Connect with us
Athény

Cestopisy

Jak si užít Athény? 5 tipů na aktivity a přímé lety z Prahy s Eurowings

Jak si užít Athény? 5 tipů na aktivity a přímé lety z Prahy s Eurowings

Od starověké historie až po gurmánské zážitky v ulicích. Athény jsou jednou z nejoblíbenějších evropských metropolí, která nás nikdy nepřestane nudit. Ať už se sem chystáš poprvé nebo se z tvých výletů do řeckého hlavního města stává závislost, určitě tě potěší pohodlné přímé lety z Prahy s aerolinkami Eurowings. Využij zbývajících termínů a naplánuj si prodloužený víkend. S programem si nemusíš dělat starosti, ten jsme sestavili za tebe.

Reklama

Přímé lety s Eurowings do Athén

5 tipů na aktivity v Athénách

Historie Athén je více než bohatá, takže město nabízí nespočet archeologických zázraků v podobě chrámů, soch či podobných objektů. Není to ovšem pouze historie, co se zde dá zažít.

Navštiv historické skvosty

Památkou číslo jedna je bezpochyby Akropolis. Tento starověký komplex budov leží na chráněném kopci. V jeho nejvyšším bodě stojí chrám bohyně Athény Parthenon. Z něj se ti nabídne výhled připomínající nekonečnou slávu starověkých Athén.

Athény

Pod Akropolí stojí pozůstatky divadla, jež v antice patřilo mezi nejvíce vychytaná athénská centra zábavy. Jestli na antické drama ze středoškolského učiva vzpomínáš s láskou, určitě se tady zastav. V Dionýsově divadle totiž předvedli svůj talent i Sofokles, Euripides nebo Aischylos.

Athény

Oblíbeným cílem je i Hadriánova knihovna. Nechal ji postavit císař Hadrián a najdeš ji v severní části Akropole. Nebyla pouhým místem pro půjčování knih, sloužila spíše jako centrum kultury se zahradou, přednáškovými sály a uměleckými díly.

Athény

Nezapomeň na muzea

Jestli jsi již navštívil/a samotnou Akropoli, najdi si čas i na menší pokračování v podobě Muzea Akropole. Nebudeš muset nikam daleko, nachází se totiž v její blízkosti. Najdeš zde stovky archeologických památek z lokality Akropole. Jedním z nejvzácnějších je vlys z Parthenonu, úžasná sbírka soch, které kdysi zdobily vchod do chrámu.

Když ti tento zážitek nebude stačit, namiř si to k Národnímu archeologickému muzeu. Má největší archeologickou sbírku v celém Řecku. Bylo založeno v 19. století a jeho výstavní plocha má rozlohu 8 000 m². Má 5 stálých výstav, na kterých je více než 11 000 exponátů, a poskytuje komplexní pohled na řeckou civilizaci. I když nejsi typ intelektuálního turisty, počítej s tím, že tady strávíš několik hodin.

Athény

Naplánuj si výšlap

Doporučujeme vyšlápnout si na vrch Lycabettus, ideálně při západu slunce. Tento borovicemi pokrytý kopec se tyčí nad Athénami a z jeho vrcholu je perfektní výhled jak na celé město, tak na Egejské moře. Komu by se nechtělo kráčet, může využít lanovku. Když už tady budeš, vydej se ke kapli sv. Jiří a hned poté do jedné z kavárniček.

Athény

Dalším místem, kde si můžeš odpočinout od davů turistů, je památník a mauzoleum Filopappos aneb Philopappou hill. K vidění je tu toho spousta – starověké památky, kostelík či stejnojmenný pahorek. Celou dobu se navíc budeš procházet ve stínu borovic.

Ochutnej všechny řecké speciality

V Athénách je tolik dobrých restaurací, že není možné vybrat jen některé. Jestli tě ale máme někam nasměrovat, zkus čtvrť Plaka nebo Psiri.

Pokud dáváš přednost něčemu ještě autentičtějšímu, navštiv centrální tržiště Varvakios. Dají se zde koupit ryby či maso, najdeš tady obchody, které se věnují jenom olivám nebo koření, množství suvenýrů a street food. Na trhu se nachází čerstvé a kvalitní suroviny. Není divu, že velká většina místních restaurací nakupuje právě zde.

Athény

Nakup suvenýry

Už jsme sice zmínili, že suvenýry se dají sehnat na centrálním tržišti, ovšem jestli tě zajímá ještě nějaké speciálnější místo, tady je – bleší trh Monastiraki. Je umísten na náměstí Monastiraki, tedy v blízkosti mnoha oblíbených míst, a pro nákup suvenýrů je zkrátka ideální. Pořídíš tady například ručně vyráběnou obuv a spoustu dalších řemeslných výrobků.

Athény

Co tě čeká na palubě Eurowings?

Když německé aerolinky Eurowings loni na podzim otevřely svoji bázi na Letišti Václava Havla v Praze, zaplesalo srdce nejednoho cestujícího a my jsme pochopitelně patřili mezi ně. Díky této základně se hlavní metropole Česka letecky propojila přímými lety s mnoha evropskými destinacemi. Nám to nedalo a jednu z nich, konkrétně tu do Říma, jsme se rozhodli vyzkoušet. Jak hodnotíme celý let a služby okolo, najdeš v naší recenzi ZDE.

Eurowings
Eurowings

Kam se vydat příště?

Už je skoro zvykem, že s každou další sezónou přijde letecká společnost s nějakými novými a atraktivními trumfy. Ta nadcházející není výjimkou. Od podzimu začnou totiž létat do norského Osla, egyptských destinací Marsa Alam a Hurghada a na oblíbenou Madeiru.

Tyto čtyři novinky doplní současnou nabídku, ve které najdeš:

 • Španělsko: Barcelona, Málaga, Alicante, Mallorca
 • Kypr: Larnaka
 • Řecko: Athény, Heraklion
 • Itálie: Řím
 • Portugalsko: Faro
 • Švédsko: Stockholm
 • Velká Británie: Birmingham
 • Dánsko: Kodaň
 • Německo: Düsseldorf, Kolín nad Rýnem

Eurowings

Pokud máte připomínku nebo jste našli chybu, napište prosím na redakce@pelipecky.cz. Pokud máte cool cestovatelský příběh, recenzi, reportáž nebo blog a chcete se o své zážitky podělit se světem, nebojte se nám svůj text poslat na novinky@pelipecky.sk. Rádi ho zveřejníme v sekci Cestopisy.


Speciální nabídky pro naše čtenáře

  • Půjč si auto přes Pelikán. Klikni, zvol si destinaci, porovnej ceny, vyber model auta a rezervuj. Auto si vyzvedneš po příletu na letiště. Kamarádíme se totiž s Rentalcars.com.
  • Naše srdcovka - cestovatelský newsletter, který odebírají desetitisíce cestovatelů v ČR i na Slovensku:
  5/5 - (2 votes)
Klikněte pro komentář
Nahoru