarma, ale opravdu stojí za to. Vsaď to na legendární Central park, osvěž se prohlídkou pivovaru a děti vezmi do ZOO.

Reklama

1. Objevuj Central park

Přestože některé atrakce v Central parku vyžadují poplatek, procházet se v něm můžeš zcela zdarma. Park má více než 3 kilometry čtvereční a je jako stvořený pro piknik či krásné fotky do newyorského alba. Prohlédni si most Gapstow Bridge, který znáš z filmu Sám doma 2. Vydat se můžeš také k fontáně Bethesda a Jezeru.

Central Park New York USA

2. Projdi se po High Line

High Line je vyvýšená nákladní železniční trať přeměněná na veřejný park na západní straně Manhattanu. Promenáda je ohraničena zelení a nabízí skvělé výhledy na okolní město. Je rovněž domovem několika veřejných uměleckých instalací.

High Line New York USA

Akční letenky do New Yorku

Všechny letenky do New Yorku

3. Navštiv Times Square

Návštěva Times Square je ikonickou aktivitou, bez které se výlet do Velkého jablka neobejde. Pokud nechceš utrácet peníze, vynech obchody a jednoduše nasávej atmosféru jednoho z nejznámějších míst ve městě vůbec.

Times-Square New York

4. Naskoč na Staten Island Ferry

Věděl/a jsi, že legendární plavba na Staten Island Ferry je zcela zdarma? Vyzkoušej zábavný způsob přepravy z Manhattanu na Staten Island a užij si peckovní výhled na sochu Svobody. Loď jezdí sedm dní v týdnu.

Zdroj foto: Shutterstock/Drop of Light

5. Zažij něco jiného – Farmářské muzeum Queens County

Pokud ti nevadí vycestovat kousek mimo město, doporučujeme návštěvu Farmářského muzea v Queens Country. Můžeš si zde udělat super program, který zabaví celou rodinu. Nachází se asi 30 minut od centra Manhattanu. Nejenže zde nahlédneš do historie farmářských prací, ale můžeš si vyzkoušet krmení zvířat, jízdu na senném válci nebo se zúčastnit zajímavých přednášek.

Queens country farm

6. Přejdi Brooklynský most

Pokud jsi v New Yorku poprvé, jednoznačně musíš přejít i ikonický Brooklyn Bridge. Uděláš tady parádní fotky a trochu se rozhýbeš. Trasa pro chodce po mostě je dlouhá něco přes 1,5 kilometru.

brooklyn_most_nyc usa

7. Prohlédni si výstavu Polonsky v Newyorské veřejné knihovně

Výstava Polonsky je první trvalou výstavou v Newyorské veřejné knihovně. Vystavuje různé kousky ze vzácné sbírky. Některé představují ručně psané dopisy, rukopisy a historické dokumenty. Vstup je zdarma, potřebuješ se jen předem zaregistrovat na určitou dobu.

New York public library usa

8. Navštiv Knihovnu a muzeum Morgana

Muzeum a nezávislá výzkumná knihovna v srdci New Yorku, Morgan Library & Museum, začala jako osobní knihovna finančníka, sběratele a kulturního mecenáše Pierponta Morgana. Již v roce 1890 Morgan začal shromažďovat sbírku iluminovaných, literárních a historických rukopisů, starých tištěných knih a starých mistrovských kreseb a tisků. Vstup je zdarma každý pátek v rámci programu Free Friday, je třeba se předem online přihlásit.

Morgan library museum
Zdroj: Shutterstock/H.J. Herrera

9. Zúčastni se prohlídky v Brooklynském pivovaru

Jsi milovníkem piva? Potom nesmíš vynechat prohlídku Brooklyn Brewery, která je každou neděli mezi 13:00 – 16:00 zcela zdarma. Dozvíš se zajímavosti o pivovarnictví, historii piva i příběhu tohoto konkrétního pivovaru. Ochutnat místní pivko můžeš samozřejmě také, to už je ovšem za malý poplatek.

Brooklyn brewery New York
Zdroj: Shutterstock/stock_photo_world

10. Zoologická zahrada v Bronxu

Další skvělý tip pro návštěvu New Yorku s dětmi. Zoologická zahrada v Bronxu nabízí každou středu bezplatný vstup. Potřebná je rezervace předem, která se otevírá každé pondělí v 17:00 na následující středu.

zoo bronx
Zdroj: Shutterstock/littlenySTOCK

Zdroj informací: Travel off Path

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální nabídky pro naše čtenáře

    • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
    • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
    5/5 - (1 vote)
Klikněte pro komentář
Nahoru